View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Liverpool

    3 75.00%
  • Barcelona

    1 25.00%
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 189 of 189

Thread: Semifinale UCL 18-19: Barcelona - Liverpool 3-4 (3-0, 0-4)

  1. #169
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    liverpuuuuuuleeeee de nemaipomenit.

    hai cu finalele englezesti

  2. 8th May 2019, 05:50
    Reason
    atac la persoana

  3. 8th May 2019, 05:52
    Reason
    atac la persoana

  4. 8th May 2019, 05:55
    Reason
    atac la persoana

  5. 8th May 2019, 08:11
    Reason
    atac la persoana

  6. #170
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sunt curios ce mai invoca Sir. Eko si burcea dupa meciul asta
    Ce sa zic despre meci, am vrut sa mearga Liverpool mai departe.
    Am spus ca Barca a marcat contra cursului jocului in tur si ca singurul motiv pentru care au castigat a fost Messi. El a avut 2 momente si atat, ma rog mai multe momente dar nu a fost ajutat. Ca azi defapt.
    Am mai spus ca Barca are echipa slaba(aici ai zis ca nu e adevarat) si ca totul trece prin Messi. Omu tre sa fie si mijlocas si extrema si atacant. Diferenta fata de meciul tur a fost axa lor, Suarez - Bosquets - Pique - Alba. Bosquets a fost execrabil ieri. Alba cel mai slab de pe teren. Cum au terminat meciul pe teren, nu stiu. Pique slab, iar Suarez nu marcheaza in deplasare, sau deloc in CL. Are un gol parca.
    Also, mai spun ceva. Barca nu numai ca nu mai are echipa buna dar nu mai au nici stil de joc. Antrenoru ala alege 11 jucatori sa ii trimita in teren si nu le zice nimic, imi aduce aminte de Wenger. Intra si se bazeaza pe calitatea lor individuala. Mare antrenor, asa pot si eu.

    Klopp in schimb, cumpara jucatori de duzina de pe la Hull si Celtic si ii transforma in jucatori de talie mondiala.
    Last edited by iulian_1976; 8th May 2019 at 12:30. Reason: povesti

  7. #171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Klopp in schimb, cumpara jucatori de duzina de pe la Hull si Celtic si ii transforma in jucatori de talie mondiala.
    Cam asta e.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #172
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Am tinut cu Liverpool dar n-am crezut in calificare!
    FA-BU-LOS!!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #173
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Cand am vazut cum tragea arbitrul cu Barca (penalty neacordat, simulari ale lui Suarez sanctionate), nici la 1-0 nu credeam ca pot remonta.
    Mai ales ca spaniolii au avut cateva faze la care daca fundasii cormorani nu erau brici, se lasa cu gol.
    Asta a fost cel mai bun meci al lor sezonul asta si cand ma gandesc ca-l huleam pe Wijnaldum...
    Sper ca-n finala vor face un meci cel putin la fel de bun, pentru ca va fi greu daca Ajax vor fi in zi buna, avand acelasi stil de joc.
    Oricum, va fi o finala frumoasa Liverpool-Ajax pentru ca Tottenham se chinuie rau fara Kane. Si chiar daca bate Ajax, tot e mai bine ca n-a ajuns Shitty acolo, ca aia sigur castigau.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #174
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nu-i subestima pe pochetini,Ajax n-a prea stralucit la meciurile de acasa...
    si uite-asa,cine stie,in loc de o finala de vis Barca-Ajax parca vad una de cosmar Lolerpool-Rottenham...
    granita la Orsova!

  11. #175
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Goluri tot vor fi, chiar si la o finala engleza.
    Daca ai fi si fan Liverpool, ai aprecia revenirea asta superba. Desi aia din 2005 a fost mai surprinzatoare din mai multe motive.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #176
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Ce sa zic despre meci, am vrut sa mearga Liverpool mai departe.
    dlp te-a caracterzat bine, bafta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #177
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    dlp te-a caracterzat bine, bafta.
    Cine e dlp ? si mersi.

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Liverpool e o echipa de top, clar. Face 90 de puncte in campionat si ajunge in semifinale CL (cel putin) plus finala anu trecut. Nu a zis nimeni ca nu e echipa de top, nu stiu cu cine te contrezi.
    E peste Barca ? nu cred totusi, poate e la limita. Dar Van Dijk se uita la faza cand Messi reactioneaza si Salah da in bara cu poarta goala, iar Messi da gol de la 30 de metri din lovitura libera. Acolo se face diferenta, la el.
    Asta am zis dupa 3-0 in tur. Ca probabil e putin peste Barca si ca au inca sanse la finala. Te-am contrat doar cand ai zis e mult peste Barca. Nu e chiar mult.
    Again, imi place Liverpool si mai ales Klopp. Sper sa faca dubla.
    Last edited by iulian_1976; 8th May 2019 at 19:50. Reason: povesti

  14. #178
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Asta a fost cel mai bun meci al lor sezonul asta si cand ma gandesc ca-l huleam pe Wijnaldum...
    Pai in tur l-a jucat gresit ca varf central, insa in spatele varfurilor, cand vine din spate e mult mai bun, asa a jucat ieri si asa trebuie jucat.

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Cine e dlp ? si mersi.
    :facepalm:

    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Again, imi place Liverpool si mai ales Klopp. Sper sa faca dubla.
    Anu viitor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #179
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Am facut misto de tine cand ai zis ca o sa fie usor in tur si cand ai zis ca Messi nu a contribuit la victorie.
    Aia a fost de gâgã, Barsa de azi e un fel de Houston Rockets, cu barbosul ala care marcheaza 60 de puncte pe meci. Cand nu merge piticul sau intra in faza aia de autism, cu privirea de bovina nedumerita, Barsa e abordabila. Asta inseamna clasa mondiala, sa tii in spate o echipa de top cu 600 de goluri si 1500 de pase singur cu portarul. Si asta inseamna klassa de antrenor, sa faci un 11 din orice 18 ai pe banca.

    Cand a ratat Liverpul, in tur, a fost tragedie, s-au colorat raurile in rosu, pamantul s-a desfacut la mijloc, cormoranii au inceput sa se loveasca de fundul piscinelor. Cand a ratat Barsa 4 ocazii, in retur, doar ceva natural. Ce nu intelegi, omul da in ele ca la pacanele. Cand iese, iese. Cand nu, ghinion si supranatural.

  16. #180
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Reds-montada
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #181
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Acu si parsianu e cormoran de mic Din vara ramane si fara seici, ce sa zic, vai de pana lui. Ramadan Mubarak
    Sincer, echipa care i-ar putea lua trofeul lui Liverpool ar fi Spurs, insa momentan, londonezii au un "winning streak" de care rad pana si calarasenii

  18. #182
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Goluri tot vor fi, chiar si la o finala engleza.
    Daca ai fi si fan Liverpool, ai aprecia revenirea asta superba. Desi aia din 2005 a fost mai surprinzatoare din mai multe motive.
    nu sunt fan al perfizilor dar apreciez...deci jos Kloppu'...
    granita la Orsova!

  19. 8th May 2019, 18:10
    Reason
    inutil

  20. #183
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    dupa ce s-a intamplat ieri, am un bad feeling, ca Spurs intorc azi infrangerea din tur...

    ar fi perf istorica:

    Liverpool - Spurs - finala UCL, Liverpool eliminand Bayern si Barca
    Arsenal - Chelsea - finala EL

    si tot Manchesterul spectator.

    Dar Forza Ajax !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #184
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Acu si parsianu e cormoran de mic Din vara ramane si fara seici, ce sa zic, vai de pana lui. Ramadan Mubarak
    Liverpool a oprit Dinamo in '84, Dinamo care era clar favorita competitiei deoarece a scos detinatoarea titlului. Steaua a avut noroc ulterior ca englezii erau interzisi de CCE si au pacalit pe Barca... uite tot astia care s-au ridiculizat ieri
    Deci nu ii am la inima asa cum crezi. PSG i-a batut in grupe in plus
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  22. #185
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    dupa ce s-a intamplat ieri, am un bad feeling, ca Spurs intorc azi infrangerea din tur...

    ar fi perf istorica:

    Liverpool - Spurs - finala UCL, Liverpool eliminand Bayern si Barca
    Arsenal - Chelsea - finala EL

    si tot Manchesterul spectator.

    Dar Forza Ajax !
    totenhamii s-au cam ramolit de vreo citeva sapt.

    totusi

    erau citiva tirnacopi pe aici care o ardeau cu: fra are campionat mai tare ca ang sau ger e mai tare sau spa.

    hmmm. juma din toate semifinalistele in euro provin de la inglaterra. na potaie ce campionat de tot rahatu.

  23. #186
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    in alta ordine de idei. e unu care cica e atacat. fire-ati a deacu astia care-l ataca

  24. #187
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa fiti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  25. #188
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    totenhamii s-au cam ramolit de vreo citeva sapt.

    totusi

    erau citiva tirnacopi pe aici care o ardeau cu: fra are campionat mai tare ca ang sau ger e mai tare sau spa.

    hmmm. juma din toate semifinalistele in euro provin de la inglaterra. na potaie ce campionat de tot rahatu.
    Ala care zicea ca franta are campionat mai bun a zis-o dupa o sticla de Bordeaux.

    Plus ca englezii au sanse sa joace ambele finale chiar daca ultimul loc din campionat primeste aceiasi bani ca si castigatoarea CL.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  26. #189
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu-i de mirare ca si Klopp a zis ca a castiga PL e mai important decat CL!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •