Page 9 of 14 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 169 to 189 of 284

Thread: Campionatul European de Handbal Feminin - 2018

  1. #169
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu ma gandesc doar la Neagu. Ce meci facuse azi. Cu ea in teren pana la capat, aveam egal cel putin.
    Ma gandesc la ea ca nu merita asta acum sper sa nu fie ruptura.

  2. #170
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    E greu de inteles. Dar ma simt in putere sa te lamuresc.
    Criteriul de golaveraj e golaverajul dintre jocurile celor 3 echipe intre ele. Nu cu alte echipe.
    Norvegia are +13 cu Ungaria. -8 cu noi si ramane cu fix 5.
    Noi avem 8 -2 fix 6.
    Ungaria are mult pe minus.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  3. #171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Da, mersi. Asta e logica, golaverajul intre ele. Asta n-au mai zis la TVeu.

    Da Alina, asa e. Neagu este toata esenta, ce vorbim noi aici de golaveraje si calificari e apa plata.

    Ma unge pe suflet sa vad Norvegia ca pe un tigru turbat cum a incercat sa rupa in dreapta si stanga sa repare ce-am stricat noi si n-au reusit! Stau la mana Germaniei care trebuie sa-nvinga pentru ele!
    Last edited by Johnny D; 12th December 2018 at 21:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #172
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Daca ne uitam la statistica poate ca nu e dracu' asa de rau. Cu Neagu in teren eram condusi cu un gol diferenta. Fara ea am pierdut la doua goluri.
    Poate ca golul asta in minus pt noi sa nu conteze in caz ca ne calificam si ne batem la medalie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #173
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Bine Delaparisule, cu Neagu in teren am revenit de la -5 si am fi egalat iar, vorba Alinei, minim egal am fi obtinut, daca o scoti pe ea din ecuatie la -5, se termina -8 pe putin! Asta e valoarea ei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #174
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Ne batem sigur la medalie. Cea de bronz. Si nu ne batem prea tare ca ne bat alea intai de ne suna apa-n cap.
    Fara Neagu ne bate si Cehia.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  7. #175
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Mai da nationala asta sta in Cristina Neagu ? De ce ?
    De ce nu exista doua tinere pentru a juca extrema?

    Din ce am observat daca nu stii sa joci in diferite module nu prea ai sanse mie mi-a placut Olanda desi nu are talie,Ungaria mi-a placut ca joaca cu tinere si au si talie insa joaca sterotip ca Romania.

    Romania imi pare lenta,previzibila,masiva insa cu jucatoare de experienta.Aici o bila neagra pentru antrenor faci in pantaloni si toti pe aici ca nu mai este...CristinaNeagu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #176
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asa zic astia de Nu mai inteleg nimic!
    Nu esti singurul

  9. #177
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Poate ca alte fete se vor motiva si vor scoate meci ca niciodata. Nu stiu, sper. Se mai intampla cateodata in sporturi colective ca un lider incontestabil domina si inhiba partenerii care in lipsa lui isi ridica nivelul pe baza de curaj si dorinta de afirmare. Locul e liber acum fara Neagu ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #178
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    E greu de inteles. Dar ma simt in putere sa te lamuresc.
    Criteriul de golaveraj e golaverajul dintre jocurile celor 3 echipe intre ele. Nu cu alte echipe.
    Norvegia are +13 cu Ungaria. -8 cu noi si ramane cu fix 5.
    Noi avem 8 -2 fix 6.
    Ungaria are mult pe minus.
    Mersi. Acum cred ca am inteles si eu in sfarsit. Asta cu golaverajul doar intre echipele aflate la egalitate de pct nu o stiam. Complicat sistem.

  11. #179
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Daca as fi parior, aviz celor care sunt, as paria ca Romania da mai putin de 20 de goluri in fiecare din urmatoarele meciuri.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  12. #180
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Iar nu mai inteleg nimic.

    "Calificarea in semifinale se va decide in urma rezultatului dintre Olanda si Germania. Pentru ca Romania sa ajunga in semifinale, Olanda nu trebuie sa invinga Germania la 13 sau mai multe goluri."

    De ce nu ne calificam daca Olanda castiga la 13 sau mai multe goluri?

    Din articolul de pe onlinesport este asta.

  13. #181
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Poate ca alte fete se vor motiva si vor scoate meci ca niciodata. Nu stiu, sper. Se mai intampla cateodata in sporturi colective ca un lider incontestabil domina si inhiba partenerii care in lipsa lui isi ridica nivelul pe baza de curaj si dorinta de afirmare. Locul e liber acum fara Neagu ...
    Ce-ti mai plac glumele tale, ti-am mai zis.
    Nu cunosti echipa Romaniei deloc, de la 5 in sus Rusia!

    Quote Originally Posted by NickRock View Post
    De ce nu ne calificam daca Olanda castiga la 13 sau mai multe goluri?
    E tampit ala de-a scris, Germania nu trebuie sa-nvinga la mai mult de 13 goluri, nu Olanda!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #182
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Offf .. Eu tot astept stirea ca e doar luxatie. Atat!!!

  15. #183
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Pentru ca daca Germania bate atunci ar fi 5 echipe cu 6 pct. Si din nou se ia in calcul golaverajul dintre meciurile jucate intre cele 5 echipe.
    Si daca stai sa faci calculele probabil se gasesc 2 care ar fi peste noi. Una din ele ma gandesc ca ar fi Germania.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  16. #184
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Vezi ca zicea de Olanda, era intrebare capcana!


    Olanda poate bate si cu un gol, si cu 200 si sa faca egal, pe noi nu ne afecteaza, doar pe Norvegia care spune PA!


    Si sincer mi-e greu sa vad pe Olanda pierzand azi, cand practic doar ea are miza. Germania joaca pt orgoliu. AAaaa da, si mai joaca sa bata la 13 goluri, in your dreams! Cum sa bati echipa favorita la 13 goluri? Tre sa fie blat, le baga pe toate la inchisoare! Asta ar fi echivalent cum ai zice sa bata TSKA la Real acasa cu scor de neprezentare! Wait a minute! Fucking Real non-combat bastards! La inchisoare cu ei!
    Last edited by Johnny D; 12th December 2018 at 21:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #185
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce-ti mai plac glumele tale, ti-am mai zis.
    Nu cunosti echipa Romaniei deloc, de la 5 in sus Rusia!
    Nu zic ca e usor fara o jucatoare exceptionala. Am spus doar ca poate poate...
    Uite ratarile pe final de meci si ala 7 metri in tribune. Astea sunt erori care tin de psihic. Au fost derutate de accidentarea lui Neagu. Acum daca ne calificam stim sa ne pregatim fara ea pt meci si psihicul o sa fie altul.
    Neagu trage tare si plasat de la distanta, ok. E o arma redutabila dar am vazut-o ratind copilareste si pe ea. Si am vazut fete care au tras bine in alte meciuri cand Neagu era pe vale...
    Ocazii vom avea. Trebuie sa le concretizam ... pe toate
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #186
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Ninguna problema azi pt Olanda. Inexplicabil cum a putut pierde calificarea Norvegia cu Germania... cred ca acel meci fu total fara presiune pt germance si le-a intrat tot! Sa pierzi un meci dand peste 30 de goluri tre sa ai ghinion mare, fu cazul Norvegiei care azi va fi eliminata, Olanda nu pare sa aiba absolut nici o problema azi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #187
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    N-am vorbit deloc de Franta care trebuie sa nu piarda azi sa se califice, Serbia pare sa joace si ea bine fara presiune si se tine scai de frantuzoaice, ba chiar a intors si-a condus pe final de prima repriza! Totusi nu cred Franta sa aiba emotii pana la final.


    Rusia a pierdut azi al 2-lea meci la acest turneu final dar ca si cu Slovenia, cedeaza meciul adversarilor jucand cu echipa a 2-a. Irelevant.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #188
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Olanda - Germania 13 - 11 la pauza. Germania si daca da 13 goluri in a 2-a repriza si Olanda nici unul, tot nu se califica, tot noi mergem mai departe! Era clar ca nu sunt sanse de scenarita aici. Norvegia e singura care sufera la meciul asta, sansele ei sunt mici ca Germania sa-ntoarca si sa-nvinga.


    S-a enervozat Franta vazandu-se intoarsa la 13-14 cu 4 minute inainte de final, 5 la rand le-a dat 18-14 sarboaicelor la pauza, praf le-a facut! De asta e capabila Franta, aparare agresiva si gol pe contra cat ai zice "nous sommes mortes". Dar este o negrotela acolo Kanor care e un fel de Neagu, poate sa-ti dea gol si de la centru terenului! Nu degeaba eu o vad favorita la trofeu acum o data cu eliminarea Norvegiei! Si mai joaca si acasa.
    Last edited by Johnny D; 12th December 2018 at 22:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #189
    junior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    13-11 pt Olanda. Sfarsit de prima repriza. Cam asta a fost. Romania in semifinale.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •