Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 106 to 126 of 130

Thread: Diverse

  1. #106
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    S-a nascut si al 2-lea copil al lui Keegan Messing, o fetita! Felicitari!
    https://scontent.ftsr1-2.fna.fbcdn.n...uQ&oe=63CDB086
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #107
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    În ședința sa din 16 ianuarie, Consiliul ISU a decis că nicio etapa de Grand Prix nu va avea loc în Rusia în sezonul 2023/24.
    Federatia Franceza de patinaj a anuntat că nu mai poate găzdui finala Grand Prix-ului din Orléans.
    Poate Tallin??
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Am citit despre campionul olimpic la dans din 2006 Roman Kostomarov ca a fost internat in stare grava cu pneumonie acum vreo zece zile si ca starea lui a devenit critica dupa internare, asa ca au trebuit sa-l ventileze in coma indusa. De atunci nici o veste despre el.
    Kostomarov este casatorit cu Oksana Domnina si au impreuna doi copii.

    Sper ca se va reface.

  4. #109
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Lui Kostomarov i-au fost amputate ambele picioare (adica feet), iar acum medicii se lupta sa-i salveze mainile. Doamne fereste!

  5. #110
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Groaznic!!! Ce-o fi fost oare?
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles, el a fost conectat in spital la o masina de oxigenare a membranelor care i-a afectat vasele mici si a produs necrozarea tesuturilor. Agentia Tass a transmis stirea, dar familia lui spune ca nu stie nimic despre amputare. Nici nu stii pe cine sa mai crezi.

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Alena Leonova ne-a anuntat ca a divortat. Dupa 2 ani de mariaj. Pacat ca nu s-au inteles.

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Noul presedinte la Federatiei ruse de patinaj este Anton Sikharulidze. Anton promite sa faca tot posibilul pentru a readuce Rusia in competitiile internationale.

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Noul presedinte la Federatiei ruse de patinaj este Anton Sikarulidze. Anton promite sa faca tot posibilul pentru a readuce Rusia in competitiile internationale.

  10. #115
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Gabriela Papadakis si Madison Hubbell pregatesc un program pe care il vor patina ca si cuplu - adica Papadakis/Hubbell - in incercarea de a convinge ISU sa schimbe regulamentul pentru a accepta in concursuri si cupluri de acelasi sex.

    Julin: "Nici nu stiu ce sa spun. Pai atunci sa faca pereche si Cizeron cu Scott Moir. Cred ca s-ar potrivi. Si sa concureze impotriva lui Papadakis/Hubbel."

    N-am putut sa nu rad.

    Tarasova: "Eu sunt adepta cuplului baiat/fata. Gaseste-ti un partner/partenera de sex opus si danseaza cu el/ea."

    Thumbs up 👍 pentru Tarasova.

  11. #116
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Ca fapt divers despre CM de anul viitor care va avea loc la Montreal.

    Un bilet pentru locurile cu vizibilitatea cea mai buna costa 2430 dolari canadieni si cu vizibilitatea cea mai proasta 805 dolari (pe astea nu merita sa dai banii). La care se adauga costul transportului daca vii din alt oras sau alta tara, cazarea si mesele. E un lux pe care nu multi si-l pot permite sau nu sunt dispusi sa si-l ofere. Cineva spunea ca cel mai bun si ieftin loc pentru a urmari competitia este fotoliul din fata televizorului.

    Si eu cred ca se exagereaza cu asemenea preturi.

  12. #117
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Madison Hubbell si Adrian Diaz s-au casatorit. Felicitari!!!

    https://www.instagram.com/p/CtOo3CbuPYI/?img_index=1
    Last edited by Tracoromana; 12th June 2023 at 09:40.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #118
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    Lui Kostomarov i-au fost amputate ambele picioare, iar acum medicii se lupta sa-i salveze mainile. Doamne fereste!
    Bine ai revenit la viata, Roman Kostomarov!

    https://www.instagram.com/p/CutyC7DI...9-758914bc24cd
    Last edited by Tracoromana; 16th July 2023 at 09:37.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Imi imaginez ca nu este deloc usor pentru nimeni sa se vada limitat fizic in ceea ce poate face de la o varsta inca tanara, daramite pentru un fost sportiv. Dar important este pentru Roman ca a scapat cu viata si ca este alaturi de familie care sunt sigura ca ii va da tot sprijinul emotional de care are nevoie.

  15. #120
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Boala aproape fatala o intareste pe Niina Petrokina din Estonia, locul 9 la Mondiale:
    (articol)
    https://www-goldenskate-com.translat..._x_tr_pto=wapp
    Last edited by Tracoromana; 25th July 2023 at 08:57.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Yuzuru a anuntat pe twitter ca se casatoreste. Inca nu a dezvaluit cu cine. Cei care l-au banuit tot timpul ca e gay pe baza infatisarii feciorelnice si a costumelor spun acum ca mariajul anuntat ar fi o infirmare, dar nu neaparat fiindca partenera de viata poate foarte bine sa fie un partener de fapt.
    Mie imi e indiferent. Ceea ce ma irita este ca patinatorii LGBT au tendinta sa se planga ca sunt nedreptatiti si marginalizati, ca nu li se recunosc meritele din pricina orientarii sexuale. Complet fals. Pot da numeroase exemple de campioni LGBT ai patinajului din trecutul mai indepartat sau mai apropiat. Doar nu considera ca trebuie sa ia medalii doar ei.

  17. #122
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Poate va mai amintiti de cuplul canadian de la dans Alexandra Paul/Mitchell Islam, deveniti sot si sotie dupa retragerea din competitii. Presa tocmai a anuntat decesul Alexandrei intr-un accident de masina in urma coliziunii dintre mai multe autovehicule. Cu Alexandra se afla si baietelul ei care, din fericire, a scapat cu rani usoare. Alexandra avea 31 de ani si lucra la o firma de avocatura. Ce nenorocire!

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Presedintele Lituaniei i-a retras cetatenia Margaritei Drobiazko - partenera de dans si ulterior sotia lui Povilas Vanagas. N-am stiut ca Margarita e rusoaica. Decizia a atras o sumedenie de comentarii pro si contra. Eu as intreba-o daca i-ar fi trecut vreodata prin cap sa solicite cetatenia lituaniana daca n-ar fi avut nevoie de ea ca sa concureze pe plan international. As pune aceeasi intrebare tututor sportivilor aflati in aceasta situatie.

  19. #124
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    A incetat din viata o legenda a patinajului de perechi, Oleg Protopopov la varsta de 92 de ani. Perechea pe gheata si sotia lui, Liudmila Belousova, a decedat in 1917 la 81 de ani. Se spune ca până în acel moment, Belousova/Protopopov practic nu au părăsit gheata, s-au antrenat si au participat la spectacole de gală.
    De 2 ori Aur Olimpic (1964 & 1968)
    De 4 ori AUR Mondial si European!
    https://fsrussia.ru/news/novosti/31-...eg-alekseevich

    Belousova/Protopopov In 1985 la 53 si 50 de ani:
    https://www.youtube.com/watch?v=ym3kSeNtBnA
    Last edited by Tracoromana; 5th November 2023 at 09:57.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  20. #125
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Perechea canadiana Emmanuelle Proft / Nicolas Nadeau s-au retras din patinajul competitiv si au trecut sa evolueze in showuri de patinaj.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  21. #126
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,412
    Reputatie
    1
    Yuzuru si-a anuntat divortul dupa numai trei luni de convietuire cu sotia. Foarte repede chiar si dupa standardele societatii de azi. El da vina pe agresivitatea presei care i-a hartuit tot timpul, afectandu-le linistea si intimitatea. Nu mi-am inchipuit ca tabloidele japoneze sunt chiar mai rele decat cele occidentale. Plus fanii crazy ai lui Yuzuru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •