Results 1 to 2 of 2

Thread: World Team Trophy 2019

  1. #1
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    7,054
    Reputatie
    1

    World Team Trophy 2019

    Fukuoka / Japan
    11 - 14.04.2019
    website

    A 6-a editie a World Team Trophy este competitia finala a sezonului. Participa primele 6 echipe ale tarilor cu cele mai ridicate scoruri in sezonul 2018-2019. Acestea si-au trimis reprezentanti si sunt in ordinea calificarii:

    Rusia: Capitanul echipei - Nikita Katsalapov
    Sofia Samodurova, Elizaveta Tuktamysheva, Mikhail Kolyada, Alexander Samarin, Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov, Natalia Zabiiako/Alexander Enbert

    U.S.A: Capitanul echipei - Madison Hubbell
    Mariah Bell, Bradie Tennell, Nathan Chen, Vincent Zhou, Ashley Cain/Timothy LeDuc, Madison Hubbell/Zachary Donohue

    Japonia: Capitanul echipei - Misato Komatsubara
    Shoma Uno, Keiji Tanaka, Kaori Sakamoto, Rika Kihira, Riku Miura/Shoya Ichihashi, Misato Komatsubara/Tim Koleto

    Franta: Capitanul echipei - Morgan Cipres
    Laurine Lecavelier, Maé-Bérénice Meite, Kevin Aymoz, Adam Siao Him Fa, Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron, Vanessa James/Morgan Cipres

    Italia: Capitanul echipei Marco Fabbri
    Daniel Grassl, Matteo Rizzo, Marina Piredda, Roberta Rodeghiero, Nicole Della Monica/Matteo Guarise, Charlene Guignard/Marco Fabbri

    Canada: Capitanul echipei - Andrew Poje
    Keegan Messing, Nam Nguyen, Alaine Chartrand, Gabrielle Daleman, Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro, Kaitlyn Weaver/Andrew Poje

    http://www.isuresults.com/events/wtt...t-19_teams.htm

    Program (pentru Romania se scad -6 ore)

    Joi, Apr. 11
    15:15 Rhythm Dance
    16:35 Ladies SP
    18:40 Men SP

    Vineri, Apr. 12
    16:00 Pairs SP
    17:25 Free Dance
    19:00 Men FS

    Sambata, Apr. 13
    15:15 Pairs FS ;
    16:50 Ladies FS

    Duminica, Apr. 14
    14:00 Gala

    Formatul concursului
    - La probele individuale sunt cate 12 patinatori. Atat la SP cat si la FS pentru locul 1 se acorda 12 puncte si apoi punctele descresc pana la 1 punct pentru ultimul loc. La Perechi si Dans pe gheata sunt cate 6 cupluri. Atat la SP/RD cat si la FS/FD pentru locul 1 se acorda 12 puncte si apoi punctele descresc pana la 7 puncte pentru ultimul loc. Punctele membrilor echipei se aduna, iar echipa cu cele mai multe puncte insumate castiga competitia si un premiul substantial in bani.
    - In istoria concursului Japonia a castigat in 2012 si 2017 iar USA in 2009, 2013 si 2015.
    - Pentru anul acesta indraznesc un pronostic:
    1.USA,
    2. Rusia,
    3. Japonia,
    4. Franta,
    5. Canada,
    6. Italia

    Rezultate: aici

    Livestream
    ISU channell: https://www.eurovisionsports.tv/isu/figure-skating/
    QQ live: http://live.qq.com/10012776
    FSLive: https://ok.ru/fslive
    Last edited by Tracoromana; 14th May 2019 at 21:38.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. 9th April 2019, 14:41

  3. #2
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    7,054
    Reputatie
    1
    Rezultatele WTT 2019

    1 USA - 117p
    2 Japonia - 104p
    3 Rusia - 102p

    4 Franta - 75p
    5 Canada - 73p
    6 Italia - 69p

    Rusia avea destule atuuri sa termine pe locul 2. Tuktamysheva a luat un superb loc 1 si un Season Best, la dansuri si perechi s-a luat locul 2, dar de data asta veriga slaba au fost baietii; Lazukin a luat totusi 13p pentru echipa sa, dar Samarin care parea om de baza a obtinut numai 5 puncte.
    Concursul a fost de nivel bun, s-au facut 12 SB.
    .
    Rezultate pe categorii

    Ladies
    1 Elizaveta TUKTAMYSHEVA 234.43 SB
    2 Bradie TENNELL 225.64 SB
    3 Kaori SAKAMOTO 223.65 SB

    4 Rika KIHIRA 222.34
    5 Sofia SAMODUROVA 207.45
    6 Mariah BELL 206.06
    7 Marina PIREDDA 180.55 SB
    8 Mae Berenice MEITE 173.67
    9 Gabrielle DALEMAN 171.81
    10 Laurine LECAVELIER 170.24
    11 Roberta RODEGHIERO 155.09
    12 Alaine CHARTRAND 147.27

    Men
    1 Nathan CHEN 301.44
    2 Vincent ZHOU 299.01 SB
    3 Shoma UNO 282.24

    4 Matteo RIZZO 260.53 SB
    5 Keiji TANAKA 258.84 SB
    6 Keegan MESSING 257.79
    7 Nam NGUYEN 251.97 SB
    8 Andrei LAZUKIN RUS 249.33 SB
    9 Kevin AYMOZ 239.05
    10 Alexander SAMARIN 230.37
    11 Daniel GRASSL 228.36
    12 Adam SIAO HIM FA 204.67

    Pairs
    1 Vanessa JAMES / Morgan CIPRES 226.00 SB
    2 Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT 217.12
    3 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE 200.62

    4 Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO 200.22
    5 Ashley CAIN / Timothy LEDUC 192.15
    6 Riku MIURA / Shoya ICHIHASHI 137.91

    Dance
    1 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON 223.13
    2 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV 215.20
    3 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE 209.97

    4 Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE 203.78
    5 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI 202.54 SB
    6 Misato KOMATSUBARA / Tim KOLETO JPN 160.24 SB
    Last edited by Tracoromana; 15th May 2019 at 09:46.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •