View Poll Results: Ppronostic

Voters
1. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • X

    1 100.00%
  • 2

    0 0%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Prekiminarii CE: Suedia - Romania 2-1

  1. #1
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1

    Prekiminarii CE: Suedia - Romania 2-1

    Sambata 23 Martie de la ora in direct la Pro tv.
    Hai, ROMANIA!!!
    MEREU SUPERIORI !!!

  2. #2
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Cred sincer ca Romania poate smulge cel putin un egal.
    MEREU SUPERIORI !!!

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu cred sincer ca poate smulge cel mult un egal, mai ales fara Cutzudean. Pronostic pt pariori: V1.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Inainte de orice calcul la ce am vazut la CM din Rusia, Suedia are jucatori inteligenti foarte greu de surclasat lucrul asta.

    Pe linia de fund stam doar in Sapunaru deci ?

    Personal cred ca daca va juca cu Moti, Ganea, Chipciu, Keseru, Stanciu vom primi minim 2 poate o sa marcam si noi...
    Last edited by iulian_1976; 20th March 2019 at 18:48.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Suntem mai mingicari dar moaca in faza de atac

  6. #6
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    E gata eu am prognozat 2 goluri diferenta acum nu cred ca este o surpriza
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Niste mamaligi. In 7 minute doua goluri.

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sa vedem totusi. Era loc de un gol si pentru noi

  9. #9
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Pe linia de fund joci cu un singur jucator cu Sapunaru asta se intampla din 2017 de la Danemarca:Romania.

    Grigorie,Tamas,Moti cu oricine joci de la 2 in sus primesti nimic nou sub soare

    Mondial 2022?
    Last edited by iulian_1976; 23rd March 2019 at 21:55.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #10
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Revin "treiculorii" si in repriza secunda mai luam doua.

    Suedez de mic! Cum ar zice ghiulestenii


    Oricum "Euro" e pentru fatalai. Titanii merg la "Mondial"
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. 23rd March 2019, 21:06

  12. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Bineeeee

  13. #12
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Singurul lucru care il apreciez este curajul lui Contra in rest selectia si primul 11 lasa de dorit.

    Apreciez faptul l-a avut pe Tucudean, Deac, Ianis, Cicaldau in lot in rest raman la parerea ca nu poti face performanta cu Stanciu, Keseru, Chipciu, Grigorie.

    Imi spun doar o parere despre Bancu nu duce meciuri cu tensiune era vanat la fata, nu cred ca va ajunge mai mult decat ce este la ora actuala.

    Ar fi frumos o reconstructie a acestei echipe oricum nu cred ca poti trece de Suedia in acest moment.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nationala pe momente a jucat mult mai bine decat in mandatul neamtului. Am vazut pase hotarate, alergat si ambitie ... din cand in cand. Baietilor le trebuie mai multa incredere. Trebuie sa stie ca pot mai mult.
    Azi am pierdut un punct.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #14
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    S-au pierdut 3 puncte in fine nu conteaza

    Trebuie sa retii a putut testa din noiembrie 2017 si el a venit cu: Torje,Grozav, Tamas, Anton plus a pastrat garnitura lui Daum Chipciu,Stanciu.

    Apreciez curajul lui astazi puteam lua de la 5 in sus insa este mai ok decat sa joci ca Piturca sa primesti un gol si apoi sa te vaieti ca nu ai avut noroc.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Iuliane, s-a pierdut un punct, ala pe care il meritam. Pe alea 3 sigur ca numai Spania spera sa le ia la suedezi acasa.
    Contra e realist, nu neaparat curajos. Stie ca se poate mai mult deci joaca. Asta o face cu Suedia si o va face cu Norvegia. Cu Spania probabil se va retrage ca toti ceilalti, inclusiv Franta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #16
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Realist nu este te inseli in cazul ca ar fi fost realist cauta din toamna anului 2017 un fundas central, un fundas stanga si juca cu jucatorul care l-a scos cu Danemarca Deac si scotea un egal muncit 100%.
    Last edited by iulian_1976; 24th March 2019 at 04:58.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Un amic virtual spunea la ora meciului ca Euro vine la Bucuresti dar s-ar putea sa nu ne gaseasca acasa.
    Ei bine, cu siguranta nu vom fi acasa, mult mai grav rataciti si plangand cu lacrimi de crocodil ca soarta ne-a fost potrivnica si fluierasii ne vor la periferia Europei. O luam de la zero pentru o alta calificare si tot asa pan' la adanci batraneti.
    Am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea mea!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu cred sincer ca poate smulge cel mult un egal, mai ales fara Cutzudean. Pronostic pt pariori: V1.


    Asa se-ntampla daca nu-l chemi pe Budescu.
    Cel mai bun mijlocas la creatie in meciurile cu miza, nu-n amicale, de departe.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bineeeee
    Bine a fost la Norvegia, eu am crezut ca le da Spania vreo 5 dar ei au egalat la 1 in a 2-a repriza si-au pierdut la limita! In atare conditii daca prindem locu 4 la final, e bineeee!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #19
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    La ce echipa avem, ne batem cu Norvegia pentru locul 3. Șanse infime de calificare.

  21. #20
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Avem 3-4 oameni care nu fac fata cerintelor nationalei (Bancu, Grigore, Mitrita nu au ce cauta, iar la Sapunaru se observa varsta). Altfel cred ca ne putem bate cu ambele nordice pentru locul 2.
    As vrea ca dupa Euro U21 cei 2 fundasi centrali de acolo (Rus si Pascanu) sa fie adusi la echipa mare, e nevoie de suflu proaspat si nu cred ca pot juca mai rau decat Grigore si Sapunaru. Apoi cred ca putem sa il lasam pe stanciu mai mult timp pe la camile si sa jucam cu Hagi (chiar daca nu-s mare fan al lui) sau cu alt om iar in locul lui Mitrita pe unul capabil sa faca un dribling, nu tot aceeasi incercare a lui de aseara, ca si-a dat seama si medicul ca vrea sa dribleze spre interior la fiecare faza...

  22. #21
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Claudiu ai dreptate insa din punct de vedere al selectiei sunt intr-un retard enorm trenul este deja pierdut.
    Daum juca cu aceasi linie de fund Sapunaru-Grigorie insa in anul 2016, solutii exista insa nu sunteti voi platiti sa gasiti solutii ci stafful lui.

    Echipa asta se putea construi in ultimii 3-4 ani in jurul lui Deac trenul este pierdut, au avut tot anul 2018 si jumatate din 2017, omul dorea sa joace cu Torje, Grozav si Tamas langa Stanciu,Chipciu,Grigorie este alegerea lui nu trebuie condamnat.

    Sa ajungem in toamna dupa Spania:Romania in rest din punctul meu de vedere este totul clar inca o campanie esuata.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •