Page 19 of 84 FirstFirst ... 917181920212969 ... LastLast
Results 379 to 399 of 1746

Thread: bau!!!

  1. #379
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Nu ma mai surprinde absolut nimic si nimeni pe acest forum.
    Putini oameni de valoare si prea multi ticalosi.

  2. #380
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ai jucat vreodata in copilarie telefonul fara fir? Stii jocul acela in care ii spui la ceva, cuiva, la ureche si ce ai spus tu e transmis mai departe, pe rand, catre vreo alte zece persoane , astfel incat ce ajunge la ultima persoana nu mai are nicio legatura cu ce ai spus tu initial. Asa functioneaza si amintirile tale.
    Ai parte de niste experiente. Dupa un timp, iti amintesti usor diferit de acele experiente. Apoi, cand povestesti altcuiva ce ai trait, mai umplem pe ici, pe colo golurile din scenariu ca sa nu para ca ai luat-o razna si povestea ta nu are niciun sens.
    Un an mai tarziu te imbeti intr-o noapte si te apuci sa povestesti totul, cosmetizand cam o treime din poveste.
    Toti facem asta. Si tu. Si eu.
    Cinci ani mai tarziu, istorioara, jur-pe-D-zeu, este adevarata cam in proportie de 50%.
    Dar, poate, ca mai important e sa ai mai putina incredere in tine. Daca tot ne inselam cu totii, tot timpul, in fiecare secunda, atunci oare nu cumva scepticismul fata de tine si ceilalti si provocarea propriilor convingeri sunt singurele cai logice spre evolutia noastra ca oameni?
    Poate ca suna autodistructiv. Dar, in realitate, este fix opusul. Nu este optiunea cea mai sigura dar este cea mai corecta.

  3. #381
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Un om care ramane in picioare in pofida tuturor accidentelor din viata lui, arata, pur si simplu, ca stie cat de teribile si de o infinita diversitate sunt nenorocirile posibile in viata. Si, in consecinta, reconsidera nenorocirea actuala o mica parte din ceea ce i s-ar putea intampla. Si, invers, cel ce e constient de acest punct, va ramane in mod constant constient de propria sa valoare.
    Sper ca nu m-ati inteles!

  4. 22nd March 2019, 14:31

  5. 22nd March 2019, 18:19

  6. 23rd March 2019, 08:39

  7. #382
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ma repet:
    Interactiunea umana poate fi, uneori, groaznica. E extrem de greu sa imi reprim primul impuls. Si ca sa nu pun mana pe beretta m9, incep sa numar rapid pana la 10.

  8. 23rd March 2019, 15:11

  9. #383
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Milioane de utilizatori sunt furati de Google. Facturile sunt încărcate cu sume uriase. Scandalul care bulversează întreaga lume
    https://evz.ro/utilizatori-google-da...medium=articol

    Si cand ma gandesc ca pentru astia Vadim mi-a "ascuns" 75.000 postari.

  10. #384
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=K0GK6-gtEFo

    Informatiile prezentate în acest film documentar răstoarnă multe dintre teoriile pe care este construită istoria României. Filmul face parte dintr-un proiect mai amplu ce vizează recuperarea adevărului istoric.
    Recuperarea adevărului istoric este un demers indispensabil recuperării demnitătii nationale. Dacii, 'cei mai viteji și mai drepti dintre traci', asteaptă să li se facă dreptate!
    Daniel Roxin

  11. #385
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Allin, te salut si eu cu ocazia revenirii. Pe "vremuri" ti-am multumit pentru ceva. Acum, vazandu-te atasat de Dodel, doresc sa-ti multumesc din nou daca mi-ai raspunde la cateva intrebari:
    - Cum se face ca Dodel nu stie cat primea pentru o ora de meditatii la fizica?
    - Cum se face ca Dodel nu isi aduce aminte daca primea banii direct in mana sau in plic?
    - Dodel spune ca din banii de meditatiii si-a cumparat cele 6 case? Tu ce crezi?
    - Tu crezi ca pe banii de meditatii a platit vreun leutz la stat?
    - De ce crezi ca Dodel refuza sa returneze statului banii primiti de la banca austriaca ?
    - De ce crezi ca Dodel a revocat-o pe Lulu daca era asa multumit de ceea ce facea aceasta fiinta?
    - De ce crezi ca, intr-o situatie perfect in oglinda - ma refer la biata taica Lazarache - nu procedeaza la fel?
    - Stiu ca stii de declaratia precum ca romanii si basarabenii sunt doua popoare? Cum comentezi ? Nu crezi ca Dodel ar avea nevoie de niste meditatii de istorie?

    Si, in sfarsit, ultima intrebare :

    - Allin, stii cine e Dodel?

  12. 24th March 2019, 16:55

  13. #386
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,463
    Reputatie
    0
    Alin nu poate raspunde aici. Raspund eu, o singura incercare, cred ca dodel/dorel este plavanul ala din Sibiu.

  14. #387
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Alin nu poate raspunde aici. Raspund eu, o singura incercare, cred ca dodel/dorel este plavanul ala din Sibiu.
    Pe ce te bazezi?

  15. #388
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Hmm... reportul meu vad c-a avut macar efectul benefic de-al opri pe Hingher o perioada in a-si expune regurgitatiile frustrato-retardate p-aici. Tot e bine. Sau cum zicea un coleg: bine-i si-asa rau!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #389
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ati auzit de legea Manson? Nu prea cred!
    Valori avem cu totii. Si le protejam. Incercam sa traim la inaltimea lor, incercam sa le justificam si sa le mentinem.
    Renuntarea la stilul de viata obisnuit iti ameninta identitatea. Renuntarea la identitate este un adevarat harakiri psihologic.
    De multe ori suntem tentati sa creditam ceea ce stim deja, ceea ce credem ca e sigur. Dar cred ca eu voi evita situatiile care sa-mi contrazica aceste convingeri. Convingerile apeleaza intotdeauna la precedentele.
    In acest sens "a te cunoaste" si " a te regasi" poate fi periculos.Te poate tine captiv intr-un rol rigid si iti poate oferi asteptari inutile. Iti va bloca potentialui interior si deschidera spre exterior.
    De aceea te sfatuiesc sa nu nu te regasesti. Sa nu stii niciodata cine esti. Fiindca numai asta te va mentine viu. Si sa ramai umil in judecata si sa accepti ce este diferit la ceilalti.
    Clar?

  17. #390
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ca adolescent spuneam ca nu-mi pasa de nimic, cand adevaru era ca-mi pasa de mult prea multe. Lumea mea, atunci, nu astazi, era condusa de alti oameni fara ca sa realizez asta. Credeam ca fericirea este un destin, nu o simpla alegere. Credeam ca iubirea e ceva care se intampla, nu ceva pentru care muncesti. Credeam ca pentru a fi "misto" e ceva care sa inveti de la altii, nu ceva care-si inventeaza fiecare pentru sine.
    Ma inselam de fiecare data. In toate situatiile. M-am inselat total de-a lungul vietii in tot ce-am crezut despre mine, despre ceilalti, despre viata, cultura, univers, lume - tot.
    Si, sper, ca asa va fi si de aici incolo!

  18. #391
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Budismul sustine ca ideea pe care ne-o facem despre identitatea noastra este un construct mental arbitrar si ca ar trebui sa renuntam la ideea ca exista un 'eu'.
    Sandardele arbitare prin care ne definim actioneaza, de fapt, ca o capcana.
    De aceea ar fi bine sa renuntam la tot.
    Cumva, budismul ma incurajeaza sa-mi traiesc viata dupa legea mea dura.
    Poate suna nebunesc, dar aceasta abordare a vietii are multe beneficii psihologice.
    Am o veste buna si una proasta:
    Problemele tale nu sunt nici unice , nici speciale. De aceea renuntarea la ele este o eliberare.
    Frica izvorata dintr-o certitudine irationala are ceva egocentric in ea. cand presupui ca tocmai avionul in care te afli tu este cel care se va prabusi, ca ideea ta de proiect este cea mai stupida sau ca tu esti cel de care toti vor sa-si bata joc, iti spui implicit :

    " Eu sunt exceptia: Eu nu sunt ca toti ceilalti. Sunt diferit si special."


  19. #392
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Am vazut si sambata doua epave de fotbalisti stanciu si chipciu pe care mopul si presa gigista ia facut mult nai mari decat sunt. Zero barat!

  20. #393
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Cu Chipciu ne-am obisnuit sa fuga acolo de unul singur insa Stanciu ca de obicei, e un gunoi in meciuri oficiale.
    Tot aud ce goluri a dat in amicale! Ca si Contra invincibilul in amicale, ori meciuri cu calificarea pierduta! Penibil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #394
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    La ROMAERO, se zboară iar
    https://www.cotidianul.ro/la-romaero-se-zboara-iar/

    ROMAERO este un mit al industriei românesti. Ceausescu a vrut un avion si l-a avut. ROMAERO a fost un proiect al economiei comuniste, un proiect sprijinit masiv de spionajul comunist. ROMAERO a fost raiul inginerilor de clasă.

    ps- Nistorescule, ce-i cu italice este o prostie. In rest, un articol corect.

  22. #395
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Sinucide-te

    Budismul sustine ideea pe care ne-o facem despre ' identitatea' noastra este o constuctie mentala arbitrara si ca ar trebuii sa renunti la ideea ca exista un "eu".
    Standarile arbitrare prin care ne definim actioneaza ca o capcana , asa ca ar fi bine sa renunti la tot.
    Budismul te invata sa nu-ti pese.
    Asta presupune sa renunti la tot felul de idei grandioase despre tine: ca ai o inteligenta unica, ca esti spectaculos de talentat, intimidant de atractiv sau dimpotriva, esti o victima demna de toata mila.
    Mai presupune sa renunti la convingerea ca totul ti se cuvine si la credinta ca lumea iti datoreaza ceva. Si trebuie sa renunti la euforia emotionala cu care te-ai incarcat ani in sir.
    Cand vei renunta la toate astea, vei trece printr-un sevraj, la fel ca dependentul care renunta la ac.
    Clar?

  23. #396

  24. #397
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Simona Halep a ajuns în sferturi după ce a trecut de Venus Williams, scor 6-3, 6-3.

  25. #398
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Mai usor castiga ea un GS decat sa-l convinga cineva pe Hingher sa aiba o inima macar o zi pe an.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  26. #399
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Nothing strengthens so much as silence.
    Cred ca a spus-o Leonardo da Vinci.

    Eu as spune ca poate, dimpotriva, galagia inutila te poate ucide lent, dar sigur.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •