Page 60 of 84 FirstFirst ... 1050585960616270 ... LastLast
Results 1,240 to 1,260 of 1746

Thread: bau!!!

  1. #1240
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Care sunt limitele nedreptatii?

  2. #1241
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Care sunt limitele nedreptatii?
    Up!

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vreme trece, vreme vine,
    Cate-un ban ce se cuvine
    Mai un Novacel ratacit,
    Mai un Sevillius bandit,
    Paul tot aici ramane!
    Dara noua ne convine!
    Vreme trece, vreme vine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1242
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Sa nu fii invins de rau.

  4. #1243
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Sunt, doar, 2 feluri de durere : durerea care doare si durerea care te schimba.

  5. #1244
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Unul sau 2 fire de nisip nu formeaza o gramada. Nici trei. Si tot mereu asa pana cand...
    Daca 999999 fire nu formeaza o gramada, atunci nici 1000000 nu formeaza una.
    Dar nimeni nu accepta o asemenea idee. Atunci care e concluzia?
    Exista permanent o tendinta de a construi o logica vaga si plurivalenta.
    Solutia- nu mai trata descriptiile ca si cum ar fi niste date referentiale.

  6. #1245
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    A-L invoca e D-zeu pentru a proba veridicitatea simturilor noastre, este, sigur, o miscare circulara neasteptata.

  7. #1246
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    A ajuns valul de canicula si in salonul tau?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #1247
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Echipa probabila a Romaniei

    Radu - Manea, Nedelcearu, Pascanu, Stefan - Baluta, Cicaldau - Man, Ianis Hagi, Coman - Puscas

    ps- Hingherule, vrei sa-mi transmiti ceva inteligent?
    Ai curajul sa-mi spui care este limita nedreptatii?

  9. #1248
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Vreau sa-ti transmit ca e ora de luat medicamentele!
    Medicii aia ce pana mea pazesc?!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #1249
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Vreau sa-ti transmit ca e ora de luat medicamentele!
    Medicii aia ce pana mea pazesc?!
    Nu te-ai plictisit de placa asta tocita numai de tine? Cred ca si soacra-ta e intrigata sa asculte aceiasi melodie.

  11. #1250
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Licu ar fi trebuit să ceară public demisia procuroarei, ditamai Sefa sectiei de urmărire penală din PCA Craiova. Dar el e ocupat cu frecat manganu'. Birchall si Savonea ar fi trebuit să demareze deja o ancheta în PCA Craiova si Curtea de Apel Craiova. Hăineală ar fi trebuit să lămurească clasările pe caz fără de verificări de la DIICOT. Netejoru ar fi trebuit să se autosesizeze. Dar sunt toti ocupați să-si ia gâtii pentru functii si influentă în acest sistem bolnav, care distruge copii si comunităti si revoltă o tară. DNA si SIIJ ar fi trebuit să conlucreze si intre pe fir ambele că se vehiculează sume de bani, ilegalităti, avocati, judecători, procurori, politie, functionari, complicităti, fiecare pe competentă legală proprie. Nistor stie ce e în Craoiva. Dar ei sunt ocupati cu jocuri duble, pasat vina si orgolii de rahat între ei. Ministrul Muncii ar fi trebuit să demită ambele DGASPC si toti implicati de acolo în caz. Dar se miscă greu. Ambasada SUA ar fi trebuit să iasă cu clarificări, măcar de bun simt. Dar încă speră în prostie că mai poate îngropa ceva cu Secu. Cam ăstia sunt. Credeti că sunt chiori si surzi si muti? Nope. Stau, nu fac nimic, se uită ca disperatii si se roagă să dispară totul să nu pice niciunul de pe scaunele pe care noi îi plătim să stea, să nu fie vreunul din ograda lor, să nu le explodeze rahatul în ograda proprie, când de fapt mafia asta si lantul complicitătilor îi atinge pe toti înfăptuind măretul act de Justitie.
    Adică pe ăsta superb pe care-l vedeți de ieri explodând pe toți pereții și îngrozind orice human being. Când fundurile voastre duduind a nesimtire sforăiau aseară de rupeau, tot aseară, o fetită din SUA, o româncă care nu cred că avea nici 15 ani, si-a înregistrat îngrozită si în șoaptă, în pat, înainte să se culce, în engleză, un video în care îi ruga pe români să o salveze pe fetita Sorina. Ati îngrozit copiii si de peste Ocean înainte de culcare. Voi ati dormit bine, o copilă din SUA se ruga. O uriasă nedreptate si o fărădelege absolut revoltătoare traversează continentele si parcurge 10.000 de km cu viteza luminii, cretini absoluti. Cu cât scoateti pictoriale la comandă, cu cât dati vina pe oamenii care au crescut-o cum au putut ei, din sărăcia si munca lor, cu cât ștergeti, ignorati si îngropati informatii și facts, cu cât presati capacul pe media, cu atât vă vor urî din toti porii absolut toti. Mămăliga asta va face boom la un moment dat. Așa ceva în 2019 într-o democratie NATO și UE cu 'stat de drept', institutii si legi si drepturi, este de neconceput. Un popor nu se conduce cu sistem soviet represiv, cu dube, cu sirene, cu embargouri si presiuni juridice și mediatice, mascati și procurori nebuni zgâriati de copii îngroziți tărâti pe asfalt și cu-o Baia de Aramă terifiată si plânsete în scoli.
    https://ro-ro.facebook.com/sorina.ma...EGA&__tn__=K-R

  12. 27th June 2019, 12:34

  13. #1251
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Bebe nici nu s-a mirat că vecina lui, care avea trei ochi, figura în fisierele celor de la NASA, si nici că mătusa lui ar fi putut stabili cu ani în urmă un contact cu extraterestrii în cadrul Experimentului Alfa din Zona 51. N-o auzise vorbind de asa ceva. În schimb îi povestise câte ceva despre Raol Panowski, iubitul din tinerete al străbunicii lui. Panowsky fusese crescut de niste circari din Cracovia si făcuse deliciul târgovetilor si fierarilor datorită celui de-al treilea ochi al său.

    Bebe era convins că fusese vorba de un accident genetic. NASA păstra însa arhivă si unele relatări ale unor pescari si piloti militari, potrivit cărora, extraterestrii ăia adevărati au trei ochi. Unele cercetări pe care le-am făcut la Cracovia s-au soldat cu un insucces lamentabil. L-am sunat pe un reporter de la GLOBE. Am stat de vorba cam o jumătate de oră. El a fost de părere că toată povestea era cusută cu ată albă si că nu putea fi decât o actiune de intoxicare pusă la cale de rusi. Am fost nevoit să întrerup convorbirea pentru că cineva a sunat insistent la usă.

    M-am dus să deschid fără prea mult chef convins că Bebe urcase până sus să jucăm niste table, să bem o bere, să stăm la taclale. Miss Univers ar fi pălit alături de femeia care mi-a trecut pragul zâmbindu-mi enigmatic. Berta Schwartz mi-a dăruit un cozonac aburind pe care abia îl scosese din cuptor. Cozonac de pe Venuuus! Cu migole si astrozole de pe Titan. Bertha s-a așezat plină de dezinvoltură într-un fotoliu și aprinzându-și o țigară, mi-a spus, cu o voce dogită, că are să-mi comunice niște lucruri teribile. Avea buze senzuale, era planturoasă iar zulufii ei aurii abia-i puteau ascunde ce-l de-al treilea ochi.

    - Asa, deci. O să-ti povestesc astăzi cine controlează PSD-ul, cine l-a creat pe Băse, cine trage sforile în PNL, cine îl manipulează pe Isărescu, cine îl plătea pe Măgureanu si cine l-a dus pe Ceausescu în mare secret pe Insula Sfânta Elena în 1989.

    HAI HINHERULE- NU PIERDE OCAZA. E UNICA!
    URLA DIN TOTI RARUNCHII:

    SMAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
    MAI BANNATI_L DEFINITIVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
    INCA ODATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAA

  14. #1252
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nici nu ma mir ca esti sandilau! La cat te tufe grija de toate kkturile era de asteptat sa te scurtcircuitezi.. ...

    Nici macar apa cu gheata nu va dau asistentele?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #1253
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Am luat eu si-am racit! Acuma simt si raceala, si canicula simultan! Tu-i muma ei de viata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1254
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Nici nu ma mir ca esti sandilau! La cat te tufe grija de toate kkturile era de asteptat sa te scurtcircuitezi.. ...

    Nici macar apa cu gheata nu va dau asistentele?
    Chiar nu realizezi ca esti doar un rahat cu ochi care se autobaga in seama?

  17. #1255
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Puliciule, du-te, ba, bolnavule si trateaza-te corespunzator! Forum iti trebuie tie. Chiar asa iti place sa fii luat in suturi, scuipat si banat politic de toata lumea!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #1256
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Pana atunci ce-ar fi ca tu sa faci niste cursuri de moderator, sa-ti dai demisia, sa-ti stergi contul, si apoi sa te reinregistrezi pe forum?
    Ca abia dupa niste cursuri intense de moderator ai avea competenta necesara sa devii user legitim al acestui forum, la cum te comporti!

    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Puliciule (...) Forum iti trebuie tie? Chiar asa iti place sa fii luat in suturi, scuipat si banat politic de toti handicapatii?
    Fixed.
    Last edited by Johnny D; 27th June 2019 at 13:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1257
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Tu nu mai incuraja bolnavul asta banat permanent!
    Ii faci doar rau. Din cauza ta sta pe canicula asta in salon si face politica de nebun pe forum crezand ca da cineva doi bani pe el sau pe postarile lui. Daca vrei sa il ajuti sfatuieste-l sa ceara voie sa iasa macar legat in parculetul sanatoriului sa se mai aeriseasca. Si explica-i ca ols e un subiect incheiat permanent pentru el!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #1258
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Tu nu mai incuraja bolnavul asta banat permanent!
    Ii faci doar rau. Din cauza ta sta pe canicula asta in salon si face politica de nebun pe forum crezand ca da cineva doi bani pe el sau pe postarile lui. Daca vrei sa il ajuti sfatuieste-l sa ceara voie sa iasa macar legat in parculetul sanatoriului sa se mai aeriseasca. Si explica-i ca ols e un subiect incheiat permanent pentru el!
    Este prietenul meu, si n-o sa-l parasesc niciodata.
    In fond oricum nineni nu baga-n seama ce scriem aici, indiferent ca ne cheama Paul, Hingherul, Delaparis, Vadim, sau Novacel. Tot ce cautam noi aici e putina intelegere si comunicare. Un umar de prieten pe care sa-ti destainui nevoia si pasul! Insa tu nu-i permiti asta lui Paul!


    Tu mai bine ia lectii de moralitate de la o amiba subnutrita, ca una nutrita si fuge de tine cand te vede, din instinct de conservare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1259
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Atunci ia sa te vad cum dialoghezi cu prietenul tau la toate kkturile pe care le posteaza. Daca faci asta il las in pace, nu ii mai dau cu ea in freza!
    Daca nu, cum posteaza si nu ii raspunzi cum va capacesc pe amandoi...

    Ai coaiele destul de "groase" sa polemizezi cu nesanatosul?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  22. #1260
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Citeste pana-n capat si apoi raspunde! Prea te-ai repezit asa de zici ca alt subiect de citit n-ai azi!


    Eu zic sa facem un compromis, sa nu-i permitem sa dea copy-paste decat acolo la el in biblioteca!
    Cand pune copy-paste in alta parte, inclusiv pe politica desi aia e o sectiune de rahat, un copy-paste in opinia mea e un upgrade, nicidecum un downgrade, cine e responsabil cu moderatia acolo il sterge. Si asa am rezolvat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •