Page 19 of 31 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast
Results 379 to 399 of 645

Thread: se intampla astazi

  1. #379
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bitcoin a luat-o din nou la goana. A crescut vreo 7% ieri iar azi e deja 2% pe plus.
    Cu vreo doua zile in urma a aparut stirea cum ca India intentioneaza sa puna taxe pe tranzactionarea cu Bitcoin. Asta implica niste costuri suplimentare, dar este totusi o veste foarte buna. Practic, India, a 6-a economie a planetei ca marime, se pregateste sa reglementeze si sa accepte monedele crypto. Pana acum, Bitcoin este ca pisoca lui Schrodinger, vie si moarta in acelasi timp. Bitcoin este atat legal cat si ilegal. Multe tari inca nu au un cadru legal in ceea ce priveste activitatea si tranzactiile in monede crypto.

    Bitcoin tranzactioneaza in acest moment la valoarea de 29,179 dolari, nivel record. Este posibil sa vedem pragul de 30,000 depasit astazi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  2. #380
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    WTF!!!

    Bravo voua ca-i tineti in portofel cand cresc si cresc precum Fat Frumos cel din poveste


    dar si cand o sa ... : fuclkin' risky job :mda

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  3. #381
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Eu nu-mi asum mari riscuri avand in vedere ca a crescut cat a crescut. Am setat un Stop Loss pe platforma pe care tranzactionez la pragul de 24,000. O scadere de 2,000 sau 3,000 e ceva destul de normal pentru Bitcoin, dar daca scade 5,000 inseamna ca se intampla ceva mai grav. Daca scade la 24,000, pozitia mea se inchide automat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #382
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bitcoin inca o crestere sanatoasa de 12% astazi. Este aproape de 33,000. Nu cred ca este prea tarziu, cei care inca nu au cumparat o mai pot face. Unii analisti dau un prag de 100,000 sau chiar 250,000.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  5. #383
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    https://economie.hotnews.ro/stiri-bu...ra-istoria.htm

    daca pana acum Ionel te detesta pentru acuratetea cu care dezgopai mizeriile postate (de el sau varii useri) si aduceai in discutie argumentari greu de batut afla ca de acum incolo te uraste!

    pentru ca ejti norocos (asa crede el care nu intelege nimic din miscarea banilor) si'n plus de asta bogatan





    Ps. Hinghi a devenit dujmanul luui de moarte doar pentru ca-si permite sa merga vara la mare
    Last edited by Novac; 2nd January 2021 at 20:22.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #384
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    Parese ca domnisorica asta s-a ... hmm, imperecheat cu cine trebuie, ceva de genul sacul+ peticul = love

    <<Nicolo este un tip foarte bun, unul dintre cei mai buni oameni pe care i-am cunoscut vreodată, care este un talent pe care toată lumea îl cunoaste. Asa cum i-am scris si lui, scriu si aici, sunt fericită că l-am întâlnit.

    E o persoană extraordinară, care mi-a intrat la inima si voi fi mereu alături de el. Încă un lucru de precizat: nu suntem logoditi!", a precizat superba româncă, pe contul ei de Instagram
    .>>


    https://life.hotnews.ro/stiri-showbi...trat-inima.htm


    Cum exista exceptii peste tot in lume gen albii pot sari la cos se pare ca Madalina a dat, in sfarsit, peste un alb dotat peste ''average size'', gen + 30 Cm

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  7. #385
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Pe 25 noiembrie scadea 17% in mai putin de 48 de ore.
    S-a intamplat din nou. Sper sa se opreasca aici. O corectie de 17% nu e socanta avand in vedere ca si-a triplat pretul in 3 luni de zile. Dupa corectia din noiembrie a batut pasul pe loc doua saptamani dupa care aproape si-a dublat pretul in trei saptamani.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #386
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Pe 25 noiembrie scadea peste 3,000, iar pe 20 decembrie scadea 2,200.
    Piata foarte volatila, dupa cum spuneam anterior.

    Pe 25 noiembrie scadea 17% in mai putin de 48 de ore.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Dupa corectia din noiembrie a batut pasul pe loc doua saptamani dupa care aproape si-a dublat pretul in trei saptamani.
    In noiembrie, dupa corectia de 17% a alternat intre pretul de 16,000 si 19,000 timp de peste doua saptamani. Acum a recuperat in totalitate scaderea de 17%. Sa vedem daca sparge pragul maxim anterior sau alterneaza cateva saptamani intre 28,000 si 34,000. Nu-i usor sa tranzactionezi ceva atat de volatil, e nevoie de rabdare si nervi tari. Dar, cunoscand istoria cursului, esti mai bine pregatit. In cresterea spre 20,000 de acum cativa ani a avut o corectie de 38%. Pentru asa ceva nu prea ai cum sa te pregatesti, o sa ai palpitatii. Sper sa nu vad asa ceva in ascensiunea de acum

    Mi-am pus niste alerte de pret la pragul de 35,000. Daca incepe telefonul sa primeasca notificari pe la 4 dimineata, o sa ma bucur sa fiu trezit din somn.
    Last edited by Sevilla86; 6th January 2021 at 01:48.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #387
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1


    juma de planeta (cea americana) ia 2, 3 xanaxuri zilnic iar cealalta (aia engleza) fumeaza iarba de rupe incepand chiar de la micul dejun din cauza de la rahateii astia de bani virtuali

    keep your good job!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #388
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca Bitcoin ajunge la 70,000, pot spune ca deja mi-am indeplinit multe dintre scopurile pe care mi le-am stabilit pentru anul asta, cel putin financiar vorbind. Better safe than sorry, nu am bagat foarte multi bani, raman pe principiul diversificare, money management, dar daca se tripleaza in valoare si chiar mai mult de atat, realizeaza majoritatea profitului chiar si cu o minoritate din capital. A depasit pragul de 40,000 ieri pentru prima oara. In 28 de zile a crescut 22,000. In ritmul asta atingem 70,000 in februarie, dar cresterea s-a accentuat in ultima vreme. De la 30,000 la 40,000 in doar 6 zile. Putem sa vedem 70,000 chiar luna asta.

    Cerul e limita cu Bitcoin. Asta pana incepe sa o ia la vale si se prabuseste complet
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  11. #389
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    la pariu ca exact atunci o sa achizitioneze si ionetele o sutime de bitcoin si o sa te acuze pe tine ca ai dat sfaturi gresite


    zic sa pui un disclaimer la semnatura sau macar edit la postarile despre bitcoin gen: nu faceti ca mine!! nu cumparati capre cretze cu 20 lei sa le vindeti apoi, dupa nici 3 luni, cu 70; va strica ritmul vietii

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  12. #390
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bitcoin a ajuns la 37,000. Mizez pe inca o scadere de 17%. Am vandut si cumpar cand ajunge la 35,000.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #391
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    beton

    eu nu inteleg si nici nu vreau sa consum timp invatand cum sa ... risc asa ca doar ma bucur pt tine

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  14. #392
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu am avut mult de asteptat, dar am stat lipit de monitor vreo 40 de minute. Mi-am asumat un risc, putea oricand sa o ia in sus inapoi. A scazut pana la 35,112 dupa care a inceput sa urce rapid. Am cumparat pe la 35,500 si acum e peste 37,000. Partea cu scazutul 17% mi-a iesit, e a treia scadere de 17% de pe 24 noiembrie pana acum. Daca vedeam in viitor, vindeam la 42,000. E bine si asa, dar partea cea mai importanta e sa creasca in continuare.

    Daca depaseste 50,000 pun un stop loss la pragul ala si fie ce o fi. Iti mananca ficatii crypto. Nu am tranzactionat niciodata ceva atat de volatil.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  15. #393
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    ... Iti mananca ficatii crypto. Nu am tranzactionat niciodata ceva atat de valoros din click-l mouseului.
    fixed


    Bravo again!






    i'm out

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  16. #394
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Intre timp, Ion sponsorizeaza ca prostu casele de pariuri
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #395
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    investeste bai nu sponsorizeaza


    nici nu s-a uscat cerneala pe hotararea curtii europene ca au si aparut hoardele de avocati incitand lumea, mai rau ca si Trump, sa ia cu asalt capitoliul nemtilor de la Wolfsburg


    https://cleanairclaims.co.uk/claimno...SAAEgL11vD_BwE

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  18. #396
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cerul e limita cu Bitcoin. Asta pana incepe sa o ia la vale si se prabuseste complet
    Am vandut, va sugerez sa faceti la fel. Era de asteptat sa se intample, sunt pe profit pentru ca am cumparat devreme, dar se putea mai bine.

    Fraierii de la Bank of America au numit Bitcoin "the mother of all bubbles", au spus ca nu are nici o valoare fundamentala, ca este o mania speculativa. Fraierii au dreptate, bineinteles dar puteau sa mai taca din gura inca vreo doua luni de zile

    Ma uit pe lista preturilor crypto si e o mare de rosu, vasta majoritate sunt in scadere.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  19. #397
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    o sa o ia la vale totul (inclusiv titeiul ) pt ca PANDEMIE, iar in lockdown nu mai intra decat cei ce-si pot permite sa sustina economic po****tia*. Concedii din Septembrie incolo cand se schimba proportia vaccinatilor (imunizatilor) din avioane ca acum E jalee ... la VARA la mare https://www.youtube.com/watch?v=F8LiJwByX3A


    normal ca Bank of America sustine ca ie naspa Bitcoinu' ... ce ca/cat altceva sa declare?!?


    e. iaca si autoritatea financiara a perfidului albion are cevanegativ de spus despre Bitcoin , https://economie.hotnews.ro/stiri-fi...toti-banii.htm

    Ps. Exista o informatie interesanta in articol asadar merita deschis
    Last edited by Novac; 11th January 2021 at 18:07.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  20. #398
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Capitalizarea crypto a depasit 1 trilion de dolari in urma cu cateva zile, Bitcoin reprezinta 75% din valoare.
    La un anumit nivel, intra guvernele si autoritatile financiare pe fir sa le reguleze.

    Nu stiu daca Bitcoin o sa ajunga la 146,000 de dolari, orice e posibil. Unul dintre argumentele in sprijinul asta este ca pot exista maxim 21 mil de bitcoins dupa ce au fost toti minati. Si ca in lume ar exista mai multi milionari in dolari decat monede bitcoin si bineinteles ca pretul va urca mult pentru ca bitcoin este limitat si cererea va fi mai mare decat oferta, bla, bla, bla.

    E adevarat ca exista un numar limitat de bitcoin, dar in acelasi timp exista un numar nelimitat de crypto. Avem deja peste 2,000 de monede cryoto diferite si multe altele vor fi create. Cand oferta poate fi creata peste noapte de catre oricine, cererea va fi coplesita in totalitate. Cryoto este o bula, am spus de la inceput.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cerul e limita cu Bitcoin. Asta pana incepe sa o ia la vale si se prabuseste complet
    Nu exista investitie in crypto, ci decat speculatie. Cand oferta poate fi creata la infinit, cererea este cea limitata.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  21. #399
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Azi, de ziua nasterii marelui nostru poet Mihai Eminescu, sarbatorim Ziua Culturii Nationale.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •