Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 363

Thread: Preliminarii Euro 2020

  1. #85
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Incredibila a doua repriza a olandezilor. Au avut posesia si in prima, dar steril, insa in a doua au inceput sa greseasca fundasii nemti, iar portocalii au ajuns dintr-o data mult mai periculosi. Si date fiind schimbarile defensive ale lui Löw imediat dupa 1-1 (Gündogan pentru Reus! Havertz pentru Werner! Gnabry mutat pe centru!), Germania n-a mai avut nici o faza de poarta intre min. 53 (Gnabry) si min. 93 (tot Gnabry).
    In repriza asta mi-au placut Wijnaldum si Babel. Si uite ca nu toti olandezii buni vin de la Ajax - Malen de la PSV a marcat la debut.

    Si acum Irlandei de Nord nu-i mai ajunge sa ciupeasca un punct-doua, trebuie sa ia sase puncte cu Olanda si Germania ca sa spere la calificare.

    Croatia castiga cu 4-0 in Slovacia, iar slovacii au luni urmatorul meci important in Ungaria.
    Austria face scorul serii 6-0 cu Letonia, in timp ce Polonia pierde in Slovenia. Luni sunt Polonia-Austria si Slovenia-Israel.
    Rusia a intors si a castigat in Scotia, grupa asta pare jucata.

  2. #86
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu prea mai iesa echipele bune cu minge degajata de portar priveam Germania:Olanda si comparam cu Romania unde Tata 80% le-a degajat...
    Nu mai compara cu Romania. Astea sunt echipe candidate la titlu. O sa fie stransa Euro 2020, mai stransa ca oricand. Oricare dintre Germania, Olanda, Spania , Franta, Portugalia, Anglia pot castiga.
    Olanda mi se pare superfavorita din ce am vazut asta seara
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #87
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    De ce Romania este lumea a 3-a ?

    Nu este asa, doar a avut doar antrenori incompetenti, asa cum a avut si Franta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #88
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Pai te contrazici.
    Nu eu am spus ca Romania e lumea a treia, probabil nici tu. Dar sa tot comparam stil de joc cu astea favorite e exagerat. Jucam asa cum putem si asa cum am jucat si pe vremea lui Hagi sr si "generatia de aur". Tot degajam in fata sa vedem ce fac aia mingicari. Nu am fost niciodata stapani pe joc. Tot la ciupeala, la dribling si la ocazie am avut rezultate. De fiecare data adversarul ne-a dominat, chiar si in cele mai mari rezultate la CM.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #89
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Ce spui tu este un sablon este tipic francez, in Romania Viitorul si Craiova cat a fost Mangia antrenor au jucat de la portar fara degajari, exceptie poate portarul italian care mai incearca uneori lansari lungi.

    Se poate si romanii sa joace pozitional vezi Viitorul care este o echipa cu un concept clar in sensul asta.
    Last edited by iulian_1976; 7th September 2019 at 01:15.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #90
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Da. Si rezultate?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #91
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    O sa vezi si rezultate, cred ca te grabesti, momentan la echipa nationala joaca nucleul creat de Iordanescu acum 4-5 ani
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #92
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Mda.
    Romania nu poate impune joc in fata celor tari indiferent de Iordanescu, Daum sau Contra. In istorie am obtinut rezultate doar la ciupeala chiar si cu Hagi sr.
    Imi spui ca o sa vad rezultate cu joc stil de Olanda? Ok, gata. Ma duc sa vad ce mai face PSG la antrenamente
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #93
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Under 21 a demonstrat ca se poate si altfel PSG inca nu a demonstrat nimic in Europa de cand are finantare...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    La U21 e usor deoarece celelalte se pregatesc. Noi ne transpiram sperante. Cand vine vorba de nationala e alta poveste ca de obicei. Ne kkm pe noi in cerc.
    Olanda e peste, Germania peste, Anglia peste, Franta peste, Spania peste etc ... aia stiu cum sa faca. Noi tot credem ca avem joc
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #95
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,318
    Reputatie
    0
    Olanda s-a scos cumva cu victoria asta, dar trebuie sa nu piardă puncte cu Irlanda de Nord. La ce jucători au, ar fi o tragedie să rateze încă un turneu final. Grupa Poloniei e o glumă, la fel când au fost cu noi în grupa, pentru mondialul rus. Ieri s-a făcut de cacao, nereușind sa dea un gol, deși au super jucatori de la mijloc în sus. Se vor califica la Euro, deși nu joaca nimic.

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Romania nu poate impune joc in fata celor tari
    Va impune in momentul cand scapa de panaramele retardate si joaca nucleul U21!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Olanda s-a scos cumva cu victoria asta, dar trebuie sa nu piardă puncte cu Irlanda de Nord. La ce jucători au, ar fi o tragedie să rateze încă un turneu final. Grupa Poloniei e o glumă, la fel când au fost cu noi în grupa, pentru mondialul rus. Ieri s-a făcut de cacao, nereuČ™ind sa dea un gol, deČ™i au super jucatori de la mijloc în sus. Se vor califica la Euro, deČ™i nu joaca nimic.
    Isi poate permita sa piarda si 4 puncte cu Irlanda de Nord, daca Germania ii bate poimaine. Polonia primeste o Austrie pe val luni, calificarea devine complicata daca pierde iar.

    Kosovo bate acum Cehia.. si e macar pana diseara pe primul loc in grupa Angliei.
    Last edited by JJ; 7th September 2019 at 17:51.

  14. #98
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    Ar fi fost cam nasol ptr Olanda daca ar fi avut Germania 12, Irlanda de Nord 12 si ei 3...

    Mai ales ca sunt ceva sanse ca in play-off-ul de nations league sa fie Portugalia sau Elvetia, si doar 1 ar fi mers mai departe....

    asa, s-au calificat, si cu mari sanse sa castige si grupa...

    Croatia s-au relansat si ei...

    btw...daca Slovenia termina pe 2, atunci Romania nu prinde nici play-off in Nations League din ce am mai citit...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #99
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Anglia face scor cu Bulgaria.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #100
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Mai bine urmariti finala US Open decat meciurile astea (Pe Eurosport Romania)
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #101
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Circ la inceputul meciului Franta - Albania.
    In loc de imnul Albaniei pe Stade de France a rasunat imnul Muntenegru ...
    Dupa cateva minute de confuzie crainicul a incercat sa ceara scuze suporterilor oaspeti dar a anuntat ca "imnul Armeniei va fi intonat"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #102
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    S-au scos si portughezii cu victoria din Serbia...

    sarbii dupa 0-5 cu Ucraina si vad acum 0-2 acasa cu Portugalia, cred ca vor juca baraj in Nations League...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #103
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Circ la inceputul meciului Franta - Albania.
    In loc de imnul Albaniei pe Stade de France a rasunat imnul Muntenegru ...
    Dupa cateva minute de confuzie crainicul a incercat sa ceara scuze suporterilor oaspeti dar a anuntat ca "imnul Armeniei va fi intonat"
    Nu cred ca este cu intentie totusi este tipic francez partea cu respectul nu exista, posibil sa ii supere ...pe albanezi ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Pai nu e cu intentie, e amatorism cat casa. Si pana la capat nu se lasa. Chiar si cand vor sa o repare dau cu mucii in fasole ... pui imnul corect pana la urma dar il anunti ca Armenia in loc de Albania?

    Tot astia sunt care anunta Capitala Romaniei Budapest in loc de Bucarest
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #105
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,318
    Reputatie
    0
    A fost imnul Andorrei din câte am înțeles. Amatorism total.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •