View Poll Results: Cine va fi campionul Australian Open 2019?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    2 20.00%
  • Roger Federer

    1 10.00%
  • Rafael Nadal

    2 20.00%
  • Alexander Zverev

    1 10.00%
  • Juan Martin del Potro

    0 0%
  • Kevin Anderson

    0 0%
  • Marin Cilic

    1 10.00%
  • Dominic Thiem

    0 0%
  • Key Nishikori

    0 0%
  • Karen Khachanov

    0 0%
  • Roberto Bautista-Agut

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    1 10.00%
  • Altul - numiti-l

    2 20.00%
Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 189

Thread: ATP Grand Slam: Australian Open 2019

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Si, cum ma asteptam dupa setul 2, Federer cedeaza in momente de presiune iar Tsitsipas dimpotriva, infloreste!
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Si tineretul invinge experienta. Tsitsipas il trimite acasa pe Federer.
    Tu te-ai asteptat din start sa fie meciul greu, eu doar dupa ce-a ratat acele bp din setul 2 si Tsitsipas i-a facut minibreakuri in tiebreak am realizat c-o sa piarda. Pana atunci nu credeam.
    Si Mats Villander a crezut la fel ca mine dupa ce s-a terminat setul 2, are si el instincte bune in meciurile live!



    Mariane, care e ala altul cu care ai votat in poll?

    Apropo, Del Potro de ce n-a venit aici? Am vrut demult sa intreb, stie cineva!?
    Iarasi a dormit prea mult ca anul trecut? Sa ratezi AO avand hard-ul ca suprafata favorita... nasol. Practic ai ratat jumatate din cele mai importante turnee de hard din an.
    Last edited by Johnny D; 20th January 2019 at 14:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Muhaha, a meritat sa piardă Federer azi. Posibil sa fie ultimul AO pentru el. Dacă nu avea avea rezultate la Wimbledon și US Open se poate retrage.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Johnny, acel altul chiar despre Tsitsipas era vorba, dar nu am gasit unde sa-l numesc.
    Cred ca si Rafa si Nole aceeasi soarta aveau azi la modul in care a jucat Ștefanel.
    Apropo despre DelPo, el a anuntat inaintea turneului ca inca nu s-a recuperat complet dupa accidentarea aia de la genunchi, cand a cazut in toamna. Nu mai stiu la ce turneu era.

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Aaa stiu, cand saracul zicea ca se putea mai rau acolo pe teren. Mda, nu prea se putea.
    Cat despre Tsitsipas, scula intr-adevar dar ii va fi de-amar cu Agut - hombre robotico!
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Muhaha, a meritat sa piardă Federer azi. Posibil sa fie ultimul AO pentru el. Dacă nu avea avea rezultate la Wimbledon și US Open se poate retrage.
    Mai bine, oricum nimeni nu sta-n calea lui Djokovel... decat... Medvedev.
    Ce joaca si ala!



    Mai si ce gingash am fost eu cu meciurile de ieri pe fotbal si handbal toate iesite, mai aveam cotele "sigure" de azi de pe tenis de 1.15 toate 3: Kerber, Federer si Nadal.
    Nu degeaba zic ca-n Nadal poti avea incredere, la fel si-n Djokovel never fail, in restu...
    Last edited by Johnny D; 20th January 2019 at 15:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Hai ca nu arata atat de sumbru viitorul tenisului. De ar face si Kyrgios transplant de creier ar fi un viitor si mai frumos. Tsitsipas pare genul de jucator care va duce steagul sus in anii ce urmeaza cu privire la tenisul ofensiv. O alta chestie misto la el e faptul ca nu-i tremura izmenele cand da de un gigant ca Federer, executandu-l chiar si sub presiune. Am vazut ceva curaj si la Shapovalov, dar e mai greu sa-l bati pe Djokovic in this stage of the game. La fel si pe Nadal. Federer a ajuns in situatia in care daca cineva joaca excelent impotriva lui, il poate bate, inainte si de ai fi jucat perfect nu puteai sa-l bati.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Corect. Federer e mai ingrijit parca fata de varianta lui din trecutul indepartat, insa nu e la fel de genial si puternic mental. Si Tsitsipas peste vreo 15 ani va claca in meciuri impotriva unor tinere vartejuri! N-ai tu grija!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Ce zici de Medvedev? Omu are 1-9 vs top 10, și atunci s-a retras Wawrinka altfel nu câștiga. Îl omoară mâine sârbul. În schimb îl vad ușor favorit pe Roanic cu Zverev care încă nu are o performanta mare în GS-uri.

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Mda, de-acord cu tine aici. H2H conteaza chiar daca e vs. Top 10, vezi?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Gata intra Federer in vacanta acuma,il mai astept prin iulie .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Meci incredibil facut de Tsitsipas . Cel mai frumos meci masculin de la actuala editie de AO. Federer a anuntat ca va juca la RG ,oare asta sa fie semnul ca va atarna racheta in cui

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Mai lasati-ne cu atarnatul rachetei in cui, ca deja e o penibilitate de tip 10 years challenge. I se canta prohodul din 2009, nimic nu s-a schimbat in cei 10 ani, lumea inca speculeaza ca s-ar retrage. Daca va continua sa tot ia bataie prematur de la GS-uri, va avea si mai mare foame de victorii. E inca la un nivel foarte ridicat.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  12. #96
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ce zici de Medvedev? Omu are 1-9 vs top 10, și atunci s-a retras Wawrinka altfel nu câștiga. Îl omoară mâine sârbul. În schimb îl vad ușor favorit pe Roanic cu Zverev care încă nu are o performanta mare în GS-uri.
    Pe de alta parte, Medvedev e singurul pe langa Nadal fara set pierdut pana acum.

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Ce moarte i-a dat Raonic lu Zverev handralau in primele 2 seturi 6-1 6-1!
    Cand te uiti la scorul primului set, e greu sa crezi ca Raonic a fost condus cu break dar asa a fost!
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Mai lasati-ne cu atarnatul rachetei in cui, ca deja e o penibilitate de tip 10 years challenge. I se canta prohodul din 2009, nimic nu s-a schimbat in cei 10 ani, lumea inca speculeaza ca s-ar retrage. Daca va continua sa tot ia bataie prematur de la GS-uri, va avea si mai mare foame de victorii. E inca la un nivel foarte ridicat.
    This!
    Last edited by Johnny D; 21st January 2019 at 07:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Zverev ramane muci la turneele de GS.
    Ii numarul 4 mondial dar la 3 din 5 SETURI ii praf,din 4 turnee de GS mai mult de optimi nu are.
    Nu prea miroase saracul a 2-a saptamana la GS .
    Cand ajunge prin semifinale,finale pe aici mai vb pana atunci meh.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  15. #99
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu ma asteptam ca puiul sa-l bata pe Coric. Vreau o finala la fel de frumoasa ca semifinala aia de la Wimbledon intre Djoko si Nadal.

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu ma asteptam ca puiul sa-l bata pe Coric. Vreau o finala la fel de frumoasa ca semifinala aia de la Wimbledon intre Djoko si Nadal.
    Am pierdut pe Shorici prost... Puiul ala handicapat stie juca doar cand nu trebuie!

    Si azi am pierdut pe Agut, in primul set a pierdut meciul 4-2 5-7.
    Tot zice Pistolarul Jesus aici, Jesus acolo, degeaba... ii bun, n-ai ce sa-i zici.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Bautista a avut în 3 seturi break, a luat doar un set... Să-l vedem pe grec cu Nadal. Se anunță un meci mare.

  18. #102
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,482
    Reputatie
    1
    N-as zice ca Rafa e calificat 100% in semifinale. Insa da, grecu e senzatie. Apropo, nu l-a scos grecu pe Nadal la un GS recent? Sper sa fie meciul joi de pe la 9-10 ca sa-l pot vedea si eu

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Sincer, nu cred ca-l scoate pe iberic, finala va fi cea de vis nr. 1 vs. nr. 2, dar... s-ar putea sa-l impinga in 4 sau 5 seturi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ștefănel al meu e senzație de jucător. Cică e cel mai tânăr jucător ajuns într-o semifinală de la Djokovic în 2007.
    Probabil ca va trece si de Tiafoe in semifinale.
    Pare sa nu se piarda in momentele importante, precum al de Zverev, Thiem sau Dimitrov.
    Probabil va fi viitor nr. 1 cat de curand.

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Ștefănel al meu e senzație de jucător. Probabil ca va trece si de Tiafoe in semifinale.


    Eu tocmai am zis sa-mi dublez 100 de lei si-am pus ca si-o ia 3-0 si Selby il bate pe Maguire la snooker acum!

    1.30 avea Nadal cand conducea cu 4-2 ca-i da 3-0. Oho, gingash! Nu e de colea!

    Mai si serveste primul in setul 3, bifat! Selby 1-0 in primul la 3, uite cum gasesti o cota de 2 din nimicuri!

    Na, fir-ar al dracu' de negrotel cu curu iesit in afara, ca s-a scos, a salvat 3bp/sp si nu-l lasa pe Nadal sa serveasca.

    Mai era unul cu curu iesit in afara: James Blake, ce naiba fac negroteii astia de le iese curu asa afara? Au ceva terapie de spate-cur?

    LE: Break Nadal din primul game, cel mai usor 3-0 din istoria sferturilor de finala de hard jucate de Nadal ever!
    Pajitura a fost pt iberic meciul asta! Negresa!
    Last edited by Johnny D; 22nd January 2019 at 13:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •