View Poll Results: cine se califica in finala?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Liverpool

    3 75.00%
  • Barcelona

    1 25.00%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 189

Thread: Semifinale UCL 18-19: Barcelona - Liverpool 3-4 (3-0, 0-4)

  1. #43
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Liverpool cu dominarea si atacurile in careu, iar Barcelona cu golurile.
    Pacat ca s-a cam decis calificarea din tur, pentru ca a fost cam mincinoasa.
    Vijnaldum i-a lucrat pe cormorani, a stricat toate fazele care au trecut pe la el. Parca au jucat cu un adversar infiltrat in echipa lor.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #44
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Te pricepi.


    Barcelona nu are nu stiu ce echipa. Dar Messi e altceva. Tot atacul trece prin el, trebuia sa aibe si vreo 2 pase de gol azi dar si-au batut joc de fazele lui...
    Busquets , Rakitic si Pique joaca si ei bine iar. Asta e diferenta zic eu. Daca sezonul trecut si acum doua sezoane Busquest si Pique pareau ca au terminat cu fotbalul de top, acum joaca iar la nivelul lor si asta se vede.
    Da ma pricep, din fraza ta "...Barcelona nu are nu stiu ce echipa" imi dau seama cat stii fotbal.
    99% sigur nu ai inteles nimic din primul gol iar felul cum s-au aparat nu-ti spune nimic.

    Pentru mine Liverpool trebuia sa castige, uneori se poate castiga si speculand asta este fotbalul, chiar daca nu vor putea surmonta 0:3 Liverpool este peste Barça in acest moment, pentru mine cel putin.
    Last edited by iulian_1976; 2nd May 2019 at 13:01.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #45
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Cand ai Messi in echipa totul devine mult mai simplu.
    Chiar asa, cine a castigat ballon d'or?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #46
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Din nou l-a castigat Perez.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #47
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Da ma pricep, din fraza ta "...Barcelona nu are nu stiu ce echipa" imi dau seama cat stii fotbal.
    99% sigur nu ai inteles nimic din primul gol iar felul cum s-au aparat nu-ti spune nimic.

    Pentru mine Liverpool trebuia sa castige, uneori se poate castiga si speculand asta este fotbalul, chiar daca nu vor putea surmonta 0:3 Liverpool este peste Barça in acest moment.
    Barcelona nu mai are echipa pe care o avea cand a fost Pep, sau chiar in 2015(sau cand au castigat ei ultima data). Adica daca il scoti pe Messi de acolo...nu au nu stiu ce echipa.
    Nu trebuie sa fiu expert in fotbal(cum te consideri tu - si lasa-ma sa iti spun , doar tu, nimeni altcineva pe lumea asta) sa pot spune asta.

    Faceam doar light hearted misto de tine cat de sigur ai fost cum ai postat . Dar cat de mult ai fost pe langa, stii? Ca ai zis ca e meci de X-2, practic ai zis ca Barcelona nu are sanse, dar a fost 3-0 pentru Barcelona. Adica exact opusul la ce ai zis tu. Adica tu, asa expert, ai stat si ai analizat situatia din toate punctele de vedere, ai pus cap la cap totul si ai ajuns la scenariul ala. Scenariul care a fost cel mai departe de adevar posibil . Ai gresit la maxim, e tot ce incerc sa zic, nu aveai cum sa spui o chestie mai gresita de cat ce ai spus.

    Eu nu sunt expert, nu am treaba. Dar tu te iei prea in serios, mereu ai postat asa pe forum, de parca esti ceva analist de top, dar parca mai tare esti Ilie Fantezie decat Motson.

  6. #48
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Iulian e ok, incearca sa isi aduca argumentele lui. Cred ca putem dezbate cu astfel de pareri, chiar daca se dovedesc gresite dupa meciuri
    Spre deosebire de baiatul ala care injura tot ce apuca la orice meci de fotbal, tenis sau popice sub-acvative

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Vijnaldum i-a lucrat pe cormorani, a stricat toate fazele care au trecut pe la el. Parca au jucat cu un adversar infiltrat in echipa lor.
    Klop trebuia sa schimbe treaba asta la pauza, a gresit grav mai ales ca nu si-a vazut gresala in primele 45 de minute.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cand ai Messi in echipa totul devine mult mai simplu.
    Chiar asa, cine a castigat ballon d'or?
    Cand ai Messi in echipa, nimeni nu este peste tine! Si daca merge la Chindia Targoviste, de-acolo bate iar pe Real Madrid!

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Spre deosebire de baiatul ala care injura tot ce apuca la orice meci de fotbal, tenis sau popice sub-acvative
    Asa se traieste un meci, bai! Cand vezi prostul din teren si i-o si spui!


    PS: Iulian a dat cateva opinii pertinente pe Liga 1, l-am complimentat si i s-a urcat la cap! E baiat bun!
    Last edited by Johnny D; 2nd May 2019 at 13:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Primul gol nu are nici o legatura cu Messi.
    Barça s-a asezat pe doua randuri in defensiva 2 reprize, a fost sufocata nu are nici o legatura cu Messi.

    A fost parerea mea, meciul asta era de X-2, cand scriu ceva stiu sa argumentez faptul ca se intampla si alte lucruri care noi nu le cunoastem este alta poveste.
    Liverpool are o clasa peste Barça in acest moment cu Messi inclus.

    Postez asa pentru ca am jucat ceva fotbal si poate faptul ca am si ceva scoala, pot sa analizez lucruri pe care nici Ilie si nici Motson nu le cunoaste.

    Ca sfat daca tot urmariti analisti de fotbal ceva nativ in analiza este Narcis Raducan in Romania, bafta

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cand ai Messi in echipa totul devine mult mai simplu.
    Chiar asa, cine a castigat ballon d'or?
    Jucatorul acela care a catigat anul trecut a legat tot mijlocul unei echipe care a castigat de 3 ori consecutiv Champions League chiar daca 2 editii sunt viciate.
    Last edited by iulian_1976; 2nd May 2019 at 13:36.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #51
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    are o clasa peste Barca dar a luat triula...
    sunt curios ce o sa mai spui daca Barca castiga si pe Anfield...
    granita la Orsova!

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    I-au prins pe contra, ce sa zica.

    Narcis Raducan!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    are o clasa peste Barca dar a luat triula...
    sunt curios ce o sa mai spui daca Barca castiga si pe Anfield...
    Sa vedem meciul apoi discutam
    Asa consider eu ca Liverpool este peste Barça la ora actuala, nimeni nu a postat sa explice de ce Barça a castigat.

    Desigur ridicatori de osanale lui Messi vor exista tot timpul desi saracul la primul gol nu a avut nici o treaba si defensiva nu a origanizat-o el si nici macar nu a participat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #54
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    se intalnesc doua echipe ofensive, ramane de vazut cum va fi anihilat messi. ar mai fi si apararea catalanilor, varza zic eu. ...
    3-0 pentru barca!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #55
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sa vedem meciul apoi discutam
    Asa consider eu ca Liverpool este peste Barça la ora actuala, nimeni nu a postat sa explice de ce Barça a castigat.

    Desigur ridicatori de osanale lui Messi vor exista tot timpul desi saracul la primul gol nu a avut nici o treaba si defensiva nu a origanizat-o el si nici macar nu a participat.
    Stai ca nu inteleg, Messi nu a jucat bine ieri?

    Liverpool e o echipa de top, clar. Face 90 de puncte in campionat si ajunge in semifinale CL (cel putin) plus finala anu trecut. Nu a zis nimeni ca nu e echipa de top, nu stiu cu cine te contrezi.
    E peste Barca ? nu cred totusi, poate e la limita. Dar Van Dijk se uita la faza cand Messi reactioneaza si Salah da in bara cu poarta goala, iar Messi da gol de la 30 de metri din lovitura libera. Acolo se face diferenta, la el.

  14. #56
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Recitind vorbele ilustrului cormoran Bill Shankly, dupa un 1-5 incasat de docheri la Amsterdam, am realizat ca asta e cea mai buna cronica a meciului: nu ne putem face jocul impotriva echipelor ãstora defensive de pe continent.

    Foarte arogant fotbalul lui Liverpool , forta si personalitate, comparand cu Psg, de ex, se vede cine are neamtul cu oua si cine pe cel cu ovare. Dar asa e cu baietii astia de la Dinu Lipatti, cu degetele subtiri si gleznele de portelan, care au la activ sute de ore de astrofizica si hermeneutica aplicata: tu dai cu ghioalba docherului, cu axul lui Sandor Clegane, cu poarta goala, in vreme ce ei iti calculeaza radicalul din mc2 luate cate k si iti si arata punctul de impact. Vezi paianjenul ala care se odihneste sub transversala?

    Pam-pam!
    Last edited by iulian_1976; 2nd May 2019 at 19:14. Reason: atac la persoana supozitii

  15. #57
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Nu are nici o treaba ce povesti tu cu victoria Barçei, tu povesti despre un jucator care are contributie 0 la faza primului gol si despre defensiva, el nu face faza defensiva, nu are nici o contributie.

    In loc de 1:0 a fost 2: 0 si 3:0 aici are Messi contributie insa nu el a castigat meciul.
    Aici este nuanta foarta fina.

    Un anume "Zoly" care e mort acum ar putea sa-ti povesteasca multe despre mine cate stiu si nu stiu, insa este mort de ceva vreme.
    Sunt unii care au preferat scoala in detrimentul plocoanelor pe la antrenori cel putin asa era pe vremea mea.
    Ti-am dat un indiciu...
    Last edited by iulian_1976; 2nd May 2019 at 19:28.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #58
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bravo, ai descoperit gaura din covrig: Mesi nu face faza defensiva. Normal, el marcheaza 600 goluri,dar nici Valverde nu e bursucul de la Cluj, sa isi tarasca cel mai bun jucator ofensiv in smarcurile careului de 16 propriu. Pt restul il ai pe Pique, cel mai bun fundas central din lume, asa cum a spus maestrul Dunitrescu dupa meci. Poti sa te certi cu el mai departe, nu ma bag intre analisti

  17. #59
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Pai daca am cazut de acord ca nu Messi a contribuit la victorie, ce mai vrei?

    Nici macar fundasul acela acolo este un antrenor ca i-a asezat, altfel luat de la 3-4 in sus, Barça nu s-a aparat asa de cativa zeci de ani
    cel putin eu nu i-am prins niciodata asa.
    Hai sa vedem si returul si tragem o concluzie Bafta
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #60
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pai bietul Messilica ce sa mai faca?
    ca de cate ori era in preajma balonului se repezeau cate 2-3 mahule lolerpooleze la el...si chiar asa a marcat de 2 ori,cat sa mai duca si omul asta?
    granita la Orsova!

  19. #61
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Din ce spune colegul, Messi e un fel de Lupu: nu face nimic, dar il tin 2-3 insi in permanența. Uite cate lucruri au in comun Lucescu si Valverde

  20. #62
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    eh,sa nu exageram...Messi castiga din reclame la anumite lucruri,iar Lupu le cam procura...
    granita la Orsova!

  21. #63
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu, acum serios. Vad ca presa straina e plina de titluri de genul: Stratosferic, Diabolic, Geniu pur etc, numai Iulian vine si ne sfideaza cu afirmatii de genul: Messi nu a avut nicio contributie la victorie

    De ce esti atat de sigur ca Messi nu a avut contributie la primul gol, doar pt ca, fizic, nu a contribuit? Poate ca 5 jucatori de la Liverpool erau oricum cu ochii pe el si cu morcovul in gaoz, ceea ce a fost de ajuns sa creeze superioritate colegilor. Dupa care, la 1-0, s-or fi gandit ca tine: ia hai, ba sa-l lasam plii de suflet pe asta cu lindicul mic, si asa nu face mare lucru. Asta trebuie sa fi fost.

    PS. Barsa nu s-a mai aparat asa de cateva luni, Iuliane, de la dubla cu Real, cupa-campionat. Dupa vreo 5 ocazii rarisime ale albilor, le-a dat 3-0 pe Bernabeu, pac-pac. Iti spune ceva pac-pac!?

    Dar admit ca trebuie sa ai pedigree sa subordonezi Barsa 80 de minute, acasa, iar Liverpool are. E cea mai tare echipa din ligã, daca asta voiai sa ne spui si ai luat-o mai pe ocolite

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •