View Poll Results: pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • victorie Norvegia

    1 33.33%
  • egal

    0 0%
  • victorie Romania

    2 66.67%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 99

Thread: Preliminarii CE: Norvegia -Romania 2-2

  1. #64
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Keseru mai Johnny, Keseru
    de unde sa stie taranu' ce e sofranu'?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #65
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Ce plm se bucura idioții aia de comentează meciul. Și egalul e un rezultat rusinos. Mentalitate de kkt. O sa ne vedem zmei după egalul asta.

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    de unde sa stie taranu' ce e sofranu'?
    Prost sa fii, noroc ca esti... asta a fost definitia lui de azi!


    Am facut 2-2 ca titularii au intrat in minutu 60.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ce plm se bucura idioții aia de comentează meciul. Și egalul e un rezultat rusinos. Mentalitate de kkt. O sa ne vedem zmei după egalul asta.
    Absolut! Ne-au dominat clar, puteau da vreo 5 aia dar au fost fraieri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Deci trebuie sa batem Norvegia si Suedia aici, si sa speram ca suedezii scot maxim tot atatea puncte cu spaniolii ca si noi?

  5. #68
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Doar daca e titularizat Ionita
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #69
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ce plm se bucura idioții aia de comentează meciul. Și egalul e un rezultat rusinos. Mentalitate de kkt. O sa ne vedem zmei după egalul asta.
    Eram aproape eliminati daca pierdeam azi. Pastram sansele de calificare ... alea putine
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Deci trebuie sa batem Norvegia si Suedia aici, si sa speram ca suedezii scot maxim tot atatea puncte cu spaniolii ca si noi?
    Ceva de genu, lucru care n-are cum sa se-ntample. Suedia e echipa tare, nu vad cum s-o bati cu panarame din astea ca Stanciu si Kakasheru. Suedia nu face gafe sa-l tot lase pe ala cu poarta goala.

    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Doar daca e titularizat Ionita
    Decat Stanciu, clar si Ionita e mai bun, de 2 ori cel putin!
    Dar erau acolo pe banca destui jucatori, nu doar prieteni cu jucatorii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Keseruuuuuuuuuu !!!! Noroc ne trebuia ..noroc am avut !!!!!!!!

    Tatarusanu a gafat-o la primul gol in stilul caracteristic

    Grozav a fost slab , la fel si Tucudean

    Ianis Hagi a creat periculozitate

    Maxim a dat pasa la golul 2 ! si centrarea din corner pentru Dragos Grigore la primul gol
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Maxim a dat pasa la golul 2 ! si centrarea din corner pentru Dragos Grigore la primul gol
    Bine ca n-are loc de nulitatea aia de Stanciu!

    Il baga iar cu Malta, Feroe si din astea.
    Si cand vin meciurile importante, tot nulitatea face rahatul praf!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Contra joaca ca la poker Tucudean, Ianis l-au scos in seara asta.

    Probabil isi va juca sansa pana la capat, va pleca cu salariul intreg, avem acum si fundas dreapta

    Apreciez curajul lui Contra nu stie sa antreneze, totusi macar a oferit o mica sansa lui Tucudean si Ianis...

    Jucatorii astia inclusiv Deac puteau juca inca din era Daum cand Viitorul a castigat campionatul .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ianis si Maxim n-ar trebui sa lipseasca din primul 11, in absenta lui Budescu, evident.
    Iar in atac, Cutzudean si Puscas. Dar degeaba, ca nu facem noi echipa, ci Cosmuci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    cu Razvan Marin si Ianis avem ceva sanse ptr viitor...

    oricum, azi chiar mi-a parut un pic rau de Norvegia...chiar nu meritau ce li s-a intamplat...

    gol anulat degeaba initial...apoi trebuia sa fie 4-0 5-0 si cumva se termina 2-2

    nedrept este fotbalul..
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    De ce sa-ti para rau de ei?
    1. Si noi am patit de astea destule, dar pentru noi s-au ratat calificari atunci, deci a cotat.
    2. Pentru ei nu conteaza, oricum au 0 sanse sa se califice, fix ca noi.
    3. Nici pentru noi nu conteaza, doar ca mai este o miza, nu se castiga degeaba in Malta.


    Exact ce va ziceam: Hagi titular in Malta! Ii baga p-astia de stiu ataca si nu-si dau cu dreptu-n stangu-n oficiale in meciuri pe care si Romania C le-ar castiga!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    noi avem sanse ! depindem de meciurile de acasa
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #78
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Mda, si cate sanse ne dadeai de la inceput? 30%? Acum sunt maxim 10%.
    Si de ce? C-am jucat noi bine? Am jucat o pwla, aia trebuiau sa ne dea vreo 5!
    Cat s-a jucat pe miza meciul, am fost ZERO BARAT, doar la disperare ne-a intrat de data asta pe final cand nici macar nu sa batem, sa obtinem un egal si asta doar pt ca Norvegia e o echipa slaba de tot, mai ales pe faza defensiva. Slabaaaa rau. Dar noi nu stim sa ne punem cei mai buni jucatori in teren, suntem varza!


    Jocu la disperare pe final noua nu ne iese, azi a fost exceptia de la regula. Si macar de ne-ar fi iesit de-o calificare, si cand ne iese noua, ne iese degeaba. De-ampwla pur si simplu.
    Last edited by Johnny D; 8th June 2019 at 01:04.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #79
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    cheia e ca socul Spania-Suedia sa nu se termine egal si cum la egal au amandoua de castigat .....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #80
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    oricum, azi chiar mi-a parut un pic rau de Norvegia...chiar nu meritau ce li s-a intamplat...
    Mda, sa conduci cu 2-0 principalele contracandidate si sa faci cu ambele doar egal acasa e cam nasol.
    Last edited by JJ; 8th June 2019 at 01:10.

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    cheia e ca socul Spania-Suedia sa nu se termine egal si cum la egal au amandoua de castigat .....
    Spania ii bate la ei acasa, insa in Suedia nu stiu ce va face. Diferenta de valoare e mare.
    Faza e ca noi s-ar putea sa scoatem ceva cu Spania, cand n-avem nici o sansa, jucam mai bine, cand avem sanse bune ne kkm pe noi!

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Mda, sa conduci cu 2-0 principalele contracandidate si sa faci cu ambele doar egal acasa e cam nasol.
    Norvegia e foarte slaba, mah! Daca nu suntem retar.dati chiar de tot, o batem acasa!
    Chiar nu inteleg cum Suedia a scos doar un egal cu astia, cred ca s-au temut!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Vom termina pe 3, vedeti-va de treaba, azi trebuia sa batem ca sa ne batem la locu 2 cu sanse reale! E realitatea pur si simplu!


    Apropo, zice ca Norvegia si-a castigat grupa de EL, deci e calificata la Euro, nu? Dar ce grupa a avut Norvegia? A avut o Serbia cum am avut noi in grupa ei?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #83
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Contra joaca ca la poker Tucudean, Ianis l-au scos in seara asta.

    Probabil isi va juca sansa pana la capat, va pleca cu salariul intreg, avem acum si fundas dreapta

    Apreciez curajul lui Contra nu stie sa antreneze, totusi macar a oferit o mica sansa lui Tucudean si Ianis...

    Jucatorii astia inclusiv Deac puteau juca inca din era Daum cand Viitorul a castigat campionatul .
    Chipciu e fundas *

    Contra e cel mai bun antrenor la nationala de ani de zile. Face din rahat bici. Stie ce se poate si incearca ce e incredibil. Iese deoarece le baga in cap ca asa se joaca si nimic altceva. Ce jucatori avem? Toti din diviziile 2 din Europa, pretentiosi cand revin in Romania, lenti si fara talent. La fel ca in anii '80 cu Lucescu. Egal cu Norvegia? Atat meritam noi ... si ei.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ce nu-ntelegi tu e ca noi n-am jucat azi de egal! Sau ti s-a parut altceva? Daca aveam jucatorii mai buni in teren din start, aia de-au intrat dupa pauza, e posibil sa nu-l fi obtinut nici pe ala, culmea, dar am fi jucat mai bine, garantat!


    Bulanu e altceva, jocul se vede minut cu minut. Azi am fost varza, si cele 2 goluri care le-a dat nulitatea aia cu poarta goala, le-a dat c-a sarit mingea intamplator la el! Mie d-astia nu-mi trebuie, bulan n-o sa ai tot timpul, ci mai degraba foarte rar. Si bulanu vine mai ales daca ai foarte multe faze ofensive, azi n-am avut, decat incepand cu 0-2. Slab rau, foarte slab.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •