Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 54 of 54

Thread: Campionatul Mondial 2019

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Si se trec de 100 la un CM, precedentul record era de vreo 86 am impresia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Trump-Higgins 15-7 si un nou titlu devine misiune aproape imposibila pentru Higgins.
    Si inca trei sutare s-au adunat in sesiunea de azi dupa-amiaza.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #45
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Păcat de ratarea lui John la a 15 bila neagra. Sunt 7 ani de la ultimul break maxim de la Crucible

  4. #46
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    16-9 pentru Judd, respectiv avantajul de ieri a fost conservat dupa un 4-4 in ce-a de-a treia sesiune.
    Dar cred ca John nu mai are nicio speranta de a mai castiga, joaca sa treaca de 10 si sa limiteze cat de cat proportiile infrangerii.

    Care scor arata mai sever decat apare diferenta dintre cei doi daca luam in calcul ca in 2 din 3 sesiuni scorul a fost egal.
    Trump a fost extraterestru in sesiunea de aseara, cred ca ar fi batut la scor orice adversar ar fi avut in finala.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #47
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    18-9 ptr Judd a câștigat clar.
    Ii primul titlu ptr el nu?
    Higgins are 3 finale la rând pierdute acuma...

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Ata ete. Insa acesta cred ca e cel care il regreta cel mai putin, acu 2 ani a condus cu 10-4 pe Selby, ala probabil il regreta cel mai mult, anu trecut a fost aproape sa-l egaleze pe Williams dar n-a reusit sa-l intreaca, insa aici n-a avut nici o sansa si culmea, a facut si cel mai bun meci al sau din turneu. Degeaba, Trumpulescu cel care i-a dat vreo 10-3 de l-a spart lu O'Sullivan in finala de la Masters a fost de neoprit. Desi in primul tur a avut mare bulan ca a woblat o bila colorata in secventa finala la 9-9 cu Tepchai Un-Nooh care daca ramanea pe buzujeb, azi vorbeam de marele esec a lui Trump de la CM 2019, nu de marea reusita!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Primul titlu mondial la pentru Trump, la 29 de ani. S-a maturizat bine, are simțul echilibrului și clar îl mai vad campion și în viitor. Bravo lui!

  8. #50
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca isi pastreaza increderea de sine, Trump va domina circuitul ani buni.
    Mi-a placut foarte mult din 2010/2011 cand a aparut brusc si a ajuns in finala cu Higgins.
    De atunci ma asteptam sa devina killerul no 1, dar in ciuda unei sigurante a loviturilor uimitoare nu a reusit sa-si stapaneasca emotiile si nici sa joace tactic.
    Avea lovituri de mare clasa dar de cele mai multe ori fara control pe bila alba si deci fara continuare facila.

    I-au trebuit ani sa-si imbunatateasca stilul iar titlul asta e ca un certificat de maturitate.
    Bravo lui, era nevoie de un nou rege al snookerului care sa-i ia locul lui Ronnie.
    Cred ca Wilson va fi un bun secund daca va continua in ritmul de la Sheffield.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #51
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Si poate se trezeste si Selby din letargie. Tactic il vad peste toti din circuit, in meciurile in care prinde radacini la masa isi rezolva adversarii "doar" prin loviturile de siguranta.
    Da, e frumos sa vezi o finala cum a fost asta, cu atatea break-uri de >100 dar personal apreciez si meciurile cu lovituri de siguranta care sa iti puna mintea la munca
    In orice caz avem un viitor asigurat pentru snooker si asta e bine. Sper sa ajung si eu in tribunele Teatrului la un Mondial

  10. #52
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Selby e enervant de tactic. Asa i-a intors in finale la Sheffield si pe Ronnie si pe Higgins.
    E un fel de Ebdon cu par si mai cu talent.

    Nu pot sa zic ca nu-mi place deloc Selby, a facut si meciuri admirabile si e remarcabil cum nu cedeaza lupta nici cand are de recuperat 3-4 snookere (ceea ce parca a si facut intr-una din cele doua finale de mai sus).
    Dar e obositor prin perseverenta, e un permanent catenaccio care omoara un pic din placerea jocului, asa i-a doborat pe multi care au cedat nervos si care fac pariu ca la finalul jocului l-ar fi strans de gat cu placere.
    Iar daca pica pe mana unui Trump in zi de gratie precum a fost in finala asta atunci nu prea prinde masa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #53
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Personal il vad putin peste pe Selby comparativ cu Trump sper sa avem candva si o finala la Mondial intre ei.
    S-a incheiat inca o editie fara break maxim si tot mai mult se vede cat a insemnat Hendry pentru snooker. Din cauza lui am inceput sa ma uit la Eurosport la turnee

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Sper sa ajung si eu in tribunele Teatrului la un Mondial
    Ce umblaretz esti!

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    S-a incheiat inca o editie fara break maxim si tot mai mult se vede cat a insemnat Hendry pentru snooker. Din cauza lui am inceput sa ma uit la Eurosport la turnee
    Daca ar fi reusit Higgins break-ul ala maxim SF, era cel mai tare din istoria CM!
    Dar a ratat ultima bila neagra, aia mai simpla c-a pus contra-efect, in loc sa loveasca normal, in plin si ar fi avut cumva si la bila galbena o sansa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •