View Poll Results: pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • victorie Arsenal

    1 33.33%
  • victorie Chelsea

    2 66.67%
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 101

Thread: Finala EL 18-19: Arsenal - Chelsea 1-4

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    pretenaru cu season ticket nu o sa dea o miara de pounzi pt zbor direct la Bacau de la londra organizat de club. nu prea este cerere

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    1. Dam o miutza de casa cu Chelsea;

    2. Ei ne s*g p*la;

    3. Jucam in Champions League.
    Last edited by Johnny D; 22nd May 2019 at 01:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    ioaneee

    leuca aia de te a lovit in cap cred ca ti-a rearanjat neoronii aia doi de iesi si cu ce se apropie de statutul de gluma.

    tine-te la distanta de ea ca dreacu stie ce rearanjament se poate daca te loveste din nou.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    DascalesculeeeeEEEEeee! Las ca vezi tu! Discutam la meci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,318
    Reputatie
    0
    Aiurea loc au ales pentru finala. În ritmul asta, în câțiva ani o sa fie finala la Beijing sau New Delhi.... Globalizarea lui pește prãjit...

  6. #27
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    asta cu armeanul e un mare bullshit si o palma pentru UEFA...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Nu ne place ca finala e pusa la Baku?

    Oare ce vrea UEFA cu gestul asta? Eu cred ca pur si simplu incearca sa readuca fotbalul accesibil in zonele care sunt in pericol sa dispara de pe harta fotbalistica. Deocamdata Liga Europa si oricum e curajos. Sigur anul asta pica aiurea cu doua cluburi consacrate din Londra. Dar poate e interesant sa vedem nivelul devotamentului suporterilor celor doua.

    Apoi exista fotbal la Baku.
    Avem Dinamo Baku care si-a schimbat numele in FK Baku. Avem Inter Baku ... etc ...

    Serios cel mai cunoscut e Qarabag, club care nu era la origine din capitala dar s-a mutat acolo din motive ... nu prea am inteles

    Stadionul e modern si are capacitate comparabila cu cele mai mari din occident.

    Parerea mea e ca e bine si nu e rau
    De fiecare data cand UEFA face cate un gest catre zonele defavorizate ale fotbalului eu aplaud.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Nu, insa nu ne place ca un jucator nu poate juca in finala de frica.
    Ce-i drept, ipotetic vorbind daca finala era la Moscova si se califica de exemplu Dinamo Kiev, probabil iesea si mai rau.

  9. #30
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Nu am citit ca jucatorul in chestiune sa fie amenintat real. Faptul ca i-e frica sa se duca acolo nu e problema UEFA. In mod normal nu are ce sa i se intample. Nu are mandat de arest sau altceva condamnari. E mai mult simbolica problema ... sau politica.
    Ti-e frica sa intri pe teren atunci te lasi de fotbal. Cine stie ce se poate intampla. Poate iti rupi un picior, poate cazi urat si iti rupi gatul, poate ca un suporter iti arunca ceva in cap si mori. S-a intamplat. Ce facem? Nu mai mergem pe strada deoarece e posibil sa primim o caramida in cap?
    Ce are Baku si majoritatea fanilor de fotbal de acolo cu astfel de profetii?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu ne place ca finala e pusa la Baku?

    Oare ce vrea UEFA cu gestul asta? Eu cred ca pur si simplu incearca sa readuca fotbalul accesibil in zonele care sunt in pericol sa dispara de pe harta fotbalistica. Deocamdata Liga Europa si oricum e curajos. Sigur anul asta pica aiurea cu doua cluburi consacrate din Londra. Dar poate e interesant sa vedem nivelul devotamentului suporterilor celor doua.

    Apoi exista fotbal la Baku.
    Avem Dinamo Baku care si-a schimbat numele in FK Baku. Avem Inter Baku ... etc ...

    Serios cel mai cunoscut e Qarabag, club care nu era la origine din capitala dar s-a mutat acolo din motive ... nu prea am inteles

    Stadionul e modern si are capacitate comparabila cu cele mai mari din occident.

    Parerea mea e ca e bine si nu e rau
    De fiecare data cand UEFA face cate un gest catre zonele defavorizate ale fotbalului eu aplaud.
    ca ca ma ca

    UEFA a mers la Bacau pt petrodolari. scurt pe doi.

  11. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Daca tu gasesti petrodolari la Bacau atunci sa-i spui repede lui Relansat. Tot asteapta bietul acolo

    Bine, sa zicem ca e ceva ce spui tu, UEFA are nevoie de petrodolarii micilor astora cand are la dispozitie Qatar, Emirates si alte ?
    Last edited by delaparis; 22nd May 2019 at 01:36.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Tu fa bine si nu tot edita acolo, ca nu stii ce vreau eu sa zic!


    Si nici nu vrei sa stii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Te ia "Sevi" la plangeri
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Saracul de el, cam atat ce mai poate face.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu am citit ca jucatorul in chestiune sa fie amenintat real. Faptul ca i-e frica sa se duca acolo nu e problema UEFA. In mod normal nu are ce sa i se intample. Nu are mandat de arest sau altceva condamnari. E mai mult simbolica problema ... sau politica.
    Ti-e frica sa intri pe teren atunci te lasi de fotbal. Cine stie ce se poate intampla. Poate iti rupi un picior, poate cazi urat si iti rupi gatul, poate ca un suporter iti arunca ceva in cap si mori. S-a intamplat. Ce facem? Nu mai mergem pe strada deoarece e posibil sa primim o caramida in cap?
    Ce are Baku si majoritatea fanilor de fotbal de acolo cu astfel de profetii?
    Tu compari ce se intampla si ce s-a intamplat intre Armenia si Azerbaijan cu mersul pe strada? . Acolo e vorba de razboi si genocid iar el ne explica cum aluneci pe strada.
    Cand UEFA ne spune ca "a comprehensive security plan was developed and given to the club" nu e ok. Sa ajunga la un meci si sa joace e nevoie de comprehensive security plan? Evident au mai fost sportivi din Armenia acolo, au fost atacati cu pietre si a fost nevoie de interventia politiei sa ii scoata din arena (apoi au refuzat sa mai intre in ring).
    Dar aici totusi e un eveniment mult mai mare si mai mediatizat, dai de un "erou national" gen Ramil Safarov care vrea sa isi faca un nume si te-ai scos.

    Also: AZERBAIJAN AMBASSADOR: MKHITARYAN WILL BE SAFE UNLESS HE ‘PLAYS THE ISSUE’. Asta vine de la un oficial- o amenintare defapt, e safe daca nu spune ceva politic? Daca nu supara pe cineva? Nu inteleg ce inseamna, daca da gol si se bucura are sanse sa fie linsat?

    Iar la finalul zilei, e decizia lui. Arsenal a jucat la Baku deja odata sezonul asta, atunci a fost recomandat sa stea acasa. Nu pot sa il judec ca nu vrea sa mearga.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu ne place ca finala e pusa la Baku?

    Oare ce vrea UEFA cu gestul asta? Eu cred ca pur si simplu incearca sa readuca fotbalul accesibil in zonele care sunt in pericol sa dispara de pe harta fotbalistica. Deocamdata Liga Europa si oricum e curajos. Sigur anul asta pica aiurea cu doua cluburi consacrate din Londra. Dar poate e interesant sa vedem nivelul devotamentului suporterilor celor doua.

    Stadionul e modern si are capacitate comparabila cu cele mai mari din occident.
    Arsenal a primit 6000 de bilete, Chelsea sub 6000.
    Stadionul are o capacitate de 68,000. Absurd sa primesti doar atatea bilete.
    Ei pun la vanzare 4,000 de bilete online. Restul cica se vand, doar ca nu stim unde si nu le putem lua.

    Din Anglia faci 2 zile pana in Baku . O camera la hotel costa 1000 de euro. Nu au voie mai mult de 12k de straini in oras pentru ca nu au unde sa ii cazeze.
    Daca esti strain nu ai voie in centru orasului in data de 28 mai ca au ei ceva sarbatoare .

    In cazul meu, se pare ca nu sunt fan adevarat. Am fost la 2 deplasari de Europa League anu asta - totul a fost excelent - dar la finala nu merg. Ca membru cotizant intr-o asociatie Arsenal oficiala am acces la bilete pentru finala, pretul era chiar decent. Dar nu o sa merg in Baku. Nu mi se pare ok sa lasi pana in 2000 euro pe o deplasare(meciul pus miercuri evident sa iti iei si liber vreo 3 zile). Poate o sa vina momentul cand o sa se gandeasca UEFA si la fani. Nu inteleg de ce nu alegi 2-3 stadioane posibile pentru finala, apoi in functie de cine se califica alegi unul.
    Tocmai pentru a evita lucruri de genu. Cum zicea si JJ, daca se juca in Rusia si se califica Dinamo Kiev?

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Daca tu gasesti petrodolari la Bacau atunci sa-i spui repede lui Relansat. Tot asteapta bietul acolo

    Bine, sa zicem ca e ceva ce spui tu, UEFA are nevoie de petrodolarii micilor astora cand are la dispozitie Qatar, Emirates si alte ?
    ma repet. ca ca ma ca

    deja azerii au un spurious claim ca cica sint in Europa. the clue is in the name EUROPA LEAGUE.

    dar ce dreacu de minte frantuzita poa sa faca claim ca arabii aia sunt in Europa.

    doar una timpita


  17. #38
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Bai voi de ce tot nu plecati din UE? Va retine cineva? Hai uscheala pe insula acolo ca e vreme frumoasa

    Si ca nu mai joaca armeanu ala sunteti obligati sa bagati un englez in echipa. Aveti asa ceva?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #39
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post

    Si ca nu mai joaca armeanu ala sunteti obligati sa bagati un englez in echipa. Aveti asa ceva?
    Ha?

  19. #40
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,475
    Reputatie
    1
    dascalescule, tu nu ai treaba cu criketu? am citit ca ingliterii sunt mega favoriti Hai ca ti-am dat iar motiv de baut

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bai voi de ce tot nu plecati din UE? Va retine cineva? Hai uscheala pe insula acolo ca e vreme frumoasa

    Si ca nu mai joaca armeanu ala sunteti obligati sa bagati un englez in echipa. Aveti asa ceva?
    asta e beat mort.

    nu poa sa riposteze si da cu mucii n fasole.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    dascalescule, tu nu ai treaba cu criketu? am citit ca ingliterii sunt mega favoriti Hai ca ti-am dat iar motiv de baut
    numa acus ce ncepe.

    bine ca mi ai adus aminte.

    vreme frumoasa v
    paintu v
    pavilion de stabani v
    Anglia-si sugruma competitia v

    cum dreacu conduc sa vin acasa?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •