Results 1 to 11 of 11

Thread: Teapa pariuri ! Cum procedam ?

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0

    Teapa pariuri ! Cum procedam ?

    Salut ! Sper sa nu radeti de mine ,dar impreuna cu 2 prietenasi am facut ce am facut si am trimis la unu 100 euro si el in schimb trebuia sa ne dea 2 meciuri cota 100-150 .Veti spune ca am fost prost dar am urmarit pagina de fb a tipului de vreo 4 luni si are peste 100 de bilete castigatoare cote 100-150 . El spunea ca are o sursa de unde ia meciurile si ca nu pariaza el ca nu vrea ca altii sa se ia dupa el si ca prefera oricum cotele mici dar lumea vrea cote mari . Bun zis si facut i-am trimis ieri 100 euro prin moneygram la un agent de al lui cica si tipul imi raspunde ca e o problema de la intalnirea cu sursa si ca de acum e 300 de euro si totul se rezolva fara probleme. Inainte de a-i trimite l-am intrebat si ce se intampla daca nu iese meciurile si a zis ca ori imi da banii inapoi ori imi da gratuit urmatoarele doua . Ok am incercat un picut sa fortez nota si i-am zis tipului ca vreau banii inapoi sau trec la alte lucruri iar el imi raspunde pe la vreo 4 dimineata ca "nicioadata sa nu apelez la alte lucruri , ca are multi prieteni mari in Europa si in Romania si ca asa e in afaceri " . Bun o sa ziceti iar ca am fost prost , tipul nu e roman , eu nu cumpar de la pariorii romani , nici nu prea am timp de pariat asa mult , am zis sa incerc varianta ca nah mai am o datorie vreau sa scap de ea si de asta . Ce variante sunt acum ? un prieten are ceva preen-screen care i-am trimis eu , eu am toata conversatia ...ideea ca tipul nu m-a lasat sa fac preen screen la tot sau ceva de genu ca m-a intrebat "Why screenschot" e posibil sa se fi conectat cumva la telefonul meu sa ma urmareasca sau ceva ? Ce pot sa fac ? Pana la urma e vorba de 100 euro am crezut ca poate e mai serios si ca nu multi isi permit 100 de euro sa cumpere ponturi si ca poate-poate fac ceva ?

    Multumesc anticipat.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Doamne fereste! :facepalm:


    Tu ti-ai luat diploma de facultate pe fasole?


    Mai fa vreo 2-3 garzi si i-ai facut, si data viitoare uita-te la sport ca sa vezi ponturi, nu plati pentru ele.
    Ori poti cauta informatii pe net dar nu pun mare baza pe asa ceva. Insa niciodata pe bani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    e vorba ca am datorie vreo 70.000 lei si nu-mi convine sa platesc din salariu ! long story am castigat un miliard la aparate apoi gherla
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Vorba, nevorba, banii aia nu-i mai vezi inapoi. Eu nu m-as baza pe pariuri sa-mi scot gaura. Am gaura de 3000 de lei c-am tot scos de pe card cate 50 de lei de 2 ori pe zi de vreo o luna pe care vreau sa mi-o scot la AO-ul asta, insa sincer cred ca va fi f greu! Si asta ti-o spune unul care a facut multe mii de lei in turnee de Grand Slam si care are mare pasiune pt tenis pe care-l urmareste de 2 decenii! Nu din pariuri iti scoti gaura, ele te ajuta doar cand vrei sa faci un ban in plus, si niciodata dar NICIODATA nu trebuie sa pariezi banii care nu ti-i permiti sa-i pierzi, deoarece nici un pariu nu este sigur dinainte!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    stiam si eu asta , mersi oricum ! dar cumva tot trebuie acoperita
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asa-mi zic si eu c-un salar de 2380 de lei daca nu iau concedii, caz in care scade cu cca. 7 lei per zi de concediu.
    Nu-mi va fi niciodata mila de netrebnicii care au salar de la 10000 in sus. Nici nu merita vreo mila vreodata!
    Si niciodata spaga decat poate o secure dupa cap cel mult!


    Cand aud ca medicii primesc spor de hrana ca si noi restul muritorilor de foame sincer fac spume, futa-i Dumnezo de spurcaciuni nenorocite, ce sporu de hrana-a maa-tii-ti trebuie la salar de 200 de milioane?! Iti mor de foame tonele de gaini si porci din curte, futa-te-ar Dumnezo cu circula-n gatii maa-tii de te futa!? Si muncitorii au salarii de 1350 de lei in mana.... ala e, crapa-o-ar toti sa crape ce-au salarii de peste 10000 si mai au mah si tupeul sa ceara nu doar sa accepte shpaga de la muritori de foame!?
    Cum nu vii tu, Țepeș doamne, ca punând mâna pe ei,
    Să-i împarți în două cete: în smintiți și în mișei,
    Și în două temniți large cu de-a sila să-i aduni,
    Să dai foc la pușcărie și la casa de nebuni!



    Asta asa ca paranteza profesionala, ca tot lucrez intr-un spital.
    Last edited by Johnny D; 11th January 2019 at 12:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    ca ce lucrez in spital ? Vouchere de vacanta spre exemplu nu am avut , poate ca tu ai avut
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    lucra la terapie intensiva, pacient fc crapid bucuresti

  9. #9
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    pai inseamna ca si-a revenit daca poate si posta . Terapia a functionat
    :
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    ca ce lucrez in spital ? Vouchere de vacanta spre exemplu nu am avut , poate ca tu ai avut
    Nici o bucata.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    lucra la terapie intensiva, pacient fc crapid bucuresti
    Imediat va suntem la gatul FCSB-ului, ca pe Steaua am jumulit-o si-am lasat-o in sala de operatie!
    Doar anu viitor poate scapa si intra-n terapie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Unele lucruri nu se schimba niciodata, au trecut anii, Lordul la fel de psihopat a ramas

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •