View Poll Results: cine se califica?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • PSG

    5 62.50%
  • Manchestern United

    3 37.50%
Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 232

Thread: Optimi UCL 18-19: Manchester United - Paris Saint-Germain

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    La fiecare meci important in ultimile editii CL PSG a avut ghinion cu accidentarile.
    De data asta nu e cazul. Nu e meci important
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Am inteles ca Cavani e incert pe meciul cu MU!
    Ce bulan pe capu vostru, asa chiar ii puteti bate chiar si acolo, si nu poate sa se cace pe voi in retur in asa hal sa nu va calificati! Ce bulan!


    Doar daca nu e o binecuvantare deghizata si handicapatul vostru de antrenor il joaca pe Mbappe in centru, anulandu-i calitatile si punandu-l sa faca treaba unui malac, in loc sa-l joace in banda unde poate face prapad!
    Na poftim. 1 solist?

    Astia cred ca se voteaza cel mai retardat francez/om de pe planeta si-l pun sa antreneze PSG, parca ar zice: "Uite bai, la cati bani bagam noi si ce jucatori avem, si un babuin ar castiga campionatu!" Insa in CL nu mai merge asa.
    Last edited by Johnny D; 12th February 2019 at 22:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Daca PSG pierde azi ar insemna a doua infrangere in trei zile a unei echipe franceze contra unei engleze. Va dati seama ce va fi la gura lui Dascalescu?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Ma rog, nu asta e important. Eu nu inteleg cum poti sa ai un jucator rapid si tehnic, singurul de supervaloare din lot si sa-ti bati joc de el, sa-l pui sa joace pe postul unui malac, singurul unde viteza nu conteaza deloc si tehnica aproape deloc! Chiar si fundas central sa joci si-ti folosesti viteza si tehnica mai mult ca poti ura cu mingea! Numa portar de-l punea era mai rau!

    Unde plm-i gasiti mai pe retardatii astia!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Si unde vrei sa joace daca nu in atac?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Oriunde altundeva, in banda, fie sus, fie la mijloc, sus ca face prapad 1 vs. 1 cand ia la pwla fundasul. Insa nu cand are 2 in fata si n-are spatiu! Macar sa joace in spatele varfului atunci sa poata face diferenta cumva, sa faca raiduri stanga dreapta ca Messi, nu sa-l arunci acolo stingher in centru careului, izolat plm. Bataie de joc.


    Iti spun eu pe ce se bazeaza prostul ala de antrenor, pe contra-atac, sa i-o dai in fata in centru si sa ajunga primul. Mai mare nerozie n-am auzit, MU nu e echipa de pluton in Franta unde ambii fundasi centrali gresesc simultan, contra-atacul se face ca si la Real cu Bale, jucatorul de viteza trebuie sa fie-n banda sa faca diferenta. Dar cu prostii nu te pui.


    Ce te faci daca primesti gol si esti condus? Il multi abia apoi in banda? Cand e deja tarziu? Raspunsul este DA, am mai vazut un nerod facand la fel, parca in grupe la CM si a umplut-o nerodul de sange. Alt nerod azi vrea sa-l urmeze in rahat. Sa-l urmeze atunci.
    Last edited by Johnny D; 12th February 2019 at 22:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Este un atacant rapid dar e centru de formatie. Pana acum a tot jucat pe banda deoarece fie la Monaco fie in nationala Frantei sau la PSG erau atacanti de careu. Dar si el e atacant de careu si nu extrema stanga sau dreapta. Ca s-a descurcat bine acolo e alta treaba. E supertalent.
    Dar sa joci in atac central nu inseamna neaparat sa joci pivot ca Giroud. Depinde de schema de atac a echipei. Sigur ca daca te rezumi in a cebtrari la cap, Mbappe nu va atinge mingea tot meciul. Dar daca joci in combinatii rapide pe jos sau pe contra atunci e clar omul meciului.
    Mie alta treaba ma preocupa. E cam ratangiu singur in fata cu portarul la faze simple si clare de gol. El inscrie spectaculos dar nu stie sa joace simplu. E inca un pusti de 20 de ani
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu ia gol Buffon.

    Yay, din toate optiunile de meciuri pe free tv se da doar Tottenham Dortmund maine.

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mie alta treaba ma preocupa. E cam ratangiu singur in fata cu portarul la faze simple si clare de gol. El inscrie spectaculos dar nu stie sa joace simplu. E inca un pusti de 20 de ani
    Pai tocmai d-aia nu-i bun in centru, mah! E bun sa faca diferenta-n banda si sa i-o ridice pe bulau la altu in centru! Ce dracu e atat de greu de priceput? Antrenorul vostru e handicapat, simplu pe 2! In plus, el din unghi da bine, nu singur cu portaru din centru, exact ce-ai zis!


    Nu-i bai, lasa ca joaca MU cu Martial in lateral, extrema de prapad, daca nu joaca Pe Se Jale. Ce-i drept, dincolo joaca panarama aia de Lind-in-gard, si daca juca Alexis intr-un picior, muia aia impiedecata niciodata n-avea cum sa-i ia locul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Incredibil ce idioti, in 11 minute, pasa in centru, Mbappe blocat, contra-atac MU, fault MU - de 2 ori. Uite si galben luat de mijlocasul Pe Se Jaleului tocmai din cauza ca se arunca mingea pe Mbappe si se pierde, ca saracu nu e facut sa se bata cu 2 fundasi pusi pe el, nu are calitati pt asa ceva. Incredibil bai cat de retardati tre sa fie oameni sa nu-si dea seama de un lucru atat de simplu, evident, in 10 minute s-a intamplat de 2 ori si ti-ai futut si-un mijlocas cu galben fix din cauza asta! De fapt e chiar fundas central, doar ca fu prins avansat, mai rau!

    Ce-i drept, n-am auzit d-ala in viata mea, prima data cand aud numele asta, putea fi si majoreta! Tocmai a trecut Pogba de el ca de o majoreta! Unde i-a gasit Pe Se Jale p-astia frate? N-ai bani sa aduci jucatori pe post de fundas central? Incredibil asa ceva!
    Last edited by Johnny D; 12th February 2019 at 23:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Bre ce ma enerveaza astia care chatuiesc meciul cand eu n-am unde sa-l vad.

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Lind de gard ala o da iar de gard in loc s-o dea lu Martial. Thoamneee, cum poate juca asa ceva titular si tii rezerva pe Sanchez. Iisus Christos!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Bre ce ma enerveaza astia care chatuiesc meciul cand eu n-am unde sa-l vad.
    http://streamonsports.com/ldc/40-footstream.html
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Prima faza periculoasa Mbappe! Unde l-ai gasit? In lateral dreapta! Acolo e locul lui frate, retardaTEEEE handicapaTEEE! Scoate rahatul de fundas mutat aripa si multa-l pe Mbappe acolo! MUTULEEEE! PROSTOVANEEEEEEEEEEEEEEE!!!!


    Si Mbappe rateaza din centru, ce zicea Delapul si eu eram de acord.
    Desi poate s-ar fi dat off side la VAR, nu se stie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Mbappe pe stanga, iar pericol, galben pt fundasul dreapta, Young.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    S-a descatusat Ionelu' nu mai ai loc de el. Sa zicem merci ca macar pauliciul e la zdup.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. 12th February 2019, 23:32

  18. #38
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Kimpembe ăla e cam puscarie, desi are un nume simpatic: Presnel Kimpembe

  19. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    S-a descatusat Ionelu' nu mai ai loc de el. Sa zicem merci ca macar pauliciul e la zdup.
    Nu pentru mult timp, draga fcsb-ist neros la os. Vei fi, nu te stresa! Lejer, la pas, pe loc repaos.


    A lu Maria ala-mi place mah, mereu mi-a placut, favoritul meu. Singurul de pe teren de care n-am auzit decat cand era sa junga la minge de vreo 2 ori!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Kimpembe ăla e cam puscarie, desi are un nume simpatic: Presnel Kimpembe
    Io amu am auzit de el prima data, pai asta e meciul sa faci experimente, logic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Imi pare rau de parizian deja, gresala antrenorului rectificata de destin, Lin-de-gard panarama lu MU scoasa de probleme musculare si intra Sanchez. Practic MU are primul 11 ideal acum in teren, si Sanchez e fresh total pt repriza a 2-a!

    Convins idiotul de la PSG nu va muta pe Mbappe in extrema sa aiba si el o sansa sa loveasca. Nu-i vad bine pe Pe Se Jale in repriza a 2-a.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Gohohohoool, Presnel Kimpembe!!!

  22. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Si Majoreta deschide scorul. Bulan pe PSG!


    Majoreta majoreaza scorul de la 0 la 1, cumva se leaga!


    Thoamneee ce aparare au astia! De le mai da una PSG ii cam elimina!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •