Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 277

Thread: Casa Liga 1 - sezon 2019/2020

  1. #211
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dupa Cliinceni si moldovenii de la Iasi sub comanda lui Rednic ne inving la limita, 1-0. Ce s-a intamplat cu Uhrin de a gafat cu primul 11?
    Last edited by Leo; 7th March 2020 at 23:20.

  2. #212
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    S-a intors Lazarica, au revenit si destrabalarile.

  3. #213
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Uhrin a tot gresit si a facut asta pe puncte.

    La Iasi de ex de ce a inceput cu Popescu in loc de Ante?
    A inceput cu Kilyen fundas si cu Kostrna mijlocas intr-o schema vizibila din avion: sa se apere pana mai incolo ca mai apoi sa-l scoata pe junior si sa-l bage pe Perovic.
    Meciul de la Iasi l-a inceput fara atacant, ceea ce n-ar fi fost o idee tocmai proasta daca nu o asocia si cu titularizarea lui Lazar, desi Sin jucase bine cu fecesebeu' si cred ca era mai bun in banda.
    Lazar trebuia sa intre in partea a doua, nu mai duce un meci.
    Mihaiu se tot coace la foc mic pana o uita ce stie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #214
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    E posibil ca luni sa se adune echipa si sa inceapa antrenamentele. E posibil sa ramana pentru o perioada la Saftica. Nu stiu daca e bine, totusi daca unul singur a luat virusul ii poate virusa si pe ceilalti.

  5. #215
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Pe 15 mai, vineri, jucatorii dinamovisti vor fi testati pentru coronavirus iar apoi vor pleca la Saftica. Vor sta acolo 14 zile pentru un stagiu centralizat.

  6. #216
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Cei 10 jucatori carora le expirau contractele pe 30 iunie s-au inteles sa continue pana la ultima partida din acest sezon. Apoi vor vedea ... Cei 10 in cauza sunt: Montini, Fabbrini, Puljici, Mrlzjak, Ioan Filip, Kostrna, Kilyen, N'Diaye, Serban si Moldoveanu.

  7. #217
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Au venit rezultatele testului covid. Toate au fost negative, deci Dinamo va juca etapa viitoare cu Sepsi.

  8. #218
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da, era clar ca nimeni nu are COVID la Dinamo. Se putea intampla insa sa fie un test "pozitiv" care peste 10 zile si dupa inca 10 teste se dovedea alarma falsa.
    Dupa cum e destul de clar ca nici magazionerul n-are sau mai precis nu avea, pentru ca dupa ce l-au bagat in camera cu unul bolnav sunt sanse sa-l fi lovit si pe saracul om.
    Sunt unii care simt momentul si ataca prin orice mijloace.

    In momentul asta Dinamo mai sta doar in suporteri, in rest toti ii sunt impotriva, inclusiv salariati ai clubului in frunte cu "patronul".
    Sper sa trecem de perioada asta grea si sa plateasca toate jigodiile astea.

    Apropo, l-au mai luat inapoi si pe doctorul Batineanu piaza-rea.
    A fost martor la decesele pe teren ale lui Neamtu si Ekeng, acum e cel ce a anuntat covidul magazionerului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #219
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu cred in psihologie, cred in mutari bune. A spus un anume Robert James, dar mult mai bine cunoscut ca Fischer Cred ca Dinamo nu a mai facut o mutare buna de ani de zile, e o situatie normala. Cu o victorie a Iasului, asta-seara, intram pe loc de retrogradare. Asta nu inseamna ca voi tine pumnii Clinceniului, dimpotriva .

    Echipa va castiga meciuri pt ca Adi Mihalcea e mai bun decat crede majoritatea. Am incredere, rupem pasarea-n ei.

  10. #220
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sa fie precum spui si Mihalcea sa fie factorul X in recuperarea echipei.

    Nea Uhrin e un baiat de zahar dar ca antrenor a avut multe acte ratate si asta nu numai la Dinamo dar si inainte vreme la Timisoara.

    Era prea domn si prea relaxat, aici e nevoie de un mardeias, de unul mai nervos si mai ambitios.
    Mihalcea ar trebui sa fie cel putin ambitios, cu foame de rezultat.
    Nu stiu daca e suficient de bun motivator in momente cheie dar sper sa fie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #221
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu cred in psihologie, cred in mutari bune. A spus un anume Robert James, dar mult mai bine cunoscut ca Fischer
    Mai cunoscut e sub numele Boby

    In rest, Uti are dreptate: suntem singuri impotriva tuturor, sau, si mai exact, impotriva sistemului ticalosit. Sistem care iata, a cooptat si oameni mai putin pregatiti, care iau mura-n gura fara sa gandeasca, si nu ma refer doar la cip
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  12. #222
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce faci, Cala? Mai joci apararea Benoni? Ai ramas aceeasi nuca tare, imi pare bine sa constat

    Oricum, daca e o conspiratie, asa cum arunca pch in comunicat, primul si cel mai important vinovat e chiar partenerul lor de afaceri, domnul Ionuț din Barzesti. In numai 7 ani de zile - bai, chiar, ce ti-a luat asa mult, Ioane? - a dus echipa din cupele europene la retrogradare Asa ca mare atentie ce se doreste cu aceasta miscare pseudosocios, orice alt deziderat in afara debarcarii Jegului inseamna complicitate si furt.

  13. #223
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Capitane, daca sistemul "pseudosocios" nu e bun, ce crezi ca trebuie facut concret pentru ca Dinamo sa iasa din rahatul asta?
    Pentru ca e destul de clar ca Fat-Frumos calare pe un cal alb nu va veni cu sacul de bani in timp util.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #224
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sistemul e bun, in tot cazul se perfectioneaza. Dar nu e socios. E o asociatie fara statut juridic, fara presedinte, care il imprumuta pe Negoita. Atat. S-au luat actiuni, ai vazut vreun act vanzare-cumparare doveditor? Deciziile se iau la nivel stabor pch, ori socios inseamna putere decizionala 100% a actionarilor. Juridic, din ce imi transmit si mie persoanele care sunt in domeniu, asociatia e un dezastru, o calamitate. Problema e nu ca se baga bani, ci ca se baga si nu se schimba nimic. Suporterii baga cash-ul si Negoita conduce clubul. E ok, sa vedem mai departe.

    Solutie nu (mai( vad. Imi pare rau, dar pch a bagat bete in roate adpd, asa ca oricine ar veni ar calca pe teren minat. Nu spun ca adpd rupea norii, dar ei au fost impiedicati 2 ani de zile de acesti pch, tergiversati prin tribunale, 2 ani pierduti de Dinano. A fost o preluare a dreptului de a face 'socios' in stil Peaky Blinders, asta e adevarul. Pch da cu flit potentialilor interesati, pt mine e clar ca pch si jegul au o agenda comuna care ne va fi dezvaluita la momentul potrivit.

    Daca nu se poate altfel, vreau un administrator, nu un investitor. Negoita sa ramana cu 49% in contul datoriei facuta de el la firmele lui, iar restul sa fie scos la vanzare pt 1 leu. Asa as intelege buna credinta a acestor baieti care vor binili echipei.

  15. #225
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu cred ca impiedica nimeni ADPD sa lanseze primii sistemul socios.
    In loc sa faca ceva concret s-au luptat ca prostii pentru o denumire care conteaza prea putin (si care era licenta PCH ca ei au lansat-o pe stadion).

    Nici ADPDul nu mi se pare mai bine organizat si nici cu oameni mai de incredere.
    Numai faptul ca-l au pe filosoful ramolit in fata si e suficient sa-ti dea certitudinea unui grup de suetari.
    Mai e actorul ala simpatic de era pe la Mondenii si cam atat.

    Am mai agreat cu ceea ce spui despre situatia actuala cu ddb, insa situatiile disperate cer solutii disperate.
    Fara banii astia sunt convins ca Neabulitza nu punea banii de Liga 1 la anul si nici nu platea jucatorii care din cauza asta nu mai stateau la Dinamo acum.
    Si cred ca toti cei ce contribuie acum la ddb o fac mai ales din cauza situatiei exceptionale si prin urmare sunt mai putin pretentiosi la organizare si modul in care se dau banii la club.
    SI dupa cum spui, toti cred ca sistemul e bun desi mai trebuie mult perfectionat.

    Deciziile in legatura cu banii se iau deocamdata printr-un vot formal pe site, altfel o fi staborul precum spui.
    Trebuie facute si alegeri, nu tin minte detalii ca nu sunt asa de implicat.
    Deocamdata stiu ca e Cristi Haldan presedinte de onoare si ca DDB lucreaza cu Tuca, Zbarcea si asociatii pe teme juridice. Mai mult decat nimic.
    Si desigur ca initiativa poate muri daca DDB nu evolueaza ca organizare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #226
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Problema nu e daca am eu sau nu dreptate, nici tu, nici altcineva. E un fals razboi sa ne aratam unii pe altii cu degetul. Problema e ca, cel putin asa observ, apare o... ããã, cum sa spun, o blocare, o plafonare la nivelul subscrierilor. Cu 10_15 subscrieri medie pe zi, nu stiu ce se mai poate face in viitor. De ce s-a blocat aici proiectul? Sa fie vorba, oare, de faptul ca primii s_au aruncat in foc (metaforic ) pt echipa cei mai putin pretentiosi la nivelul statut juridic, relatie cu jegul, fanii hiperactivi etc? Acum, ce face asociatia pt atragerea restului? Cum evolueaza la nivelul ofertei pt atragerea restului suporterilor? Faptul ca sunt aratati cu degetul, pusi pe coji de nuca, blocati pe pagina asociatiei cei care au si intrebari mai cu de-amanuntul, nu va atrage banul de la noi Vreau sa vad o voce puternica acolo, ceva articulat, nu râgâieli pe pagina pch. Da, Dinu are petele lui dar e(ra) un lider, era respectat in comunitate (in general de generatia mijlocie si cea matura), putea avea un impact. Acum, nu spun Dinu neaparat, mai ales in umbra ultimelor evenimente, dar cineva care polarizeaza, in care ai incredere, pana la urma. Lucescu era perfect, Lupescu era perfect, chiar Niculescu, nu stiu. Toata generatia Hamburg, apoi generatia care i-a aratat **** lu' Valentin Nu vad oamenii astia implicati decat la nivel donatii la alibi, sa nu spuna cineva ca nu sprijina proiectul...

  17. #227
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Au intrat in conturile lui Negoita 100.000 de euro. Saptamana viitoare cica vor intra alti 400.000 de euro si putem spune ca Dinamo a fost vanduta. Apoi urmeaza actiunile suporterilor sa fie cumparate.

    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...lusiv-19045116

  18. #228
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Captain, oh my captain:

    Sunt cam 30 inscrieri pe zi, am discutat cu Clau mai sus, cam asa merge de prin februarie pe cand erau vreo 2000 inscrisi, asa era si in aprilie pe la 5500.
    Saptamana trecuta au fost vreo 3 zile cu aproape 100 pe zi.
    Insa nu stiu cat s-a plafonat din cauza de ezitari ale suporterilor corecti sau din cauza ca pur si simplu suporterii aia multi din sondaje dau inapoi cand e vorba sa contribuie cu ceva.

    Dupa recentele declaratii Dinu este acum mai degraba o piatra de moara decat lider respectat in comunitate.
    Si daca tot vorbim despre complicitati, nea Mister este un complice permanent al administratiilor de la Dinamo din '98 incoace.
    A fost pe statele de plata, are 1% actiuni, a fost si prin boardul clubului.
    E simpatic la sprituri dar altfel a devenit simbolul inactiunii si ruina histrionica a unui simbol de altadata.

    Lucestii, Lupescu si multi altii au devenit si ei membri la DDB.
    E normal sa nu se bage la leadership pentru ca au preocupari mai banoase si mai sigure.
    Iar ei s-ar baga mai degraba la club daca va fi cazul decat ca presedinti de program socios.
    Dar s-au oferit sa contribuie mai serios in momentul in care exista o organizare mai buna.
    Acum nu stiu daca sunt la alibi sau nu.

    Poate ca si eu sunt tot la alibi, sa nu spun ca am stat ca baba comentand pe la colturi in loc sa actionez.
    Oricum nu e un mare efort financiar personal si nu ma afecteaza sa risc suma asta pentru a scoate echipa favorita dintr-o situatie extrem de proasta.
    Si am ezitat mult pana sa o fac, am spus asta si pe aici.
    Daca nu iese am pierdut 2 arginti, daca iese atunci se cheama ca am actionat la timp si cu folos. Si am contribut la cel mai tare proiect social din Romania zilelor noastre.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #229
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Au intrat in conturile lui Negoita 100.000 de euro. Saptamana viitoare cica vor intra alti 400.000 de euro si putem spune ca Dinamo a fost vanduta. Apoi urmeaza actiunile suporterilor sa fie cumparate.

    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...lusiv-19045116
    Ar fi super tare sa fie adevarat!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #230
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Au intrat in conturile lui Negoita 100.000 de euro. Saptamana viitoare cica vor intra alti 400.000 de euro si putem spune ca Dinamo a fost vanduta. Apoi urmeaza actiunile suporterilor sa fie cumparate.

    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...lusiv-19045116
    La loc comanda, cica n-a intrat niciun ban, era brasoava prosport.
    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...varul-19045240
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #231
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    @Uti, @Capitane,

    Media pe luna e pe la 1000 de inscrieri, azi s-a ajuns la 7500. Dreptate aveti amandoi, astia 7500 de pana acum ne-am aruncat in ceva ce nu e clar.
    Ce merita mentionat e ca au fost 1000/luna intr-o perioada in care atentia principala era catre Covid si meciuri jucate nema. Vor incepe acum si meciurile si bag mana in foc ca si la victoriile mari cu 1-0 sau 2-1 impotriva clincenilor sau chindienilor inscrierile vor creste si mai mult, suntem dinamovisti si de multe ori actionam la cald ce e bine e ca nu te poti retrage de la inscriere la infrangerile care vor veni
    S-au bagat destui oameni cu nume in treaba, de la lucesti, lupesti, Moti, Radu Stefan, Stanciu, Tucudean si altii. Vor mai veni, sunt sigur, dar cred ca e si important cand vor veni. Ca daca se strang 15-20000 si apoi apar si ei la bine apai sa ii frec

    @Capitane, la inceput si eu eram atras de APDP. Eram nervos pe procesele alea ale vietii si urmaream pagina lor de facebook zilnic doar doar se misca ceva. Ca mai tarziu sa apara Oprea si sa spuna ca "oamenii care la inceput au promis sa vina bani si sa sprijine APDP s-au retras dar ca nu poate sa spuna numele lor" cum adica nu poti spune numele lor? Spune-le frate, sa stiu pe cine sa injur! Poate e un vecin de-al meu, sa merg sa ii rastorn masina, sa ii vopsesc usa...nu merge asa, s-o dam pe ascunzisuri si pe promisiuni

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •