Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 167

Thread: Alegeri Prezidentiale 2019

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1

    Alegeri Prezidentiale 2019

    Nu, nu ma grabesc. Se pare ca unicul candidat de pana acum se grabeste. Suntem in campanie deci putem dezbate!

  2. #2
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Iese Iohannis. Discutie inchisa.Nu o spun eu, ci lipsa de candidati seriosi.Nu e unul ok.O sa discutati, din pacate, zeci de pagini degeaba. Asta iese fara nicio indoiala.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Asta sper si eu. In locul pesedistilor nici nu as mai propune candidat. Da-o dracu' de tara.Hai sa ii dam lui Dogioiu tot ce juiseaza, hai sa mergem pe totul sau nimic!


    Eu zic ca este singura varianta logica pentru ca romanii sa inceteze sa mai voteze "raul cel mai mic" .


    Hai sa nu mai organizam alegeri,sa-l numim pe Iohanis PUTINUL nostru, sa conduca el si presedintia si guvernul si asociatia de proprietari din Sibiu......

  4. #4
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    E destul de nasol sa ai de ales intre unul care deschide gura atat de incet incat risti sa adormi si unul care cand deschide gura iti vine sa fugi ca desi e miliardar, e plin de carii. Imi amintesce de parlamentarul ala care la o vizita in Japonia, cand s-a descaltat avea sosetele rupte.

    Concluzia e simpla: cine plm merge la vot?
    Dar, cum zicea cineva, intotdeauna vei avea de ales intre un carnat si un hot pentru ca numai astfel de oameni pot fi atat de ticalosi incat sa ajunga pana acolo. Deci e-n regula sa votezi.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #5
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Miriutza for President!!!!!!!

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    hastagii lui Dogioiu, cea care l-a instigat pe Presedinte sa nu respecte Constitutia, reprezinta max10%. Am jurat ca nu mai merg la vot dar in acest caz voi vota pe oricine e impotriva lui Dogioiu!

  7. #7
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Imi amintesce de parlamentarul ala care la o vizita in Japonia, cand s-a descaltat avea sosetele rupte.
    Mi-ai adus aminte de o poza celebra. Adlai Stevenson, nominalizatul democratilor pentru alegerile prezidentiale din SUA prin anii '50.
    Poza ce a castigat premiul Pulitzer.

    https://cdn.cnn.com/cnnnext/dam/asse...large-169.jpeg
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  8. #8
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    hastagii lui Dogioiu, cea care l-a instigat pe Presedinte sa nu respecte Constitutia, reprezinta max10%. Am jurat ca nu mai merg la vot dar in acest caz voi vota pe oricine e impotriva lui Dogioiu!
    Asta ca sa nu recunosti ca tot cu comunistii vei vota.
    Voteaza, ca poate n-o sa mai avem voie nici sa-i criticam o data ce vor baga la votat legea aia. Asta va dovedi faptul ca romanii sunt atat de prosti incat uita ca au mai existat vremuri in care n-aveai voie sa critici partidul.
    Si protocoalele cu SRI pe care si tu le-ai condamnat, stii cine le-a propus si semnat, nu?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Actualul Presedinte al Romaniei refuza in mod repetat sa respecte Constitutia ! Va satisface? Pentru asta il votati? Mai poate el cere ca ceilalti cetateni romani sa respecte legile?
    Last edited by futbasisti; 8th February 2019 at 13:32.

  10. #10
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    Actualul Presedinte al Romaniei refuza in mod repetat sa respecte Constitutia ! Va satisface? Pentru asta il votati? Mai poate el cere ca ceilalti cetateni romani sa respecte legile?
    Nu vrem sa fim condusi de hoti, pungasi, needucati, neprofesioniti, iar Olgutei Vasilescu i se potriveste cel putin unul din aceste atribute.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Ma gandeam ca faci referire la pungasul nepriceput care a furat mai multe case!


    Nici eu nu vreau asta.Am crezut ca mai rau decat Basescu nu poate fi.Uite ca se poate, Basescu nu a mers atat de departe in violarea Constitutiei.

    are ce ne asteapta n urmatorii 5 ani?

  12. #12
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    A furat cateva case (relativ), iar Dragnea a furat aproape un judet plus miliarde de euro prin Teldrum.
    Si insisti sa sustii ca nu esti pesedist.

    Si Basescu a fost mai rau decat Iliescu? Comunistule!
    Nenorocitul ala a omorat mii de oameni nevinovati si tu sustii ca altul a fost mai rau decat el de la Ceasca-ncoace? Chiar asa de bine te-au instruit la partid?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    tanga, iar incurci fructele si faci compot. Pai a furat Iliescu mai mult decat Basescu?Are Iliescu vreo amanta fugita cu sute de milioane prin tari exotice?Istoric vorbind,daca ma intrebi pe mine,da, Iliescu a fost mai toxic politic decat Basescu!Dar voi vreti s vorbim doar de hoti si hotii!

    A dovedit cineva vreo legatura intre Dragnea si Teldrum? (plm, ma obligi sa vorbesc despre asta)


    Tu tot timpul ai dovedit ca esti naivul perfect,ca oricine te poate prosti, totusi vreau sa apelez la atata judecata cat mai ai si sa te rog sa te intrebi:tu crezi ca daca puteau sa dovedesca o minima legatura intre Dragnea si Teldrum, toata armata de procurori ai acestui stat plus toate serviciile secrete nu ar fi facut-o???


    Nu imi raspunde mie,uita-te in oglinda si .......da-ti palme!
    Last edited by futbasisti; 8th February 2019 at 15:21.

  14. #14
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Nu, Iliescu doar a devalizat toata tara impreuna cu Isarescu si Bombonel. Au scos tot aurul din tara, au vandut flota (Bombonel era prim ministru), au vandut toata industria la privatizarile fortate dupa ce au falimentat tot ce se putea vinde si cate altele.
    In rest, n-au furat nimic in afara de toata tara.
    Acum da-ti tu palme.
    Last edited by Doctor_Satan; 18th February 2019 at 13:18.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #15
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Ca de obicei, tim dispare ca magar-n ceata cand ramane fara replici. Asta daca nu injura, ameninta si lanseaza blesteme.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Nu vrem sa fim condusi de hoti, pungasi, needucati, neprofesioniti, iar Olgutei Vasilescu i se potriveste cel putin unul din aceste atribute.
    Credeam ca ai mai multi neuroni.

  17. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Satane- atat poti- atat debitezi.

  18. #18
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Paul
    Fara atac la persoana.
    Contrezi cu argumente daca ai alta opinie

  19. #19
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pai aia e,ca nu poate...
    granita la Orsova!

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Paul
    Fara atac la persoana.
    Contrezi cu argumente daca ai alta opinie
    Nu atac pe nimeni. Dar nu-mi ai raspuns la intrebarea : De ce francezii tai au medaliat-o pe LULU?

  21. #21
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Cine e Lulu ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •