Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 51

Thread: In ce oras ti-ai lua o casa noua

  1. #22
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    tipic timisorean, sa le ambalezi urat. Hai sa ne mai relaxam, s-au impacat ei nemtii cu francezii si au avut razboaie serioase de-a lungul istoriei.

    din ce stiu niciodata n-a fost japca, cu siguranta nu din '90 incoace. Nu tin minte sa se fi plans cineva ca Macovei, Batranu, Contra sau mai ales Torje au fost luati moca.
    Ca sa fiu ontopic: cred ca parte dintre ei si-au luat si casa in Bucuresti.

    poate ca te gandesti la altii.
    pai si asa e searbad campionatul,daca mai dispar si rivalitatile astea gen Craiova-Bucuresti sau Timisoara-Bucuresti&Arad,chiar ca se pierde si putinul farmec care a mai ramas...
    plus ca vezi bine,eu nu umblu cu rautacisme
    granita la Orsova!

  2. #23
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    si asta e drept, deja rivalitatile astea au ramas mai mult intre suporteri decat pe teren....
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #24
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    bune si astea,tot mai mult decat nimic...
    pai care suporteri ai vrea sa se impunga reciproc,aia de la Chiajna cu aia de la Voluntari?
    granita la Orsova!

  4. #25
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    cat de tare ar fi sa fim invadati pe OLS de ultrasii de la Chiajna si Voluntari? Brusc sa avem acuze violente ca Pandele a luat jucatorii Chiajnei cu japca, sau despre Minea "hotul" cu terenul lui de plastic...

    ca sa raman ontopic: astia ar putea recomanda si ceva hinturi de case bune si ieftine de vanzare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    tipic timisorean, sa le ambalezi urat. Hai sa ne mai relaxam, s-au impacat ei nemtii cu francezii si au avut razboaie serioase de-a lungul istoriei.
    Nu

    Dar sunt de acord, e tipic timisorean
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu

    Dar sunt de acord, e tipic timisorean
    banuiesc ca in rest n-ai nimic de zis...omul asta a pus o intrebare pertinenta,ce tot o dai pe offtopic?
    bai dar asa ceva,nimic constructiv ditamai supermoderatorul,hai sa ne tot scalambaim pe aici desi n-avem nici macar breton...
    a zis ca vrea undeva unde ar fi cat de cat ok...pai in zona Timisoara sau Cluj...daca alege altceva e mancat,treaba lui
    Last edited by cip; 21st November 2018 at 21:02.
    granita la Orsova!

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Pai tu ai inceput

    Eu am raspuns pe thd ontopic mai devreme dar tu o dai cu dinamovisti rai ... Eu cred ca in Bucur acolo la soseaua de la club e cel mai bine. Acolo am copilarit si acolo esti in siguranta
    Ce tot ii spui sa se duca prin zone din vestul salbatic? Ce ai cu omu' de ii vrei raul? Nici macar nu cred ca e oltean
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Oltenii ca oltenii, da' galatean sa nu fie.

    Linistea si pacea sunt supraestimate. De ce sa locuiesti intr-un oras in care principala atractie este un KFC nou deschis unde sta lumea la coada sa vada minunea? Daca stau bine sa ma gandesc, am spus Mangalia, dar ar merge ca si casa de vacanta. Nu as sta tot anul acolo. Cat despre rinichi, au stricat indienii piata. Costa mai mult inainte, dar au inceput astia sa-i dea mai ieftin.

    Si mare grija, daca iti iei casa, sa nu fie monument istoric. Umblii luni de zile dupa aprobari daca vrei sa pui un termopan.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #30
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pai tu ai inceput

    Eu am raspuns pe thd ontopic mai devreme dar tu o dai cu dinamovisti rai ... Eu cred ca in Bucur acolo la soseaua de la club e cel mai bine. Acolo am copilarit si acolo esti in siguranta
    Ce tot ii spui sa se duca prin zone din vestul salbatic? Ce ai cu omu' de ii vrei raul? Nici macar nu cred ca e oltean
    nici eu nu cred ca e sudist...la prima vedere pare sa fie un tip cu mult bun simt...
    granita la Orsova!

  10. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Ai impresia ca e cam lent?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #32
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    si asta...
    plus ca am vazut ca omul cauta casa in conditii civilizate,daca vroia cu toaleta in fundul curtii il treceam direct pe lista suspectilor...
    granita la Orsova!

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Uite unde se ascunde Cip cand nu scutura caini de purici, cine-ar fi crezut?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pai nu-i vezi pe obraznicii astia de peste Carpati cum tot provoaca pe aici...auzi,cica ei au nu stiu cate viteze...
    io tot nu-nteleg ce atata graba...
    granita la Orsova!

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In Bucuresti
    Sos. Stefan cel Mare , nr. 7-9, sector 2
    Nu mi-ai spus daca vinzi

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    si asta...
    plus ca am vazut ca omul cauta casa in conditii civilizate,daca vroia cu toaleta in fundul curtii il treceam direct pe lista suspectilor...
    Mno, ma straduiesc ))

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Pana la urma nimeni nu mi-o recomandat un oras de Doamne ajuta! Timisoara ce are? Exceptand preturi egale cu Bucurestiul: https://new.flatfy.ro/isho-timisoara

  17. #38
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    daca esti din GJ,MH sau DJ iti recomand eu cu toata caldura... Bucurestiul..
    aici e deja full,nu mai sunt posturi de sefi
    granita la Orsova!

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Asculta de el Cata,stie ce spune, e din Caras Severin, judetul care are Dunarea, Muntii Semenic, Muntele Mic, Crivaia, Trei Ape, Garana,Baile Herculane,Cascada Bigar,Cheile Nerei....si totusi e printre cele mai sarace judete din tara.Eu (ca devean ) as desfiinta judetul asta,isi bate joc de ce i-a dat Dumnezeu.Acum doua zile am traversat Resita, un oras atat de cenusiu cu niste cratere imense in trafic....oameni buni, ce e cu falosii de acolo?

  19. #40
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by CataAd View Post
    Pana la urma nimeni nu mi-o recomandat un oras de Doamne ajuta! Timisoara ce are? Exceptand preturi egale cu Bucurestiul: https://new.flatfy.ro/isho-timisoara
    Daca te gandesti sa pleci din tara, iti recomand Sibiul zi-mi ce fel de job ai, sa stiu daca ti se potriveste

  20. #41
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    Asculta de el Cata,stie ce spune, e din Caras Severin, judetul care are Dunarea, Muntii Semenic, Muntele Mic, Crivaia, Trei Ape, Garana,Baile Herculane,Cascada Bigar,Cheile Nerei....si totusi e printre cele mai sarace judete din tara.Eu (ca devean ) as desfiinta judetul asta,isi bate joc de ce i-a dat Dumnezeu.Acum doua zile am traversat Resita, un oras atat de cenusiu cu niste cratere imense in trafic....oameni buni, ce e cu falosii de acolo?
    E plin de Gradinari pe acolo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Daca te gandesti sa pleci din tara, iti recomand Sibiul zi-mi ce fel de job ai, sa stiu daca ti se potriveste
    cum ce job? E meditator la fizica!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •