Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 132

Thread: Violente in paris - asta este franta?

  1. #85
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Este absolut penibil povestea asta. Sa dai bani pt un nenorocit analfabet care loveste un om cazut la pamant e gretos, sinistru, animalic.
    Si cica astia cu vestele galbene nu au bani sa termine luna dar in schimb dau cu generozitate sa sponsorizeze violenta cretina.
    Numai in pumni il iau daca gasesc unu' in fata mea care ma interpeleaza. Exact ca ala care a dat cu sete

    Pt informatie colecta a fost intrerupta si banii restituiti iar o plangere la politie contra x a fost depusa in caz ca se va face din nou circul asta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #86
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Periculosule, sper sa nu iti iasa in cale vreun sofer cu vesta care isi face o pana ca te vad la stiri
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #87
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Il banez definitiv

    Serios am intalnit la aeroport cativa care veneau la Paris acum doua saptamani. Le-am strigat in franceza sa se duca acasa in plm si cu un sfert de fraza in "romaneste" asa ca la noi. Era unu' care parca incerca sa ma priveasca in ochi dar a inteles repede ca trebuie sa-si vada de treaba. Eu sunt ca toti astia veniti in Franta si isi castiga eroic viata asa ca se vede in privire. Nu ma cotcodacesc frantuzeste cand vine vorba de conflict. Daca vor un pumn serios de vedere ... in vedere nu au decat sa insiste si vine repede
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Il banez definitiv

    Serios am intalnit la aeroport cativa care veneau la Paris acum doua saptamani. Le-am strigat in franceza sa se duca acasa in plm si cu un sfert de fraza in "romaneste" asa ca la noi. Era unu' care parca incerca sa ma priveasca in ochi dar a inteles repede ca trebuie sa-si vada de treaba. Eu sunt ca toti astia veniti in Franta si isi castiga eroic viata asa ca se vede in privire. Nu ma cotcodacesc frantuzeste cand vine vorba de conflict. Daca vor un pumn serios de vedere ... in vedere nu au decat sa insiste si vine repede
    Fuckety fuck. Jegosu

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Hai sictir ? Da
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pentri prima data de cand stau in Franta, deci de foarte mult timp , observ ceva grav. Dezbaterea politica a disparut iar locul sau a fost luat de ura. Ura intre oameni de opinii diferite, ura intre clasele socio-profesionale, ura intre clategorii sociale, ura fata de vecin!
    Franta se intoarce in 1793 chiar daca Uti nu pe de acord cu ce spun. Sigur ca dpdv material nu se compara dar fenomenul e identic. Si nu o spun doar eu ci multi intelectuali printre care si filozofi experti in fenomenele legat de societate.
    Nimic nou, crearea de prapastii sociale si inocularea urii intre diverse categorii si pe varii considerente e noua inginerie social-politica in zonele dezvoltate.
    Ura este deja experimentata in tari precum Romania si vedem cum se dezvolta din ce in ce mai viguros in mai toata Europa.
    E intretinuta din umbra de mai marii zilei, rusi si americani deopotriva. Stafia lui Bannon bantuie Europa iar mana invizibila a lui Putin ii curata calea cu maceta.
    Desigur ca e usor sa faci scandal pe strazi si sunt peste tot cetateni inadaptati social care sunt gata sa dea foc comunitatilor in care nu s-au regasit niciodata si au din ce in ce mai putine sanse sa o poata face. Ei plus hipsterii sunt baza protestelor, cei cu adevarat nemultumiti nu se mai aud, motivul revoltei se pierde sub urlete si capete sparte.
    Pe baza ei se ridica partide politice populiste si extremiste.

    Unii s-au saturat de liniste, vad cum se strang din ce in ce mai tare limitele actualului model economic si au nevoie de un reset; conflicte, distrugeri, reduceri de po****tie, vanzari de arme si reconstructii ulterioare. Unii fac profit stelar din asta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #91
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Il banez definitiv

    Serios am intalnit la aeroport cativa care veneau la Paris acum doua saptamani. Le-am strigat in franceza sa se duca acasa in plm si cu un sfert de fraza in "romaneste" asa ca la noi. Era unu' care parca incerca sa ma priveasca in ochi dar a inteles repede ca trebuie sa-si vada de treaba. Eu sunt ca toti astia veniti in Franta si isi castiga eroic viata asa ca se vede in privire. Nu ma cotcodacesc frantuzeste cand vine vorba de conflict. Daca vor un pumn serios de vedere ... in vedere nu au decat sa insiste si vine repede
    A vazut un batranel si nu a vrut sa faca puscarie pentru un pumn...
    Hai, parise, chiar crezi ca le-a fost frica de tine? Pai, de la 35 de ani aveai parul alb.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #92
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Eu cand iti spun ca bubui nu ma crezi.
    Ce par alb visezi bai ... nici poveste iar daca judec dupa cum a terminat tata fara un fir alb cred ca nu voi avea niciodata.

    Iar despre kktii aia galbeni iar vorbesti dupa ureche din balcon in Berceni. Sau nu tu stai in Berceni?
    Aia cand sunt trei patru sunt fricosi de fac pe ei. Cand se strang cateva sute abia atunci capata curaj si ataca jandarmi cand raportul este de 10 contra 1. Spiritul de turma si judecand prin faptul ca sunt ultimii oameni ca mentalitate pot spune ca sunt loserii loserilor. Toata viata lor au fost dominati si umiliti iar acum au gasit momentul sa traiasca si ei putin. Vai de capul lor pana la urma. O spun cu tristete.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu cand iti spun ca bubui nu ma crezi.
    Ce par alb visezi bai ... nici poveste iar daca judec dupa cum a terminat tata fara un fir alb cred ca nu voi avea niciodata.

    Iar despre kktii aia galbeni iar vorbesti dupa ureche din balcon in Berceni. Sau nu tu stai in Berceni?
    Aia cand sunt trei patru sunt fricosi de fac pe ei. Cand se strang cateva sute abia atunci capata curaj si ataca jandarmi cand raportul este de 10 contra 1. Spiritul de turma si judecand prin faptul ca sunt ultimii oameni ca mentalitate pot spune ca sunt loserii loserilor. Toata viata lor au fost dominati si umiliti iar acum au gasit momentul sa traiasca si ei putin. Vai de capul lor pana la urma. O spun cu tristete.
    poate le explici europenilor ignoranti ca exact asa sunt si hastagii nostril!

  10. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Dificil de comparat. La noi parca e o urma de coerenta. Se manifesteaza contra unor legi deci macare e clar scopul.
    La astia galbeni e cu totul altceva. In primul rand nu gasesti doi care sa revendice acelasi lucru. Ba mai rau unii au motive contradictoare dar manifesteaza impreuna Ba ca Macron demisie, ba ca vor referendum de initiativa cetateana, ba ca vor mai putine impozite, ba ca vor mai multe impozite etc ...

    De fapt adevarul il pot rezuma asa.
    Revendica asta "sunt prost si castig putin deci vreau sa fiu destept si sa castig mai mult"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    pai si a nostri ce vor: "justitie,nu coruptie" dar justitia sa fie doar pentru ailalti,nu pentru ei, "dna, sa vina sa va ia" dar nu pe oricine, "sa nu se schimbe nimic in legile justitiei" dar nu pot numi un articol din lege pe care il contesta.......adica "sa fie bine ca sa nu fie rau".Asa e cand protestezi pentru ca ti se spune sa protestezi nu pentru ca vrei ceva , ca ai o idee sau un principiu.Ti-am zis ,am trecut pe langa jiletii care au facut revelionul in intersectie de drumuri , langa un butoi arzand.....pareau intr=o tabara si pareau multumiti ca nu sunt singuri de sarbatori.

  12. #96
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Da. Pt unii chiar e distractie sa se regaseasca impreuna. Bani de Pub nu au deci se descurca cum pot si ei.
    Dar uite ca diferenta tot e. In Romania au manifestat si atat. In Franta nu se mai opresc de parca si-au gasit vocatia de a debita tampenii.
    Si nu-ti spun cum vorbesc cand presa le da microfonu'. Vai de "langue de Moliere"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #97
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ce meci morosanu-ghita?
    mai bine morosanu-delaparis.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  14. #98
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Altu'
    Ce meci vrei ma cu Morosanu ?
    Pai eu bat tot ce se prezinta in fata mea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #99
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ai vazut bataia din centru?
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  16. #100
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Un manifestant asasinat in direct la tv in noiembrie
    https://www.youtube.com/watch?v=PQEJInzQ3gs
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #101
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Statul francez recapitalizeaza EDF mama lui Engie Romania cu 3 md, au datorii de 35 md de euro de mai multi ani , actionari sunt statul francez, plus anumite multinationale, plus anumiti bossi din CEO-urile franceze ,doar lume suspusa.

    Platitorii sunt contribuabilii francezi, daca esti angajat la EDF platesti 4% din energia consumata, plus prime peste prime, nou nascut, casatorie, la pensie se iesa la 55 de ani
    Un mic detaliu care nu se spune o mare parte lucreaza in industria atomica, sistemul in acest sector este construit din liceu-facultate-munca in domeniu, multi nu mai apuca 55 de ani, marii bossi lucreaza la Paris

    https://bfmbusiness.bfmtv.com/entrep...f-1576506.html
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Ce bine e ca marii manipwlatori mondiali au mutat scena "manifestatiilor popwlare spontane" din Piata Victoriei in Franta.Sper ca acum ,ramasi fara finantare,hastagii romani se tavalesc de foame ca viermii.

    Chiar,fata de fake news au aparut reactii si se incearca contracararea,pe cand se vor lua masuri si fata de aceste deranjuri sociale regizate?

  19. #103
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    https://youtu.be/deGg_DA6YJ8
    Inca unu' care si-a pierdut mana ieri
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Ce tara de c4catcho. Bou de macronu cica vrea sa atraga virfurile din City la Paris ca sa le dea astia foc la masini. Ce d0bitoc.

    Si acuma si au retras ambasadorul din Italia. Astia sunt boi? Declara razboi? Ca asta au facut data precedenta.
    Ce Uniunea de c4cat.

  21. #105
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Azi s-a atins un nivel de violenta in Paris fara precedent. Se anunta vremuri dificile in Franta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •