Page 27 of 27 FirstFirst ... 17252627
Results 547 to 561 of 561

Thread: Play-Out 2019

  1. #547
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Mai avem barajul si apoi inca o luna pana la urmatorul sezon. O luna incarcata, cu transferuri, cantonamente, meciuri amicale. Mai avem si Euro U21, cu Romania prezenta.
    Un fel de Romania, deoarece Razvan Marin care e nr. 1 U21 nu vine.
    Doar daca nu cumva fuge din cantonamentul celor de la Ajax! Ar fi prea tare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #548
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Am mai zis pe undeva ca acest sistem cu play-off si play-out nu este benefic pentru Romania. Aceeasi Marie cu alta palarie. Meciuri anoste, fara pic de miza, echipe la numar.

  3. #549
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,057
    Reputatie
    0
    Mie mi se pare ok sistemul este mult mai dinamic decat cel clasic.

    Marea problema este suprafata de joc si stadioanele, anul asta Sepsi, Poli Iasi nu ar fi trebuit sa evolueze dupa mine, adica ai bani de jucatori adusi de afara insa nu ai jumatate de milion sa-ti faci un gazon corect.

    Imi pare rau de Chiajna care are stadion ok, daca ar pune gazon in loc de sintectic ar fi mai bine.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #550
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Am mai zis pe undeva ca acest sistem cu play-off si play-out nu este benefic pentru Romania. Aceeasi Marie cu alta palarie. Meciuri anoste, fara pic de miza, echipe la numar.
    Si meciuri trucate fara numar. Vivat cooperativa!
    Pacat ca cei care se preteaza la asemenea jocuri, continua in liga 1.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  5. #551
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nici lu Leo nu i-a placut daca ai fost atent, de fapt ea a zis prima data de gazon! Eu am discutat un subiect deja inceput! Nu vreau sa te jignesc dar prea ai ceva doar cu unii!

    Zalaul daca va juca vreodata in Liga 1, isi va face un amarat de sistem de drenaj si nu numai, si de incalzire. Dar de drenaj, ce orice puradel de prima scena ar trebui sa aiba, sigur!
    Nu am nimic cu anumite persoane, critic modul de a gandi al unor persoane. Apreciez mistourile, sarcasmul, glumele cu subinteles dar daca vad ca se insista pe aceeasi prostie de atatea si atatea ori nu pot sa ma abtin Leo a zis de gazon doar in conditiile in care a plouat ca la potopul lui Noe. Nici tu nu te mai miri de ce te iau toti la 11m pe aici

    Am scris de mai multe ori ca dupa terminarea campionatului se trece la faza a doua de modernizare a stadionului care implica si schimbarea gazonului + instalarea sistemului de drenaj si incalzire. Uita-te pe regulamente inainte sa scrii ceva, cluburile primesc un an derogare de la LPF pentru a juca fara nocturna si gazon cu incalzire. Stau altii de atatia ani fara asa ceva dar tu vezi mocirla la Sibiu dupa atatea zile pline cu ploaie

    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Claule, in loc sa fii fericit, tu il certi pe Johnny care vorbeste de dragul de a vorbi... ma rog, scrie. Nu esti la baut cu baietii?
    Am baut in avans, vineri si sambata imi pare rau ca jucam cu fratii de la "U" barajul

  6. #552
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Le ai cu regulamentele, bun, urmatorul baraj sa-l jucam pe gazon, nu in orezarie, sa citez din clasica, daca comentariile mele nu-s destul de bune!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #553
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Am mai zis pe undeva ca acest sistem cu play-off si play-out nu este benefic pentru Romania. Aceeasi Marie cu alta palarie. Meciuri anoste, fara pic de miza, echipe la numar.
    Miza ar fi deja in conditiile de saracie de la noi: drepturile teve. Iar lupta la titlu este destul de atractiva cu cele mai bune echipe jucand inca de doua ori intre ele.
    Sistemul nu e rau per total, doar ca ar trebui un pic dinamizat, respectiv sa puna ceva miza pentru echipele ce se pierd in subsolul play-offului si cele ce aspira la castigarea play-outului. De ex ar putea face un baraj intre echipele de pe ultimele 2-3 locuri din play-off si cele de pe primele 2 locuri din play-out pentru accedere in cupa UEFA.

    Pe de alta parte cred ca ar fi interesant de revenit la un campionat cu 16 echipe care lupta cap-coada pentru titlu si retrogradare.
    Lupta pentru titlu ar fi moderata de mai multe echipe iar suprizele pot veni oricand pentru ca echipele amenintate de retrogradare ar putea sa obtina puncte in fata primelor clasate asa cum s-a mai intamplat in trecut. La fel de bine echipe blocate in fruntea play-outului ar putea devansa echipele ce actualmente stau multumite in coada play-offului. Iar locurile inseamna bani din drepturi de televizare si de la putinii sponsori ramasi. Cred ca per total miza ar putea creste si intr-un campionat regulat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #554
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,057
    Reputatie
    0
    Nu este adevarat la mijlocul clasamentului tot timpul este tensiune toti vor in play-off , in sistemul clasic se rupe clasamentul in doua si echipele de la mijloc fac blaturi asa era inainte.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #555
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Asa este in Spania, Anglia, Italia? De ce numai la noi nu merge sistemul cu 16 sau 18 echipe fara play-off si play-out?

  10. #556
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Sunt 16-18 echipe in momentul asta care s-ar putea autofinanta in divizia A? Nu cred. Si cu ce ar fi mai putin anost un duel in ultima etapa intre echipe fara miza de pe locurile 7 si 12 sau de pe 9 si 10 decat meciul din playout dintre Dinamo si Voluntari?

  11. #557
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Cu banii din televizari si cativa sponsori pot duce Liga 1 bine. Sa micsoreze salariile la nivelul Romaniei si se descurca.

  12. #558
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,057
    Reputatie
    0
    Singurul campionat care merge 100% in sistemul clasic este Premier League si daca ar fi ca in Romania ar fi si mai performant, acolo fotbalul este o industrie nu are rost sa comparam.
    Restul nu merg 100% Germania s-ar apropia de Anglia insa Spania este departe si Italia si mai departe...

    Sistemul actual a fost schimbat ptr ca nu veneau spectatori, solutia este sa revina Ripensia, Uta Arad sa vina investitori la Hermannstadt... etc

    Sepsi, Botosani si Viitorul sunt exemple pozitive din campionat in rest dezamagire inclusiv Dinamo.
    Last edited by iulian_1976; 4th June 2019 at 02:34.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #559
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Si FCSB unde se incadreaza in opinia ta ?

  14. #560
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    ) Ai ajuns veteran pe aici ) apropo ""pretenii mei de la galati"" mai posteaza pe aici ? - =)))
    Libera La LAZIO !

  15. #561
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Poti posta linistit, sunt sanse reale sa nu citeasca nimeni din Galati

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •