Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 284 of 284

Thread: Campionatul European de Handbal Feminin - 2018

  1. #274
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa multumim inventatorului acestui format de campionat, dupa 4 infrangeri esti pe buzele tuturor romanilor, ca dupa o mare si uluitoare performanta. La fotbal avem cazuri de echipe fara infrangere care parasesc competitia

    Nu am argumente tehnico-tactice pt a contrazice preopinentii mei, dar asa la ochi mi s-a parut ca se putea inca si mai rau. Practic au fost 3 echipe f tari care s-au distrat cu iepurasii, restul s-au departajat la detalii care pot tine de la antrenori pana la ciclul menstrual. E prea bine la ce s-a jucat, Rumanya nu s-a evidentiat cu nimic (cu exceptia unui meci, minunea de la Liberec in varianta handbalistica ). Putine scheme, doar pe strans individual din buci si 2 portari care au facut munca cea mai grea.

    PS. Cristina, te pupa tata si iti promite ca va pune un acatist pt sanatatea viilor si odihna mortilor, in mana sf Andrei, de la catedrala, tot la fel de generos cu acela pe care-l vireaza primaria in contul tau, din banii nostri. Sanatate, ai lav iu.

  2. #275
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Sa multumim inventatorului acestui format de campionat, dupa 4 infrangeri esti pe buzele tuturor romanilor, ca dupa o mare si uluitoare performanta. La fotbal avem cazuri de echipe fara infrangere care parasesc competitia
    Rusia o putea castiga cu 2 meciuri pierdute la cele mai slabane echipe din competitie, asa a terminat doar cu argint si 3 infrangeri!

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Au jucat bine pe fondul elanului capatat din tara, au cazut pe mana lui mosh Martin care in afara de incapacitatea de a le motiva mental pe fete cred ca a pierdut tactic cel putin trei meciuri (cu Olanda si Ungaria).
    Cu Ungaria a fost altceva, au condus cu 5 goluri in prima repriza iar la nu mult timp, undeva aproape de mijlocul celei de-a 2-a erau conduse de unguroaice cu 5! Asa cea nu se face daca esti echipa care te respecti, asta nu mai tine de antrenor ci de unul sau ambele din urmatoarele 2 lucruri: oboseala (pe care daduse vina si antrenorul - retarzii care fac competitia trebuie sa puna sa joace echipele care se intalnesc, in aceleasi zile, nu una sa aiba pauza, si cealalta nu!) si/sau lipsa de calitate mentala.


    PS: Spania a facut cel mai bun meci al ei din turneu cu noi, normal. Obosindu-ne pentru cel cu Ungaria.
    Last edited by Johnny D; 20th December 2018 at 09:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #276
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Altfel am ramas cu senzatia ca se putea mai mult si nu a fost asa datorita antrenorului.
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu am argumente tehnico-tactice pt a contrazice preopinentii mei, dar asa la ochi mi s-a parut ca se putea inca si mai rau.
    Deci... da!


    Sarbatori fericite!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #277
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Hai mai ca ai pierdut cu Olanda si cu Neagu si fara Neagu t.
    m-ai scutit sa ii bat in cap ca altfel prostia nu le mai iese.

  5. #278
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Prostia-n sus, prostia-n jos, doar de Dascalescu nu se lipeste!! Las' c-am sa vorbesc eu cu ea, a dracului prostie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #279
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    meritat Franta ! campioana mondiala si europeana la fete...wow

    ps - atat de previzibil acest final 4...practic se cam stia exact clasament 1-4 inainte de meciuri
    altu care prevede/stie viitorul. numa experti in romanica.

  7. #280
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Incepe azi! Oare incepe si Dascalescu cu ponegririle pe anul asta?


    Cum? Deja a inceput!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #281
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce meciuri avem azi, nici cota 1.01 nu au Germania si Danemarca!
    Iar eu care speram sa pun 100 de miliarde pe ele sa fac 2 miliarde!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #282
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Johnny vezi ca e thd pt campionatul masculin

  10. #283
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    M-a fentat iar Dascalescu, nici nu m-am gandit ca l-apuca sa posteze pe la feminin in perioada asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #284
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    M-a fentat iar Dascalescu, )

    ba da ce usor de fentat. esti subtire la creer?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •