View Poll Results: Cine va fi campion la Roland Garros in 2019?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    4 50.00%
  • Rafael Nadal

    2 25.00%
  • Dominic Thiem

    1 12.50%
  • Roger Federer

    0 0%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Juan Martin Del Potro

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • "Don" Fabio Fognini

    0 0%
  • Roberto Bautista-Agut

    0 0%
  • Key Nishikori

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Stan Wawrinka

    1 12.50%
  • Altul, numiti-l (Ex: David Goffin, Diego Schwartzman)

    0 0%
Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 238

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros 2019

  1. #43
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ce set 3 prinde Goffin... ii intra practic tot, 17 lovituri direct castigatoare si doar 4 greseli nefortate pe zgura in fata lui Rafa (care nu joaca rau dar nici chiar la 100%). Nu cred ca are vreo sansa sa repete performanta si in setul 4, dar macar indulceste umilinta din setul 1.

  2. #44
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nadal-Goffin un meci demn macar de niste sferturi, ghinion si pentru Rafa ca a fost testat asa devreme si mai ales pentru belgian.

    Rafa nu este inca la 100%, are scaderi in joc, FH in lung de linie nu ii merge cum trebuie, joc de tur 3 ce sa mai. Totusi nu cred ca vreunul din jucatorii actuali il poate bate pe zgura la RG intr-o zi normala. Urmeaza pesemne un meci de antrenament pentru el, dar de obicei in turul 4 face cel mai slab meci la turnee de GS asa ca e posibil sa nu fie mare lucru de vazut.

  3. #45
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,240
    Reputatie
    0
    Goffin e bun totuși pe zgura, nu e de mirare ca a luat set, mai ales la ce a jucat Rafa pe zgura sezonul asta. Londero va fi antrenament cu public. Wawrinka joaca bine, dar are și el momente în care își iese din ritm, și nici nu rezista fizic la un meci lung. Mai repede îl vad pe Tsitsipas în semifinale.

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Fi-le-ar ciclismul al dracu’ sa le fie, in loc sa il dea pe Nadal tre’ sa ne uitam la plictisitorii aia...
    Si eu cand zic asta, Miril imi sare-n cap desi nimeni nici macar nu posteaza nimic pe ciclism.
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Totusi nu cred ca vreunul din jucatorii actuali il poate bate pe zgura la RG intr-o zi normala.
    Am mai zis, Stan The Man il asteapta in semifinala, roaga-te sa nu joace cum a jucat in finala cu Djokovic deoarece pana si Mats a zis, lucru cu care sunt total de acord: acel tenis a fost cel mai bun care s-a jucat vreodata la Roland Garros, oricat de dureros si/sau neadevarat ti s-ar parea tie asta.


    Ce-i drept, Nadal are acel efect care-l deranjeaza pe rever, cu Nadal ar putea sa nu dea asa randament chiar daca ar fi intr-o astfel de forma. Ramane de vazut, ambii cred ca se vor califica in semifinale si-n fine vom vedea un meci mare intre cei 2 pe zgura de la RG, si e numai bine ca s-ar putea sa ne fie asta si ultima sansa sa-l vedem!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Vingt ans (si o operatie la genunchi) plus tard... neah, nu cred ca Wawrinka mai poate fi acelasi care a castigat RG. In absenta lui Rafa, un mic detaliu. Sa treaca de Dimitrov pana una alta, apoi de Tsitsipas si big boss Federer. Nadal va fi un monstru vineri daca ajunge pana acolo. Scos de un jucator cu rever cu o singura mana?

  6. #48
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Rojer cu Tecau iar dau de Bryanii pfft.
    Madrid si la Roma in primul tur si acum aici in turul 3.
    3 turnee consecutive cu gemenii...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Daca sunt slabi, ce sa le faci? Ce tot ai tu cu tecaii, cand vine Masters/GS doar te tecai de-aud, e meci de dublu si nici ala macar pe de-antregul, doar de jumate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    6-3,7-6 pentru Tecau cu Rojer.
    Sa vină titlul 😎.

  9. #51
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Nu Č™tiu dacă a mai comentat cineva, dar în 2019 ciorile de la Infosys au înlocuit ciorile de la IBM ca partener al turneelor de GS. S-au dus dracu” statisticile din turnee... Nu tu sume de aČ™i, nu tu cele mai puternice servicii. O mizerie. La fel ca Č™i la AO.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Pfai ce meci interesant avem luni intre favoritul publicului si cel care a declarat ca vrea sa castige turneul, singurul francez fie ca in WTA sau ATP ramas in turneu: Gay-el Mon fills si printzul zgurii care strabate orice minge cu dreapta de-i da efect cu care nici Nadal nu e obisnuit! Abia astept sa vad meciul ala, rar asa anticipare interesanta, mizez pe Thiem ca le-o da cu tot cu publicul si negrii si francezii lor nesimtiti cu tot!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu mizez pe Dominic.
    Azi nu l-a impresionat nici ca astepta Serena la usa la conferinta de presa buna atitudine, imi place.

  12. #54
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,240
    Reputatie
    0
    Maine un meci de urmărit, Stan cu pletosul grec. Va fi spectacol dacă Wawrinka joaca ca ieri/azi.

  13. #55
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Nu Č™tiu dacă a mai comentat cineva, dar în 2019 ciorile de la Infosys au înlocuit ciorile de la IBM ca partener al turneelor de GS. S-au dus dracu” statisticile din turnee... Nu tu sume de aČ™i, nu tu cele mai puternice servicii. O mizerie. La fel ca Č™i la AO.
    Au facut asta de anul trecut, cel putin au renuntat la SlamTracker de la IBM si au venit cu altceva, facut de francezi am crezut eu. Am comentat (aici) atunci ca e o mizerie, inca anul asta e ceva mai ok.

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Maine un meci de urmărit, Stan cu pletosul grec. Va fi spectacol dacă Wawrinka joaca ca ieri/azi.
    Stan The Man sterge cu pletele lui zgura de pe jos, bani pe jos.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Stan The Man sterge cu pletele lui zgura de pe jos, bani pe jos.
    Ai vrea tu, ca stii ca Stan e femeia lu’ Federer si se caca pe ea intr-o eventuala intalnire. Pe cand pletosu’ il trimite urgent pe bosorog acasa.

    Lasand ironiile, Wawrinka-Tsitsipas e un meci cat se poate de echilibrat intre doi jucatori extrem de asemanatori ca stil de joc in care eu mizez pe tinerete.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Eh, pe zgura Stan nu e deloc femeia lu Federer, i-a dat 3-0 aici la RG in ultima intalnire iar la Monte Carlo in finala i-a suflat singurul titlu de Masters care-i lipsea lu Federer din palmares.


    La ce lovituri brutale are Wawa cand e in chef, sincer, mai accesibil mi se pare pletosul pt Federer! Cel care ajunge in saptamana 2 la RG fara set pierdut, sa notam acest lucru cert!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Fabulos punctul asta prin care Stan salveaza a 3-a minge de set a pletosului, cred ca si Nadal ar fi cedat acolo dupa atatea atacuri scoase si-ar fi ratat ceva lovitura ofensiva, Stan insa a castigat punctul cu noroc la scurta cu fileul ce-i drept dar incredibil cat a scos pletosul!


    Stan The Man is back again! 5 sp salvate si egaleaza la 5 dupa ce-a revenit de la 0-3 la 3-3 si apoi de la 3-5 la 5-5 in acest set! Pletosul sub presiune!
    Last edited by Johnny D; 2nd June 2019 at 18:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Londero joaca foarte bine. Nu se lasa deloc intimidat de Nadal care e obligat sa joace bine daca vrea sa mearga mai departe. Londero ar putea sa faca supriza pe care a facut-o Cechinato anul trecut.

    Si din momentul in care am postat, argentinianul a inceput sa faca numai greseli
    Last edited by lalalilu; 2nd June 2019 at 18:59.

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Eh, nu poti compara Londeri din aia cu Goffini, singurii care l-au pus pe Nadal sub presiune!


    Stan in prelungirile prelungirilor cu pletosi, de mine sa-i duca spre 30=, sa se joace si maine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,240
    Reputatie
    0
    Ce meci frumos, asa cum era de așteptat, între grec și Wawrinka. 5 egal în decisiv.

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    6-5 Wawa dupa ce mai salveaza 3 din cele 8 mingi de break avut de Tsitsipas in decisiv!
    Stan the Man n-a avut nici una dar cand va avea, va fi si de meci si-o va si concretiza!


    Tsitsipas a avut dublu mingilor de break in meciul asta fata de Wawrinka, vreo 30 in total dar degeaba, daca joci cu triplu castigator de GS caruia ii si place zgura, cam greu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •