View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Tottenham

    3 60.00%
  • Ajax

    2 40.00%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 114

Thread: Semifinale UCL 18-19: Ajax - Tottenham 3-3 (1-0, 2-3)

  1. #85
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dominatie engleza in Europa. In CL, Liverpool - Tottenham iar in EL, Arsenal - Chelsea (probabil).

  2. 9th May 2019, 01:18
    Reason
    atac la persoana

  3. #86
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Moura, erou. Multumim, VAR! Multumim, Pochettino! Respect, Ajax! COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #87
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    ma duc la pub se celebrez angliaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Last edited by iulian_1976; 9th May 2019 at 01:26. Reason: editat atac la persoana

  5. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Felicitari Miril, cu titlu pe masa acum!


    Daca castigi, vomit de ciuda, dupa ce noi n-am reusit!

    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Dominatie engleza in Europa. In CL, Liverpool - Tottenham iar in EL, Arsenal - Chelsea (probabil).
    Maine pun pe Arsenal se califica, pana acuma am nimerit 0/2 si Arsenal pare cel mai greu din cele 3!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #89
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cate mistouri mi-am luat la pauza de la colegi singurul de pe grupul de whatsapp care a zis ca se califica Spurs
    Sincer pentru frumusetea finalei e mai OK cu Tottenham, se poate bate de la egal la egal cu Liverpool. Am vazut in repriza a doua ca pustanii lui Ajax nu pot rezista unui asediu care nu a fost chiar atat de serios...apai daca ar fi venit peste ei Mane, Mo si Firmino? Tot respectul pentru ce au reusit in editia asta olandezii

  7. #90
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    De acum un an probabil Tottenham trebuia sa ajunga in finala, jocul ii recomanda.
    Nu inteleg de ce a picat mijlocul lui Ajax in repriza a 2-a, ar fi meritat si ei sa ajunga in finala.

    Anul acesta am avut 3 echipe de exceptie Liverpool, Ajax si Tottenham oricare ar merita sa castige anul asta Champions League.

    Anul asta a fost Ch.League peste asteptarile mele probabil cea mai faina editie de Ch.League.
    Last edited by iulian_1976; 9th May 2019 at 01:28.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Anul asta a fost Ch.League peste asteptarile mele probabil cea mai faina editie de Ch.League.
    Si eu mai falimentat ca-n viata vietilor mele.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #92
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Ajax a avut un meci usor astazi, nu inteleg de ce le-a picat mijlocul, putea fi usor de gestionat 45 minute, Tottenham pe final arunca cu mingile in careu un pic disperat.

    Liverpool stie sa bata Tottenham, ar fi Liverpool favorita...

    Pochettino a spus ca se lasa de antrenorat daca castiga Ch.League
    Last edited by iulian_1976; 9th May 2019 at 01:48.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #93
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    ma duc la pub se celebrez angliaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Stai ma ca esti deja beat

    Da, felicitari Anglia cu toate alea in finala .
    Sa nu uitati ca PSG a batut pe Liverpool sezonul asta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #94
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Poate PSG sa tina ritmul astora trei ? 97 de minute ?

    Astea sunt echipe nu jucatori foarte valorosi adunati care ar putea forma o echipa...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #95
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    moura nu mai prinde asa meci in viata lui.
    spurs nu au jucat mai bine ca ajax.
    meci decis de episoade.
    ajax rateaza iar spurs inscrie in injury-time.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  13. #96
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Moura, erou. !
    Da.
    La PSG nu era titular decat pe vremea lui Ancelotti si la inceput epoca Blanc. Ulterior statea pe banca apoi nici pe foaia meciului nu avea loc. Normal. Nu avea nivel de optimi. Finala sau nimic

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Poate PSG sa tina ritmul astora trei ? 97 de minute ?
    Pai tu nu auzi ca PSG a batut deja Liverpool sezonul asta?
    Hai ma intreaba ceva ca sa fac publicitate pe aici
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #97
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Dupa ultimul meci cu Liverpool asa am crezut si eu ca va ajunge PSG in finala, totusi in primavara cand am vazut turul de la MU nu am mai fost asa sigur desi au castigat, am vazut multe lacune in jocul lor, in special faptul fara ca nu aveau ritm la mijloc...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #98
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sincer, spun decat atat: sunt suparat si mahnit...
    nu-mi plac faze de genul...mi-am amintit de romania - danemarca si steaua - boro...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #99
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ja, ja, am plans cu lacrimi de minotaur

    Nu a fost un sport justitiar fotbalul in seara asta, insa ultimele pe care te poti supara sunt echipele englezesti. Atata vointa, putere si mental nu mai are nimeni in fotbal. Bravo, jos palaria! Asa se onoreaza competitia! Slava Domnului ca n-am avut o echipa italiana castigatoare cu 1-0 in tur, ca am fi vazut atatia muci, flegme si cãcat, cat n-a deversat capitala in Dambovita.

    Ca tot dadea din coada pe aici, sa dam credit lu' nea Iuli pt previziunea cu Spurs in finala. Sigur ca aceasta se baza mai mult pe jocul de anul trecut. Daca jucau la fel, erau curatati de mult Noroc cu Pocetinio, care a invatat din greseli si i-a ordonat admirabil, pe cei cu picioare de lemn mai in lateral, pe baietii care stiu cu mingea (putini) perpelindicular. Romb, ce mai, vorba lu' Ilie. Nu te pune cu Ilie, ca te-nvata geometrie!

    Mazel tov, oameni buni!

  17. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    spurs nu au jucat mai bine ca ajax.
    Corect, Spurs a jucat penal in tur, exact ca-n returul cu City, pe cand Ajax a jucat bine in ambele manse.
    Dar cand e sa se-aleaga praful... ajungi intins in cap pe teren la final de meci, desi nu meritai absolut deloc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #101
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Cred ca explicatia la remontadele astea este de ordin psihic. Evenimentul de acum doi ani a marcat serios echipele prezente in fazele finale. Cand o echipa este in avantaj dupa meciul tur nu mai e sigura de nimic iar cea care e condusa continua sa creada in sansele ei fara sa tina cont de statistici. Iar in timpul meciului retur daca lucrurile nu merg cum trebuie pt cea in avantaj jucatorii mor de frica si nu mai joaca nimic. Adversarul prindre aripi si totul devine posibil pana in ultima secunda. Iti trebuie 3 goluri in repriza a doua? Nu-i nimic. Dai 3 goluri. Iti trebuie 4? Nicio problema. Dai 4 si te califici.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Alta explicatie ar fi I-Oana ala din poarta lu Ajax care mereu a luat gol in stanga-jos. Daca o data ar fi anticipat...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #103
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Normal ca totul e la nivel psihic si mai putin la nivel fotbalistic. Fotbalistic vorbind si Spurs stiu cu basica.

    Aici e vorba de batranul Ahile interpretat magistral de Brad Pittul in Troia si care le zicea ostasilor inainte de a debarca pe malul troian:

    " My brothers of the sword! I would rather fight beside you than any army of thousands! Let no man forget how menacing we are! We are lions! Do you know what's there, waiting beyond that beach? Immortality! Take it! It's yours!"

    Adica ar lupta la Liverpool si Spurs decat la chestii umflate ca City, PSG sau Real.

    De asemenea si Ajax si Barcelona s-au deconectat mental de partida in momente diferite: olandezii dupa prima repriza din retur iar catalanii dupa meciul tur.

    There you go. Now you know.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  21. #104
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Eu zic ca aseara a intervenit si bulanu'. Sa nu uitam de barele lui Ziyech (super jucator) si ratarile monumentale ale lui Tadic. Meciul putea lejer sa se incheie 4-4. In cealalta semifinala, Barcelona a avut o singura ocazie mare si aia din offside. Mental, Barcelona sta in vointa si putinta lui Messi. Pe Anfield e greu doar cu un jucator. Mai ales cand dupa pauza il schimbi pe Coutinho cu Semedo, in min 59.

    Spurs s-a temut de Ajax timp de 3 reprize, urmand sa dea asaltu in repriza a doua a returului. Fenomenal Poch in momentul in care indemna la calm in min 93. Ajax s-a temut doar la 2-2 si acolo au clacat. Inexplicabil, insa probabil omogenitatea si experienta si-au spus cuvantul.

  22. #105
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cred ca explicatia la remontadele astea este de ordin psihic. Evenimentul de acum doi ani a marcat serios echipele prezente in fazele finale. Cand o echipa este in avantaj dupa meciul tur nu mai e sigura de nimic iar cea care e condusa continua sa creada in sansele ei fara sa tina cont de statistici. Iar in timpul meciului retur daca lucrurile nu merg cum trebuie pt cea in avantaj jucatorii mor de frica si nu mai joaca nimic. Adversarul prindre aripi si totul devine posibil pana in ultima secunda. Iti trebuie 3 goluri in repriza a doua? Nu-i nimic. Dai 3 goluri. Iti trebuie 4? Nicio problema. Dai 4 si te califici.
    deci dupa ce ati stricat piata cu neymar 222, tot voi ati inceput si mizeria asta cu remontada, dupa ce ati pierdut o calificare de la 4-0 la 1-6
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •