View Poll Results: Cine va fi campioana Australian Open 2019?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    2 25.00%
  • Angelique Kerber

    1 12.50%
  • Caroline Wozniacki

    0 0%
  • Naomi Osaka

    1 12.50%
  • Elina Svitolina

    2 25.00%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alina Sabalenka

    0 0%
  • Serena Williams

    1 12.50%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Maria Sharapova

    0 0%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Alta - numiti-o

    1 12.50%
Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 149

Thread: WTA Grand Slam: Australian Open 2019

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ambele acum depind de prima serva, cine o va baga mai des, va castiga, meciul e pe muchie acum!
    V-am zis eu ca-n cel mai rau caz ii pune probleme mari Serenei! Dar daca va fi sa fie cazul mai bun?

    1-0 Simonica in decisiv! N-a mai condus de cand a condus cu 1-0 cu break!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Mi-e teama ca vad ca-si face Serena prea usor serviciul, si in eventualitatea (speram sa nu se intample) sa-si piarda Simo serva, nu stiu daca poate sa-i mai faca break.
    Last edited by marian buzoian; 21st January 2019 at 12:47.

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Incredibil game-ul 6 in care Simonica se lupta sa rapuna bestia cu tot ce are!!


    Bestia supravietuieste multumita serviciului si salveaza 2bp cu 2 bombe! Insa mingea de break in minjloc din cele 3, aia a salvat-o ca o mare campioana, in toate punctele jucate cu 2iul Simona a fost mai buna si le-a castigat cu exceptia acelei mingi de break, retur bun in picioarele Serenei insa Serena a intros cumva mingea dincolo aproape de tusa si Simona a gresit. Fix doar punctul ala cred ca l-a castigat Williams cu serviciul 2 tot game-ul! Incredibil!
    De fapt si ultimul punct din game cu rever lung de linie, da, si ala.


    40= acum pe serva Simonei la 3-3... ce game greu e si asta. Si din pacate de la 40-30 nu i-a mai intrat prima, Serena 3p la rand si break.


    Ambele jucatoare rup 2nd al adversarei si cand servesc depind de primul. Diferenta s-a facut la acea minge de break ratata de Simona pe 2nd cand Williams a scos cumva acel retur lung din picioare, si l-a pus la randu-i in picioarele Simonei. Pacat ca n-a reusit si ea sa-l trimita cumva inalt in teren.
    Last edited by Johnny D; 21st January 2019 at 12:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Si cam asta a fost. Mda, Serena trebuie mereu sa ia in ani impari AO-ul, n-o opreste nimeni.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    427
    Reputatie
    1
    Serena era de batut azi . Osaka sau Kvitova o sa invinga pe vaca asta.

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tudor11 View Post
    Serena era de batut azi . Osaka sau Kvitova o sa invinga pe vaca asta.
    Daca vrei ca o parere personala, imi doresc sa castige Serena acum turneul.
    Avand in vedere faptul ca mai mult ca sigur Simona va pierde locul unu mondial, ar fi bine ca macar Osaka sau Kvitova sa nu castige. Macar sa ramana Simona in spate la diferenta mica, ca sa poate eventual redeveni cat de curand pe locul unu. Caci daca o sa ia turneul Kvitova sau Osaka. se vor duce la aproximativ 1500 de puncte in fata Simonei, si va fi greu pentru a noastra sa recupereze. Asa, sa ramana la 400-500 de puncte maxim. Sa limiteze pierderile.

  7. #91
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    a castigat batoza pana la urma.
    oricum turneul nu-l castiga.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  8. #92
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Nu le poate bate Halep pe cele mai bune. Va mai fi probabil nr 1 cand una e gravida din nou si cealalta suspendata.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #93
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Retururile alea din forehand, bai frate... Parca nu stii ca are cel mai bun forehand din circuit. Si ca daca n-o plimbi te executa. Nu, Serena nu e castigatoarea turneului inca. Poate fi batuta, in primul rand de Osaka.

    @Marian: Osaka are de aparat Indian Wells in martie. Kvitova dubla St. Petersburg/Doha in februarie. Deci si daca una din ele castiga turneul, sanse de recuperare pentru Simona in clasament sunt. Daca insa Serena castiga, dau in scris ca reajunge pe primul loc pana la sfarsitul lui martie.

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    O bate pe zgura.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    WTA-ul lu peste uite asa ajunge o jucatoare in semifinale care ii la debutul pe tabloul principal la AO(la 25 de ani apropo).
    Collins Danielle Rose prima semifinalista .
    Dupa ce a pierdut setul 2 a cazut total rusoaica,de la 6-2,5-5 nu a mai castigat un game...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Voi ati vazut cum joaca Collins? Mother Fucker!


    Bine ca nu e Halep pe partea ei!


    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    WTA-ul lu peste uite asa ajunge o jucatoare in semifinale care ii la debutul pe tabloul principal la AO(la 25 de ani apropo).
    Collins Danielle Rose prima semifinalista .
    Dupa ce a pierdut setul 2 a cazut total rusoaica,de la 6-2,5-5 nu a mai castigat un game...
    Amicusus Nautilus Sannicollus, tu ai vazut cum a distrus-o pe Kerber? Hehe, asta face finala, ai sa vezi!

    Cica la colegiul la care a fost adica liceu pe limba americana, n-a prins echipa de tenis a liceului si a plecat la alt liceu ca s-o prinda! Cred ca acuma dupa meciul asta-l si dau afara pe antrenorul ala de tenis care n-a lasat-o-n echipa! Asta-mi aminteste de Dinamo la care-n probe a fost Cristiano Ronaldo dar n-a fost destul de bun sa prinda echipa! Si multi altii!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Barty are 0-3 cu Kvitova dar in ciuda H2H-ului, nu stiu de ce, dar cred c-o bate.
    Cred c-o scoate din minti cu reverul taiat pe kVITOva care va lovi banda fileului in nestire. Sa vedem.


    Mariane, daca finala va fi Barty/Collins - Serena, Simonica nu ramane pe locul 1?


    Apropo JJ, care e aia alta? Collins sau Barty?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Turneu bun pentru americanca, dar nu o vad în finala, cu oricare dintre Barty sau Kvitova. Simona pierde nr 1 dacă Kvitova câștiga azi sau mâine Osaka.

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nici o problema, am pariat 65 de lei pe Barty, nu trece azi Kvitova.
    Tot timpul daca pariez putin pe o cota de peste 2, imi iese, daca pariez mult, o iau in mufa.


    Ce-i drept am pus pe Collins mai multisor si-a iesit, doar pt ca m-am prostit cu ceva meci la live mai devreme si voiam sa recuperez.
    Dar am pus in debut de meci la 0-1 si 40=, daca puneam dupa primu set, atunci era cota fumushica. Bine si-asa, ce sa-i faci.


    Osaka cu cine are maine? Sa stiu cine-o bate! Svitolina! Aha, clar pariu pe Lina Lina. Simona ramane nr. 1! Am zis!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #100
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Nu o oprește nimeni pe Kvitova la turneul asta. Impresionant cum joaca. Fără set pierdut pana acum.

  17. #101
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Mda, a castigat Vita, n-am putut s-o ajut pe Simo nici cu un pariu mic din pacate.
    A rezistat acolo la un asalt a lui Barty 1-2 mingi de break salvate si a casapit-o la prima sansa. H2H rullz. I knew it.
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Nu o opreČ™te nimeni pe Kvitova la turneul asta. Impresionant cum joaca. Fără set pierdut pana acum.
    Serenul le bate pe toate, vezi-ti de treaba. In ani impari mereu ia AO, fara exceptie. E ca un facut in rai si iad, blestemul Serenului!

    PS: O bate Collins, sa nu zici ca nu ti-am zis. Doar Collins poate sa rupa blestemul Serenului si nimeni altcineva! Am zis!
    Last edited by Johnny D; 22nd January 2019 at 12:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #102
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Apropo JJ, care e aia alta? Collins sau Barty?
    Era Keys, dar n-a fost sa fie.

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pana la urma, ca tot nu mai ramane Simona pe locul unu, ar fi pacat parca la cariera pe care a avut-o pana acum Kvitova sa nu ajunga si ea nr. 1. Are 2 GS totusi.

  20. #104
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu cred ca e foarte bine ca Simona a pierdut locul 1 WTA.
    L-a pastrat o perioada lunga de timp fara sa forteze prea tare si asta cred ca a inmuiat-o un pic, inceapea sa se demotiveze
    Simona are nevoie de provocari pentru care sa lupte altfel se stinge de prea bine.

    Acum poate sa reinceapa sa-si doreasca locul 1 si un alt GS castigat.
    Inca este o fereastra de oportunitate, tinerele ce vin din urma nu sunt inca suficient de constante, iar Simona le poate bate pe oricare dintre cele deja consacrate.
    Serena este singura ce face nota separata, dar si la ea incepe sa se vada varsta si devine abordabila.

    Oricum ar fi, bravo Simonei pentru rezultatele de la AO dupa o perioada lunga de pauza si fara antrenor oficial.
    Acum la munca.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Sa nu fie doar la durere de spate din nou, acum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •