Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 284

Thread: Campionatul European de Handbal Feminin - 2018

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Am cam inteles care este problema Cristina Neagu,se para ca Romania sta intr-o jucatoare ...si este iesita din forma
    Problema ei e in continuare cand echipa nu conduce, nici ea nu mai arunca cum trebuie.
    Mereu am zis ca asta e diferenta intre ea si Mork, Mork chiar daca nu-si rupe adversarii ca Neagu atunci cand echipa ei joaca bine, ea isi ajuta echipa si cand aceasta e condusa pe tabela aproape mereu. Are mental putin mai greu de zdruncinat, mai solid decat Cristina.

    Bine ca nu trebuie sa jucam cu ea, dar vom juca iar cu Norvegia. Insa pana atunci ne asteapta un meci pe viata si pe moarte cu Ungaria, daca nu batem, vom deveni disperati.

    Si Eliza e acum golgetera Romaniei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ambrose e beat? Laszlo în atac?

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Cand sunt variante pilaf in teren, mai incerci si altceva...
    Laszlo nu e de nivelul asta dar n-ai pe cine.


    Prima interventie de portar in meci: Dumanska, minutu 53! Asa n-ai cum.
    Inca o interventie Dumanska... Pacat ca n-a fost de la inceput in teren, ma refer ca joc.


    Se pare ca cu Spania jucam prima data! Alea doar meciuri slabe au facut, ar fi timpul sa faca si un meci bun din pacate! Daca nu le batem, e nasol rau.


    Poate e mai bine asa, castigam meciul ala si jucam cu Ungaria la totul sau nimic cu moral putin mai bun. Dar sa-l castigam!


    Si apoi vom juca cu Norvegia iarasi la totul sau nimic.... greu de tot sa ne calificam acum!


    Dar vad ca locu 3 e si cu el ceva? Poate n-o fi totul sau nimic.
    Na, cred ca locu 3 e util doar pt urmatoarele turnee finale. Aici n-are nici o relevanta.
    Deci urmeaza doar partide de totul sau nimic pentru noi, bun.
    Last edited by Johnny D; 9th December 2018 at 21:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Am cam inteles care este problema Cristina Neagu,se para ca Romania sta intr-o jucatoare ...si este iesita din forma
    Nai înČ›eles nimic

  5. #89
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Problema ei e in continuare cand echipa nu conduce, nici ea nu mai arunca cum trebuie.
    In cazul asta nu prea cred ca vor face mare branza,este primul meci care il urmaresc si...pierd.
    ... si in plus priveam Olanda au multe scheme si diferite.

    Adversariele noastre ne-au studiat mai bine si se pare ca au gasit solutiile potrivite.


    Bun Mihai dezvolta, eu am vazut multe mingi pierdute de ea.....
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #90
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Măcel. Cu Neagu anihilata, suntem de top 10 și atât. Olanda va termina prima. Noi mai avem șanse, dar ne trebuie 2 victorii. Spania e slaba, problema va fi cu Ungaria.

  7. #91
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nu mai jucam cu Norvegia in grupa. Treaba e simpla, batem si Spania si Ungaria si nu avem de ce sa pierdem calificarea.

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Aaa deci doar 2 meciuri mai avem? Sec, in grupe nu joaca fiecare cu fiecare.
    Atunci vor fi decisive cele 2 meciuri, asta este.

    Problema e ca si asa vom termina pe 2 si vom juca cu Franta.. si alea... Bine, nici cu Rusia n-ar fi tocmai cel mai usor meci! Sau Suedia cu Bella Catabela Gul si Den!

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Adversariele noastre ne-au studiat mai bine si se pare ca au gasit solutiile potrivite.
    Se pare c-a avut dreptate Tadici, Olanda are antrenor mai bun ca Romania.
    A stiut cand sa scoata limba la atac, i-a iesit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Tot Tadici zice ca n-o sa avem probleme cu Spania si Ungaria, na, sa vedem daca are dreptate si acu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce sa spun insa am vazut multe greseli ale Cristinei Neagu cand pasa la semicerc,nu discut de ratari, spun de greseli de transmitere a pasei, acum nu-mi dau seama daca conteazaasta pentru viitoarele meciuri.

    Daca in fotbal cand se intampla greseli de transmitere sunt greseli mari, in handbal poate ca se tolereaza,mie mi-a atras atentia...

    Apoi la Olanda pe atac anumite miscari cu 2,3 jucatoare la primire, o dinamica interesanta ochiului in timp ce dincolo la Romania cum le stiam de acum unul,doi ani
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #95
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    si gemenele jegoase si-au facut treaba.
    ala numai arbitraj impartial nu a fost.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  12. #96
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Calculele sunt destul de complicate, ne vom lămuri marți după Norvegia cu Olanda și meciul nostru cu Spania, dar sunt șanse ca toate echipele, mai puțin Spania, sa termine cu 6 puncte și atunci se decide totul la golaveraj.

  13. #97
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Avem Romania-Spania si Olanda-Norvegia poimaine.
    Pentru noi ar fi bine sa batem, dar sa bata si Norvegia. Asa putem ajunge in semifinale si daca pierdem la limita cu Ungaria (avem 8 goluri cu Norvegia iar norvegiencele auf 13 goluri cu Ungaria), cu conditia ca Olanda sa nu piarda dup-aia si cu Germania. Daca insa Olanda pierde dup-aia si cu Germania devine un calcul destul de complicat pe golaveraj cu cinci echipe egale la puncte.

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    I
    Bun Mihai dezvolta, eu am vazut multe mingi pierdute de ea.....
    zici ca teai uitat dar vad ca nai inteles la ce teai uitat. pe pintea ai vazuto cum a ratat? sau buceasca aruncind la km de poarta? pase cu pivotu de doi bani? alte aruncari la sute de km peste poarta? asta a fost o performanta colectiva.


    am niste draci ca au pierdut ca proastele. si ambrosio lea indopat bine de tot. si altele pe care leam uitat de draci.

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Aaa deci doar 2 meciuri mai avem? Sec, in grupe nu joaca fiecare cu fiecare.
    Atunci vor fi decisive cele 2 meciuri, asta este. )
    fii atent ce analiza la singe face asta aici.

  16. #100
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Cristina Neagu la ce am vazut eu a pierdut vre-o 4 mingi pase simple,spre finalul primei reprize si la incheputul ei,mie personal imi pare ca toate mingile pe faza ofensiva trec pe la ea.

    La Olanda pe faza ofensiva am vazut 3 pe semicerc,apoi 2,diferite schimbari de posturi,probabil sus ajung cei care au solutii diverse in atac,
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #101
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    fii atent ce analiza la singe face asta aici.
    A fost o realizare, nu o analiza. Greu de facut diferenta intre cele doua!

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Calculele sunt destul de complicate, ne vom lămuri marČ›i după Norvegia cu Olanda Č™i meciul nostru cu Spania, dar sunt Č™anse ca toate echipele, mai puČ›in Spania, sa termine cu 6 puncte Č™i atunci se decide totul la golaveraj.
    Nu stam chiar prost la golaveraj, si daca le castigam pe ultimele 2 am sta chiar bine!
    Deci sa tinem cu Norvegia in meciul cu Olanda?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #102
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu cu cine sa tin. Nu stiu daca e mai bine sa jucam cu Rusia sau Franta in semi. Asa ca eu sper doar atat, sa ns calificam noi. Atat! Restul vedem ce va iesi. Mai frica imi e de Franta insa. Dar nu vreau sa gandesc departe si as vrea momentan sa batem Spania.

  19. #103
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Mai bine v-ar fi frica de echipa Romaniei
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A fost o realizare, nu o analiza. Greu de facut diferenta intre cele doua!D
    ce realizare ma tonto? ca nu joaca fiecare cu fiecare din nou ma tonto? ceva ce un bebelus in ale handbalului le stie din laptele ce l-a supt?

    asa da realizare ma tonto.

    sau poate realizarea ca viitoarele 2 meciuri sunt decisive, ma tonto?

    tuamne cita prostie domneste in romanica

  21. #105
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sa nu desconsideram echipa romaniei...

    sa nu uitam ca norvegia a umilit ungaria si noi am batut lejer marea norvegie...

    in opiniea mea din grupa asta se califica olanda si romania

    maine noi batem spania iar olanda incurca norvegia
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •