Page 22 of 84 FirstFirst ... 1220212223243272 ... LastLast
Results 442 to 462 of 1746

Thread: bau!!!

  1. #442
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Alibecu' ia titlu oriunde doar la spurcaciune nu, se giugiuleste el singur refuzand spurcaciunea din CV!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #443
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Mai giugiuleste-l tu mult si o sa vezi cum te scuipa in ochi
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #444
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Ce limbaj de moderator!
    Chiar si tu te miri ca nu esti la egalitate cu Delaparis daca nu chiar peste!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #445
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Uneori trebuie sa te apleci la genunchiul broastei ca sa vorbesti de la egal la egal cu interlocutorul.
    Dar totusi, tu la ce reactie te asteptai daca tot smucesti Alibecul? Sa te pupe pe frunte?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #446
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Care broasca, tu nici macar n-ai genunchi, coloana, nimic.
    Esti doar o molusca trista, un Alibec in sine si nimic sa-l sustina! Alibecul solitar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #447
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Cred ca deja te-a scuipat in ochi ca te vad usor nervos
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #448
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Asa ma vezi tu usor nervos cum o vede clasamentul pe FCSB la final pe locu 1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. 7th April 2019, 09:47

  9. #449
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Lectia este urmatoarea: nu trebuie sa-mi fie frica. Niciodata. Singurul lucru care m-a ajutat sa nu uit aceasta lectie a fost ca stiu permanent ca voi muri. Pe motocicleta, in masina la 250 km/h, intr-un avion, cu parapanta sau oricare chestii nebunesti. Constientizand asta, cu atat mai putina rezistenta simt fata de orice si oricine. Las magnetul sa ma traga inapoi in timp. Cineva ma intreaba : E totul in regula? Cum te simti? Ii raspund : Viu.
    Alta lectie : Pe fiecare om pe care-l intalnesc, stiu ca trebuie sa-l respect pentru ca vreau sa cred ca este ok ca om. Dar, daca incearca sa ma domine, e nenorocire.

  10. 7th April 2019, 13:00

  11. #450
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Nebuni am fost dintotdeauna, doar ca n-am avut priceperea, abilitatea necesara pentru a distruge lumea. Acum o avem.

  12. #451
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Greu de crezut, dar calmul este natura mea esentiala. Constiinta interioara imi spune sa nu raspund la provocari. De nici un fel. Fara aceasta constiinta stiu sigur ca toate ar lua-o razna. Si nu ar mai exista nimic. Perceptii, ganduri, sentimente. Este, intr-un fel, un fel de stare de 'vigilenta detasata', in care, pentru mine, exista doar clipa prezenta. Nimic altceva. Nu intra nimeni pe usa. Asa scap de conditionarile altora. Acceptand asta, adica un moment asa cum este, indiferent sub ce forma, reusesc sa raman calm.

  13. #452
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    In chiar miezul ego-ului, se afla nevoia de rezistenta, de opozitie si de excludere. Asta pentru a mentine un soi de sentiment de separatie. De care, de cele mai multe ori, depinde supravietuirea. De aceea exista 'eu' impotriva 'altora' de pe aici.
    Viata oamenilor este condusa intotdeauna de frica. Frica de a pierde ceva, pe cineva apropriat. Frica de a fi mai putin.
    Oriunde te duci, esti acolo. Altfel spus, esti aici. E asa de greu de acceptat asta?
    Chiar e nevoie sa cataloghezi fiecare experienta, fiecare perceptie senzoriala si fiecare experienta? Ai nevoie de o relatie reactiva cu viata in care esti in conflict cu altii?
    Toate astea sunt automatisme mintale care pot fi anulate.
    Am invatat un lucru simplu : identitatea mea nu poate supravietui decat daca sunt pregatit sa renunt.

  14. #453
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Asa Paul, da-le-n cap! Nu stiu cui dar da-le de sa le planga si dusmanii de mila!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #454
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Tu si Paul ce mai aveti apucaturi d'astea sa ii dati in cap
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #455
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Si a venit si prietenul celor ce Paul vrea sa le dea-n cap, asta insa nu plange asa usor.
    De fapt, cred ca nici nu stie ce-nseamna tristetea, e vesel orice l-ai intreba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #456
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Eu am venit cu Alibecul la giugiulit
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #457
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    vezi ca are limba aspra

  19. #458
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Aspra pe dracu. Zicea delaparis ca e fina ca hartia Zewa
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #459
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,002
    Reputatie
    1
    This message has been deleted by Paul Atreides.

    Last edited by delaparis; 10th April 2019 at 00:20.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. 8th April 2019, 12:53

  22. 8th April 2019, 13:00

  23. 8th April 2019, 13:11

  24. 8th April 2019, 13:20

  25. 8th April 2019, 13:44

  26. 8th April 2019, 18:47

  27. 9th April 2019, 12:18

  28. 9th April 2019, 12:49

  29. 9th April 2019, 13:46

  30. 9th April 2019, 13:58

  31. 9th April 2019, 14:12

  32. 9th April 2019, 14:24

  33. 9th April 2019, 14:56

  34. #460
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Inteligenta este de multe ori distructiva. Egoista si disfunctionala. Extensia ei, a inteligentei, desi in sine nu e nici buna nici rea, devine distructiva, pentru ca, gandirea din care s-a nascut, nu isi are corespondent in constiinta.
    In felul asta corpul va deveni o usa. Dincolo de fluctuatiile gandurilor si al emotiilor.
    Cu toate astea mintea functioneaza. Si chiar o face excelent atunci cand inteligenta se exprima prin ea.
    Omului ii este extrem de usor sa ajunga prizioner al propriei inchisori.
    Inteligenta reala, adevarata, profunda, functioneaza fara zgomot.
    Fara ea, nu ar mai exista nici ganduri, nici perceptii, nici lumea.
    De aceea nu pierde contactul cu tine. Daca pierzi contactul cu tine, esti pierdut.

  35. 10th April 2019, 14:59

  36. 10th April 2019, 16:07

  37. 10th April 2019, 17:19

  38. 10th April 2019, 17:22

  39. #461
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    This message has been deleted by Paul Atreides.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  40. #462
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Trascendenta gandirii. Asta nu inseamna ca nu gandesti. Ci pur si simplu ca nu te mai identifici cu gandurile si traiesti posedat de acestea. Sau te trezesti ca privesti la cer fara sa ai un comentariu interior. Aceste lucruri nu sunt memorabile. Acesta este motivul pentru care s-ar putea sa nu simti ce ti se intampla.
    Cand realizezi ca in capul tau exista ceva care spune ca esti tu si nu se opreste niciodata, e sigur ca te trezesti din identificarea cu fluxul gandirii. O identificare absolut inconstienta.
    Trebuie sa fim constienti ca a ajunge la destinatie nu este important. Inseamna numai ca acest moment nu este un mijloc de a atinge un tel - actiunea in sine este doar o implinire.
    Altfel spus natura lor trecatoare si imperfecta cauta acum sens.
    Renuntarea e atunci cand nu te mai intrebi: De ce mi se intampla mie? Doar mie?
    In fiecare dezastru exista o samanta de gratie, chiar si in mai dureroasa situatie.
    Exista situatii in care absolut toate explicatiile sunt eronate. Si atunci viata nu mai are niciun sens.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •