View Poll Results: Cine va fi campioana Australian Open 2019?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    2 25.00%
  • Angelique Kerber

    1 12.50%
  • Caroline Wozniacki

    0 0%
  • Naomi Osaka

    1 12.50%
  • Elina Svitolina

    2 25.00%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alina Sabalenka

    0 0%
  • Serena Williams

    1 12.50%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Maria Sharapova

    0 0%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Alta - numiti-o

    1 12.50%
Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 149

Thread: WTA Grand Slam: Australian Open 2019

  1. #64
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu chiar sper ca dacă nu e Simona campioana anul asta, sa fie Petra

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Asta nu este bine Nicoleta. Inseamna ca o detroneaza pe Simona de pe tron. Noi trebuie sa urmarim scenariile posibile ca Simona sa ramana pe locul 1 si sa o depaseasca si pe Caro la nr. de saptamani pe primul loc. De maine va incepe saptamana cu nr. 64. Caro are 71, deci mai trebuie sa stea inca cel putin 8 saptamani si va ajunge pe locul 9 all time la nr. de saptamani pe locul 1. Mai sunt 4 jucatoare care o pot depasi inca in turneu: Kvitova, Osaka, Svitolina si Pliskova, iar ce zici tu de Petra nu e bine. Ea e cea mai periculoasa in acest moment pentru locul 1.
    Speram sa se incurce astea 4. De fapt Kvitova trebuie sa piarda din turul urmator, in caz ca Simona nu face vreo surpriza maine si o bate pe Serena.
    Deci nu Petra. Ca doar si tu vrei ca Simona sa o depaseasca pe Caro, nu? Ca mai departe este greu. Mise pare ca inaintea lui Caro e una cu 98 de saptamani ca nr.1.

  3. #66
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Îmi doresc sa facă recorduri Simo. Dar dacă nu e ea, sa fie Petra am zis. Pare simpatică. Eu îmi doresc ca meciul de mâine sa fie cu Simo dictand jocul.

  4. 20th January 2019, 23:39

  5. #67
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Tu te contrazici singura aici. Pai cum vrei sa faca recorduri Simona daca tu vrei sa castige Petra. Automat îi va lua locul unu. Pai nr. de saptamani pe locul unu puncteza si ala la recorduri. O urmareste pe Caro. Ori daca il pierde cum sa mai faca recorduri?
    In caz ca Simona va pierde maine noi trebuie sa ne dorim ca Petra si Naomi sa iasa din turul urmator. Iar Elina si Pliskova sa nu faca finala. Astea sunt scenariile ca Simo sa ramana pe locul unu si dupa AO. Acum intelegi?
    Deci daca iti doresti ca Simona sa mai faca recorduri, exclusa treaba aia pe care a-i spus-o cu Petra. Petra trebuie sa fie aut in turul urmator. Adica sa piarda la Barty. Pentru binele Simonei sa castige Serena, Muguruza, Barty, Collins. Exclus alea 4 pe care le-am nominalizat.
    Daca zici de Petra inseamna ca nu-ti pasa de Simo a noastra.
    Abia astept meciul de maine sa o vad pe Gladiatoarea noastra. Presimt ca face un meci mare.

  6. #68
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Oricat am simpatiza noi un jucator sau o jucatoare, cand la mijloc este prestigiul pentru un conational de-al nostru, lucrul acesta trebuie sa primeze.
    Am venit cu o completare ca vad ca o simpatizezi pe Petra, dar poate nu ti-ai dat seama de consecinta care o poate avea acest lucru asupra Mangustei noastre.

  7. #69
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Stati bre linistiti. Pe Kvitova o scoate Barty in sferturi. Pe Svitolina o scoate Keys la noapte. Pliskova probabil trece de Muguruza (clienta ei veche), dar iese 100% in sferturi cu Simona sau Serena.
    Doar Osaka e necunoscuta. Poate lua trofeul si poate la fel de bine iesi la noapte cu Sevastova.
    Cat despre Simona-Serena.. Americanca e favorita cat casa. Ar trebui sa prinda un joc foarte slab ca sa o bata Simona.

  8. #70
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Problema Simonei e ca nu are arme sa ii pună probleme Serenei. Americanca nu e la nivelul ala de acum 3-4 ani, dovada ca și anul trecut, Kerber și Osaka au bătut-o în finale de GS. Și Bouchard a avut câteva momente bune când i-a pus probleme, dar Simona e prea pasiva, iar pe serva a 2-a va fi mâncata de Serena.

  9. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,504
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Abia astept meciul de maine sa o vad pe Gladiatoarea noastra. Presimt ca face un meci mare.
    Numa previziuni sumbre vad p-aici. Mangusta musca batoza? Scenariul perfect pt un underdog ca Simona!

    Mai putin de 2 ore si jumatate pana la cel mai greu meci al Simonei din turneu, singurul in care este underdog!


    PS: Underbitch ar fi mai corect tehnic vorbind, dar suna cam aiurea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #72
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Pana acum nicio surpriza azi. Muguruza s-a făcut de ras. Măcar Simona sa nu se facă

  11. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,504
    Reputatie
    0
    Sincer, nu cred. In cel mai nefericit caz ii va pune probleme mari Serenei. In meciuri din astea grele unde nu e favorita certa, aproape mereu s-a eliberat de presiune si-a servit bine, cu procentaj ridicat de prima serva intrata, adversarul avand probleme mari la retur.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #74
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Hai Simona. Eu sunt singura optimista, cred ca va câștiga. Ieri eram sceptica. Azi cred ca are șanse cel puțin egale.

  13. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,504
    Reputatie
    0
    Cum adica esti singura optimista, eu am zis ca-n cel mai rau caz ii va pune mari probleme!
    Ai impresia ca nu vreau caz fericit? -.-
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #76
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Iar a ales Simona sa primeasca. Îi da avans de la inceput Serenei. Sau poate face break.

  15. #77
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Ce oribil arata Serena cu echipamentul ala brrrr.
    Break cu break pana acum .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  16. #78
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Acel echipament îi scoate fesele alea frumoase ale ei in evidenta

  17. #79
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    O zdrobeste scurt si la obiect pana acum.
    A inceput cu break Halep si cred ca urmeaza un 6-1 ptr balena.
    Rapid set catre 20 de minute .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  18. #80
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Pana acum se face de ras, dacă asa joaca un nr 1 mondial... Pana și Bouchard a jucat mai bine. Încă 20 de minute și e la vestiare Halep.

  19. #81
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Hai ca asta cu rasul e chiar.. De categoria gradi.
    Sper sa nu mai joace pt lovitura decisivă Simona. Hai cu jocul de anduranta
    Hai!

  20. #82
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    A luat primul game pe propria serva .
    Se vede ca a intrat prima serva,in primul set a fost mancata cred ca a pierdut toate punctele de pe second serve.
    Precum ziceam a facut Serena break.De 3 ori a ajuns cu second serve si a pierdut toate punctele.
    La 15-40 a facut punct direct din retur,era cu 2 metri in teren si astepta.
    Last edited by sannicola; 21st January 2019 at 11:51.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  21. #83
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Poate se pierde acum Serena sub presiune la 4-5 si iese break-ul.

  22. #84
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Avem un set 3.
    Acolo ii toata problema ei la serviciu,prima serva sa ii intre cat mai des.
    Sper sa o tina si in setul 3 ca break ii face la Serena nu ii problema .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •