View Poll Results: Cum vei vota?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • DA, pentru familie

    4 33.33%
  • Nu

    3 25.00%
  • nu-mi face pesedeaua program

    5 41.67%
Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 325

Thread: Referendumul pentru familie pe 7 octombrie!

  1. #85
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pe tine cine te-a imputernicit sa tragi userii la raspundere aici pe OLS? Din cate stiu eu, votul e secret. In plus, daca ma duc sau nu e treaba mea.

  2. #86
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    asta nu e vot! E recensamantul prostilor!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #87
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Daca aveam drept de vot spuneam si eu ca nu ma duc
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #88
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Eu nu-i condamn pe altii ca ar fi incuiati la minte pentru ca am fost si eu ignorant ca ei.
    Totusi, daca ajungi pe la 30, 40 de ani si tot asa esti... cred ca-i motiv de ingrijorare.

    Hai sa dezbatem cu argumente. Ce argumente exista impotriva casatoriei civile intre persoane de acelasi sex?
    Nu de alta, dar unii au motive absolut prostesti cum ca homosexualitatea ar fi impotriva ordinii firesti si ca asa ceva nu exista in natura, ca este ceva unic si exclusiv oamenilor.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  5. #89
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Am fost homofob si religios pana pe la varsta de 20 de ani.
    Ca sa vezi ce face ratiunea si accesul la informatie din om.

    Homosexualitatea a fost observata la mii de specii, de la delfini, lei, pingiuni pana la specii de primate. Homosexualitatea nu este impotriva naturii, nu este un comportament rusinos si deviant cum incearca altii sa ne convinga. Este perfect natural.



    Eu unul as prefera doua bisexuale

    Ce sa fac la referendum, sa ma duc sa votes sau sa-l boicotez, cum e mai bine?
    Eu inca sunt homofob si inca mai consider ca este o deviatie, dar sunt si anti-religie. Cu toate astea, homalaii reprezinta ultima mea problema ca cetatean al acestei tari.
    Acest referendum isi avea rostul dupa ce aveam salariul minim de 5.000 de euro, pretul benzinei de 2 lei la litru, spitale mai curate decat Burj Al Arab, echipate ca-n Star Trek si minim 10.000 km de autostrada.
    S-a cheltuit inca o caruta de bani pentru mofturile popilor iar acest lucru demonstreaza inca o data ca Biserica primeste o bucata consistenta de cascaval si cere supliment inca de 2 ori.

    In plus, aceasta mentiune din Constitutie va fi ca o frectie la picior de lemn pentru ca nici macar nu va reduce agresivitatea propagandei pro-LGBT.
    In schimb, va demonstra din nou ca atunci cand popa canta, poporul si legea danseaza.

    Daca la acest referendum vor fi prezenti mai multi decat la cel anti-penali, atunci suntem o tara de maimute.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Am fost homofob si religios pana pe la varsta de 20 de ani.
    Ca sa vezi ce face ratiunea si accesul la informatie din om.
    Doar prostii mai sunt homofobi in ziua de azi, si e relativ simplu de dat seama.
    Daca ti-ai luat pwla-n mana o data in viata si ti-a placut inseamna ca-ti place pwla, e cat se poate de simplu.
    Nu sunt motive sa nu-i intelegi pe altii de ce vor mai multe pwle, c-a lor proprie e atasata si nu ajunge peste tot, iar e simplu!
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    La referendum vom vota DA din toata inima. Nu vad care-i deranjul pentru cei care se tuf in c#r si dau limbi la savarina...
    Desi aici am votat DA din motive de semantica, la Referendum voi vota NU deoarece semantica paleste in comparatie cu importanta de a nu facilita ingradirea libertatilor individului. Daca s-ar face referendum pt legalizarea prostitutiei si drogurilor, as vota DA fara sa clipesc. Asta cu interzicerea drogurilor mi se pare cea mai mare imbecilitate, fiind vorba de adulti binenteles, nu de copii. Daca ai posibilitatea sa mori cu un zambet pe fata, de ce nu? Ca de sinucis te poti sinucide intr-o gramada de moduri hidoase, de ce sa n-ai si optiunea cu happy ending - add litteram?
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Problema lor e participarea la vot. Nu ce voteaza fiecare.
    Asa este! Pt ca majoritatea care vor merge, vor merge cu pieptul crestin in fata sabiilor perversitatilor si deviatiilor mondene! Sacrificiu maxim!
    Practic statul acasa este votul de NU, votul de NU in sine e un vot de DA deoarece ii ajuta sa atinga acel cvorum necesar promulgarii referendumului.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Hai sa dezbatem cu argumente. Ce argumente exista impotriva casatoriei civile intre persoane de acelasi sex?
    Ar fi exemplul pe care-l dai copiilor, adica atunci cand se fac intalnirile cu parintii pe primele clase scolare unii sa aiba surpriza ca sa vina doi tati sau doua mame si sa dea de banuit lucruri necurate in mintea copiilor. FALS! Internetul iti da de vazut absolut tot, nici nu de banuit in ziua de azi inca din primul minut in care l-ai deschis si-ai cautat ceva pe el! Asa ca, prostovanii de oameni slabi sunt in grupul celor care adera la cam toate argumentele contra.
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Daca la acest referendum vor fi prezenti mai multi decat la cel anti-penali, atunci suntem o tara de maimute.
    Dap. Dar stii cum e? Uneori oamenii isi duc luptele pe care le pot castiga. Impotriva penalilor - nici o sansa, impotriva unor minoritati asuprite - toate sansele asa ca DA PE EI SI PE MAMA LOR, SPARGE-LE MOCILE ALEA DE HOMALAI NENOROCITI SI DISTRUGATORI DE TARA! CAT INCAPE CA NU LE DUCE NIMENI DORUL!


    Cheful asta de-a castiga si eu ceva-n viata, o lupta acerba care sa ma faca mandru de mine e preistoric, noi romanii nu facem deloc exceptie.
    Uite bai c-am pus si eu piciorul pe gatul unui om de nimic in viata mea, mi-am facut datoria fata de culori si credinta! Binecuvantat fie Dumnezeu!
    Last edited by Johnny D; 3rd October 2018 at 11:46.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Afara din tara cu metrosexualii si homosapiensii!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Au iesit deja cateva milioane, multi prin tari straine, majoritatea insa sub pamant! Nu mai suntem prea multi deja!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    impotriva pedofililor nu facem referendum?
    ca prea jubileaza pe-aici Ion,de zici ca-i om...
    granita la Orsova!

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pentru pedofili eventual, bre Cipilica! Ca deja este lege impotriva lor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pai o fi dar e prea blanda legea aia,eu le-as taia tzoaiele,asta as pune la referendumul ala...
    granita la Orsova!

  12. #96
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    impotriva pedofililor nu facem referendum?
    ca prea jubileaza pe-aici Ion,de zici ca-i om...
    Nu facem pentru ca popii nu ne mobilizeaza la asa ceva pentru ca n-ar da in colegi.
    Plus ca pedofilii sunt o problema reala si noi nu ne mobilizam decat daca este vorba despre o situatie pur ipotetica, cum ar fi un cuplu de homalai care vor sa infieze un copil pentru a-l viola.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    pai o fi dar e prea blanda legea aia,eu le-as taia tzoaiele,asta as pune la referendumul ala...
    Si daca este nevinovati!? Atunci cum i le mai legi inapoi?

    Te vad mai pricajit asa, iti sugerez filmul "Jagten"(The Hunt) cu Mads Mikkelsen sa te mai lamuresti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Si care-i problema daca nu le mai are? Si asa e suprapopu-lata planeta.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #99
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    thread de mare succes! mai du te n paula mea, Hingherule!

  16. #100
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    thread de mare succes! mai du te n paula mea, Hingherule!
    Nu mai inteleg nimic! Pana la urma esti pro sau contra?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #101
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    nu mai inteleg nimic, Paula asta e prietena lu' Dario sau a lui Paul aviatoru'?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  18. #102
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Deci fiecare cu pi*da ma-sii
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #103
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Am impresia ca l-a prins ala pe Dario si a inceput sa ii placa
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #104
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    bai miticilor,dar ce va mai place sa hartuiti oltenii...
    granita la Orsova!

  21. #105
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai nu vezi ce amuzant e cum alearga bezmetic in cerc cu izmenele gaurite

    Zici ca e un juvete in caldare


    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Deci fiecare cu pi*da ma-sii
    in principiu, da. Problema lu' Dario e ca o sa fie "fiecare cu pwla ma-sii"
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •