Results 1 to 20 of 20

Thread: Warning for Novac: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0

    Warning for Novac: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara

    Post: Moderatorul anului 2018
    User: Novac
    Infraction: Jigniri, atac la persoana, exprimare vulgara
    Points: 0

    Administrative Note:
    Saltaret pe cadavre - nu cat timp sunt eu aici

    Message to User:
    Catre ce e tinut banat abuziv mai si-l jignesti, el nu doar ca nu merita asta fiind banat atatea luni si nefacand absolut nimic intre timp ca sa-si merite insulta, ci nici nu se poate apara ca n-are acces aici. Ia ma ja la maa-ta care te-a invatat sa vorbesti asa de oameni care n-au posibilitatea nici macar de replica.

    Original Post:
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    la mine sunt doar dovezi invizibile, novace.
    sunt convins ca si miril e pe-acolo.
    stai chill Ess-ule ca tu esti eroulnostruforevar de cand l-ai pastilat pe chilot

    , mi-e dor de a couple of cu tine/ te anunt cand trec pe acolo (desigur ca dupa anul nou)
    Last edited by Johnny D; 18th December 2018 at 12:27.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0

    Warning Reversed

    This infraction has been reversed.

    Reason:

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Pe sectiunile unde sunt moderator nu sanctionezi si avertizezi tu pe nimeni, Johnny D.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Ok, imi cer scuze. Dar atunci fa-o matale.


    Daca n-o faci, declari oficial ca expresia "pastilat pe chilot" este una ok, ce nu merita nici warning.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    )))
    Ce facusi, Ioane, iar dadusi cu bata-n balta? ))))
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Balta? Asa-i zici tu Novacelului!? Chiar si eu am tresarit la lipsa asta de respect!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    ''Catre ce e tinut banat abuziv mai si-l jignesti, el nu doar ca nu merita asta fiind banat atatea luni si nefacand absolut nimic intre timp ca sa-si merite insulta, ci nici nu se poate apara ca n-are acces aici. Ia ma ja la maa-ta care te-a invatat sa vorbesti asa de oameni care n-au posibilitatea nici macar de replica.''

    Ce treaba are mama lui Novac cu avertizarea asta?

  8. #8
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Mama lui Novac nu are treaba dar delaparis ar avea. Ca un supermoderator ce este, sigur nu o sa tolereze jignirile in reason-un bannului. Mai ales ca regulamentul specifica asta clar. Sanctiune la Ionete clara ca victoria rasilor cu juvetii!

    Si cand te gandesti ca el voia sa isi incordeze muschiuletul de Zalau...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Pe sectiunile unde sunt moderator nu sanctionezi si avertizezi tu pe nimeni, Johnny D.
    Unde scrie asta in regulament sau in Carta moderatorilor?
    Cand un moderator nu e prezent pe sectia sa iar postari sunt sanctionabile alti moderatori pot intervine aplicand regulamentul.

    Quote Originally Posted by Leo View Post

    Ce treaba are mama lui Novac cu avertizarea asta?
    Nicio treaba cu avertizarea dar ce se intelege din ce a postat Johnny are treaba cu educatia lui Novac. Sunt de accord ca la cum se comporta Novac mama sa se poate simti jignita
    Sigur limbajul lui Johnny este sanctionabil.

    Deci sa recapitulam ce s-a intamplat aici si ce decizie poate lua un supermoderator:

    1. Novac jigneste => sanctiune
    2. Johnny jigneste spunand ca mama lui Novac si-a educat copilul => sanctiune
    3. Leo da reverse avertismentului dat de un moderator fara acordul prealabil al acestuia => sanctiune

    Daca la primele doua ar merge prin absurd ce ne facem cu sanctiunea unui ditamai moderator al anului?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Sa ne intelegem clar. Ciudatul nu este moderator pe Diverse. Nu era o problema urgenta, nu ardea nicaieri daca ciudatul isi vedea de treaba. In plus tu erai online deci puteai tu sanctiona daca era de sanctionat.
    Punctul meu de vedere pe sectiunea in care sunt investita primeaza in conflictele cu altii de pe alte sectiuni.

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Corect ca punctul tau de vedere primeaza unde esti moderatoare. Esti responsabila pe sectia ta deci ai prioritate.
    Punctul meu de vedere primeaza peste tot. Postul ala era sanctionabil iar eu nu intervin decat daca nu este niciun moderator pe sectia unde evenimentul are loc. Era Johnny si a actionat.
    Postul lui Novac era sanctionabil sau nu? Sa ne intelegem clar ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Sa ne intelegem clar. Ciudatul nu este moderator pe Diverse. Nu era o problema urgenta, nu ardea nicaieri daca ciudatul isi vedea de treaba. In plus tu erai online deci puteai tu sanctiona daca era de sanctionat.
    Punctul meu de vedere pe sectiunea in care sunt investita primeaza in conflictele cu altii de pe alte sectiuni.

    +1!
    andrei, nu subvira, te rog.
    este vb de bun simt pana la urma. avem report post, pe administrativ.
    la care nu avem vizibilitate, caci cineva trolleaza pe bau!-ul lui dario. eu n-am timpul necesar alocat pt acest forum pt a sapa. nici altii n-au vreme, probabil.

    deci, fa-ne viata mai usoara, caci esti supermoderatorul anului.
    mi-am exprimat de 5000 de ori parerea despre vp, nu vreau sa ma repet.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  13. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ess, nu am facut decat sa evit deriva la regulament cum am facut tot timpul. Judecam pragmatic daca dorim sa respectam echilibrul intre useri. Altfel e foarte usor sa protejam prieteni si sa sanctionam pe cei cu care nu suntem de acord.
    Viata usoara nu pot sa v-o fac Vorbeste cu Dragnea

    Si daca vrei adevarul mie mi se pare o copilarie ce se intampla. E asa de stupid incat nu merita nici macar un minut atentie. Dar deh... sunt super pe aici deci trebuie sa intervin
    Sa nu ne kkm pe noi in lipsa de campioana
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #14
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    hai sa vorbim pe subiect, caci eu nu cunosc franceza: in 13 ani de ols, nu mi-am permis sa dau altceva decat report pt derapaje vazute - subiectiv sau obiectiv - pe alte thread-uri ce le pastoresc, din respect pt mozii care au pastorit pe sectiunile respective, desi aveam la indemana si alte "butoane".
    am procedat corect/ etic? ajunge un "da" sau "nu".
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    E mai complicat decat 0 sau 1. Nu suntem computere
    In principiu ai procedat etic.
    Daca erai singurul moderator prezent pe sectia aia si nu ai actionat desi ai observat ca regulamentul nu e respectat atunci nu ai procedat corect.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #16
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Daca erai singurul moderator prezent pe sectia aia si nu ai actionat desi ai observat ca regulamentul nu e respectat atunci nu ai procedat corect.
    multumesc!
    nu vin cu completari privind "prestatia lui leo" caci se subintelege.
    ma intreb doar de ce comunicarea a devenit atat de rigida si complicata in aceste situatii...
    ...si de ce este nevoie de lamuriri in ceea ce priveste umiditatea apei, zero-ul multimii vide, sau albastrul cerului, cand acesta este insorit.
    de ce nu pastram, mai bine, acolo unde am aduce valoare calitatii, parerile noastre obiective?
    de ce n-am facut aici, pe ols, cont de user?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  17. #17
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ess, interese divergente microbiene. Asta e cauza din pacate. Cancerul unui forum devenit mic se extinde pana la metastaza. Userii mici se simt mari deoarece sunt printre putini deci cred ca importanta lor virtuala le da dreptul de a contesta pana si bunul simt. Adevarul devine minciuna si minciuna adevar. Putini contesta asta deoarece ... putini useri.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Ce treaba are mama lui Novac cu avertizarea asta?
    E responsabila de educatia lui, cred. Sau iresponsabila poate, denotand un comportament de rahat. In rest, multa vorbarie degeaba. Ce ramane e ca acel comportament nesanctionat.

    Quote Originally Posted by Ess View Post
    hai sa vorbim pe subiect, caci eu nu cunosc franceza: in 13 ani de ols, nu mi-am permis sa dau altceva decat report pt derapaje vazute - subiectiv sau obiectiv - pe alte thread-uri ce le pastoresc, din respect pt mozii care au pastorit pe sectiunile respective, desi aveam la indemana si alte "butoane".
    am procedat corect/ etic? ajunge un "da" sau "nu".
    Ai intrebari de un warning dat unui om care se comporta ca un dobitooc si absolut nimeni nu-l sanctioneaza (iar cand il sanctioneaza absolut meritat, se da reverse la warning) dar ti se flatuleaza cand dai o infractiune unui amarat ce e agasat de toti si era la o infractiune distanta de permanent! Ia mai du-te... dupa Novac.


    Novac si Dascalescu au fost avertizati, daca se mai comporta ca niste dobitooci ABSOLUT GRATUIT SI NEPROVOCATI de cei de care-si bat joc in perioada imediat urmatoare - sa zicem aproximativ o luna si eu ii ochiesc, vine infractiunea. Ma doare-n pish pe sectiunea carui moderator impotent sau cumparat de ei se desfasoara! Punct.


    Norocul lui Dascalescu e ca nu ma intereseaza gimnastica, cred!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ess, interese divergente microbiene. Asta e cauza din pacate.
    In general, insa fals in cazul lui Paul care e stelist. Stelist care e agasat de stelistii lui insa aparat de mine si Dario care mai nou e si el antioier. Si e un caz de baza, nu oricare.
    Last edited by Johnny D; 19th December 2018 at 00:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Trebuie atentie la limbaj totusi daca dorim sa fie respectat ceva din regulamentul ala schiop
    Last edited by delaparis; 19th December 2018 at 00:11.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    intre bare!
    scorul la viitorul cfr ca fusei plecat din tara.

    de acord cu ess, leo, delaparis, johnnu, hingherul, novac, paul s.a. ...si io!
    atunci unde i vinovatul??!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •