Page 7 of 27 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 561

Thread: Play-Out 2019

  1. #127
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa fie primite ambele. Penalty clar, mi-a scris acum Torinezu pe whattsap.

  2. #128
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Salutari lui Tori.

  3. #129
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Acus ii transmit

    Slab arbitraj, a jucat taxu cartonase la pariuri, altfel nu se explica. Sau e cretin, scoala lu' deaconu cap de mop, mai e si varianta asta.

  4. #130
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Ce scarba de om este Stoican.

  5. #131
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ba ce incompetenți ăștia de la Iași. Cum plm sa nu poți avea nici măcar un șut pe poartă contra unei apărări cu Ciobotariu titular?

  6. #132
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ok, rezultat corect.
    La Iasi mai tot timpul meciurile lui Dinamo provoaca scantei si eliminari. Cel putin asta imi amintesc din tinerete
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #133
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Ba ce incompetenČ›i ăČ™tia de la IaČ™i. Cum plm sa nu poČ›i avea nici măcar un Č™ut pe poartă contra unei apărări cu Ciobotariu titular?
    Ai luat teapa cu acel 2-1.

  8. #134
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am pus pronosticul după ce am văzut ca e titular el. Și nu știam nimic nici de Mallo. Dar s-a mișcat bine pentru debut.

  9. #135
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Mallo a fost ok. Despre Cristovao nu stiu ce sa zic, desi a dat 2 pase foarte bune. Kabashi n-a iesit in evidenta. Pe un teren greu si un arbitraj prost, cu un Nistor bezmetic care greseste si pasele simple e bine ca am castigat.

  10. #136
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Mi-au sangerat lampile televizorului dupa prima repriza. Sa anunt la mitropolie ce minune au savarsit Mircea Vrenic si baietii nostri.

    Cu mister Cornel Dinu antrenor. In retur nu l-au mai tinut pe Rui Barros, furnica atomica, a fost 5-0. Apoi cred ca au retrogradat
    A fost dat afara antrenorul care o calificase pe Otelul in cupa UEFA, a fost adus Cornel Dinu care sa spunem ca are performanta asta cu Juve, apoi a bagat-o in B.
    Dupa blatul cu Victoria suporterii au intrat la vestiar peste jucatori din ce se spune a murit un antrenor secund atunci a facut infarct, s-a lasat cu arestari.

    Rui Barros a jucat si in tur, am fost la meci s-a jucat pe stadionul Dunarea si capitanul echipei era unul cu mustata...Burcea.

    Asa cum am precizat din noiembrie cu Mircea Rednic o sa faca o echipa performanta desi multi caraiau prin zona.
    As spune ca se vor bate pentru locurile 3-5 pentru inceput, nu cred ca poti sa te bati la titlu direct fara un an intermediar.
    Rednic ar trebui sa semneze pe macar 4-5 ani, manager, patron sau sa ramana la Dinamo ca Ferguson la MU daca se poate, era mai ok pentru echipa nationala....decat pentru Dinamo.
    Last edited by iulian_1976; 13th April 2019 at 00:31.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #137
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    N-a mai legat Dinamo 3 victorii la rand de aproximativ 1 an, era timpul.
    E de remarcat si ca in playout a primit mai putin de 1 gol pe etapa, ceea ce tot de prin campionatul trecut nu se mai intamplase.
    La mai mare.
    Echipa nu se prea misca natural dar important e ca prinde gust de victorii.
    Apropo, i-ar trebui si lui Nistor ceva concurenta ca joaca prost.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #138
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Ce se intampla daca ar fi ramas Rednic acum 2 ani?

    Cum spuneam in alte posturi, in materie de decizii manageriale in fotbal sunt intr-un retard enorm echipele de club si echipa nationala.
    Rednic ar trebui sa ramana ani buni la Dinamo este sansa lor, nu au sansa la titlu chiar de anul viitor.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #139
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    N-a mai legat Dinamo 3 victorii la rand de aproximativ 1 an, era timpul.
    De cand se juca fara obiectiv, la fel ca acum!

    Foarte buna echipa de amicale, si cu Bratu, si cu Strambu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #140
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    John tu il compari pe Bratu cu Rednic ?!

    O sa vedem la anul pe vremea asta pe ce loc este Dinamo, sa fim sanatosi.
    Last edited by iulian_1976; 13th April 2019 at 13:16.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Cum sa nu-l compar, ambii se descurca de mine-n amicale, iar in oficiale ambii au dat rateu. Diferenta e ca Bratu a dat rateu pe debut de sezon, Strambu pe final.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #142
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ce se intampla daca ar fi ramas Rednic acum 2 ani?

    Cum spuneam in alte posturi, in materie de decizii manageriale in fotbal sunt intr-un retard enorm echipele de club si echipa nationala.
    Rednic ar trebui sa ramana ani buni la Dinamo este sansa lor, nu au sansa la titlu chiar de anul viitor.
    Corect.
    Si asta e valabil pe la toate echipele romanesti, poate cu 1-2 exceptii.
    Dupa aproape 30 de ani de la schimbarea de regim, capitalistul roman nu a inteles inca faptul ca afacerea se conduce de manageri si nu de bogatan, respectiv de ala care se pricepe si nu de ala care are banul. Bine, e greu sa gasesti manageri adevarati intr-o tara in care orice semi-analfabet se impauneaza cu titluri de doctor si orice detinator de butic e manager sau CEO.
    D'aia Romania nu are capitalisti si afaceri romanesti solide ci aproape exclusiv de ciubucari putin educati ce fac bani prin smecherii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #143
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cum sa nu-l compar, ambii se descurca de mine-n amicale, iar in oficiale ambii au dat rateu. Diferenta e ca Bratu a dat rateu pe debut de sezon, Strambu pe final.
    Ioane, nu poti compara Bratu cu Rednic.
    Rednic a luat titluri formand echipe precum la Dinamo in 2007 si in urma cu 3 ani.
    A adus jucatori de nicaieri si i-a facut jucatori.
    radea toata lumea de el cand l-a luat pe Gnohere, pe Fane Radu l-a aruncat in lupta la prima echipa fundas central la 19 ani.
    Bratu i-a "relansat" pe Popovici si Axente cu salarii de doua ori mai mari decat al lui Montini.
    Cam asta e diferenta intre ei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #144
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Nu-i comparam in general, doar in ultimele 2 sezoane, strict ca rezultate.
    Tu te-ai uitat la Claymore inca, Utilizatoare? Cuvant, necuvant!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #145
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    nu am vazut meciul dar l am auzit pe nistor_fata palida ca a fost un meci disputat, pe viata si pe moarte, placut ochiului. asa sa fie?

  20. #146
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Plăcut ochiului un drac, au fost în jur de 80 de faulturi. E de ajuns sa te uiți la faza în care Dinamo ia roșu, sa vezi cum se zvarcoleste ăla de la Iași. Stoican zice ca a fost o dominare totala a lor dar nu au avut nici un șut pe poartă....mai beau și eu din când în când dar nici sa delirez așa.
    Legat de discuția cu obiectivul pe anul viitor sa fim serioși, locul 6 luat la mustață, în ultima etapa, profitând de un concurs de împrejurări, e cam maximul pe care îl putem lua cu echipa asta.

  21. #147
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    bah Claule, tine bine de redmic ca altu mai bun nu gasesti. problema la voi e scartarul ala de la rin cu bani putini.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •