Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 190

Thread: Alegeri Europarlamentare 2019

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    tu zici bine

  2. #65
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    mai tanga, nu am nicio sansa sa iti argumentez ceva ce nu ai capacitatea sa analizezi. Daca tu si aia ca tine vor sa creada ca eu sunt pesedist,asta e, imi asum.


    Acum sa trecem la fapte:mah indoctrinatule,zici ca Udrea a furat doar niste maruntis iar dragnea e hot campion? Poti sa aduci dovezi?


    Eu tot am propus,hai in PLM sa-l impuscam pe dragnea asta......sa va vad ce faceti a doua zi, saracilor? Ce faceti pana va transmite sistemul noua tinta? Va mai amintiti perioada PUIE MONTA? S-a puiat monta iar voi tot la fel de nefericiti ati ramas.



    Veniti cu solutii,impotentilor!
    Pai furatul alegerilor cu mortii si faptul ca detine un judet ce e? Si Teldrumul ce mai e? Ce cifra de afaceri are?
    Hai ca deja ma plictisesti cu indoctrinarea asta dobitoaca cum ca toti ii vor raul, pupa-l-ati in botul ala plin de carii.
    Cand va tipari miliarde ca sa acopere datoriile pe care le-a facut in 2 ani si o sa facem o noua denominare, probabil o sa sustii din nou ca "n-a avut nici o vina, ca altii ne-au vrut raul, ca UE l-a lucrat sau statul paralel". Mai prosti ca el au fost doar Roaman si Dancila.
    Si cum sa nu te creada lumea pesedist daca citezi din discursul lui? Ca sistemul si plm.
    Chiar credeam ca a mai ramas o urma de luciditate in senilitatea aia a ta, dar m-am inselat.
    M-ai plictisit pana la capat cu prostiile tale cu statul paralel, felicitari!

    Daca vrei sa mai discutam ceva, mai spune-mi o guvernare care in luna februarie nu a avut bugetul gata. Si o alta guvernare care a mai tiparit bani pentru ca s-au terminat. Ca Roman n-a tiparit, ci i-a aruncat pe piata din trezorerie, ca boul.
    Si dupa ce-mi raspunzi la astea 2, poate te mai cred ca nu esti rau intentionat, asta ca sa nu te jignesc.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #66
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Ok,super. Promit sa iti spun daca si tu imi mai spui un presedinte care a facut greva pt ca asa i-a cerut Dogioiu. Nu uita, Romania l-a avut pe Basescu, dar nici macar ala nu a mers atat de departe

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    App de sasalau, majoritatea am fost studenti. Doar in primul an mergeam in fiecare saptamana acasa.Sa ne ducem budigaii la spalat, sa venim cu pachet de acasa, sa ne vedem cu mandra lasata acolo... Asta e in al 5-lea an!

  5. #68
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    On topic: la 12 ani de la intrarea in UE ar cam fi timpul sa alegem niste romani capabili sa ne reprezinte decent in parlamentul european si mai ales care sa se comporte onest iar nu impotriva tarii pe care o reprezinta la Bruxelles.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #69
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post

    Acum sa trecem la fapte:mah indoctrinatule,zici ca Udrea a furat doar niste maruntis iar dragnea e hot campion? Poti sa aduci dovezi?


    Eu tot am propus,hai in PLM sa-l impuscam pe dragnea asta......sa va vad ce faceti a doua zi, saracilor? Ce faceti pana va transmite sistemul noua tinta? Va mai amintiti perioada PUIE MONTA? S-a puiat monta iar voi tot la fel de nefericiti ati ramas.

    Hai sa facem un exercitiu de imaginatie si sa schimbam doar numele scrise de tine mai sus ii inchidem pe udrea, basescu si klaus iar apoi te intrebam pe tine ce faci a doua zi iti zic eu, ce mi-e geam ce mi-e fereastra cand e vorba de politicienii din Romania...
    Buba e alta din pacate, mentalitatea asta bolnava e la toti romanii din tara. Sa fim seriosi, fiecare dintre noi daca am ajunge acolo tot am fura sau am inchide un ochi la furtul unui coleg...si stii de ce? am raspunde ca Sumudica: "erau bani pe jos, cum sa nu fur (pariez in cazul lui)?". E ipocrit cine zice ca ar ramane cinstit odata ajuns la putere

  7. #70
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    De-aia are presedintele in Singapore salariu de 1,4 mil dolari. Si sunt pe locul 3 in lume ca cel mai mic index al coruptiei.
    Daca faci doar zeci de mii de dolari pe an si ai posibilitatea de a fura milioane, tentatia e prea mare.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #71
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    Ok,super. Promit sa iti spun daca si tu imi mai spui un presedinte care a facut greva pt ca asa i-a cerut Dogioiu. Nu uita, Romania l-a avut pe Basescu, dar nici macar ala nu a mers atat de departe
    Iar ma plictisesti. De data asta schimband subiectul ca un senil ce esti.
    Pana sa ajungem la anul 2019 cu faptele, tu raspunde la alea 2 solicitari.
    Daca le-ai si uitat si nu stii sa te uiti cateva postari mai sus, iti repet pana pricepi.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Hai sa facem un exercitiu de imaginatie si sa schimbam doar numele scrise de tine mai sus ii inchidem pe udrea, basescu si klaus iar apoi te intrebam pe tine ce faci a doua zi iti zic eu, ce mi-e geam ce mi-e fereastra cand e vorba de politicienii din Romania...
    Buba e alta din pacate, mentalitatea asta bolnava e la toti romanii din tara. Sa fim seriosi, fiecare dintre noi daca am ajunge acolo tot am fura sau am inchide un ochi la furtul unui coleg...si stii de ce? am raspunde ca Sumudica: "erau bani pe jos, cum sa nu fur (pariez in cazul lui)?". E ipocrit cine zice ca ar ramane cinstit odata ajuns la putere
    Da, cine ajunge la putere inevitabil baga mana.
    Dar problema si mai mare este ca trebuie sa fii hot ca sa ajungi la putere. Si revin la durerea lui timache, Dragnea e cel mai elocvent exemplu.
    Bine, el si-a folosit hotia ca sa ajunga la putere pentru a-si rezolva dosarele, iar in acest proces elibereaza mii de violatori si criminali daca e nevoie.

    A-propos, tim, mai spune-mi o guvernare care a acordat amnistie atator criminali si violatori, care, in mod total neasteptat, au recidivat in proportie destul de mare.
    Last edited by Doctor_Satan; 6th February 2019 at 11:07.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post

    A-propos, tim, mai spune-mi o guvernare care a acordat amnistie atator criminali si violatori, care, in mod total neasteptat, au recidivat in proportie destul de mare.
    iti spun:guvernarea Ciolos prin ministrul Pruna care a dat legea compensarii pedepselor.

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    On topic: la 12 ani de la intrarea in UE ar cam fi timpul sa alegem niste romani capabili sa ne reprezinte decent in parlamentul european si mai ales care sa se comporte onest iar nu impotriva tarii pe care o reprezinta la Bruxelles.
    Iata o atitudine normala.Pacat ca normalitatea e in minoritate in aceasta tara.

  11. #74
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    iti spun:guvernarea Ciolos prin ministrul Pruna care a dat legea compensarii pedepselor.
    Aia era 10% din pedeapsa pentru cei cu conditii precare. Pana la a elibera mult mai devreme criminali si violatori e cale lunga.
    Dai si tu exemple exact ca si aia ca Udrea a furat cateva zeci de milioane de euro si zici ca Dragnea-i curat desi a furat miliarde de euro.
    E clar ca de la tine nu vom primi exemple de coruptie in guvernari pesediste. Si atunci ce sa mai credem despre tine?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Nu dezbateti nimic, nu mergeti la vot! Asteptati sa treaca alegerile ca sa iesiti in strada si sa va dati cu curu de asfalt.


    hastagii ulii mele!

  13. #76
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    On topic: la 12 ani de la intrarea in UE ar cam fi timpul sa alegem niste romani capabili sa ne reprezinte decent in parlamentul european si mai ales care sa se comporte onest iar nu impotriva tarii pe care o reprezinta la Bruxelles.
    Propuneri noi :

    1-Macovei care a declarat ritos " Românii ESTE un popor viu"
    https://www.sursazilei.ro/macovei-in...-un-popor-viu/
    2-Cristian Preda
    3-Siegfried Muresan
    4-Traian Ungureanu
    5- Dide
    6- Florin Badita
    7. Angi Serban.
    si
    8. Draga Stolo

    Cu astia
    Last edited by Paul Atreides; 2nd March 2019 at 13:29.

  14. #77
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Florin Badita ? Are kidding me?

  15. #78
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    TRU nu numai ca e anti-roman dar e si fatish anti-european.
    Asta peste faptul ca e altright si sustinator al unor idei atat de conservatoare ca iti curge rugina lor pe nas cand le citesti.
    Bineinteles ca toata atitudinea asta se manifesta de la nivelul unui trai indestulat si platit de amar de ani de romanii pe care-i dispretuieste ce l-au trimis sa-i reprezinte la forurile UE pe care le uraste plenar.
    Sper sa-si ia in sfarsit sutul in cur ce l-ar face sa se pozitioneze corect fata de mizeriile pe care le trambiteaza.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #79
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    TRU nu numai ca e anti-roman dar e si fatish anti-european.
    Asta peste faptul ca e altright si sustinator al unor idei atat de conservatoare ca iti curge rugina lor pe nas cand le citesti.
    Bineinteles ca toata atitudinea asta se manifesta de la nivelul unui trai indestulat si platit de amar de ani de romanii pe care-i dispretuieste ce l-au trimis sa-i reprezinte la forurile UE pe care le uraste plenar.
    Sper sa-si ia in sfarsit sutul in cur ce l-ar face sa se pozitioneze corect fata de mizeriile pe care le trambiteaza.
    Numai el?
    Dar macovei? Dar preda? Astia nu merita cum spui " sutul in cur ce i-ar face sa se pozitioneze corect fata de mizeriile pe care le trambiteaza."?

  17. #80
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La asta sunt sanse mari sa piarda la vot, la restul e mai complex cat timp merg acolo in misiune.
    Problema oabla e si cine le ia locul, ca daca te uiti pe listele de la stanga la dreapta e jale.
    Cu mici exceptii, listele prezentate periodic alegatorilor raman demne de cele doua taberi large in care Eminescu propunea sa-i adune Tepes cu de-a sila, respectiv o selectie fina de smintiti si de misei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #81
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Desi am spus in mod repetat ca eu nu mai votez azi am avut o revelatie.Am gasit candidatul pe care sa-l votez.Atatia ani Europa si-a batut joc de noi si ne-a umilitit,acum a venit vremea sa imi bat si eu joc de ea:il voi vota pe Sebi Ghita sa fie coleg cu Timmermans.Asta da futai!

  19. #82
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #83
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,919
    Reputatie
    1
    Activistule
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #84
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Asa ceva...
    Attached Images Attached Images

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •