Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 78

Thread: Grupa F: Spania, Suedia, Norvegia, Romania, Insulele Feroe, Malta.

  1. #43
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    In 2008 a fost ultima noastra performanta, cand ne-am calificat la un turneu cu 16 echipe...

    si da, daca inscria Mutu din penalty, eram calificati.

    Asa, Olanda a vrut sa ne dea meciul pentru a elimina atat Franta cat si Italia, si cand au vazut ca nu eram in stare sa trecem de mijlocul terenului, ne-au batut

    am avut doua meciuri decisive ( nr 3 in grupe)
    odata ne-am facut de ras cu rezervele Olandei, ce dorea sa ne calificam in 2008.
    odata ne-am facut de ras cu Albania in 2016

    suntem vai de steaua noastra...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #44
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Vai de noi atunci. In preliminariile alea doar cine nu dorea nu se califica.
    Apoi s-a vazut valoarea noastra la turneu. Olanda ne-a lasat o repriza sa ne calificam pana cand s-au plictisit de prosti ce eram... Am avut si norocul prostului cu o Franta din cele mai slabe din istorie
    Hai sa fim seriosi cu Robben, Seedorf si Van der Saar despre ce explici tu acolo ?
    ...si acum se misca bara de la Constanta cu iesirea necontrolata a lui Lobont in ultimul minut.


    Exista atunci un Sanmartean neconvocat, jucatorii de Unirea Urziceni nici unul convocat, Rusescu si Sanmartean pana nu au ajuns la Steaua nu au fost convocati, a coincis cu venirea lui Iordanescu nu stiu de cine a depins...
    Last edited by iulian_1976; 10th September 2019 at 00:44.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #45
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Hai sa fim seriosi cu Robben, Seedorf si Van der Saar despre ce explici tu acolo ?
    ...si acum se misca bara de la Constanta cu iesirea necontrolata a lui Lobont in ultimul minut.


    Exista atunci un Sanmartean neconvocat, jucatorii de Unirea Urziceni nici unul convocat, Rusescu si Sanmartean pana nu au ajuns la Steaua nu au fost convocati, a coincis cu venirea lui Iordanescu nu stiu de cine a depins...
    Seedorf nu juca in perioada aia, sau ma rog, 5 minute pe meci. Dar da, ce echipa avea Olanda atunci, cum naiba am terminat peste ei?


    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    In 2008 a fost ultima noastra performanta, cand ne-am calificat la un turneu cu 16 echipe...

    si da, daca inscria Mutu din penalty, eram calificati.

    Asa, Olanda a vrut sa ne dea meciul pentru a elimina atat Franta cat si Italia, si cand au vazut ca nu eram in stare sa trecem de mijlocul terenului, ne-au batut

    am avut doua meciuri decisive ( nr 3 in grupe)
    odata ne-am facut de ras cu rezervele Olandei, ce dorea sa ne calificam in 2008.
    odata ne-am facut de ras cu Albania in 2016

    suntem vai de steaua noastra...
    Ce trist a fost meciul ala cu Olanda, nici macar nu am incercat nimic .

    In 2016 cu Albania, ne-am luat liber cu niste prieteni sa mergem la meci, am distrat tot barul(eram intr-un oras de vacanta din Maine, nu se uita nici dracu la fotbal acolo)imbracati toti cu tricouri, esarfe etc. I-am facut sa se uite cu noi la meci...si evident, ne-am facut de ras. Never again, din campania asta am prins un meci jumate dar nici nu imi e dor .

  4. #46
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,372
    Reputatie
    1
    Stai linistit Eko.

    Nu e nici prima nici ultima oara cand te faci de ras.

  5. #47
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Stai linistit Eko.

    Nu e nici prima nici ultima oara cand te faci de ras.
    Nici vorba, se intampla aproape zilnic. Daca nu ies din casa, mai scap.

    Dar auzi, e ok sa faci misto de mine? Daca te trezesti ca nu esti in stare sa instalezi manager 20 cand apare? De cine te mai rogi sa te ajute daca eu ma supar?

  6. #48
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ne calificam doar printr-un miracol, o schimbare spectaculoasa a jocului nationalei si cu norocul de partea noastra.

    Ideea e ca tot vorbim despre meciurile cu Suedia si Norvegia dar meciul vital este cel ce urmeaza cu Feroe care e o nuca destul de tare pentru nationala noastra de azi.

    Ca sa aspiram la locul 2 ar insemna sa luam macar 7 puncte din cele trei meciuri cu nordicii, musai 3 puncte in Feroe si preferabil cu victorie impotriva suedezilor.

    Pentru locul trei ne-ar trebui cam tot 7 puncte minim in urmatoarele trei meciuri, clar 3 puncte cu Feroe in deplasare, dar probabil ca o victorie cu Norvegia ne-ar cimenta mai bine pozitia a treia.

    Ideal ar fi sa luam 9 puncte si am fi in mare masura calificati indiferent de rezultatul din meciul cu Spania (si functie de jocul rezultatelor pana atunci).

    Acum par imposibile asemenea scenarii dar sa vedem, pas cu pas.

    Admitand ca ne-am califica la turneul final ar mai fi timp sa se cimenteze o echipa mai competitiva.
    Dar in contextul actual ar mai fi nevoie de un al doilea miracol pentru asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #49
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,372
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Nici vorba, se intampla aproape zilnic. Daca nu ies din casa, mai scap.

    Dar auzi, e ok sa faci misto de mine? Daca te trezesti ca nu esti in stare sa instalezi manager 20 cand apare? De cine te mai rogi sa te ajute daca eu ma supar?
    Pai tot la tine apelez,iti dai seama.
    Dar oricum acum nu cred ca mai sunt probleme ca nu le mai downloadez la negru.Le cumpar si gata,apas install pe contul steam si gata.
    Si nu faceam misto,am zis adevarul,doar stii si tu asta.

  8. #50
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ne calificam doar printr-un miracol, o schimbare spectaculoasa a jocului nationalei si cu norocul de partea noastra.

    Ideea e ca tot vorbim despre meciurile cu Suedia si Norvegia dar meciul vital este cel ce urmeaza cu Feroe care e o nuca destul de tare pentru nationala noastra de azi.

    Ca sa aspiram la locul 2 ar insemna sa luam macar 7 puncte din cele trei meciuri cu nordicii, musai 3 puncte in Feroe si preferabil cu victorie impotriva suedezilor.

    Pentru locul trei ne-ar trebui cam tot 7 puncte minim in urmatoarele trei meciuri, clar 3 puncte cu Feroe in deplasare, dar probabil ca o victorie cu Norvegia ne-ar cimenta mai bine pozitia a treia.

    Ideal ar fi sa luam 9 puncte si am fi in mare masura calificati indiferent de rezultatul din meciul cu Spania (si functie de jocul rezultatelor pana atunci).

    Acum par imposibile asemenea scenarii dar sa vedem, pas cu pas.

    Admitand ca ne-am califica la turneul final ar mai fi timp sa se cimenteze o echipa mai competitiva.
    Dar in contextul actual ar mai fi nevoie de un al doilea miracol pentru asta.
    Sunt 99% convins ca din tripla cu Norvegia - Suedia - Spania (Home-Home-Away) scoatem 2/9, si anume 2 egaluri acasa.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #51
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Sunt 99% convins ca din tripla cu Norvegia - Suedia - Spania (Home-Home-Away) scoatem 2/9, si anume 2 egaluri acasa.
    Si cu Feroe inainte de tripla?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #52
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nu poti sa stii Puscas va fi in plin sezon, toti de la CFR implicati in cupa UEFA, apoi Ianis posibil sa joace in Champions League.

    Cu primul 11 abordat in meciurile importante posibil sa se ajunga la ce spune Ionut...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #53
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Hai Spania. Poate ne ajuta azi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    De ajutat normal ca ne ajuta, ca doar n-or pierde in Norvegia.


    Joaca Ceballos, spurcaciunea de la Real, frumusetzul de la Arsenal! Se-ocupa el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Trebuie sa obtina cel putin acelasi rezultat obtinut cu noi daca e sa ne ajute.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Si daca obtin egal, nu conteaza. Doar sa nu piarda. Nu la fel se poate spune despre meciul lor din Suedia, unde le va fi si mai greu, acolo insa avem nevoie sa nu obtina nimic suedezii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Meci decisiv cu Suedia,suedezii din ce i-am vazut sunt peste noi.

    Desigur sper Romania sa castige si ei un meci altfel nu meritam o calificare.
    Last edited by iulian_1976; 16th October 2019 at 01:36.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Nu conteaza ce meritam, si de-i batem cu 10-0 tot nu ne calificam. Spania ne va masacra.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Lasa Spania ei vor fi deja calificati, bate tu Suedia practic un egal asigura calificarea amandurora o sa vezi.

    La ce am vazut Suedia nu cred ca ii putem bate in momentul de fata, foarte neplacut surprins de Andone preferam un Coman varf, un Ianis oricine a avut 4 faze unu la unu
    un jucator peste medie marca.

    Sper sa vina under 21 m-am saturat de Stanciu, Keseru si Andone...
    Last edited by iulian_1976; 16th October 2019 at 01:54.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #60
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fecalizarea fotbalului romanesc, concentrarea puterii in mainile cuplului de imputiti hagi-fecali, cuplu de vopsitori, blatisti, puscariasi, ciorditori, milogi, jeguri umane, aici trebuie cautat esecul perpetuu al fotbalului romanesc. An de an, echipe distruse (campioane), cumparate, sateliti, comisii, ligã, iorgulescu - cancerul si buba neagra sa va manance, ordinarilor!

    Citesc cu cata naivitate apar toti gangavii sa arunce esecul in spatele lui Andone, un capsunar marunt care a tras la galere sa razbata, dar nu sufla o vorba despre acest imputit de R Marin, fotbalist mediocru, produs clasic al academiei de ciori vopsite, impus la loturi cu amenintari si cururi dezgolite prin gazete de impachetat branza fecaliana!

    Baaai, jegurilor, sa va intre bine la tartacuta: pana cand acest jeg fecalian nu va fi taiat de la radacina, fotbalul romanesc nu va insemna decat nea gigi si prietenii lui (ieftine, deaconu, clinceni, bucsaru, niculae, rãjele pulii si alti actori secundari pe care noi ii scuipam de ani de zile, iar cretinii ignoranti ii pupa in pulã ca sa le facã gigea!

    Mue jiji & haji & clica slugilor proaste!

  19. #61
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Daca ar fi sa compar campania lui Daum cu cea a lui Contra este o campanie de calificari pe plus.

    Astazi m-as fi asteptat la mai multe probleme in defensiva si totusi Nedelcearu-Rus nu au jucat mai prost decat toti care au fost inainte, cea mai mare curiozitate este
    cu cine va juca contra Suediei.

    Contra este un tip emotiv in viitorul meci era uns un Sumudica sau D.Petrescu, o sa fie un meci cu mare incarcatura emotionala si posibil sa nu gasim brese cu Suedia sunt foarte buni in defensiva nu putem sti ce o sa se intample in noiembrie, din pacate emotional Contra este praf.

    Poate ar trebui ajutat in ultimele 2 meciuri de cineva cu experienta nu conteaza cine, nu il vad capabil pe Contra de unul singur sa stie cum sa desfaca Suedia.
    Last edited by iulian_1976; 20th October 2019 at 03:47.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #62
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Coman marca cel putin 4 goluri. De asta nu a marcat cu Feroe, a zis ca le da pe toate cu Norvegia. Erau goluri valoroase, 10 milioane bucata, dar cineva nu a dorit ca diamantul lui Fecali sa straluceasca inca o data. Acel cineva trebuie sa plateasca, iar in locul lui sa vina altcineva care sa pupe țiganul pe umflãturã. Si nu doar pe el, pe toti sclavii vopsiti de regele umilit de virusii verzi din Cluj si de pretutindeni

  21. #63
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Judeca simplu ultimele 20 de minute au fost 4 ocazii unul la unu, atacant proaspat contra unui fundas obosit, esti obsedat de Becali din pacate.

    Pacat de threatul asta nu sunt eu moderator.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •