Results 1 to 8 of 8

Thread: Hopman Cup 2019

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0

    Hopman Cup 2019

    Cica primul turneu al noului an! Stupizenie? Desigur, ca suntem inca-n vechiul an, deci e ultimul turneu al vechiului an!

    Am vazut niste lucruri foarte interesante. Ferrer cel de Fier s-a intors! A intors meciul de la set si break cu Zverev care n-a jucat rau deloc si l-a impins pana-n tiebreak! S-a jucat un nivel de tenis de top 10 acolo!

    Federer arata binisor.

    La Mubadala ca nu mai fac alt thread separat, Nadal a pierdut ca un prost cu Anderson, insa nu cred c-a jucat rau, a avut mingi de break in decisiv. Pe Anderson l-a intors Djokovelu in finaal si i-a dat cu trofeul de cap. Djokovelu pare cel mai bun in acest moment si dupa 2 titluri luate de Federer la AO, cred ca pauza s-a terminat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce cota a avut azi Federer la 2-0. Pomana curata. Am avut azi și un meci frumos între Kerber și Muguruza.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Am tot jucat live pe el, dar n-am avut noroc cu celelalte meciuri, pe 250 de lei m-a futut Dyas care a avut 6-5 30-0 si 5-1 in tiebreak in decisiv - pierdut, la fel pe 200 de lei Zheng cu minge de 2-0 in decisiv, de acolo 2-6 cu Parmantieru pizdii.


    Insa ce e interesant e cum a oscilat cota, pe la 2 dimineata avea 1.13 Federer, pe la 6 dimineata 1.28, cu 2 ore inainte de meci avea 1.32, ma refer simplu la victorie. Mana curata, nu stiu ce i-a apucat s-o tot creasca asa.


    PS: Am prins cota 1.50 la Kerber in decisiv dar mi-a tras-o proasta de Dyas. Muguruza nu stie juca decisivele, e proasta rau. Si asta fu meci fara presiune, in alea cu presiune e si mai muci.


    Inca ma dor alea 50 de milioane pierdute la USO cand avu 3 mingi de 3-0 in decisiv si tot ce trebuia sa fac e sa pun 5 milioane contra din cont si aveam macar 30-35 dar m-am zgarcit la 5 milioane din 50 daca poti sa-ti imaginezi asa ceva!
    Imi amintesc inca cum comentam acel meci: fa dracului mingea de 3-0 care e minge de meci si de antiretarzie, fa dracului mingea de 3-0! FUTA-TE DUMNEZEU! Si eram si la servici! Apoi evident retarzie, cota prea mica sa mai pun contra - moarte in fata ochilor!
    Imi venea sa-mi scot ochii cand vedeam cum se kk pe ea si stiam ca-s sanse mari sa piarda, dar nu puteam pune contra pe 1.60 cand refuzasem sa pun pe 6-7!
    La ultimele 3 game-uri am si inchis streamming-ul, cedasem nervos deja, si nu eram nici singur in birou, nu stiu cum dracu m-am abtinut sa nu fac nimic observabil acustic!


    Incredibil cat ghinion am avut anu trecut:
    50 de milioane pierdute pe 6 bilete la RG pe handicapata aia de Ostapenko in primu tur, bilete cu 20 si cu 30 de meciuri toate iesite.
    50 de milioane la USO, turu 2 parca a fost pe Muguruza. Si de-atunci am dat faliment din cauza panaramelor astora doua, asta e. Insa pe Ostapenko n-am avut cum pune contra, fu undeva prin meciurile din mijloc, Muguruza fu altceva, ultimu meci in sesiunea de seara. Practic doar meciul ala se disputa...


    Si o perioada nu puneam pe femei in toate biletele, a zis cineva ca-s futute-n ciclu, nu sunt zdravene la cap. Si daca-l ascultam la turneele astea doua, faceam bani. My bad.
    Last edited by Johnny D; 30th December 2018 at 21:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Executam rapid si Tiafoe-ul, dar de-aici incepe greul. Serena probabil va deturna rapid aeroplanul numit The Ben Cic, si totul se va juca in grupa asta la meciul de dublu! Cine castiga kkashneatza aia de primu la 4 sau 5 in tiebreak fara diferenta de 2 puncte sau 2 game-uri, castiga grupa si joaca finala. Bun mod de departajare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Proasta satului Serena, de la 4-1 a mai castigat doar 3p in primul set, 4-6!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    A castigat Serena pana la urma dar s-a vazut c-are ceva la mansarda ce-i lipseste, Bencic a pierdut un meci in care a castigat mai multe puncte per total decat Serena iar la procentajul de puncte castigate pe serva 2, Bencic a avut in jur de 70% iar Serena doar vreo 38%. Asta arata ca Serena nu mai stie returna mingile pleoshtite din serviciul advers, respectiv serva 2, chiar daca serva 1 o returneaza in continuare fantastic. Dar in meciurile de mare presiune s-ar putea sa nu fie suficient!


    Si acu kkshneatza de meci de dublu in care se joaca vreo juma de ora pentru castigarea grupei!


    Serena vs. Federer pt prima data in istorie intr-un meci semioficial! Cu mare miza!


    Multa lume voia sa vada cei mai buni jucatori din istoria acestui sport, unu impotriva celuilalt, acuma vor avea o gluma de minimeci in care o sa-i vada. Dar se va juca pe bune, cu nerv, deoarece toata lumea vrea sa castige acest turneu, si doar cine va castiga acest meci o va putea face, in finala!
    Last edited by Johnny D; 1st January 2019 at 15:46.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Elvetia vs. Germania, sambata in finala chiar inainte de ultimul meci din grupe. Expected.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Federel i-a executat pe toti 2-0 si a dus-o iar pe The Ben-Cic spre titlu. Chiar daca Ben-Cic de multe ori varza e mult spus la vole, nici macar varza nu e, tentativa esuata de varza!


    In afara de Djokovic greu il va bate cineva la AO.
    Arata bine de tot, exact ca-n ultimii 2 ani inainte de AO.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •