Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 103

Thread: Capete de acuzare - bilant trist

  1. #1
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1

    Capete de acuzare - bilant trist

    Vis-a-vis de banarea lui Sevilla - nu-i decat o farsa patetica, un nou al moderatorului portocaliu care, in sfarsit a gasit o cale sa se razbune pentru ADEVARURILE servite fara menajamente... direct in mecla (colocvial vorbind), dupa cum urmeaza:






    <<Parisele si Ionelu' insulta userii de cate ori le vine, dar ii critica pe altii.>> de aici, 18.12.18: https://forum.onlinesport.ro/threads...=1#post4449720



    sau
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Dupa ce-i face dobitooci, ii ameninta cu pedepse colective ca razbunare.

    Ionelule, de cate ori am zis ca-l ignor complet pe paulici daca ma lasa si el in pace? Si dupa nici doua zile se baga in seama si ma numea macac sau mai stiu eu cum? Lasa-ne cu amenintarile pentru ca deja esti penibil. Problema e la paulici, nu se poate abtine.
    Putem sa-l ignoram, dar nu mai vrem pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot el vine dupa noi.
    ca raspuns la postarea asta:
    Quote Originally Posted by Johhny
    Novac si Dascalescu au fost avertizati, daca se mai comporta ca niste dobitooci ABSOLUT GRATUIT SI NEPROVOCATI de cei de care-si bat joc in perioada imediat urmatoare - sa zicem aproximativ o luna si eu ii ochiesc, vine infractiunea. Ma doare-n pish pe sectiunea carui moderator impotent sau cumparat de ei se desfasoara! Punct.





    sau
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Aha... deci nu e nimic in neregula in a sanctiona de doua ori aceeasi postare.
    Ionelu' de la tine a invatat sa se pise pe carta moderatorilor
    Last edited by Novac; 24th April 2019 at 08:53.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ok
    Stai pe faza. Revin sa-ti explic si tie cum sta treaba. "in mecla" vorba ta....

  3. #3
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis
    Posibil sa aiba acces doar acolo in curand
    vaai, dar lasa-ne si pe noi cu amenintarile tale puerile ca ne obosesti zau asa

    in opinia mea esti varza ca Group Manager deoarece in situatii de criza, hai sa le zicem asa, preferi sa actionezi dupa criterii numai de tine stiute neintervenind spre aplanarea conflictului. Zici ca ne-ai citit dar nu-ti pui problema ca noi suntem cei exasperati de modul dictatorial, complet lipsit de transparenta si logica dupa care imparti asa zisa dreptate; ai facut-o de nenumarate ori incepand cu sosirea grupului agresiv esuat de la Tudose acum ... muulti ani; hai sa o luam metodic si vom vedea daca tu esti capabil de a purta o discutie normala:

    a. eu cred ca i-ai lasat pe trogloditii din 365 sa dea peste cap acesta comunitate (candva linistit, timp de multe luni de zile, doar ca sa-ti consolidezi tu ''puterea' (inlaturarea lu' YoYoiOi - BTW, nu ai luat nicio masura ref la cei care au publicat aici date personale despre ea) / Damages for OLS: moty, samar, luma, pinki, grasu3, ...multi oameni normali, in fapt majoritatea celor de pe grupul Pinguinii au parasit comunitatea in cateva luni datorita agresiitatii din limbaj si a atacurilor organizate, tip haita

    b. acum 3,4 ani cand Leuloltean (ca tot ai incercat ieri sa-l pui intr-o lumina favorabila ... ce jenant trebuie sa fie pt tine, vaaai!) agresa useri la gramada, fara noima, chicoteai pe RP-uri precum o fetita cu deficiente, neluind masuri de aplanare a conflictului; ba chiar incurajai atitudinea acestuia/ Damages for OLS - Iceman si inca un user ce posta din america (oare vrei sa-ti amintesti? ''secu risti, secu ristii, secu risti'' posta prietenul tau Leul)/ au plecat oamenii vazand ca asa zisa autoritate a OLS este partinitoare si are partypriuri cu tombroanele umane ale comunitatii)

    c. ai avut conflicte directe cu diferiti useri iar acestia au decis, urmand sfatul din batrani ca cel mai destept cedeaza, sa plece. Unii dintre ei moderatori/ Damages for OLS: Shinnok, Phife, radu

    d. lordliv, alt patologic al forumului a improscat cu jigniri si bale cel putin zece useri inercand sa ne demontreze ca-i destept, plin de bani (trei monitoare in acelasi timp, uaaau!, ), erou la revolutie, etc si el colectiona gonflabile cu personajele din starwars. Nu ai reactionat luni de zile la RP-uri pentru ca aveai nevoie de el pt inlaturarea Marius ... crestea prea repede - era la un pas sa fie uns supermoderator asadar dusmanii lui au devenit prietenii tai. Lordliv si Tim au publicat pe OLS numele real si locul de munca al acestuia iar tu nu ai reactionat la RP-uri/ Damages pt OLS: Marius (cu sau fara articolele cucare contribuia)

    e. l-ai lasat pe userul tim, timache, futbasisti (si inca doua conturi pe care tu trebuie sa le stii) sa abuzeze nenumarati useri proferand amenintari cu dezvaluirea identitatii reale via detectivilor de investigatii sanchi ;P (stii tu, ca doar ai primit RP-uri fara numar la timpul acela) + limbajul suburban caracteristic unui om cu educatie zero/ Damages for OLS; grupul galatenilor ca sa nominalizez doar cativa dintre cei afectati de taran*,**. Apropos, vezi ce date despre IP-ul meu i-ai mai transmis in ultima vreme individului asta ... doar zic,

    f. ei hai ca poate o sa vina timpul s se ''vada'' mesajele pe care le-ai schimbat de-a lungul timpului cu userii/ lobby-ul tampit pe care l-ai practicat - un exemplu este mesajul trimis mie sa vorbesc cu Vadim sa-l scoata de la moderare pe Dario, ca nu-ti mai placea tie de el. Vad ca din Decembrie de cand lumea a votat-o masiv pe Leo ca cel mai bun moderator al anului toate postarile ei parca-ti miros urat ... de ce oare, de ce?!?


    g. .... urmeaza, nu ma bana inca (am inca multe nelamuriri referitoare la ''aportul'' adus de tine la mentinerea OLS-ului pe cele mai inalte culmi ale forumismului romanesc, cam pana pe la litera x dar zic sa-ti dau putin ragaz sa te gandesti ... ca tu uzual nu raspunzi la intrebari simple ca aceasta:

    de ce mi-ai dat ultima penalizare cand am facut referire, pe administrativ unde Johnny are puteri ordinare, la faptul ca el este Moderator Impotent cand el, PROTEJATUL TAU, a postat acesta de nenumarate ori iar tu ai trecut peste ceea ce a scris fara macar sa clipesti?? zic asta pentru ca termenul a fost inventat fix de catre Johnny si folosit pe OLS ... stai sa verific daca a cerut Trade Mark Certificate si revin cu restul punctelor din lista a-z



    Nelu



    *&**Incantatoare sunt reactiile deveanului parvenit (si PROTEJAT al Delaparisului), INCANTATOARE DE-A DREPTUL:


    *<<hai sa clarificam si asta: din momentul in care ABSURZII au aparut pe acest forum I-au batut la curul gol pe pinguinii ciudati. Asta e un adevar istoric.>>

    https://forum.onlinesport.ro/threads...=1#post4452826 de aici (vezi si reactia ta, scumpule,:, amenintatoare ''gen'' gura! ca te banez daca mai zici ceva ref la povestea asta)

    **<<Cimi, unde PLM esti, lipitoare SEKURISTA? Pai e frumos sa dispari asa ca un virus neidentificat? Te-a retras SISTEMUL? Farmaciile mai merg?>>
    de aici https://forum.onlinesport.ro/threads...=1#post4377971



    daca tot ai comis inca un abuz spune, pt inceput, de ce nu ai raspuns la RP-urile pe care ti le-am dat (eu, Sevilla, Hingheru, restul celor care au mai luat atitudine), de-a lungul timpului, ref la postarile pline de referinte sexuale si cuvinte licentioase ale lui Johnny de la zalau. Cateva sunt proaspete, deschise saptamana trecuta iar MULTE altele incepand de acum 2 ani ... cam la fiecare trei luni cand (aparent) cetateanul acesta are nevoie sa ne arate ca-i macho si pentru asta'si flutura nestingherit ciucurasul pe diferite topice ale OLS-ului.

    link ajutator (pt Vadim de data asta) https://forum.onlinesport.ro/threads...=1#post4453015 - de la data acestui post poti cauta discutiile ref la abuzarea regulamentului prin aplicarea lui doar in folosul propriu/ sunt destule
    Last edited by Novac; 24th April 2019 at 09:57.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #4
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,482
    Reputatie
    1
    Incredibil cat mult timp liber au unii

  5. #5
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    deh, trebuie sa facem si noi ceva in timpul liber

    noi astia care nu ''ne pricepem'' la pariuri/ ne uitam la seriale siropoase


    edit. ne-a bagat pe gat coucheritza neste cursuri de comunicare si tot insista precum batman sa ne dezvoltam latura comunicativa pentru ca numai asa putem '' sorting za issues''/ eu nu cred in prostii d'astea dar nah, iaca ma straduiesc

    e2.
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Incredibil cat mult timp liber au unii
    e clar o problema de comunicare la mine atata timp cat am fost catalogat de catre ''desteptul'' delaparis, de cel putin 23 de ori, ca si prost (si de nenumarate ori amenintat cu banarea daca mai deschid vorba despre subiectele sensibile (ca, de exemplu, moderatia facuta pe spranceana sau aplicarea discretionara a regulamentului) iar eu nu i-am raspuns nimic - vina este clar la mine/ am probleme de comunicare
    Last edited by Novac; 24th April 2019 at 11:06.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Incredibil cat mult timp liber au unii
    Touche! Critical hit there!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ops... nu ma asteptam la atfel de diaree forumistica ...Novace noroc ca ai postat altfel faceai poc, pe cuvant.

    Bun eu vreau sa vorbesc cu tine dar sa nu ma spui lui Bemve cu Musat negru ... pardon, lui Musat cu Bemve negru. Tot le incurc, nu stiu ce drac'

    Dar la inceput te rog frumos sa-mi spui ce vrei de fapt cu postul ala. Am tot citit si nu inteleg, recunosc.


    Quote Originally Posted by Novac View Post
    link ajutator (pt Vadim de data asta) https://forum.onlinesport.ro/threads...=1#post4453015 - de la data acestui post poti cauta discutiile ref la abuzarea regulamentului prin aplicarea lui doar in folosul propriu/ sunt destule


    Asta numai Novac o poate face. Va rog sa nu-i spuneti nimic. Sa vedem daca se prinde singur
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #8
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    pai pentru inceput zic sa raspunzi la intrebarea aia simpla - daca ai inteles ce am postat eu cand mi-ai dat ultima infractiune

    te intreb pentru ca ai dovedit uneori carente in intelegerea unor expresii/propozitii chiar; maiieri te aratai surprins ca nu traiesc delfini pe Bega

    ai priceput care-i treba cu impotenta?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  9. #9
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    ipotent,cum ar zice pauliciul...
    granita la Orsova!

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Mai gasesc cate una si o pun o data pe zi, promit
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Vad ca din Decembrie de cand lumea a votat-o masiv pe Leo ca cel mai bun moderator al anului
    Deci "masiv" pt Novac inseamna 6
    https://forum.onlinesport.ro/poll.ph...do=showresults

    Da, majoritatea a votat acolo si bine a facut. In total au fost 12 votanti dintre care 6 au votat masiv ... lumea adica

    Sa vedem cine a votat. cip, Ess, JJ, Novac, Sevilla86, Utilizator
    Novac, se stie de ce. La fel si Sevilla. Cip e de inteles, la fel si Ess & Uti

    Ah, Sevilla a propos
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    In pozitia carlig o futeam pe maa-ta. O puneam capra si o trageam de coltul gurii cu degetele.

    http://tse4.mm.bing.net/th?id=OGC.c9...dcltLlF4Coolvg

    Ti-a povestit?


    Revin
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    ipotent,cum ar zice pauliciul...
    Eu stiu pe unu' care pare foarte viril
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    baga-mi-as pulla in curu' maa-tii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    ai priceput care-i treba cu impotenta?
    Nu.
    Poate imi explica asta
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si daca ii trag la muiie lu' maa-ta?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu.
    intrebarea era de ce pe ''protejatul(tii, ca-i vorba si despre timache in propozitie) tau'' nu-l sanctionezi (si nici nu comunici cu el sa inceteze*) cand posteaza astfel de minunatii iar cand userii ''neprieteni''o fac te arunci cu punctele de penalizare


    ceea ce este foarte foarte departe de echilibru, echidistata, aplanarea conflictelor, blablablaaa si ceea ce ai zis acum doua zile ca sunt atributiuni ale supermoderatorului, vrei sa caut?


    *sau comunici ... si-i recomanzi sa provoace in continuare ca sa
    Last edited by Novac; 24th April 2019 at 12:25.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si daca ii trag la muiie lu' maa-ta?
    ... de aia.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    ti-a dat report despre expresia cu pricina/ l-ai ignorat tot Wk-endul timp in care ai postat nimicuri, dupa care luni a postat acelasi lucru si l-ai banat pt 24h

    rRP-urile ref la deficientele vadite de exprimare ale lui Johnny de saptamana trecuta sunt in continuare nerezolvate iar el o sa inceapa, de maine incolo, sa ne povesteasca, iar si iar, despre organele lui sexuale

    nu intereseaza chiar pe nimeni acest aspect al vietii lui
    Last edited by Novac; 24th April 2019 at 12:33.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  16. #16
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    ti-a dat report despre expresia cu pricina/ l-ai ignorat tot Wk-endul timp in care ai postat nimicuri, dupa care luni a postat acelasi lucru si l-ai banat pt 24h
    Am postat pe tenis deoarece era Fed Cup.... semifinala aia unde participa Romania cu Halep. Stii?
    Am postat pe fotbal extern deoarece PSG a devenit campion Ligue 1.

    Nimicuri?
    Suntem pe un forum de sport baaaaah ... de sport baaaaahhh

    Nimicuri postati voi pe administrativul vietii voastre de sobolani. Bai administratori ratati, atacati zilnic oamenii care incearca sa posteze pe sectiile sport aici.

    Si ... luni? Care luni baaah ratacitule. A fost ieri baaah ratacitule, marti baaah ... Sevilla a decis sa ma injure deci l-am sanctionat.
    Probleme?


    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Mda, saracii de ei. Timache plange si cu ochiul de rezerva de mila lor, afurisitilor profitori "abuzori"! Cum ar repeta Cip ca o moara stricata!


    PS: Apreciez insa efortul Novacelului de a demonstra in posto kilometrika acolo valoarea argumentului sau. Eu ii raspund doar ca el si banda lui de "ocarati" ar trebui sa aiba mai mult respect la adresa celor cu care vorbesc. Asta e tot ce e necesar, nimic mai mult. Asa cum altii se comporta cu ei, nu dau report-uri inutile si quote-uri inutile, de fapt a caror utilitate e doar jignirea, nu au nimic cu viata lor, sa nu aiba nici ei cu viata altora nimic si totul va fi bine.
    Last edited by Johnny D; 24th April 2019 at 19:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Am zis ca pun una pe zi. E sursa serioasa de inspiratie...

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    a. eu cred ca i-ai lasat pe trogloditii din 365 sa dea peste cap acesta comunitate (candva linistit, timp de multe luni de zile, doar ca sa-ti consolidezi tu ''puterea' (inlaturarea lu' YoYoiOi - BTW,
    I-auzi Cip ce zice omul asta. Trogloditilor

    Apoi ce inlaturare lui Yoyo viseaza bolnavul asta doar el stie.
    Ce stiu eu e ca Yoyo scria si pe site la un moment dat. Nu am citit pe forum dar am observat ca semna articole.
    La un moment dat nu se mai semna nimic pe site si in scurt timp Yoyo a inceput sa posteze din ce in ce mai rar pe forum apoi mai deloc. Am auzit multe pe tema asta si multe care nu ne privesc pe noi astia useri ai forumului. Dar nimic confirmat in public din partea lui Yoyo sau administratie a siteului deci toate au ramas la capitolul zvonuri.
    Ce delireaza bolnavul asta sunt cai verzi pe pereti. Mie imi convenea cand Yoyo era pe aici deoarece se baga tare in conflictele userilor si eu eram linistit. Deci aveam timp sa organizez mult mai bine continutul ontopic si nu eram obligat sa citesc tampeniile de pe administrativ. Apoi totul era in regula intre noi si cu Vadim. Discutam relativ des pe Ymess. Ceva s-a intamplat de a motivat Yoyo sa plece si asta nu a fost comunicat public. Cum am spus, nu ne priveste. Dar ce sa inteleaga obsedatul asta cu masinute negre ...

    Oameni seriosi care sunt aici moderatori de la inceputul forumului alaturi de Vadim ar fi putut sa intervina oricand daca ceva necurat s-ar fi intamplat pe OLS. Ma refer la Miril, Uti, JJ.

    In fine ... hai Novace, continua sa te ridiculizezi. Iti place.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #20
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    I-auzi Cip ce zice omul asta. Trogloditilor
    ba sa avem pardon,eu si altii ca mine am fost mai intai pe ols,mai apoi ne-am mutat pe 365,daca bine-mi amintesc din cauza de Yoyo si abuzurile ei...imi amintesc ca pe mine mine ma sanctiona si daca dadeam buna ziua pe pinguini...
    Shaormarule
    Last edited by cip; 25th April 2019 at 18:54.
    granita la Orsova!

  21. #21
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Vrei sa spui ca ati plecat din cauza lui Yoyo si ati revenit datorita mie ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •