View Poll Results: pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • victorie Norvegia

    1 33.33%
  • egal

    0 0%
  • victorie Romania

    2 66.67%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 99 of 99

Thread: Preliminarii CE: Norvegia -Romania 2-2

  1. #85
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Atacanti: King e titular in PL. Odegaard e jucatorul lui Real. Ai nostri sunt unul in Bulgaria si celalalt in serie B. La noi marile speranta de pe banca vin de la Cluj si Viitorul, ei tin rezerva unul de la Southampton. Egalul asta e o performanta. Despre ce vorbim aici?

  2. #86
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce nu-ntelegi tu e ca noi n-am jucat azi de egal!
    Johnny, azi am jucat la cat se putea mai mult. Ce nu intelegi tu?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Am jucat pe dracu, daca erau astia de-au intrat dupa pauza titulari, am fi jucat mai bine!

    Hagi si Maxim nu au cum lipsi. Maxim a si decis un meci important acu nu demult pe final, Stanciu ala n-a decis absolut nimic in afara de amicale, acu joaca intr-o liga de rahat si nu e mereu titular dar la nationala mereu baga rahatul ala, cum iti explici? Si normal ca n-am jucat nimic cum zice toata lumea pana in minutu 60 cand s-au facut schimbarile, schimbari care trebuiau facute la pauza, de-aia il si ironizam pe do.bitoc ca n-a vazut ca prima repriza a fost praf si trebuie schimbat inca de la pauza treaba radical! Si daca ar fi schimbat-o, nu cred ca mai luam 2 goluri...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Daca si cu parca ... eu zic asa: e mai bine egal decat infrangere.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Hai ba las-o-n plm, alea n-au fost goluri, ca sare mingea la un imbecil antifotbal si-o baga in poarta cu nimeni in fata lui! Daca tu asta crezi ca e fotbal, te uiti la Ligue 1 degeaba, acolo nu exista jucator asa slab ca asta si golurile cu devieri la om cu poarta goala nu gasesti in 5 etape consecutive in toate meciurile cum ai gasit in meciul asta 2 in ultimele 15 minute! N-am jucat nimic cat meciul a fost pe muchie, doar la disperare cand a fost pierdut deja, si doar intamplator am obtinut acest egal! Baga-ti mintile-n cap sau deschide ochii, ori ambele!


    Macar daca ar fi contat acest egal, de prindeam locu 2 cu el... atunci m-as fi bucurat, dar asa cum zice Pistolaru, e un rahat rezultatu asta si doar acopera rahatul dospit pus in teren de "selectioner", dandu-i scuze sa continue tot asa! Se poate sterge cu el la fund, asa cum a ratat in Nations League, asa va rata si aici calificarea. Cu tot cu bulanul din seara asta TOTAL NEMERITAT de catre el, ca n-a bagat in teren cel mai bun 11!


    Parca-l vad ca-i baga iar pe Maxim si Ianis cu Spania cum au mai facut si alti idioti de la carma nationalei si apoi au zis: "Pai nu vezi ca n-au fost buni?", da ma mwie handicapata, dar Norvegia nu e Spania! Trebuie sa joci cu jucatori cu viziune buna asupra jocului cu echipe care-ti permit, nu ii bagi in meciuri imposibile sa dai exemplu din ei acolo! Idiotii pwlii!
    Last edited by Johnny D; 8th June 2019 at 01:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Chipciu e fundas *

    Contra e cel mai bun antrenor la nationala de ani de zile. Face din rahat bici. Stie ce se poate si incearca ce e incredibil. Iese deoarece le baga in cap ca asa se joaca si nimic altceva. Ce jucatori avem? Toti din diviziile 2 din Europa, pretentiosi cand revin in Romania, lenti si fara talent. La fel ca in anii '80 cu Lucescu. Egal cu Norvegia? Atat meritam noi ... si ei.
    Nu prea inteleg ce doresti sa spui...
    Asa cum nu intelegi de ce joaca prost Romania, nu o sa intelegi nici cand o sa joace.

    Acum 2 ani iti spuneam de o generatie care vine si nu este generatia lui Grozav, Keseru,Stanciu, Grigorie ...astazi l-a scos Ianis si Tucudean pe Contra.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Tzucudean n-a avut timp sa-si dezmeticeasca picioarele, aici a fost problema cred pentru preluarea aia foarte slaba. Daca ar fi jucat titular, daca era rulat 45 de minute, in minutu 60 de mai dadea o foarfeca, nu mai era din aia de nu nimereste nici fundasul...


    Ma rog, este ceva pozitiv in perioada asta, dincolo de egalul obtinut cu mare bulan, faptul ca acest egal intr-adevar nu ne elimina total din cursa iar CONTRA PWLII va avea sansa acestui turneu final U21 si sa-nteleaga o data pt totdeauna ca jucatorii de acolo sunt peste panaramele lui de le pune tot timpul in teren! Si acei jucatori ar putea face interesante meciurile cu Norvegia si Suedia, doar sa fie titulari!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu prea inteleg ce doresti sa spui...
    Asa cum nu intelegi de ce joaca prost Romania, nu o sa intelegi nici cand o sa joace.

    Acum 2 ani iti spuneam de o generatie care vine si nu este generatia lui Grozav, Keseru,Stanciu, Grigorie ...astazi l-a scos Ianis si Tucudean pe Contra.
    Esti sigur ca intelegi ce spui?
    Keseru l-a scos azi.
    Iti pun in curand meci pe youtube daca necesar
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ce e de admirat la Kkasheru asta e ca intr-adevar fuge de rupe, si la constructie ca fu al 2-lea varf, si la finalizare. Daca n-ar fi fugit atat, nu putea sa ramana acolo sa impinga mingea-n poarta. Macar atat sa te astepti de la el ca pana la goluri, a pierdut ca un handicapat vreo 3 sau 4 constructii bune ale echipei si a mai dat 3 pase la portar din care una din 6 metrii cand trebuia sa-i futa una dupa urechi din pozitia aia, nu sa i-o ridice la brate! E prost rau cat scorul e 0-0 si este in marcaj, nu e prima si nu va fi ultima data. I-au intrat alea 2 goluri ca n-a stat nimeni pe el, uita-te pe youtube cat vrei sa vezi realitatea!


    A avut si-un sut bun care i-a dat mana portarului peste cap, ca sa fiu obiectiv pana la capat! Dar putin de tot, foarte putin. Golurile fiind cadouri fara marcaj. Bune si alea decat deloc.


    Intrebarea e: de ce cat timp a avut marcaj n-a facut nimic si de ce la alea 2 goluri n-a avut marcaj? Raspunsul e cat se poate de simplu, la acele 2 faze mingea a venit involuntar spre el, deviata sau sutata fara intentie de echipa noastra, de aia fundasii au fost surprinsi. Cat am construit noi, Kkasheru a fost ZERO BARAT, tinut lejer de fundasi. Si cand a scapat de ei, a dat pasele alea la portar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Johnny, Keseru e Griezmann al nostru. Altu' nu avem deci ne multumim cu el care da doua goluri pe meci. Da?
    Contra il baga in echipa deoarece e asa prost. Probabil Tucudean e mai bun, infarct asa. Dar deocamdata Keseru e mai putin la capitolul atac de cord
    Last edited by delaparis; 8th June 2019 at 02:05.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #95
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Contra a mers pe Stanciu, Grozav, Anton, Grigorie inclusiv Keseru al tau, pe astia s-a bazat.

    Faptul ca a jucat cu Ianis, Tucudean, Maxim pe final si-a salvat postul, ca ai o simpatie pentru el este alta poveste
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Contra a mers pe Stanciu, Grozav, Anton, Grigorie inclusiv Keseru al tau, pe astia s-a bazat.

    Faptul ca a jucat cu Ianis, Tucudean, Maxim pe final si-a salvat postul, ca ai o simpatie pentru el este alta poveste
    This!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Johnny, Keseru e Griezmann al nostru. Altu' nu avem deci ne multumim cu el care da doua goluri pe meci. Da?


    Si Stanciu e Pogba al nostru!



    Da! Desigur!
    Last edited by Johnny D; 8th June 2019 at 15:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ianis si Maxim, la fel si Razvan Marin, nu trebuie sa lipsesca din primul 11.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Ianis si Maxim, la fel si Razvan Marin, nu trebuie sa lipsesca din primul 11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #99
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    "Bine c-am egalat pe final, in prima repriza n-am jucat prea bine. Am avut noroc cu inspiratia lui Keseru si cu inspiratia lui Contra, care a bagat 3 jucatori care au schimbat jocul echipei. Daca Ianis Hagi joaca...

    Eu mereu am zis ca Ianis ar trebui sa joace meci de meci titular. La fel Tucudean, care e cel mai bun atacant din Romania. Cred ca era altfel meciul cu Marin si Cicaldau. Nu e de datoria mea sa zic de mainile moarte. Trebuie sa batem Suedia si Norvegia acasa.

    Cred ca avem 50% sanse de calificare la Euro"
    , a spus Dan Petrescu.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •