View Poll Results: Pronostic

Voters
2. You may not vote on this poll
  • 1

    2 100.00%
  • x

    0 0%
  • 2

    0 0%
Results 1 to 14 of 14

Thread: Etapa 11: Astra - CFR 1-2

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0

    Etapa 11: Astra - CFR 1-2

    Sambata, 6 octombrie 2018, ora 21.00
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    1 solist.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Echipele de start:

    Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Bejan, Cestor, Butean - Biceanu, R. Moise - J. Begue, N. Rosu, Llullaku - Zoua
    Rezerve: Lazar, D. Alibec, V. Gheorghe, R. Crisan, L. Bus, Trusescu, R. Boboc
    Antrenor: Gheorghe Multescu

    CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, A. Muresan, Lang, Peteleu - Djokovic, Hoban - Al. Ionitã II, Culio, Moutinho - Tucudean
    Rezerve: J. Fernandez, M. Bordeianu, A. Radu, C. Deac, Mailat, Males, Omrani
    Antrenor: Antonio Conceicao

    Arbitru: Ovidiu Hategan

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Ionita este titular. Sa-l vedem in actiune.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Excelent joaca! De oriunde da centrari f periculoase!



    Saracu cutzu! A intrat si el acolo fara sa vrea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Si totusi, cel care inscrie e Tucudean!

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Inscrie si Moutinho...

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Normal, s-a jucat excelent cat a fost Ionita pe teren 2-0, l-au scos, cat pe ce sa fie egalati.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Ionita imi aduce aminte de Torje tehnic foarte bun insa la mansarda are o lipsa,am dubii ca poti juca ceva tactic cu el.
    Poate daca sta pe langa Deac si Coulio sa mai creasca putin si la mansarda.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #10
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Tucudean este un exemplu foarte frumos al unui om care poate a avut de toate in viata fara efort dar a incercat sa faca si el cate ceva si nu doar sa ramana un individ fara nici un "input" pentru societate.
    Media ar trebui sa sublinieze acest fapt care nu stiu cat e de frecvent in Romania. Chiar si atunci cand poate nu a jucat bine sau nu a fost bun a incercat.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  11. #11
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Al doilea meci al etapei in care arbitrul isi pune amprenta pe rezultatul final.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #12
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Tucudean este singurul varf roman care se apropie de ceea ce se cere in fotbalul modern,apreciez faptul ca stie sa loveasca mingea in fata portii,pare simplu insa nu este deloc asa vezi Mitrita,Keseru,Tanase,Dragus...sa continui ?

    Nu poti duce cu cei de mai sus o campanie de calificare sau sa castigi un campionat,nu stiu sa lovesca mingea in fata portii,poate in privinta lui Dragus cu multa munca sute de ore de exersat se alege ceva de el.
    Last edited by iulian_1976; 7th October 2018 at 14:06.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #13
    Tha Man TZEFERU's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Canada
    Posts
    1,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Al doilea meci al etapei in care arbitrul isi pune amprenta pe rezultatul final.
    Dupa reluarile vazute pare gol OK.
    Dar nu avem reluari din spatele portii sau din partea de unde s-a batut cornerul sa vedem daca nu cumva si-a "ghidat" mingea cu mina inspre umar.
    Zia asta ca a asteptat mingea cu "bratele deschise" inspre directia mingii. Acolo poate fi buba. Dar nu e clar.
    Poate si arbitrii ar trebui sa vina la vorbitor dupa meci si sa ne explice nu sa ne tina in intuneric.
    Numai stratul de incultura te poate ajuta sa te consideri original.
    Avem foarte mult de desoperit. Dar si mai mult de creat.(Vasile Ghica)

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Al doilea meci al etapei in care arbitrul isi pune amprenta pe rezultatul final.
    Cica mai fura si altii, nu doar voi! Insa sincer n-am inteles de ce n-a fost fault in atac.
    A fost in 6 metri? DA. A atins portarul care n-a putut sari la minge din cauza lui? Da. = fault in atac.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ionita imi aduce aminte de Torje tehnic foarte bun insa la mansarda are o lipsa,am dubii ca poti juca ceva tactic cu el. Poate daca sta pe langa Deac si Coulio sa mai creasca putin si la mansarda.
    Nu stiu ce-s astea cu "tactic". In prima repriza a fost excelent, in a 2-a am vazut o faza cand a intrat langa careul advers spre centru si-a filtrat o pasa in lateral dreapta de l-a lasat pe un idiot de cfr-ist singur in careu care a umplut-o de sange. Torje nu putea face asta nici in cele mai erotice vise ale lui.

    Cat despre Deac si Culio, n-am vazut absolut nimic de la ei sezonul asta. ZERO BARAT, dar tot titulari, tot titulari, estem? Ce tactica pwlii mele daca esti zero barat pe faza ofensiva? Fotbalul este alcatuit din 2 faze, si o echipa ideala are jucatori complementari care pot efectua cel putin una din aceste 2 faze foarte bine, insa trebuie sa ai in teren in acelasi timp jucatori buni in ambele faze, nu doar intr-una dintre ele, altfel esti o nulitate de antrenor ca si Conceited Sao - rahatul asta cu ochi, care nici macar nu miroase a rahat, e un rahat steril pe langa Iordanescu pe care l-au dat afara ca le-au tremurat picioarele jucatorilor intr-un singur meci.
    Last edited by Johnny D; 7th October 2018 at 19:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •