View Poll Results: cine se califica in semifinale?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Tottenham

    3 50.00%
  • City

    3 50.00%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 112 of 112

Thread: Sferturi UCL 18-19: Tottenham - Manchester City

  1. #106
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mare gradina sau mna, unde nu e nici Dumnezeu nu cere

    Am primit si o poza faina de la niste colegi

    hahaha.JPG

  2. #107
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    de fapt Johnny e suparat deoarece rivala Spurs e in al 3-lea an de UCL, si la anul va fi in al 4lea la rand. Si, cel mai important face minim semifinala de UCL.

    Iar ultima oara cand Arsenal a fost in sferturi doar, a fost in 2010, urmand apoi 7 eliminari la rand in optimi.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #108
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Da avem si-o finala! Fan Ajax pana la moarte, ete na!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #109
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Iar ultima oara cand Arsenal a fost in sferturi doar, a fost in 2010, urmand apoi 7 eliminari la rand in optimi.
    Ehe... vremuri bune. Acum nici nu mai prinde loc de CL
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  5. #110
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Prind sigur anu asta. Doar ce crezi ca OLE sau Kepa sunt antrenori cu staif?
    Mai au si al doi-lea glont pe teava cu trofeul Europa League. Cosmarul lor ar fi sa ia Spurs trofeul UCL si sa termine pe 5, Chelsea sa ia EL si sa termine pe 6, iar Arsenal sa termine pe 4.

    Las sa-i vedem si pe ei anu viitor in UCL cu Sokratis, Mustafi si Lichtesteiner intr-un meci cu Messi sau cu Bayern

  6. #111
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Prind sigur anu asta. Doar ce crezi ca OLE sau Kepa sunt antrenori cu staif?
    Mai au si al doi-lea glont pe teava cu trofeul Europa League. Cosmarul lor ar fi sa ia Spurs trofeul UCL si sa termine pe 5, Chelsea sa ia EL si sa termine pe 6, iar Arsenal sa termine pe 4.

    Las sa-i vedem si pe ei anu viitor in UCL cu Sokratis, Mustafi si Lichtesteiner intr-un meci cu Messi sau cu Bayern
    pai nu e ca si cum nu au mai luat odata 10 de la Bayern

    si da, Arsenal va termina pe 4 cel mai probabil si inca nu stiu daca trece de Valencia in semi...asta daca se califica azi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #112
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Smecherii cu abilitate tehnica vor vana mana jucatorilor adversi in spatiul de 16 metri.
    La lucrul asta m-am gandit instantaneu, cand joc fotbal pe sintetic orice minge in mane este henz desigur o tampenie.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    O mai fac o data, ca sa fiu inteles cum judec eu. D.p. meu d.v. cand un jucator se interpune unei mingi aproape fara s-o vada, pur si simplu ca la handbal incearca s-o pareze, acel jucator e un obstacol in calea mingii, e fix asa cum ar fi lovit arbitru mingea! Cum nu poti da offside cand arbitrul intervine, la fel nu poti nici cand un jucator intervine la dispeare, el ar fi vrut daca se poate ca mingea sa mearga spre centrul terenului, s-a opus practic vointei adversarului. Nu e vina jucatorului de la City ca cel de la Spurs e retardat si-a vrut sa dea pasa de gol cetatenilor, in loc sa degajeze mingea cum orice om ce nu e cretin ar fi facut acolo!
    Sa iti explic de ce principiul tau este eronat.

    Ca jucator pot suta puternic intr-un coechiper si sa fie deviata la alt jucator de-al meu care este in off-side, se poate breveta la antrenamente.
    In cazul asta joci cu alde Alibeci care raman la 16 m de poarta adversa si pot primi mingea doar din devieri.
    Sa judeci intentia sau non-intentia in cazul off-side-urilor din deviere este periculos.

    Cred ca este clar ca mingea nu ar fi ajuns la Aguero daca nu era deviata de coechiperul sau, Aguero avea nevoie de 0.5 metri mai in spate sa fie pe linie, chestie de disciplina fotbalistica...
    Last edited by iulian_1976; 19th April 2019 at 23:50.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •