View Poll Results: Cine va fi campion la Roland Garros in 2019?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    4 50.00%
  • Rafael Nadal

    2 25.00%
  • Dominic Thiem

    1 12.50%
  • Roger Federer

    0 0%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Juan Martin Del Potro

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • "Don" Fabio Fognini

    0 0%
  • Roberto Bautista-Agut

    0 0%
  • Key Nishikori

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Stan Wawrinka

    1 12.50%
  • Altul, numiti-l (Ex: David Goffin, Diego Schwartzman)

    0 0%
Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 238

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros 2019

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0

    Exclamation ATP Grand Slam: Roland Garros 2019

    Tocmai ce-au inceput calificarile, in primele ore vad ca favoritii isi respecta statutul, aici da toata lumea totul, inclusiv din calificari, chiar si cei care n-au mai jucat zgura de anul trecut dar se pricep cat de cat! Aici e paradisul si in acelasi timp epitaful zgurii, bine-ati (re)venit!
    Last edited by Johnny D; 20th May 2019 at 13:32.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sincer chiar nu cred ca ar putea castiga trofeul altcineva in afara de Nadal sau Djokovic, daca nu apar accidentari.
    Thiem ar avea sansa a treia, la mare distanta si Tsitsipas a patra poate.
    Ar mai merita mentionati Wawrinka si Federer daca pica cei de mai sus ca mustele.
    Zverev poate incurca pe cineva dar cam atat as zice.

    Djokovic si-a calculat in mod evident pasii si efortul pentru a fi in forma maxima la RG.
    Cu toate astea el este mai vulnerabil decat Nadal in fata lui Thiem sau Wawrinka, Tsitsipas.
    Zgura nu este elementul lui forte si nu poate profita de reverul cu o mana al celor trei, joaca prea plat.
    Daca reuseste sa se strecoare in finala insa, are sanse bunicele.
    I-as da sanse 40-50% sa faca finala avand in vedere cum a aratat dupa AO, ca se joaca pe zgura si ca are presiune sa castige RG pentru un nou record.

    Nadal a avut un sezon de zgura necaracteristic.
    De obicei el ajunge jucand deja foarte bine la Monte Carlo, atinge un prim varf de forma la Barcelona, are o usoara scadere in perioada Madrid/Roma si joaca cel mai bine in saptamana 2 de la RG.
    Acum nu a atins inca varful de forma, dar este aproape si exista un oarecare risc sa aiba o cadere fix in saptamana 2 de la RG.
    Oricum avand in vedere cate optiuni are sa castige un meci de 3/5 pe zgura si ca nu poate da de Novak pana in finala, are de departe cele mai mari sanse (probabil 90%) sa joace finala.
    De altfel el nu a ratat vreo finala la RG decat accidentat.

    Daca cea mai probabila finala se si intampla, devine interesant.
    Lasand la o parte accidentarile si 2015 cand Rafa era praf, Djokovic a fost singurul care a fost vreodata aproape sa il bata pe Rafa in forma normala, in 2013.
    Insa nici macar atunci nu a reusit.
    Probabil ca ar conta mult factorii extra: cat s-a chinuit fiecare sa ajunga in finala, cum e vremea.
    Rafa este in principiu usor favorit.
    Cu o desfasurare normala a turneului (Nadal ajunge relativ lejer in finala) si o finala intinsa pe o singura zi, spaniolul se va impune (probabil in 4 seturi).
    Daca vremea rea il va hartui pe Rafa in ultima saptamana (meciuri intrerupte, umezeala, mingi grele, etc.) si mai ales daca avem o finala intrerupta, Novak are sansa lui.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Djokovic 51%
    Nadal 43%
    Thiem 4%
    Del Potro 1%
    Tsitsipas 0.5%
    Restul 0.5%
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Le-ai scos din anus, dragule? Ca inca se mai ridica aburul de pe procentele lui Jokeovici

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Din salba cu daduri pentru pariori, le-am scos!


    Omul le vrea iar pe toate 4 in salba sa in acelasi timp, si daca n-are ceva ghinion cu obosiri inutile ca la Roma, le va si obtine!


    Am uitat sa dau si-un 0.000000001% nu se disputa, incepe WW3 sau cade un asteroid pe complexul francez!
    Last edited by Johnny D; 21st May 2019 at 08:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Favorit Nadal 60%, Djokovic 40%

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nici o sansa, nimic pentru ceilalti amarashteni, nici din gresala!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Doar sa iasa unul din cei doi in mod neasteptat si celalalt sa fie atat de socat incat sa piarda si el
    Cam cum a fost la Wimbledon anul trecut cand a pierdut Rafa un set auzind ca a iesit Federer.

    Probabil ca sansa este undeva intre 5-10% ca ambii sa se accidenteze, imbolnaveasca sau sa prinda o zi mizerabila la un moment dat.
    Nu cred ca vreun jucator cu rever cu o mana sa poata sa il bata pe Rafa, iar din ceilalti, in afara de Djokovic, nu stiu cine ii poate pune probleme intr-o zi cat de cat normala.
    Pe Djokovic ar avea cine sa il bata, nu multi, dar mai mult teoretic decat practic.

    Demn de mentionat este ca una e sa il bata Djokovic pe Thiem la Madrid si cu totul alta la RG.
    Austriacul nu cred sa aiba complexe in fata lui, dar mai trebuie sa si ajunga la intalnirea cu sarbul.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    De-o vreme tot la Djokovic a cazut la RG, e vremea sa mai cada si la Nadal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    posibile semi-finale: nole vs thiem si fedal.
    nadal are o tragere care ii pune titlul pe tava.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Iar l-au bulanit pe Tandal aici? Degeaba, Nole face curatenie cu toti, asa cu traseul ala greu cum e!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Da, parca i-au "servit" traseul lui Rafa. Poate chiar au facut-o, eu am avut mereu dubii referitor la cat de aleator e procesul.
    Numai singur sa nu se bata, cum era sa o faca anul trecut cu Schwartzman.

    Upset alert: Djokovic poate iesi din primul tur. Eu l-am vazut putin pe Hurkacz ala (pe zgura chiar) si poate juca ceva de speriat.
    Una peste alta i-as da sarbului sanse 20% sa faca finala cu tragerea asta la sorti.

  13. #13
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Nick Kyrgios Will Not Play French Open 2019

    Before landing in Paris for the Grand Slam event, the Australian tennis player, Nick Kyrgios recently disparaged the French pride of tennis, Roland Garros on social media. He posted a video, in which he stated, “the French Open sucks compared to this place (Wimbledon)”.

    At the French Open 2019, the 23-year-old, Nick Kyrgios was drawn to open against Cameron Norrie, but the Australian stepped down from the tournament and stated illness to be the reason for his withdrawal and he is not fit to compete at the Paris major. Britain’s number two tennis player, Norrie will now face a lucky loser in the opening round of the French Open 2019.
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Da, Karagyos ca de obicei!
    Sunt curios ce-ar fi raspuns daca cineva i-ar fi spus acolo pe tweeter: Iarba e pentru vaci! Paste fericit, Nick!


    Cristi, stai linistit, il bate pe Hurkacz ala, e bun dar nu ajunge sa-i puna probleme sarbului la schimburile de mingi, iar pe zgura 90% din meci e schimburile de mingi. E caloc mare cu servici bun dar are probleme la deplasare. Problemele astea nu se vad cand joaca cu alti adversari deoarece se deplaseaza bine pt inaltimea lui, dar in fata sarbului se vor vedea foarte usor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Incepem!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ce bate Federer la Sonegi, ca la fasole!


    Ciumetrov de la 2-3 in primul set, a luat 10 game-uri la rand, si de la 6-3 6-0 1-0 cu break a ajuns sa fie condus cu 4-3 in decisiv de WC Tipsarevic ce n-a jucat un meci pe zgura decent de cand si el a uitat! Pana la urma Ciumetrov n-a clacat-o pana la capat, s-a impus cu chiu cu vai dar Cilic cred ca-l sparge in turul 2.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    In mare chef de tenis Federer, si normal, e singurul cap de serie de pe tablou neinvins la RG de 4 ani!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Ce m-a nenorocit mahut...ce revenire

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Mda, imbecil rau Chiken in Nato, sa ai 2-0 la seturi si sa te bata un moshneag antizgura!


    Eu pierdusem initial pe Kerber 300 de lei si ca norocu, Chiken in Nato n-a mai fost nici la live, nici in oferta cand am reincarcat cu alti 300 dupa ce-am pierdut pe Kerber. Noroc chior. Chiar daca am pus doar 200, 100 i-am lasat din primu tur pentru live, si i-am pierdut pe UTA si Chiken in Nato, un mizilic fata de ce putea sa fie.

    Afara din top 50 cu puiu asta de gaina dupa RG!
    Djokovic! Cum sa te bata kktu asta la RG 2018!?


    PS: Schwartzy! Ce jucator, tzucu-i putzulica lui zgurista!
    Si eliminatoare de unguri spurcati!
    Last edited by Johnny D; 26th May 2019 at 20:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Si dupa ce zisei asta, Omu Negru conduce cu break avans de 2 ori in setul 4, dar il pierde categoric cu 6-2 fara sa-si faca serva nici macar o data!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Bine-ati venit la unicul GS fara sesiune de seara, am uitat sa zic!

    Dar va avea daca nu de anul viitor, cel tarziu peste 2 ani!
    Eu insa cred ca va avea de anul viitor, prea s-au facut de rusine pana acum si nu cred ca frantzujii mai rezista la atata rusine. Intre anul trecut si prezent deja au refacut de la zero arena principala, doar acoperisul il mai au de pus! Daca au reusit intr-un an sa faca toata arena, mi-e greu sa cred ca intr-un alt an nu vor putea pune acoperisul ala care pana la urma e toata ideea pentru care ai refacut arena!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •