Results 1 to 16 of 16

Thread: Pronosticuri 2018 - 2019

  1. #1
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1

    Pronosticuri 2018 - 2019

    Hei, cred ca venit momentul sa deschidem concursul de pronosticuri.

  2. #2
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Regulament

    Se fac pronosticuri la fiecare competitie A de seniori (seria Grand Prix, Campionatul European, Campionatul celor 4 Continente, Campionatul Mondial, Olimpiada de Iarna ) din perioada 2017-2018, pentru top 5 la fiecare proba individuala sau pe echipe.

    Propunerile sunt valabile daca se fac inainte de programul scurt al fiecarei probe.

    Sistem de punctare:

    5 corecte din 5 - 25 pct
    4 corecte din 5 - 20 pct
    3 corecte din 5 - 15 pct
    2 corecte din 5 - 10 pct
    1 corect din 5 - 5 pct

    Puncte bonus:

    3 locuri corecte pe podium - 5 pct
    2 locuri corecte pe podium - 3 pct
    1 loc corect pe podium - 1 pct

    Locul 1 ales corect - 3 pct
    Locul 2 ales corect - 2 pct
    Locul 3 ales corect - 1 pct

  3. #3
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Ladies
    1. Bradie TENNELL
    2. Satoko MIYAHARA
    3. Kaori SAKAMOTO
    4. Sofia SAMODUROVA
    5. Marin HONDA
    6. Loena HENDRICKX

    Men
    1. Nathan CHEN
    2. Vincent ZHOU
    3. Sergei VORONOV
    4. Nam NGUYEN
    5. Moris KVITELASHVILI
    6. Matteo RIZZO

    Pairs
    1. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV
    2. Alexa SCIMECA KNIERIM / Chris KNIERIM
    3. Ashley CAIN / Timothy LEDUC
    4. Annika HOCKE / Ruben BLOMMAERT
    5. Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN
    6. Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT

    Ice Dance
    1. Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE
    2. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI
    3. Tiffany ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
    4. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER
    5. Natalia KALISZEK/Maksym SPODYRIEV
    6. Katharina MÜLLER / Tim DIECK

  4. #4
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Ca bine te-ai gandit sisy!
    Fac doar o mica corectie la regulament: competitiile de seniori sunt cele din sezonul 2018/2019. Si pentru ca Olimpiada nu mai este, propun in locul ei World Team Trophy, sa fie si o competitie pe echipe.


    Presupun ca propunerile tale de mai sus sunt pentru Skate America 2018.
    Last edited by Tracoromana; 13th October 2018 at 11:09.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  5. #5
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Skate America 2018

    Men
    1. Sergei VORONOV
    2. Nathan CHEN
    3. Moris KVITELASHVILI
    4. Vincent ZHOU
    5. Matteo RIZZO
    R. Nam NGUYEN

    Ladies
    1. Bradie TENNELL
    2. Loena Hendrickx
    3. Satoko MIYAHARA
    4. Kaori Sakamoto
    5. Sofia Samodurova
    R. Polina Tsurskaya

    Pairs
    1. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
    2. Ashley CAIN/Timothy LEDUC
    3. Alisa EFIMOVA/Alexander KOROVIN
    4. Alexa SCIMECA /Chris KNIERIM
    5. Annika HOCKE / Ruben BLOMMAERT
    R. Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT

    Dance
    1. Madison HUBBELL/Zachary DONAHUE
    2. Charlene GUIGNARD/Marco FABBRI
    3. Tiffany ZAHORSKI/Jonathan GUERREIRO
    4. LorraineMCNAMARA/Quinn CARPENTER
    5. Lilaj FEAR/Lewis GIBSON
    R. Katherina MÜLLER /Tim DIECK
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  6. #6
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Foarte putina lume e pasionata de patinaj si de pariuri anul acesta....

    Rezultate Skate America

    sissy
    Baieti 1,3 = 17p
    Fete -
    Perechi 1 = 9p
    Dans 1,2,3,4 = 31p
    Punctaj = 57p

    Tracoromana
    Baieti -
    Fete -
    Perechi 1,4 = 14p
    Dans 1,2,3,4,5 =36p
    Punctaj = 50p

    Clasament Skate America
    1. sissy 57p
    2. Tracoromana 50p

    Clasament general 2018/2019
    1. sissy 57p
    2. Tracoromana 50p
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  7. #7
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Pronosticuri Skate Canada

    Men
    1. Shoma UNO
    2. Keegan MESSING
    3. Jun Hwan CHA
    4. Jason BROWN
    5. Kevin AYMOZ
    R. Kazuki Tomono

    Ladies
    1. Evgenia MEDVEDEVA
    2. Elizaveta TUKTAMISHEVA
    3. Elizabet TURSYNBAEVA
    4. Daria Panenkova
    5. Mako Yamashita
    R. Wakaba HIGUCHI

    Pairs
    1. Vanessa JAMES/Morgan CIPRES
    2. Cheng PENG/Yang JIN
    3. Aleksandra BOIKOVA/Dmitrii KOZLOVSKI
    4. Kirsten MOORE-TOWERS/Michael MARINARO
    5. Tarah KAYNE/Daniel O'SHEA
    R. Ekaterina ALEXANDROVSKAYA/Harley WINDSOR

    Dance
    1. Madison HUBBELL/Zachary DONAHUE
    2. Victoria SINITSINA/Nikita KATSALAPOV
    3. Piper GILLES/Paul POIRIE
    4. Olivia SMART/Adria DIAZ
    5. Anastasia SKOPTCOVA/Kirill ALESHIN
    R. Carolane SOUCISSE/ Shane FIRUS


    Hai, Maria!
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #8
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    MEN
    1) Shoma UNO
    2) Junhwan CHA
    3) Keegan MESSING
    4) Kazuki TOMONO
    5) Jason BROWN
    6) Nam NGUYEN

    LADIES
    1) Elizaveta TUKTAMYSHEVA
    2) Evgenia MEDVEDEVA
    3) Elizabet TURSYNBAEVA
    4) Wakaba HIGUCHI
    5) Mako YAMASHITA
    6) Daria PANENKOVA

    PAIRS
    1) Vanessa JAMES / Morgan CIPRES
    2) Kirsten MOORE-TORRES / Michael MARINARO
    3) Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII
    4) Chen PENG / Yang JIN
    5) Ekaterina ALEXANDROVSKAYA / Harley WINDSOR
    6) Haven Denney / Brandon FRAZIER

    DANCE
    1) Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE
    2) Piper GILLES / Paul POIRIER
    3) Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
    4) Olivia SMART / Adrian DIAZ
    5) Carolane SOUCISSE / Shane FIRUS
    6) Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC

    Mai rau de locul 2 nu pot sa fiu

  9. #9
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    GP Finlanda
    MEN:
    1. Yuzuru HANYU
    2. Mikhail KOLYADA
    3. Junhwan CHA
    4. Boyang JIN
    5. Alexei KRASNOZHON
    6. Michal BREZINA

    LADIES:
    1. Alina ZAGITOVA
    2. Kaori SAKAMOTO
    3. Loena HENDRICKX
    4. Viveca LINDFORS
    5. Yuna SHIRAIWA
    6. Daria PANENKOVA

    PAIRS:
    1. Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT
    2. Daria PAVLIUCHENKO / Denis KHODYKIN
    3. Tae Ok RYOM / Ju Sik KIM
    4. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE
    5. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER
    6. Deanna STELLATO / Nathan BARTHOLOMAY

    ICE DANCE:
    1. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN
    2. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI
    3. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER
    4. Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO
    5. Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN
    6. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV

  10. #10
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Rezultate Skate Canada

    sissy
    Baieti 1 = 9p
    Fete 1 = 9p
    Perechi 1 = 9p
    Dans 1 = 9p
    Punctaj = 36p

    Tracoromana
    Baieti 1,2,3 = 26p
    Fete -
    Perechi 1,2 = 18p
    Dans 1,2,3 =26p
    Punctaj = 70p

    Clasament Skate Canada
    1. Tracoromana 70p
    2. sissy 36p

    Clasament general 2018/2019
    1. Tracoromana 120p
    2. sissy 93p
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #11
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Pronostic Helsinki GP

    Men
    1. Yuzuru HANYU
    2. Mikhail KOLYADA
    3. Junhwan CHA
    4. Boyang JIN
    5. Andrei LAZUKIN
    Rez. Michal BREZINA

    Ladies
    1. Alina ZAGITOVA
    2. Kaori SAKAMOTO
    3. Loena HENDRICKX
    4. Stanislava KONSTANTINOVA
    5. Viveca LINDFORS
    Rez. Daria Panenkova

    Pairs
    1. Natalja Zabiako/Alexander ENBERT
    2. Nicole DELLAMONICA/Matteo GUARISE
    3. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER
    4. Tae Ok RYOM/Ju Sik KIM
    5. Daria PAVLIUCHENKO/Denis KHODYKIN
    Rez. Deanna STELATO/Nathan BARTHOLOMAY

    Dance
    1. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN
    2. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI
    3. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER
    4. Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO
    5. Betina POPOVA / Sergey MOZGOV
    Rez. Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN
    Last edited by Tracoromana; 1st November 2018 at 21:24.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #12
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Rezultate Helsinki 2018/2019

    sissy
    Baieti 1,3 = 17p
    Fete 1 = 9p
    Perechi 1 = 9p
    Dans 1,2,3 = 26p
    Punctaj = 61p

    Tracoromana
    Baieti 1,3 = 17p
    Fete 1 = 9p
    Perechi 1,2 = 18p
    Dans 1,2,3 =26p
    Punctaj = 70p

    Clasament Helsinki
    1. Tracoromana 70p
    2. sissy 61p

    Clasament general 2018/2019
    1. Tracoromana 190p
    2. sissy 154p
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #13
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Pairs:
    1. Cheng PENG / Yang JIN
    2. Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT
    3. Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO
    4. Alexa SCIMECA KNIERIM / Chris KNIERIM
    5. Tarah KAYNE / Danny O'SHEA
    6. Audrey LU / Misha MITROFANOV

    Ladies:
    1. Satoko MIYAHARA
    2. Rika KIHIRA
    3. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
    4. Mai MIHARA
    5. Eunsoo LIM
    6. Mariah BELL

    Men:
    1. Shoma UNO
    2. Sergei VORONOV
    3. Dmitri ALIEV
    4. Deniss VASILJEVS
    5. Matteo RIZZO
    6. Vincent ZHOU

    Ice Dance:
    1. Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER
    2. Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
    3. Rachel PARSONS / Michael PARSONS
    4. Lilah FEAR / Lewis GIBSON
    5. Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
    6. Shiyue WANG / Xinyu LIU

  14. #14
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Pronostic NHK 2018

    Men:
    1. Shoma UNO
    2. Sergei VORONOV
    3. Dmitri ALIEV
    4. Deniss VASILJEVS
    5. Matteo RIZZO
    Rez. Vincent ZHOU

    Ladies:
    1. Satoko MIYAHARA
    2. Rika KIHIRA
    3. Mai MIHARA
    4. Elizaveta TUKTAMYSHEVA
    5. Maria SOTSKOVA
    Rez. Mariah BELL

    Pairs:
    1. Cheng PENG / Yang JIN
    2. Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT
    3. Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO
    4. Alexa SCIMECA KNIERIM / Chris KNIERIM
    5. Tarah KAYNE / Danny O'SHEA
    Rez. Audrey LU / Misha MITROFANOV

    Ice Dance:
    1. Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
    2. Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER
    3. Rachel PARSONS / Michael PARSONS
    4. Carolane SOUCISSE/ Shane FIRUS
    5. Lilah FEAR / Lewis GIBSON
    Rez. Shiyue WANG / Xinyu LIU
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #15
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Rezultate pronostic NHK

    sissy
    Baieti 1,2 = 18p
    Fete 3 = 7p
    Perechi 5 = 5p
    Dans 1,2,3,4 = 31p
    Punctaj = 61p

    Tracoromana
    Baieti 1,2 = 18p
    Fete -
    Perechi 5 = 5p
    Dans 3 = 7p
    Punctaj = 30p

    Clasament NHK
    1. sissy 61p
    2. Tracoromana 30p

    Clasament general 2018/2019
    1. Tracoromana 220p
    2. sissy 215p
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  16. #16
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,887
    Reputatie
    1
    Pronosticuri Romtelecom

    Men
    1. Yuzuru HANYU
    2. Mikhail KOLYADA
    3. Keegan MESSING
    4. Andrei LAZUKIN
    5. Arthur DMITRIEV
    Rez. Moris KVITELASHVILI

    Ladies
    1. Alina ZAGITOVA
    2. Elizabet TURSYNBAEVA
    3. Sofia Samodurova
    4. Eunsoo LIM
    5. Mako Yamashita
    Rez. Yuna SHIRAIVA

    Pairs
    1. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
    2. Nicole DELLA MONICA/Matteo GUARISE
    3. Daria PAVLIUCHENKO/Denis KHODYKIN
    4. Ashley CAIN/Timothy LEDUC
    5. Alisa EFIMOVA/Alexander KOROVIN
    Rez. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER

    Ice Dance
    1. Alexandra STEPANOVA/Ivan BUKIN
    2. Sara Hurtado/Kiril Khalyavin
    3. Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO
    4. Sofia EVDOKIMA/Egor BAZIN
    5. NataliaKALISZEK/MaximSPODYRIEV
    Rez. Alison REED/Saulius AMBRULEVICIUS
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •