Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 45 of 45

Thread: Violente in paris - asta este franta?

obsedat textual Hingherul's Avatar
    Reputatie
    0
    Excelent ce fac francezii. Asa se discuta cu jegurile politice!
    Nici nu ma mai duc la ei de revelion. Ma duc in Dubai, ce plm
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

portocaliu
    Reputatie
    1
    Azi a fost un episod deosebit si deferit de ce se astepta. Fortele de ordine au jucat tare si au intimidat serios "revolutionarii" anarhisti. Peste 1300 arestari inca de dimineata deci au stins in foc mai toate grupurile ultra car ulterior au ramas fara lideri. Dezorientati au incercat sa se organizeze pe net dar au fost asteptati de jandarmi mai peste tot unde au avut intentia sa actioneze.
    La palatul lui Macron imposibil sa se apropie deoarece armata era in alerta. Au preferat sa se ia de gat cu jandarmii prin diferite cartiere in Paris dar au cam miaunat de cele mai multe ori.
    La Bordeaux insa au impus un front solid se pare.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Moderator iulian_1976's Avatar
    Reputatie
    0
    Sistemul are mijloace de aparare suficiente,sunt in arest 1300 de persoane asta imi aduce aminte de revolutia din 1989.

Totusi daca nu ar fi fost aceasta revolta violenta,ar fi renuntat Macron la acea taxa ?

...eu cred ca nu, Macron refuzand sa negocieze initial,politic este decapitat din punctul meu de vedere poti sa vorbesti la timpul trecut despre el,desigur
    inca este presedintele in exercitiu.
    [B]Gott würfelt nicht! [/B] Einstein.