Page 5 of 27 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 561

Thread: Play-Out 2019

  1. #85
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Echipa lui Alexa castiga cu 2-1 si le creaza mari emotii botoseilor.

    Clasament

    1. Gaz Metan 3 3 0 0 6 - 2 25
    2. Dinamo 3 2 0 1 5 - 2 22
    3. FC Voluntari 3 3 0 0 6 - 2 20
    4. Poli Iasi 3 1 0 2 3 - 5 20
    5. FC Botosani 3 0 1 2 2 - 4 19
    6. Hermannstadt 3 0 1 2 2 - 6 17
    7. Calarasi 3 1 0 2 3 - 5 15
    8. Chiajna 3 0 2 1 3 - 4 11

  2. #86
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce ordinari, vor sa traga Sibiul in div B. Partea mai proasta e ca nici muții n-au nimic impotrivă.

  3. #87
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu e panica momentan, sa vedem ce facem cu Iasi in etapa viitoare. O sa fie tare lupta pe final, cica ultimele 3-4 meciuri le jucam pe Municipal. Sanatosi sa fim, ca boala vine

  4. #88
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La un baraj cu Petrolul sau Cluj, nu vad cum sa aveti mai mult de 50% sanse (si asta cu bunavointa). Cum ar spune o replica dintr-un film asupra caruia voi reveni 50% sanse nu te ajuta prea mult, cand ai o intrebare la care trebuie sa raspunzi cu da sau nu

  5. #89
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Zi serios câte meciuri de-ale lui U sau Petrolul ai văzut?
    Aia de la Petrolul au luat 3 de la una dintre cele 3 timisorence în etapa trecută iar la U e Pisica antrenor e diferența prea mare de nivel între ligi, oricine joaca barajul din Liga 1 îl câștiga fără probleme.
    Iar Sibiul cred ca termina pe 11 sau pe 10, am impresia ca una dintre Iași și Botoșani vrea sa pice neapărat. Nu știu ce le face Stoican la plaiesii lui dar ii duce încet și sigur spre subsol. Iar aia de la Botoșani parca sunt invidioși. Sa ii tuf în cioc, bine ca au tras cu Dinamo în meciul direct.

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Bravo Alexa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Zi serios câte meciuri de-ale lui U sau Petrolul ai văzut?
    Un purcoi. Am vazut si cu o etapa inainte, cum au facut egal la Chindia, in deplasare, dupa ce au fost echipa mai buna. Dar alea erau meciuri cu Cornateanu, care e un papagal. Cu Smurdul au oricum ceva in plus.

    Vezi ca anul asta nu va mai fi floare la ureche barajul. Dar asta e deja varianta fericita in care ajungeti acolo Pt ca, sincer, Chiajna si Sibiu par cele mai slabe echipe din ligă. Pe ce joaca, acum ca mai scoateti de sub șa niste victorii... Dar nu vad de unde. Tinem aproape, oricum

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bravo Alexa!
    Rapidisto-cimishoreanul mew!
    Din cauza ta mi se pare Cip simpatic, ca altfel...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Un purcoi. Am vazut si cu o etapa inainte, cum au facut egal la Chindia, in deplasare, dupa ce au fost echipa mai buna. Dar alea erau meciuri cu Cornateanu, care e un papagal. Cu Smurdul au oricum ceva in plus.

    Vezi ca anul asta nu va mai fi floare la ureche barajul. Dar asta e deja varianta fericita in care ajungeti acolo Pt ca, sincer, Chiajna si Sibiu par cele mai slabe echipe din ligă. Pe ce joaca, acum ca mai scoateti de sub șa niste victorii... Dar nu vad de unde. Tinem aproape, oricum
    Am zis de la începerea play-out - ului ca ne trebuie câte 4 puncte cu Chiajna, Călărași și Voluntari, plus ce mai ciupim din celelalte meciuri. Am fost fraieri la Chiajna ca am avut 2-0 și s-au dus pe p..a 2 puncte mari. Dacă batem sâmbătă pe Iași se redresează treaba și se mai liniștesc apele. Știe Miriuta ce are de făcut, indubitabil suntem într-o situație mult mai bună decât am fi fost cu Pelici pe bancă.
    Se complica treaba, doar Mediașul și Dinamo pot sa stea liniștite.

  10. #94
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am dubii cu ultima

  11. #95
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    Dinamo - Chiajna

    Echipele de start:

    Dinamo: Mandanda - Dussaut, Klimavicius, Aliji - Zenke, Nistor, Filip, Sorescu - Montini, Papazoglou
    Rezerve: Mutiu, R.Grigore, N'Diaye, Mallo, Serban, Kabashi, R.Jadi
    Antrenor: Mircea Rednic

    Chiajna: Ramniceanu - Gradinaru, Koutroumpis, A.Marc, Fota - Ropotan, Cristescu, Gorobsov - Mousa, Bawab, Alexe
    Rezerve: Greab, Barboianu, Cadamuro, Ivanovici, Stanica, Albu, Nivaldo
    Antrenor: Adrian Falub

    Stadion: ''Dinamo''
    Arbitru: Adrian Comanescu

  12. #96
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    In minutul 12 Klimavicius se accidenteaza si este schimbat cu Ricardo Grigore. S-ar putea sa ne coste aceasta schimbare.

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Cainii de casa musca rau.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Si Montini trebuie sa marcheze.

  15. #99
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    3-2 scor final. Victoria e victorie, prima e prima.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    A aparut Sevilla, cum a aparaut, cum ati luat gol. Si apoi inca unul la final!
    Noroc ca Hingherul n-a venit, ca cu greu ati fi scapat cu un egal de la 3-0!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Jocul inca scartaie, dar victoria e importanta. Montini nu a marcat, Klimavicius s-a accidentat, asta e nasol.

  18. #102
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca mai tinea inca 10 minute, poate aveam un nou moment Foresta, mai mic ce-i drept
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #103
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Nostradamus, tu esti?

  20. #104
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si uite-asa, in loc sa facem cel putin set cu Chiajna, punem pe tabela un 3-2 din care cititorii flashscore nu inteleg mai nimic. Cum toata lumea o sa bata Chiajna - mai putin echipa fanion a (inca) presedintiei -, n-am rezolvat nimic aseara. Dimpotriva, s-a stricat si Sorescu, s-au mai rupt cativa flacai. Un egal la Iasi ar fi aur la ce jucam.

  21. #105
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Salut, Cleo! Te caut te de juma' de ora prin tribune, n-am vazut blitz nici macar la golul Iașului Da-ne de stire daca esti bine, cum mere echipa. Apai, mno, din astea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •