View Poll Results: Dinamo - Astra

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 1

    2 40.00%
  • X

    2 40.00%
  • 2

    1 20.00%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 81

Thread: Etapa 8: Dinamo - Astra 1-2

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E cam pleșuv atacantul asta elvețian, dar imi aduce aminte de un anume Demollari, care-i tot lua la Sulejman pe militarii de facea fandări in tribunele cochetului din Domnești

    Gluma - gluma, noi ne mai cârpim p-aici prin pay-out, dar am inteles ca la Timisoara alearga babele cu oglinda pe la nasul celor 3 muribunzi ca turbinele, nu se stie pe care-o chema de-a dreapta lui Paltinisanu...

  2. #44
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    bai toa'se capitan,eu ti-am mai zis ca te suspectez de multa vreme,prea esti la curent cu tot ce se-ntampla in vestul salbatic
    pai ce naiba,ascult in masina,evident pe postul local ca pe alea miticesti nu le am in memorie meciul,e 1-0,ii calarim,mai avem si bara,ajung acasa linistit si apoi citesc ingrozit aceasta postare
    mai mult de interesul pe care ni-l purtati,ca de meci mai da-l incolo,nu ne intereseaza competitiile astea de loseri...
    pai daca nici asta nu-i sindromul Jackie apai nu stiu care mai e...
    granita la Orsova!

  3. #45
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    pai daca nici asta nu-i sindromul Jackie apai nu stiu care mai e...
    chiar, n-am mai auzit de mult prorocirile titanului din Giulvaz, cel mai anti-dinamovist si anti-mitici dintre cei ce au jucat la Victoria Bucuresti.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #46
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    chiar, n-am mai auzit de mult prorocirile titanului din Giulvaz, cel mai anti-dinamovist si anti-mitici dintre cei ce au jucat la Victoria Bucuresti.
    asa rautate,pai i-or fi amenintat si lui familia daca nu se muta,erau anii de aur ai lui Hrusciov...
    ciudat,dar si ai lui Dinamo,asa coincidenta...
    granita la Orsova!

  5. #47
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    misto legendele astea de luptatori anticomunisti in tara cu cea mai disreta miscare de rezistenta din zona.
    E drept ca Jackie a rezistat amenintarilor si torturilor pana spre final de cariera.
    Probabil ca stalinist fiind a avut mult de suferit in timpul lui Hrusciov. Bine ca a venit Brejnev si s-a mai destins atmosfera.
    Ca idee, Dinamo a castigat doar 4 titluri cat a fost nea Nikita la putere.

    apropo, daca nu ai facut-o ia de vezi Moartea lui Stalin, Buscemi face un Hrusciov irezistibil.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu uita ca stadionul cimișan de legenda, ăsta care o luase la vale acum un an, până l-au priponit cu cateva jgheaburi inginerii locali, poarta numele unui fost junior dinamovist -e drept, mediocru, de asta a si plecat , Paltinișanu. Daca stai asa la puricat, se pare ca singurele vlastare locale erau ăia din anii 20: Szilagy, Toth, Bedo, Rajnak, Steiner, Matek, pe care orice timișan ii știe ca pe rulmenții din buzunare

  7. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #50
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    misto legendele astea de luptatori anticomunisti in tara cu cea mai disreta miscare de rezistenta din zona.
    E drept ca Jackie a rezistat amenintarilor si torturilor pana spre final de cariera.
    Probabil ca stalinist fiind a avut mult de suferit in timpul lui Hrusciov. Bine ca a venit Brejnev si s-a mai destins atmosfera.
    Ca idee, Dinamo a castigat doar 4 titluri cat a fost nea Nikita la putere.

    apropo, daca nu ai facut-o ia de vezi Moartea lui Stalin, Buscemi face un Hrusciov irezistibil.
    pai a fost din 53-pana prin 61,cate ati fi vrut sa luati?
    granita la Orsova!

  9. #51
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa pui si emoticoane, Cipane, sa nu intre lumea la banuieli ca pui la suflet toate răutătile astea miticesti

  10. #52
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    '53-'64 mai precis.
    acum ce sa-ti zic, eu as vrea ca Dinamo sa castige cat mai multe titluri, eventual anual daca se poate. De ex cum a castigat Ripensia 4 titluri in 6 ani. E drept ca asta era pe vremea lui Stalin. Ca sa te parafrazez, cum ar veni vorba.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu as fi vrut 8-10 titluri de la taica Nikita, daca tot se batea cu pumnu-n piept ca e dinamovist! Din pacate, incontestabila rezistența aradeana (prin UTA Flamura Rosie Arad) si cea prahoveana ne-au privat de 3 titluri absolut meritate si antamate la ce-al de-al 21-lea congres al Pcus de la Kuibâșev. Hrusciov s-a imbolnavit si a murit de inima rea cand a aflat ca nu e de gluma cu partizanii români

  12. #54
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adică generalissimul Stalin era ripensist de mic? Hai ca p-asta n-o stiam! M-asteptam sa gasesc in consiliul de administratie un Mannerstain, un Carl Gauss, o Sissi de Austria, o Mihaela Radulescu von Baumgartner! Se adevereste ca nu poti lupta impotriva sistemului decat din mijlocul lui. Nu m-ar mira sa adere in curand la republicani, sa declanseze in sfarsit hegemonia. Deocamdata tatoneaza terenul, dar lumea deja i-a cam mirosit de 'trumpete'

  13. #55
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Sa pui si emoticoane, Cipane, sa nu intre lumea la banuieli ca pui la suflet toate răutătile astea miticesti
    chiar am uitat de data asta...
    Hinghi,ti-i las in seama ca plec in Delta,seama mare la Uti si toa'su capitan,cand ma intorc vreau sa-i vad tunsi regulamentar de sa moara si Andrei de ciuda ca lui i-a crescut periuta intre timp...
    granita la Orsova!

  14. #56
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Drumuri bune sa aveti, domnu'! Ca dumeavoastra, prusacii, le-ati facut prima si ultima oara in tara asta

  15. #57
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mai fac si acum drumuri dar de-astea mai judetene si comunale...sau pe unde plm se mai joaca prin liga a 2-a

  16. #58
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Apăi in Deltă o pirogă bună e ca un Porsche pe autostradă. Cipane, vezi ca ai manual de folosire in cartea aia, Haiawatha, capetenia pieilor rosii...

  17. #59
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinamo: Penedo - Corbu, M. Popescu, R. Grigore, Vl. Olteanu - Hanca, Gomelt, Cooper - Neicutescu, D. Popa, D. Nistor (cpt).
    Antrenor: Florin Bratu
    Rezerve: Esanu - Delorge, Tîrcoveanu, D. Ciobotariu, Salomao, Subotic, Moldoveanu.

    Astra: Iliev - Belu, Cestor, Erico, Radunovic - Begue, Mrzljak (cpt), Biceanu - Balaure, Alibec, Llullaku.
    Antrenor: Gheorghe Multescu
    Rezerve: Lazar - N. Rosu, Bus, Butean, R. Crisan, R. Moise, Găvârlită.

    Arbitru: Istvan Kovacs (Carei)

  18. #60
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    0-1 la pauza. Inscrie Alibec. Dinamo face o repriza mizerabila.

  19. #61
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    De ce nu zici ca a inceput regalul??

    Hai ca ma ocup sa mai luati doua in repriza secunda
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #62
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Cu tine sau fara tine, jocurile sunt facute. Treci la Exatlon!

  21. #63
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Asta voiam sa spun si eu. Am rezistat doar cinci minute. Si la o inmormantare e mai distractiv fata de ce e acolo.
    Ma duc sa ma uit la realitatea tv


    Vezi poate il pacalesti pe JJ sa se uite la aia ai tai ca dadea semne de interes
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •