View Poll Results: Cine va fi campion la Roland Garros in 2019?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    4 50.00%
  • Rafael Nadal

    2 25.00%
  • Dominic Thiem

    1 12.50%
  • Roger Federer

    0 0%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Juan Martin Del Potro

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • "Don" Fabio Fognini

    0 0%
  • Roberto Bautista-Agut

    0 0%
  • Key Nishikori

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Stan Wawrinka

    1 12.50%
  • Altul, numiti-l (Ex: David Goffin, Diego Schwartzman)

    0 0%
Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 238

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros 2019

  1. #64
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    8 mingi de break in setul asta pentru Tsitsipas, toate salvate. Stan are 5 puncte castigate in total pe serva grecului.

  2. #65
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Si primele mingi de break pentru Stan.. in game-ul 14... Si cu ce winner castiga Stan meciul asta, incredibil. Tsitsi era convins ca iese in out, l-a si lasat.

    Tsitsipas, primul jucator de top ten eliminat la RG dupa aproape o saptamana.

    Iar in sfertul elvetian banii mei merg pe Stan. Reeditare 2015.
    Last edited by JJ; 2nd June 2019 at 21:26.

  3. #66
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Incredibil final.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #67
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Tsitsipas a castigat un punct in plus dar a pierdut meciul. Diferenta a facut-o in final experienta lui Wawrinka, desi eu ma asteptam ca grecul sa stea mai bine fizic si asta sa ii aduca victoria.
    Jocul de zgura al lui Stanislas e mai bun decat al sefului lui, dar nu stiu cat se va putea recupera fizic in doua zile. Ar putea castiga in 3, dar daca pierde macar un set (destul de probabil) nu stiu daca va rezista.

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Si primele mingi de break pentru Stan.. in game-ul 14... Si cu ce winner castiga Stan meciul asta, incredibil.
    Eu ti-am zis ca la prima minge de break o sa si castige meciul, c-asa se intampla! Ocaziile se razbuna! Bine, n-a fost prima, dar a avut 2 sanse consecutive, la prima oportunitate l-a si executat, chiar daca din a 2-a incercare.

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Tsitsipas a castigat un punct in plus dar a pierdut meciul.
    A fost mai slab azi Stan decat in meciul cu Dimitrov, i-a lipsit agresivitatea in momentele de cumpana ale seturilor, cu exceptia setului 3. Si a fost agresiv doar dupa ce-a cazut cu break in spate sau cand a trebuit el sa salveze mingile de break in decisiv. Era sa-l coste meciul, nu l-am inteles deloc dar ma rog. Poate a vrut sa vina obosit la Federer!

    PS: Putea castiga meciul mult mai usor, in maxim 4 seturi daca avea putin mai mult cap.
    Last edited by Johnny D; 2nd June 2019 at 22:25.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bai Cristi, ce te stresezi asa? N-ai vrea sa vezi un meci Federer - Nadal? Sa-si ia o data Nadal revansa cum nu se poate mai misto pt acele 4 infrangeri la rand incepute cu finala de la AO 2017? Doar stii ca Federer n-are nici o sansa cu Nadal la RG, si la 40 de ani imediat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #70
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bai Cristi, ce te stresezi asa? N-ai vrea sa vezi un meci Federer - Nadal? Sa-si ia o data Nadal revansa cum nu se poate mai misto pt acele 4 infrangeri la rand incepute cu finala de la AO 2017? Doar stii ca Federer n-are nici o sansa cu Nadal la RG, si la 40 de ani imediat!
    Pai nu, nu prea are sanse Fed cu Nadal deci nu vad ce revansa ar putea fi asta. A, sa il bata Rafa la Wimbledon anul asta, asa da. Dar ma enerveaza sa vad ca Federer face “sferturi” la RG jucand 4 meciuri cu neica nimeni si are sansa sa intalneasca un mort viu acolo.

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Tu ar trebui sa-l doresti cat mai departe, el atunci a jucat prost la Wimbly, cand a ajuns departe la RG! La Nadal e clar ca va juca finala, deci tot acolo e, Federer insa va avea pregatire mai scurta pe iarba daca ajunge aici departe. Nu va mai juca doua, ci doar un turneu de iarba!


    Apropo de neica nimeni astia de care vorbesti c-ar fi cazut Federer, sa-ti dau un citat din clasici pe care sigur il cunosti:

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Da, parca i-au "servit" traseul lui Rafa.
    Last edited by Johnny D; 2nd June 2019 at 23:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Imi mentin afirmatia, dar nu credeam ca Goffin si-a revenit. Oricum va avea cam cea mai simpla semifinala posibila totusi. Si la Fed sau Novak nu am mai comentat primele 4 tururi, ca din sferturi urma sa dea de greu. Dar uite ca Roger va avea un adversar obosit si foarte posibil si Djoko la fel daca Zverev si Fognini se macelaresc reciproc.

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sincer cred ca-l bate Fognini. A ajuns aici cu meciuri de maxim 4 seturi doar si adversari mai grei ca Zverev. Zverev e prea tantalau cu meciuri de 5 seturi, parerea mea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Meci intrerupt Nishikori - Paire la 6-2, 6-7, 6-2. Nu mai avem lumina
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nici nocturna ba frate nu aveti?! Ce sarantoci!


    Pana si Chiajna are nocturna, si-a retrogradat.... incredibil...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nocturna lui Rapid

    Aici e tenis nu fotbal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Vrei tenis, Vina del Mar si Baku Open au nocturna, ce draci, chiar si Open Romania avea nocturna! Cristi, Pistolar, Sannicol, armata mea de connoisseurs, ziceti-i voi ca si turnee challenger cred ca sunt cu nocturna, despre ce vorbim!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Prea multe mingi de break a ratat grecul, care a părut tot timpul mai bun. Wawrinka dacă revine fizic, îl bate pe Federer. Oricum amândoi nu au șanse mari sa treacă de Nadal. Maine Fognini îl executa lejer pe Zverev. Ma aștept ca și Monfils sa facă un meci mare și sa treacă de Thiem. Nole joaca cu Struff iar organizatorii l-au pus pe central. Ce idioți!

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mats Villander: "Federer is consistently unpredictable and that's why he has a chance to win Rolland Garros!"


    Dar pana atunci, dupa mine cel mai anticipat meci din primele 9 zile de la RG maine Thiem impotriva unui jucator care a si declarat deschis ca vrea trofeul: Gay-EL Mon fills!


    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Prea multe mingi de break a ratat grecul, care a părut tot timpul mai bun.
    22/27 mai exact. Si a parut mai bun doar ca Wawa a fost fraier ca n-a fost agresiv in primele doua treimi din seturi, altfel stergea zgura cu pletele lui, cum anticipasem defapt.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ma aČ™tept ca Č™i Monfils sa facă un meci mare Č™i sa treacă de Thiem.
    Posibil, insa Monfils nu are nici o victorie cu Thiem dintr-un simplu motiv, mingile alea ale lui scoase inextremis nu-l deranjeaza pe austriac! Ba chiar iubeste sa le distruga cu dreapta, sa-ti dea racheta peste cap. Thiem va castiga, ii bate toate declaratiile si tot publicul de pwla, Monfils va fi obligat sa faca ceea ce nu-i place: sa atace, si va claca, cum a facut-o mereu impotriva lu Dominic!


    Si razbunarea pentru prostia de-a nu aduce macar o nocturna amarata a francezilor astora plictisitor de enervanti in incapatanare va fi completa: si ultiml francez le va fi trimis iar acasa, inainte de semifinale, ca de obicei, asa cum si merita!
    Last edited by Johnny D; 3rd June 2019 at 00:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Da, e cam penibil sa nu ai in 2019 nocturna si acoperis la RG. Eu am mai scris pe aici ca francezii au pretentii multe dar realizari mult mai putine, amarându-l pe amicul nostru de la Paris. Cum e la challengers ma tem ca nu stiu, dar am auzit ca multe ofera conditii de turneu de 250 (din care multe au nocturna).

    Federer, Nadal si Djoko joaca maxim un meci pe altceva decat Chatrier si si l-au epuizat deja. Putea sarbul sa joace si cu mine si tot pe central il puneau.

    Trebuie sa fii foarte curajos sa ai asteptari de la Monfils si Fognini. In plus francezul nu are valoarea necesara (nu mai vorbim de mental) sa il puna in incurcatura pe Thiem. Italianul poate face implozie in orice moment de acum, dar sper sa il trimita pe rusnac acasa mai intai.

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cu acoperisu am inteles, e mare, e greu de adus, costa mult si motajul in bani si timp, alea, alea! Dar cat de scumpa si cat de dracului de greu de montat poate fi o nocturna!?


    Inchiriazo-n corhaz daca esti atat de sarac! Si tot ca veni vorba ca nu suntem la fotbal, nici nu trebuie s-o inchiriezi pentru 9 luni, doar pentru 2-3 saptamani, maxim o luna!


    PS: Cristi, pe Fognini e de pus ca ia set, e cat se poate de sigur, toti kktii i-au luat set handra-tantalaului ala! Pe Thiem 1 solist, fara probleme. Ce-mi place la Don Fabio e ca are o viteza in executii iesita din comun, pe zgura parca il intrece si pe Nikusor! E adevarat ca si viteza cu care se prosteste e mare, dar.... pentru un set nu vad probleme.
    Last edited by Johnny D; 3rd June 2019 at 00:14.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    O sa vina acoperisul si nocturna la anu', aveti rabdare. Oricum asa cum e Roland Garros e al doilea GS ca prestigiu din lume.
    Nu va place, nu urmariti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai tocmai ca ne place si vrem sa urmarim, dar nu putem, aici e problema!


    Si pentru ce? Ca vine noaptea! Pana si amaratii de challenger n-auzi ca au metode sa te lase sa te uiti? Metoda antiintuneric descoperita si prin Africa, dar nu in Franta!


    Aduceti dracu lanterne de-acasa si puneti-le langa fiecare scaun si sa vezi atunci cum a fi! Atunci nu le va placea jucatorilor ca le intra lumina in ochi cand servesc, o sa-i obligati sa serveasca cu ochii inchisi, al 2-lea cel mai modern mod de-a servi din lume!
    Last edited by Johnny D; 3rd June 2019 at 00:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Tenisul se joaca ziua, nu noaptea ca hotii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •