View Poll Results: Cine va fi campion la Roland Garros in 2019?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    4 50.00%
  • Rafael Nadal

    2 25.00%
  • Dominic Thiem

    1 12.50%
  • Roger Federer

    0 0%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Juan Martin Del Potro

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • "Don" Fabio Fognini

    0 0%
  • Roberto Bautista-Agut

    0 0%
  • Key Nishikori

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Stan Wawrinka

    1 12.50%
  • Altul, numiti-l (Ex: David Goffin, Diego Schwartzman)

    0 0%
Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 238

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros 2019

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tenisul se joaca ziua, nu noaptea ca hotii
    Asta sa le-o spui... englezilor, peste o luna! Culmea e ca nici ei nu te lasa peste ora 11 desi au nocturne si acoperisuri, dar la ei nu este metrou! Alti tampiti, poate si mai si!


    Taxiuri nu sunt? Aia care-si permit sa dea sute de lire pe un bilet pe o zi nu-si permit bani de taxi!? Hai baaaaai, atata retarzie n-am vazut nici la... francezi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Normal ca englezii sa puna acoperis. Acolo nu ploua in Londra dar ploua doar la Wimbledon. Vor si ei ceva tenis totusi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pai la ei trebuie sa ploua, altfel nu creste iarba!
    Care saraca e calcata in picioare si are nevoie de atentie sa-si revina!

    Ce stiti voi, zgura nu cere nici adapare, nici de mancare!
    O pui acolo si se poate juca 30 de ani, fara oprire!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    La juniori, Jianu s-a calificat in turul trei
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Trebuia sa fie la seniori de-atunci.


    La seniori, seniorul Thiem il invata tenis pe tantalaul Monfils, cum v-am promis.
    Ce nu v-am promis e ca se va lega ceva de el. Tare ma-ndoiesc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Punctul anului Dominic!
    Ajunge o scurta perfecta a lui Monfils, o plaseaza bine in lateral si apoi da un twinner de pe linia de fund, absolut fabulos! Printul zgurii este aici!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Pai nu, nu prea are sanse Fed cu Nadal deci nu vad ce revansa ar putea fi asta. A, sa il bata Rafa la Wimbledon anul asta, asa da. Dar ma enerveaza sa vad ca Federer face “sferturi” la RG jucand 4 meciuri cu neica nimeni si are sansa sa intalneasca un mort viu acolo.
    Ce ma enerveaza ca Nadal face sferturi la RG jucand 4 meciuri cu trei nimeni si cu un fost jucator, iar in sferturi da peste singurul obosit care nu prinde saracul zi de pauza.

  8. #92
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Hai ca japonezu' a jucat 2h ieri si 2h azi, e decent. Mi se pare mult mai OK decat 5h intr-o zi.
    Bine, a jucat o groaza una peste alta si are sanse bunicele sa nu termine intreg meciul cu Rafa, dar asta e alta discutie.

    Oricum, am recunoscut ca Nadal are traseu mega usor, dar parca Fed nu merita sa se chinuie mai mult avand in vedere ca a dat cu flit zgurii in ultimele sezoane.

  9. #93
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Sincer nici adversarii lui Djokovic de pana acum n-au fost de speriat. Doar Thiem ce-a avut mai greu.. pe hartie, ca nu s-a stresat nici cu Monfils nici cu Cuevas.

  10. #94
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Saracul del Potro mi se face mila de el cand il vad asa neputincios. Am urmarit o buna bucata din meci dar fara sonor si nu am inteles ce se lamenta pe final de set 2. Il deranja ceva, dar ce? Mai bine s-ar retrage amaratul, nu imi place sa il vad asa, un jucator care il batea mar pe Federer intr-o zi buna. Accidentarile l-au cam terminat, dupa un meci de 5 seturi e gata. La turnee de GS nu mai poate decat sa incurce pe cineva. BH ala a devenit submediocru.

    De Kachanov ala imi e scarba, un rusnac antipatic care da tare in minge. Produs de acelasi laborator ca Zverev jr si altii pesemne. Beah!

  11. #95
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Hai ca am fost aproape sa avem primii 8 capi de serie în sferturi. Doar Del Potro și Tsitsipas nu au ajuns acolo, dar au avut și adversari redutabili. Nole, Thiem și Nadal sunt 99% în semifinale, singurul sfert echilibrat e cel elvețian. Sper sa reziste Federer, măcar sa facă un meci lung sa îl obosească pe Wawrinka.

  12. #96
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Nadal zic ca are meci usor, bate in 3. La meciul dintre elvetieni depinde foarte mult de cat de fit e Wawrinka. Federer a jucat doar cu desculti asa ca nu prea stim cam care e nivelul. Daca Stan e fit atunci sigur avem 4 sau 5 seturi. Djokovic il bate pe Zverer, posibil sa piarda un set. La ultimul meci merg pe rus, cred ca e capabil sa-l scoata pe Thiem.

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nu vad cum ar castiga Federer in 5 seturi, pe Wawrinka nu l-am vazut cu crampe vreodata.
    Eu cred ca va bate Federer in 3 sau mai sigur 4 seturi.


    Un FeDal in semifinale de RG, asa tarziu in istorie, in 2019? Cine-ar mai fi crezut!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Sunt sanse mari sa ploua astazi incepand cu ora 5 si maine sa ploua toata ziua.

  15. #99
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Bosorogul câștiga 2 seturi la TB. Veste buna pentru Nadal care abia așteaptă sa ii dea un măcel.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    A fost mai bun Federer chiar si pana in momentul cand a fost condus cu break in setul 3, deci absolut meritat avantajul de 2-1 la seturi, el avuse 8 mingi de break iar Wawrinka doar 2, diferenta a facut-o pana in acel moment convertirea lor, 0/8 si 2/2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Cred ca daca nu venea ploaia maestru lua si setul 4, asa nu se stie, slabe sanse sa se mai joace azi. Nadal nu-mi pare suta la suta, nu e chiar sigur ca il bate pe Federer. Oricum cel mai suparat de venirea ploii cred ca e Nishikori, el avea deja bilet de avion pentru diseara.

  18. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    A salvat Stan acolo o gramada de mingi de break, maestrul din pacate e 1/16 la mingile de break altfel ar fi terminat meciul demult! Insa si Stan serveste grozav si joaca bine la bp!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Meciurile s-au reluat, parizianului i-a iesit pronosticul cu ploaia in sfarsit, intreruperea a fost doar de o ora, toata lumea a castigat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu vad cum ar castiga Federer in 5 seturi, pe Wawrinka nu l-am vazut cu crampe vreodata.
    Eu cred ca va bate Federer in 3 sau mai sigur 4 seturi.


    Un FeDal in semifinale de RG, asa tarziu in istorie, in 2019? Cine-ar mai fi crezut!?

    Ce v-am zis, 4 seturi cu victorie Federer, cel mai probabil rezultat!

    Maestrul serveste pentru meci!



    FeDalul zgurii in SF de RG este al nostru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    No acuma intrebarea e daca ii ia sau nu vreun set lu Nadal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •