Post: se intampla astazi
User: Sevilla86
Infraction: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
Points: 1

Administrative Note:
Message to User:
Vorbeste frumos

Original Post:
Ma doare-n pwla de tine si de ce crezi.
Astea-s argumentele cu care ma amenintai?

Quote Originally Posted by delaparis View Post
Cand am avut primele probleme in tinerete cu politia deoarece ma bateam cu aia de la Marseille in anii '90 pe langa PdP
Quote Originally Posted by delaparis View Post
Hehe ... la PSG am facut sport dar doar in tribune si pe strada. Cu "prieteni" de la Marseille, Saint-Etienne si ... Lyon. Dar asta a fost in tinerete, student ... si eram client fidel la politie dupa meciuri ... ce stii tu ...
Quote Originally Posted by delaparis View Post
Stiinta, progres uman?
Progres uman. Primesti o sansa nesperata din partea unor oameni pentru a-ti continua studiile si tu te duci pe strazi sa te bati cu lumea. Din cate vad, ai facut tot posibilul sa-ti bati joc de acea sansa si sa-ti distrugi viitorul.

Quote Originally Posted by delaparis View Post
Ce face Apple? Fabrica iPhone cu copii de 13 ani platiti 0.70 dolari pe ora. Zi de lucru se pare 16 ore
Quote Originally Posted by delaparis View Post
Minti prin omisiune.
Foxconn fabrica iPhone, minti prin omisiune.
Este treaba autoritatilor din tarile respective sa faca reglementari.

https://framablog.org/2012/01/17/app...-chine-enfant/

PS: iti dai seama ca articolul asta e din 2012, nu? Lucrurile s-au schimbat mult de atunci. Apple cauta activ nereguli la companiile care lucreaza pentru ei si rup contractele cu acele companii daca nu sunt in regula. Pentru Apple conteaza PR-ul.

Mars de aici cu argumentele tale expirate. Nu pot sa cred ca ai venit cu asa ceva.