View Poll Results: pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • victorie Arsenal

    1 33.33%
  • victorie Chelsea

    2 66.67%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 101 of 101

Thread: Finala EL 18-19: Arsenal - Chelsea 1-4

  1. #85
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Ionica, tot in Europa league, tot in Europa league?! Nea Gazidis vrea sa faca pe Milan dupa modelul Arsenal. Aideplm #brexit #****juve
    Lasa, ca poate facem si noi 7 eliminari la rand in UCL...
    acum optimi in UCL pare un vis frumos )
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #86
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    a facut si arsenal ceva.
    a marcat golul serii.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Ionica, tot in Europa league, tot in Europa league?! Nea Gazidis vrea sa faca pe Milan dupa modelul Arsenal. Aideplm #brexit #****juve
    Pai daca noi nu jucam cu Lyon si Celta ca si Manchester United... ce sa-i faci.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    gata englezii au 5 echipe in sampion lig.
    pe playstation poate.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Lasa-i ca sunt tari totusi. Au inca doua cupe anu' asta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    arsenal a picat baku'
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Una-i nasol.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Ionica, tot in Europa league, tot in Europa league?! Nea Gazidis vrea sa faca pe Milan dupa modelul Arsenal. Aideplm #brexit #****juve
    Razi tu razi, dar o sa vezi ce face Gazidis cu echipa aia pana e dat afara, nimic nu mai ramane din voi. Omul e incompetent.

    Cat despre finala . Ne uitam la golul 2 si golul 3 si vedem exact ce probleme sunt in echipa, nu trebuie sa mai scriu eu romane.

    Allegri e liber atata spun . Eu unu m-am saturat sa incasez 70 de goluri pe an.

    Vreau sa zic ceva frumos de Hazard dar nu stiu ce. Imi pare rau ca pleaca...o sa imi fie dor sa il vad saptamana de saptamana. Un jucator extraordinar.

  9. #93
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Haidi bre ca voi n-ati dus-o rau in niciun sezon. E drept ca pana prin martie ati fost tot timpul zmei Ce poate face mai prost ca predecesorii sai?! Sa rateze Europa League, nu? Oricum eu nu am la inima competitia asta... Asa ca ... focu la ei! 4-3-3... Attacare, attacare, attacare!

    PS: Allegri isi ia un an sabatic si va alege Real/Barcelona/Bayern/City/United... no offence

  10. #94
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Haidi bre ca voi n-ati dus-o rau in niciun sezon. E drept ca pana prin martie ati fost tot timpul zmei Ce poate face mai prost ca predecesorii sai?! Sa rateze Europa League, nu? Oricum eu nu am la inima competitia asta... Asa ca ... focu la ei! 4-3-3... Attacare, attacare, attacare!

    PS: Allegri isi ia un an sabatic si va alege Real/Barcelona/Bayern/City/United... no offence

    Gazidis semneaza contracte de publicitate foarte proaste, care te afecteaza pe termen lung(cand zic proaste, chiar sunt incredibil de proaste). Da contracte imense la jucatori care nu le merita, again te afecteaza pe termen lung, vezi cazul Ozil. Nu prelungeste contracte la jucatori, asteapta pana mai au 12 luni de contract, apoi ori e stors la bani de agent, ori pierde jucatorul pe gratis.
    Are 0 viziune pe termen lung, 0 planuri cand vine vorba de academie, 0 planuri legate de transferuri. E total incompetent.

    Allegri e prea defensiv pentru Barcelona sau Real. City are antrenor. United poate.
    Again, Unai a avut un sezon decent, daca tin cont de cum arata echipa asta(jalnic) a scos cat se putea scoate. Dar a pierdut calificare in UCL pe mana lui. A jucat cu rezervele acasa cu Palace si acolo a pierdut top 4. 3 puncte acasa cu ei luam locul 4, sa nu mai zic daca bateam pe Brighton acasa terminam pe 3. Iar meciurile astea 2 pe final de sezon, chiar nu are scuza, nu pot sa inteleg ce a fost in capul lui. Desi e dur sa il dai afara acum, daca exista o sansa sa vina Allegri de exemplu, eu i-as zice multumesc si gata.

  11. #95
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Bun, hai sa analizam aspectele tale pe scurt.
    Academia Milan tocmai a retrogradat in al doi-lea esalon, deci mai prost de-atat nu se poate Contracte mari? Nu-i problema, avem si de-astea. Montolivo a avut 4-5mil pe an timp de mai multe sezoane iar meciurile lui decente le numar pe degetele de la o mana. Credeam ca a am pus mana pe noul Rui Costa insa flacara lui deja arsese la Fiorentina. Gigi are 6mil pe an la 20 ani si plavanu a comis-o de multe ori. Sper sa luam macar 40mil pe el in vara asta. Basca mai are si frate-su 1mil pe an.

    Depinde foarte mult de antrenorul ales si pare-se ca-i lasa frau liber lui Maldini, care-l place pe Geampaolo de la Sampdoria. Insa e tot un antrenor mediocru. Vom vedea zilele viitoare pe cine va alege. Ideea de baza e ca fondul Elliot a varsat deja 200mil datoria chinezilor si vrea sa creasca valoarea clubului la 1.5b. Momentan valoreaza cam 500m. Exista discutii iarasi de stadion nou, jucatori tineri buni, etc.

    Arsenal a platit scump meciurile in plus din Europa League. Nu de putine ori a clacat dupa o deplasare lunga in EL, joia. Inca sunt de parere ca formatul actualei competii e facuta prost: ai deplasare de 2000km si duminica joci in campionat. Chiar daca bagi rezervele in EL, te afecteaza in campionat. Plus ca tre sa ai 4-5 jucatori in plus pt a face fata tuturor competiilor. Am vazut ca aproape retrogradase Burnely dupa parcursul european. Sa-i vedem si pe Wolves.

    Locu de UCL din campionat s-a pierdut practic in deplasarea de pe Merseyside, unde a fost muci in meciul cu Everton. Dupa aia a urmat efectul domino, cu mentalitatea spasita ca trofeul EL e ultimu tren.

    Allegri defensiv? Asa ziceam si de Ancelotti si daca intrebi acum fani ai lui Chelsea, il regreta si acum. Eu inca sunt de parere ca asteapta Real/Barca/Bayern/City pt ca nu pot lua toate in acelasi timp trofeul UCL sezonu viitor.

  12. #96
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    nop, locul lui Arsenal de UCL s-a pierdut in dubla de acasa 1/6 cu Palace si fucking Brighton...sa fim seriosi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Nu chiar, daca ne-am fi concentrat pe campionat, le bateam p-alea dar ne-a trebuit titlu european, ne-am supraestimat si am platit pretul. EL e mai pe valoarea noastra in acest moment, cel putin juma de an prima echipa se poate concentra doar pe campionat, grupele EL le castigam lejer si cu a 2-a.

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Razi tu razi
    Giroud slab, poftim? Ti-a dat peste nas! Si nici macar nu s-a bucurat deoarece stie ca Arsenal l-a adus in fotbalul mare si nu Chelsea, echipa de mercenari.

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Cat despre finala . Ne uitam la golul 2 si golul 3 si vedem exact ce probleme sunt in echipa, nu trebuie sa mai scriu eu romane.
    Primu gol a facut diferenta, el a decis trofeul si cel care l-a inscris aproape de nicaieri!
    Sa nu mai vorbim prostii, golurile 2 si 3 au venit ca eram deja in degringolada, fara primul gol asa ceva n-ar fi existat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu chiar, daca ne-am fi concentrat pe campionat, le bateam p-alea dar ne-a trebuit titlu european, ne-am supraestimat si am platit pretul. EL e mai pe valoarea noastra in acest moment, cel putin juma de an prima echipa se poate concentra doar pe campionat, grupele EL le castigam lejer si cu a 2-a.



    Giroud slab, poftim? Ti-a dat peste nas! Si nici macar nu s-a bucurat deoarece stie ca Arsenal l-a adus in fotbalul mare si nu Chelsea, echipa de mercenari.



    Primu gol a facut diferenta, el a decis trofeul si cel care l-a inscris aproape de nicaieri!
    Sa nu mai vorbim prostii, golurile 2 si 3 au venit ca eram deja in degringolada, fara primul gol asa ceva n-ar fi existat.
    Giroud e slab da.
    Nu s-a bucurat pe teren, apoi si-a batut **** de Arsenal in vestiar si in autocar. Nu il acuz, joaca pentru Chelsea si in afara de tine nimeni nu il place de la noi.
    Golurile 2-3 au venit ca s-au dat batut, clar. Dar golurile alea le primim constant si sunt o problema mare.

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Nu s-a bucurat pe teren, apoi si-a batut **** de Arsenal in vestiar si in autocar.
    Pai nu era normal sa se bucure "in privat" cu baietii? Eu as zice c-a aratat decenta dupa ce l-am scos afara pe usa din dos ca pe o panarama, iar el a aratat respect si nu s-a bucurat chiar si asa. Eu de eram in locul lui si m-ar fi aruncat ca pe o carpa.......

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Nu il acuz, joaca pentru Chelsea si in afara de tine nimeni nu il place de la noi.
    Pai normal ca nu-l place, ca ne-a luat un trofeu european de care nu avem.

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Golurile 2-3 au venit ca s-au dat batut, clar. Dar golurile alea le primim constant si sunt o problema mare.
    Deci golul lui Giroud a decis finala, cum am zis.

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Giroud e slab da.
    Nup. Ala de zici tu ca e slab le-a luat lor un trofeu si ni l-a pierdut noua.
    Aubameyang si Lacasette zero barat in meciul important.
    Last edited by Johnny D; 22nd August 2019 at 23:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #100
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Postezi in arhiva?
    Cat a fost scorul ca nu-mi aduc aminte?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #101
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Nici eu, dar discutia cu Eko-uri nu poate fi lasata neterminata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •