Page 4 of 84 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1746

Thread: bau!!!

  1. #64
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Stie el ce stie
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #65
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Stie pe dracu sa-l ia
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. 25th November 2018, 13:37

  4. 25th November 2018, 14:40

  5. 25th November 2018, 14:54

  6. #66
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Faptul ca nu am mutat thd tau aici este un semn bun.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Sa-ti mai spun ceva sevilico, desi stiu ca e inutil : cele mai mari mizerii de pe acest forum au fost proferate de tine si in niciun caz de mine. Cele mai infecte injuraturi.
    Toata lumea cam stie asta, ba chiar el insusi se mandreste cu palmaresul sau inegalabil. De-aia are si loc de frunte acolo in clubul istetilor!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Faptul ca nu am mutat thd tau aici este un semn bun.


    Abia acum incep sa intrevad printre picaturi planul machiavelic al parizianului in legatura cu Sevilla!
    De fapt il tine pe Paul aici juma de an doar ca in momentul cand intra urmatorul la zdub, prin probabilitate Sevilla sa aiba scuza "Pai ai vazut cat a stat Paul? Nici macar atat nu poti rezista? Pana si Paul e mai tare ca tine?"! Pe cat de brilliant, pe-atat de diabolic!
    Last edited by Johnny D; 26th November 2018 at 07:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Faptul ca nu am mutat thd tau aici este un semn bun.
    Asa am crezut un timp. Intrebarea care ramane : de ce judecati cu dubla masura?
    Un ultim exemplu : cum ti se pare ultima postare a novacelului? Nu crezi ca pentru asa ceva ar trebui trimis la racoare?
    ps- Johnny, te rog nu raspunde la mizeria aluia.
    Last edited by Paul Atreides; 26th November 2018 at 09:10.

  9. 26th November 2018, 12:37

  10. 26th November 2018, 12:51

  11. #69
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Am sa elimin o spaima/groaza : cand voi reveni am sa-i tratez pe sevilica si novacel ca pe niste domni.

  12. #70
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Eu o sa-i tratez si atat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Abia asteapta parizianul sa-l dezlantuiasca pe Paul asupra lumii, se-nvarte masa ca-n filmu ala "Gods of Egypt", si daca sus era harta lumii vii, asta pleaca jos si sus intra harta lumii mortilor, intra astialalti la zdub. Va fi distractie, ce sa mai!? Cu Unghierul la butoanele frustrarii iar!

    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Un ultim exemplu : cum ti se pare ultima postare a novacelului? Nu crezi ca pentru asa ceva ar trebui trimis la racoare?
    Cat timp Sevilla te face retard repetat si Unghierul ceva termene similare, usor mai putin dure, ce sa ne mai intereseze de "gainari" din astia?
    Practic daca nici de astia mentionati de mine nu ne intereseaza!

    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Vad ca colectionezi postarile mele. Numai un om bolnav ar face asa ceva.
    Bine-ar fi daca ar fi asa, dar cred ca el are o memorie de 86 de elefanti, iar acel neuron in plus peste 86 de miliarde il face sa-si aminteasca exact si unde sa caute! Al dracului, orice ar face, doar sa nu lase omul sa respire cu piciorul de pe gat!
    Last edited by Johnny D; 27th November 2018 at 07:40.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. 27th November 2018, 13:48

  15. #72
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Te rog, spune-le celor 2 :
    Trebuie sa te hotarasti dacă esti o oaie sau un lup, daca vrei sa ajungi in mormant sau daca vrei sa ajungi acasa.
    Last edited by Paul Atreides; 27th November 2018 at 14:14.

  16. #73
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    NASA pastreaza in arhiva unele relatari ale unor pescari si piloti militari, potrivit carora extraterestrii aia adevarati au trei ochi. Unele cercetari pe care le-am făcut la Cracovia s-au soldat cu un insucces lamentabil. L-am sunat pe un reporter de la GLOBE. Am stat de vorba cam o jumatate de oră. El a fost de părere ca toata povestea era cusuta cu ata alba si ca nu putea fi decât o actiune de intoxicare pusă la cale de rusi. Am fost nevoit să intrerup convorbirea pentru că cineva a sunat insistent la usa.

    M-am dus să deschid fara prea mult chef. Miss Univers ar fi palit alaturi de femeia care mi-a trecut pragul zambindu-mi enigmatic. Berta Schwartz mi-a dăruit un cozonac aburind pe care abia il scosese din cuptor. Cozonac de pe Venuuus! Cu migole si astrozole de pe Titan. Bertha s-a asezat plina de dezinvoltura intr-un fotoliu si, aprinzandu-si o tigara, mi-a spus, cu o voce dogita, ca are sa-mi comunice niste lucruri teribile. Avea buze senzuale, era planturoasa, iar zulufii ei aurii abia-i puteau ascunde cel de-al treilea ochi.

    Asa deci. O sa-ti povestesc astăzi cine controlează PSD-ul, cine l-a creat pe Base, cine trage sforile in PNL, cine il manipulează pe Isarescu si cine l-a dus pe Ceausescu în mare secret pe Insula Sfanta Elena în 1989.

    ps- textul e pentru biblioteca.

  17. #74
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Dili, vezi ca acolo unde nu au reusit sedativele a inventat Vadim optiunea "mucles"! Adica iti iei o asa mandrete de ban pe forum incat nici nu il mai poti accesa!
    Ia-ti apucaturile astea si aciueaza-te pe alte forumuri! Aici ai incheiat epopeea!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #75
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Nu-l mai tot ameninta ca acum deschid thd pe RA daca sa fie moderator
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #76
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Si tie ce-ti mai place lectura....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #77
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Esti cam nervos. Probabil te temi ca vine cu pistoalele lui Johnny
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #78
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu-l mai tot ameninta ca acum deschid thd pe RA daca sa fie moderator
    Da!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Esti cam nervos. Probabil te temi ca vine cu pistoalele lui Johnny
    Am strans in pivnita un arsenal intreg!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. 28th November 2018, 12:32

  23. 28th November 2018, 14:44

  24. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    A rezistat bietu Paul cat a rezistat, si banat si fara biblioteca! Asa va trebuie daca nu-l lasati macar in casa lui! Da-i sa sune, Paule!
    Nu le mai sterge ca-s curios ce-aveai de zis acolo! Un copy-paste? Poate o mica dublura!?

    In definitiv ceva mic si oportun,
    Asa doar ca la vreo 17 pagini,
    Sa moara dusmanii ca la Verdun?
    Cu ranjete imbecile pe margini!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  25. #80
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Si apoi o sa ceri clementa sa poata intra macar pe forum
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  26. #81
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Boeing 797 Boeing se pregateste sa lanseze noul operator de transport de pasageri-1000 persoane ! Poate schimba total industria transportului aerian.


    Designul său revolutionar, care combină aripă si fuselaj a fost dezvoltat în colaborare cu Centrul de Cercetare de la NASA. Acest "mamut" are o anvergură a aripilor de 79.5m (comparativ cu 63.3m al lui Boeing 747) si poate utiliza pistele amenajate pentru Airbus A380 797 este un răspuns direct la A380, care a primit deja 159 de comenzi ferme. Boeing a "ucis" SuperStretchedJumbo - Airbus-747X în 2003, care nu a prezentat interes pentru companiile aeriene. În schimb, au continuat să dezvolte "UltimateKiller"
    Boeing 797, platforma secreta în Long Beach, California. Airbus A380 a fost pe plansa de desen din 1999 si a avut 13 miliarde costurile de dezvoltare avind astfel un avantaj pentru Boeing Airbus , dar fiind prizonierul stilului "vechi" de aeronave tubulare pentru zeci de ani. 797 este de fapt o mare aripă zburatoare!

    Există mai multe avantaje în designul "Fuziune aripă-fuselaj" . Cel mai important este raportul "portantei si a rezistentei", care ar trebui să crească. Un uimitor 50%. Acest lucru va avea ca rezultat o reducere în greutate totală a aeronavei cu aproximativ 25% si da un randament mai mare cu 33% a combustibilului fata de A380. "Rigiditatea mai mare a celulei" este un alt factor-cheie în domeniul tehnologiei "Fuziune aripă-fuselaj" . Acest lucru reduce turbulentele si creează mai putin stres. Structura celulara ajută la sporirea eficientei consumului de combustibil, ceea ce ar permite 797 sa parcurga 10.000 de mile (16 000 km) , cu 1000 de pasageri la bord mentinând în acelasi timp o confortabiala viteza de croaziera de Mach 0.88mach (654 mph - 1061 kilometri pe oră).


    Data exactă a introducerii pe piata 797 este încă incertă. Dar liniile de luptă sunt trase în mod clar în acest război. Suprematia viitorul aviatiei.

    ps- pacat ca nu pot sa va arat imaginea. Cand voi putea o sa-l mut in biblioteca.
    Last edited by Paul Atreides; 29th November 2018 at 16:40.

  27. 29th November 2018, 16:31

  28. 29th November 2018, 16:44

  29. 29th November 2018, 16:50

  30. 29th November 2018, 17:16

  31. 29th November 2018, 20:49

  32. #82
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Brebenel, imi pag pwla in postarile tale de kkt si total neinteresante pentru oamenii sanatosi la cap!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  33. #83
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    La multi ani Andrei Dlp.

    La multi ani cu veselie / Sanatate pe vecie / Casa plina de bucate / Dragoste pe saturate / Bani la greu / Noroc cu carul / La mulai ani si sus paharul!!!
    Last edited by Paul Atreides; 30th November 2018 at 10:06.

  34. #84
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Si forza PSG, desi Coman e mai bun decat Neymar!

  35. 30th November 2018, 09:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •