View Poll Results: Moderatorul anului

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Ess

    0 0%
  • Miril

    2 16.67%
  • Utilizator

    2 16.67%
  • Clau7_ D

    1 8.33%
  • Leo

    6 50.00%
  • JJ

    0 0%
  • Johnny D

    1 8.33%
  • Altul

    0 0%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 151

Thread: Moderatorul anului 2018

  1. #43
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Am nevoie de traducere
    Zi-o in franceza ca ma descurc eu.

    Si vreo 10-15 ani din viata ai vorbit cu pumnu'. Deci, ar fi de inteles daca vorbesti si franceza stricat
    Ce nu ai inteles acolo ?
    Spune-mi si iti explic

  2. #44
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ioane, sa-mi giugiulesti Alibecul iar Timache sa se uite!

    Votez pe Clau pentru discretia de care da dovada. Daca nu esti atent nici nu realizezi ca tocmai ai fost moderat
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Ioane, sa-mi giugiulesti Alibecul iar Timache sa se uite!
    Alibecul a giugiulit titlul dar a trebuit sa-l blestemati voi cu-n transfer care l-a deturnat si de la nationala, si de la titluri, si de la tot! Nu va e rusine?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ce nu ai inteles acolo ?
    Spune-mi si iti explic
    Nu am inteles fraza pe care am citat-o.
    Nu stiu cum iti suna tie, dar nu are sens.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  5. #47
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Dar totusi cred ca vorbesc mai corect decat multi moderatori care nu au parasit satul in care locuiesc din nastere
    PS: Ioane, aici cred ca e vorba despre tine
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  6. #48
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu am inteles fraza pe care am citat-o.
    Nu stiu cum iti suna tie, dar nu are sens.
    Ce suna? E muzica?
    Esti deosebit deci nu esti ca noi toti. De aici si riscul ca nu intelegi ce vorbim
    Sensul asta e cum se vrea in lipsa de bun simt. Tu tare cred ca ai fi un bun purtator de vesta galbena bag de seama
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    PS: Ioane, aici cred ca e vorba despre tine
    In primul rand nu stau intr-un sat, in al 2-lea rand: I should be so lucky.
    In al 3-lea rand, PS inseamna post scriptum, si se pune la finalul unui text, nu este textul in sine!
    Trebuia sa dai edit ca sa pui PS, nu sa postezi de nou! Moderator ar trebui sa te faca Delaparis, ai face pereche buna cu Hingherul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Aveti si voi trei semafoare in sat si gata sunteti oras
    Pai, cartierul meu are jumatate din popullatia Zalaului
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  9. #51
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Dardar l-a nominalizat la caterinca, iar Leo l-a adaugat, surpriza, tot la caterinca
    Absurd. E practic singurul moderator care se pricepe la toate, e apolitic, n-are echipa favorita care sa joace la nivel inalt (nu ca Leo ar avea, insa sunt misogin ) si pe deasupra e foarte activ pe forum.

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Suntem la fel, nici unu n-avem echipa sa joace la nivel inalt. Frate de suferinta!


    Mai nou si tu esti activ pe cat sunt echipele tale de inactive, imi place, le doresc sa retrogradeze atunci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Eu nu stiu de ce apar in sondajul asta.

  12. #54
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    de bun ce esti/

    Pe bune acum, comparativ cu ionel, esti seperMEGAultrastar

    ai activat la fel de mult ca si Ess sau Miril care nu prezinta dovezi vizibile de mustrari de constiinta asa ca, doar zic, stai domol



    Ps. in plus tu nu ai afirmat vreodata ca acum 500 de ani homalaii erau trasi in teapa si nici nu ti-ai trimis precum ultimul meltean ''la cratita'' colegele de forum
    Last edited by Novac; 18th December 2018 at 10:11.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  13. #55
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    la mine sunt doar dovezi invizibile, novace.
    sunt convins ca si miril e pe-acolo.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  14. #56
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Eu nu stiu de ce apar in sondajul asta.
    Te-a propus ala delazalau.
    Mai are si el momente de luciditate.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    nici nu ti-ai trimis precum ultimul meltean ''la cratita'' colegele de forum
    Nu eu, wikipedia a afirmat, eu am luat de-acolo. Dar tu a 3-a oara continui sa persisti in penibilitatea propriei prostii si sa dovedesti ca nu esti instare sa citesti un post pe care-l critici desi ti se spune repetat acest lucru! Mai rar atata prostie cu repetitie!
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    nici nu ti-ai trimis precum ultimul meltean ''la cratita'' colegele de forum
    Atat ai retinut, dar motivul ba. Pedeapsa fu chiar usoara comparativ cu fapta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    la mine sunt doar dovezi invizibile, novace.
    sunt convins ca si miril e pe-acolo.
    stai chill Ess-ule ca tu esti eroulnostruforevar *

    , mi-e dor de a couple of cu tine/ te anunt cand trec pe acolo (desigur ca dupa anul nou)
    Last edited by Leo; 18th December 2018 at 13:14. Reason: fara *

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    stai chill Ess-ule ca tu esti eroulnostruforevar de cand l-ai pastilat pe chilot
    Si nu oricum, nu ca ar fi avut ciuda pe viata lui ca voi, ci "FLATULANDU-I-SE", ca sa se retina pt posteritate!


    Si inca ceva, pe Paul poti sa-l trimiti la sapat santuri sau la cratita cum am facut eu hater-ei aleia cu brevet de hate numita Leo, insa nu i te adresezi asa, ca la urmatoarea "INFRACTION"! Sa-l vad pe Dario cum sare iar cu curu-n sus! Priceless!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Atat ai retinut, dar motivul ba. Pedeapsa fu chiar usoara comparativ cu fapta.
    prostane, in lumea asta civilizata, conform normelor sociale in vigoare, conteaza fapta si abia apoi (in caz ca sunt intemeiate) se acorda credit circumstantelor atenuate

    folosesti aceeasi aparare slaba precum ala de s-a dus la parnaie binemeritat pt crima (si-a omorat fumeia pe motiv de curvasareala): <<pacat ca nu ati vazut domnule judecator cum era imbracata si fardata, curva domnule curva>>.

    Nu este vorba aici despre nicio fapta sau provocare din partea ei - tu esti cel s-a comportat ca un porcar (de deva, ca sa fiu mai precis/ )

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    prostane, in lumea asta civilizata, conform normelor sociale in vigoare, conteaza fapta si abia apoi (in caz ca sunt intemeiate) se acorda credit circumstantelor atenuate
    Pai tu nici macar nu ai capacitatea sa-ntelegi fapta! Care e prostanul aici!?
    Si chiar daca ai avea-o, nici n-ai vrea s-o intelegi, i-ai refuza intelesul din start! Care e golanul aici!?

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Nu este vorba aici despre nicio fapta sau provocare din partea ei - tu esti cel s-a comportat ca un porcar (de deva, ca sa fiu mai precis/ )
    Nu exista provocare mai intemeiata decat ura aia scarboasa care i se scurge printre dinti, si nu ar fi atat de mare problema daca ar avea ceva personal cu Paul, dar n-are, aici e faza! Ea a preluat ura de la altii. Daca altii urasc, atunci urasc si eu! Mai mare scarbosenie ca asta nu se exista! Ti-am zis, cratita e pedeapsa usoara.

    Insa nu ea e singura care se face vinovata de astfel de acte, mai stiu un scarbos din cale-afara care a practicat genu asta de "interactiune" pe motivul dat de altii/sau mai bine zis pe modelu "when in Rome"/daca asa se face, fac si eu si care nu mai e pe forum de vreo jumatate de an, ma rog. Insa genul asta de specimene sunt mai rele decat Leo, ea uraste sincer chiar daca nu stie de ce exact, insa are respect fata de activitatea pe internet si fata de unii useri. Insa aceste specimene de care vorbeam n-au nici un fel de respect, pentru ei viata pe internet e ca un joc video contra PVE in care poti sa spui sa sa faci orice, nu conteaza, e doar o distractie. Regulile sociale nu se aplica, si nici nu sunt pedepsiti pentru aceasta atitudine si acest comportament.

    Quote Originally Posted by Novac View Post
    folosesti aceeasi aparare slaba precum ala de s-a dus la parnaie binemeritat pt crima (si-a omorat fumeia pe motiv de curvasareala): <<pacat ca nu ati vazut domnule judecator cum era imbracata si fardata, curva domnule curva>>.
    A-i zice unei femei curva e mai rau decat a trimite-o la cratita. Si totusi o curva nu e curva pentru ca uraste pe cineva, sau nu neaparat, poate fi doar pentru ca-i place pwla altuia mai mult decat a ta. Si cam atat. Dar pot fi si multe alte motive mai complexe de atat. Insa tu faci confuzii grave, cazurile erau comparabile daca omul ar fi fost acuzat ca a facut-o pe femeia lui "curva", atunci am fi avut ce discuta. Asa, nu e ce, esti pe langa subiect.
    In plus si barbatii pot fi curve din anumite motive, insa in cazul nostru "imbracat la 4 ace" nu starneste neaparat saliva femeilor, cum se-ntampla in cazul nostru la vedere de niste sani si picioare pana-n tzur iesite p-afara la display cu sau fara un scop anume. La fel, si barbatii pot sa mearga la cratita, dar e o pedeapsa prea mica, ei se trimit la sapat santuri, asta e raportul corect vis-a-vis de capacitatile fizice ale fiecaruia, cand cele emotionale si/sau intelectuale le dau gres in comunicare.




    Hai s-o luam altfel, esti barbat destul incat sa te declari instare sa-i ceri scuze lu Paul? Nici macar sa nu mentionezi de ce, desi l-ai facut in toate felurile de la chilot la dilimandros si mai stiu io ce jigniri de om crescut prin canale! Uite daca faci asta, acolo unde posteaza el, eu ii cer scuze lu Leo fara probleme pt ce-am zis, desi nu se compara jignirile intre ele. Dar... nu esti instare. Eu sunt obisnuit sa recunosc cand jignesc pe cineva si sa-mi cer scuze, chit ca a fost sau nu meritat, am mai facut-o si o s-o mai fac. Pe tine insa te depaseste genul asta de interactiune umana.
    Si pe tine si pe Leo, va mananca ura asta, va roade ca pe lemne la foc mic! Oricine ce ar zice, ura persista! Este nedeturnabila!
    E de-a dreptul straniu ca Sevilla sau Hingherul asa cum sunt ei de insensibili si perversi, ei 2 fiind sursele problemelor vis-a-vis de Paul, nu cunosc nici pe departe genul asta de ura. Ei isi bat joc de Paul doar ca i-a calcat pe coada la un moment dat si acum au sursa de distractie cat mai variata. Pe de alta parte faptul ca nu sunt justificati nici macar de ura pentru activitatile lor inegalabile de bataie de joc nu as zice ca e tocmai un plus, aici e alta discutie.



    Ce tot vorbesc eu, nu esti barbat destul nici macar incat sa citesti un text pana la capat! Un text pe baza caruia faci afirmatii false pe urma!
    Era scris dracului cu albastru link-ul catre wikipedia! Doar sa fi citit si pe sarite si nu puteai sa-l ratezi! Nu citesti si ma-ntrebi de dovezi!
    Ce vrei, sa-ti fac schita cu desen si legenda sa-l vezi din avion!?! =)))
    Last edited by Johnny D; 18th December 2018 at 13:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    ...ai de plm, tovarasa invatatoare...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Sincer, ma jigneai mai tare daca-mi ziceai capitalist! Asadar, e ok!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •