Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 106

Thread: Azi,PNL a murit!

  1. #85
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Important e ca pe 26 mai sa iti faci alt program. In rest, ne descurcam noi.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #86
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nici nu imi fac griji ca pesedistul timisorean n-o sa voteze la minim 4 comune de acolo de langa Arad (Giroc, Timisoara, Ghiroda iar ultimul popas e la Recas, prietenii stiu de ce )

  3. #87
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Asta ar fi un moment excelent sa faci poze!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #88
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    pene

    lele, tu stii unde duce drumul asta?

    comentariu unui ''platitor de taxe'' vis-a-vis de pnl, rares (cel ce plateste 20.000 pe an pt copil, la o scoala hmmm, privata) si directiile nedefinite unde vor (intrebarea este daca au habar sau doar au sarit, in mod oportunist, pe creasta valului) sa ne duca:

    <''Or, una e să faci pe disidentul în raport cu patronul statiei, [...], si alta e [...] să batii cu pumnul în masă, să pui conditii legate de preluarea conducerii organizatiei de Bucuresti ori să te visezi cum nu se poate mai îndreptătit pentru postul de prim-ministru.''

    Domnul R Bogdan s-a întors în PNL, al cărui membru activ a mai fost, nu-i un proaspăt venit fără experientă. Iar politica editorială a ''statiei'' s-a schimbat si se schimbă precum vântul. Desigur, nu mă refer la cunoscutul om de afaceri si la încurcatele relatii financiare (si nu doar) ale patronilor cu d-nii Ghită, Vântu s.a.

    Apropierea de o parte a ''serviciilor'', cea ''bunăâ'', în care se află si dl Hellvig i-a permis ''baletul'' de la Realitatea TV si l-a adus în ''fruntea listei'' PNL la europarlamentare. Doar că succesul si puterea se pare că l-au ametit

    Nu mă interesează foarte tare personajele controversate si nici nu am îndoieli cu privire la buna credintă si convingerile liberale ale d-lui Rares Bogdan. Ceea ce mă îngrijorează este că domnia-sa si PNL au căpătat foarte multă putere odată cu ajungerea PNL în postura de favorit pentru electoratul român în oricare alegeri. si asta nu pentru că au proiecte extraordinare, ci prin sanctionarea erorilor de guvernare ale PSD. Ca cetătean plătitor de taxe mă îngrijorează aparitia unor propuneri legislative despre care n-am stiut, din partea unor oameni care au o biografie controversată si care au toate sansele să fie puse în operă.

    Apoi, nu am crezut niciodată (si istoria a confirmat până acum) că ''se c uristii nostri sunt mai buni decât se cur istii lor''>>

    de aici: http://www.contributors.ro/editorial...liberali/?cfcc
    Last edited by Novac; 7th June 2019 at 12:04.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  5. #89
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Printre altele, Rares e si catelusul lui Tiriac, nu degeaba a depus icre in cartierul rezidential Stejarii, in perioada cand datoria fata de tara l-a stramutat la Bucuresti. Sa fii vecin cu Hrebe jr, cu Nutica, asta costa mai mult decat cei 20 de mii pe an ai copilului. Tin minte ce interviu libidinos a facut cu mosul, i-a facut sa para pe lacheii de la latrină simpli vidanjori minori. Din fericire, viata l-a adus intr-o postura din care se poate revansa usor fata de acest meccena al tarfelor cu 4 labii in v.

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Nah Alline,am avut dreptate?Cum e "liberalule" sa fii condus de basisti?

  7. #91
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu ma, 'liberalii' au fost si sunt condusi de psd-isti, de bolsevici. Ca acum s-au spart de-adevaratelea ... e clar ca lumina zilei.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #92
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    sa inteleg ca plicusor ban este pe$edist, clar, altu' mai bin nu exista
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,499
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    Va rog sa tineti minte,azi ,14 martie 2019,Partidul National Liberal a murit.
    L-ati ingropat? Dom'ne fute-l ca io tot il vad prin guvern si parlament!
    Pai ingropati-l o data si p-ala sa stim c-am scapat de-o ciuma, si ne mai ramane PSD!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    domnu Alin, te anunt ca lucovid orban v a pregatit un alt partid, mai liberal ca pn(d)l ul lui partu. botezatforta dreptei sau noua dreapta. te pun pe felie cu iordache, dezinteresat

  11. #95
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    pnl a murit, dar va rog sa-l mai inviati macar o data, ca vreau sa ma mai piș o data pe el

  12. #96
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Azi, PNL e mai bine ca oricand in toata istoria sa.

    1. Presedintele Romaniei PNL
    2. Premierul Romaniei PNL
    3. Senatul Romaniei PNL
    4. Mii de primari in toata tara si functii importante detinute PNL
    5. Restul e can can

  13. #97
    junior Basescu Traian's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Murfatlar
    Posts
    62
    Reputatie
    1
    Corect, PDL e mai bine ca oricand in toata istoria sa.

  14. #98
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Iar ati invins tara asta, timache!


    https://www.hotnews.ro/stiri-politic...le-15-luni.htm

  15. #99
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    bravo, timake! ai pemsie speciala?

  16. #100
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    '''pentru că situația este și așa destul de complexă și de complicată încât nu cred că noi, astăzi, trebuie să o complicăm prin cuvinte și expresii și cred că ceea ce este cel mai important este să facem în așa fel încât să putem să creăm acel cadru prin care să facem o Românie funcțională”

    Dupa mizeria numita pnl, invit pe toata lumea sa moara de râs citind ineptiile acestui dooby-talk pe nume ciuca. Atata limbă de lemn n-am mai auzit de la refluxurile gastrice ale tovarasilor. Ma rog, am mai auzit la tov anghelache si marcel popescu, dar ăsta e șampion 🤣

    PS. De rusine, penelistii au scos fraza din transcrierea discursului, dar baietii lui Tolo erau acolo 🤣

  17. #101
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E totusi de remarcat cat de bine a dus o asemenea fraza la bun sfarsit, eu m-as fi incurcat printre atatea meandre ale concretului. Asta nu e nici macar limba de lemn, e limba fracturata din cauza de gandire mocirloasa. Dar e de remarcat progresul, in jobul anterior se exprima in doar cateva cuvinte: inainte, culcat, tarash, capu la dreapta, sa traiti soldati etc.

    Partidele romanesti de azi sunt in mare parte conduse de o adunatura de idioti si lichele. Or fi conditii eliminatorii, sau poate ca aia din comitetul de selectie n-or vrea sa vina altii mai destepti decat ei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #102
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Curat functionala!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #103
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    pd(n)l + p$d = pcr (partidul comasat roman)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post

    Partidele romanesti de azi sunt in mare parte conduse de o adunatura de idioti si lichele.
    Cu intarziere trebuie sa sustin deplin aceasta afirmatie




    PS. e valabil si pt Franta in caz ca intereseaza pe cineva.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #105
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cu intarziere trebuie sa sustin deplin aceasta afirmatie




    PS. e valabil si pt Franta in caz ca intereseaza pe cineva.
    Pai de ce, ai vrut sa candidezi? Ti-au promis ceva apoi s-au intors la 180 de grade ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •